Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ma van az ex férjemnek láthatása, de nem ő jött, hanem az anyja! Ti odaadnátok a gyerekeket? fórum

Ma van az ex férjemnek láthatása, de nem ő jött, hanem az anyja! Ti odaadnátok a gyerekeket? (tudásbázis kérdés)

1 2
38. virus2008 (válaszként erre: 4. - Bekibaba)
2012. szept. 5. 10:21

Nagyon szeretheti a kisfiát akkor az apuci....


Hát szerintem a gyereknek joga van a nagyszülőjéhez, és az apjához attól függetlenül neked milyen a viszonyod.


Én nagyon sajnálom hogy a pasik többségének a szórakozás jut, és szabad élet válás után...

Én biztos hoznék olyan törvényt, hogy ne érjenek ennyire rá....

2012. szept. 4. 22:04
Igaza van Pircsi24-nek!
2009. nov. 30. 12:10
Én odaadnám ha egyéb gond nincs vele mint hogy ti felnőttek nem jöttök ki egymással. Biztos szereti az unokáját ha elmegy érte és remélhetőleg van olyan intelligens hogy nem dumálja tele a gyerek fejét hülyeségekkel amíg nála van. Ha ezzekkel nincs gond miért ne vigye?
2009. nov. 30. 11:27
A másik probléma pedig az, hogy a gyerekekben nagyon sok olyan dolog megmarad, amit mi nem is gondolnánk. 2,5 éves volt, amikor elhagytam az apját. Akkor este repültek a tányérok, az asztal, de megpróbáltam higgadt maradni és nem üvöltöztem, csak az apja tombolt. 4 évesen megkérdezte tőlem a kislányom, hogy haragszom-e az apjára, amiért akkor ezt tette velem. (ezek az ő szavai). És elmagyaráztam neki, hogy nem haragszom rá. Ez lezárult. Mindenki éli a saját életét és ez így van jól.
2009. nov. 30. 11:23

Azt nem tudom megérteni, hogy ha anno közösen vállal egy pár gyereket, akkor válás után miért kell a gyereket felhasználni ahhoz, hogy a másik félt megnyomorítsuk egy kicsit. Nekem se sikerült szépen, csendben lezárnom, de úgy gondolom, hogy a gyerek érdekeit kell szem előtt tartani és nem a mi kicsinyes bosszúnkat. Én oda adom az exanyósnak a kislányom. Egyrészt azért, mert a fia külföldön dolgozik, így fél évente jár haza. Tudom, egyéni szoc problémája, de ez van. És a lányom is szeret náluk lenni. Volt már olyan, hogy nem akart elmenni, mert pl.: nem láthatta 2 napig a macskáit, de utána meg nem akart hazajönni, mert olyan jól érezte magát. Mégsem kapom meg a pofámba, hogy rossz anya vagyok, ezért nem akar hozzám haza jönni a gyerekem. Az exanyóssal se volt zökkenőmentes a dolog. Hónapokig köszönni se köszönt, de mivel nem akartam lelki beteggé tenni a kislányomat, felnőtt módjára meg tudtuk beszélni,hogy a GYEREK ÉRDEKÉBEN NEM UTÁLJUK EGYMÁST! Ha jön érte, akkor adunk egymásnak 2 puszit, elmondom mit kell tudni, szed-e gyógyszert, mennyi ruhát tettem be, stb... és megbeszéljük mikor hozza. Ezt látva, a kislányomról leperegnek a rossz dolgok. Pedig volt már abból probléma, hogy hülyeségeket dumáltak neki egész hétvégén keresztül. Viszont ezt úgy küszöbölöm ki, hogy én szikla szilárd vagyok és kedves. És soha, de soha nem mondok rosszat az apjára vagy a nagyszüleire.

Annak pedig rendkívül örültem, hogy az exnek is van párja.

Úgy gondolom, attól, hogy ők is szeretik a kislányomat, mi nem leszünk kevesebbek, és a gyerek se lesz zavartabb. Sőt, minél több szeretetet kap, annál többet fog tuni adni.


Nyilván vannak eldurvult helyzetek, de ez nem a gyerek hibája. És annak kellene helyre hozni, aki elrontotta.

33. becseiagi (válaszként erre: 32. - 3c0814215c)
2009. nov. 29. 21:00
Nálunk is meg állapítottak nagyszülői láthatást sajnos. Az egy dolog, hogy joga van hozzá, de az ex-férjem anyja pl. egyszer sem látta a 6 és fél év alatt a lányomat, sőt leszarta. Aztán idén nyáron ő lett a hivatal előtt az egyik minta nagymama, tiszta szent. Na én az ilyennek nem adnék jogot!
32. 3c0814215c (válaszként erre: 31. - Kristály csillár)
2009. nov. 29. 14:52
Jogos lehet. A nagyszülőnek is joga van az unokáihoz. Bár szerencsésebb ha békés körülmények közt, megegyezéssel élnek vele.
2009. nov. 29. 10:15
A hivatal megállapíthat a nagyszülőknek is láthatási jogot,szóval vigyázzatok ezzel.
2009. nov. 29. 06:44

Értelek benneteket.

Nekem nincsenek ilyen gondjaim mert az apjuk több mint 3 éve nem jelentkezett a lányok miatt.


a lényeg ,hogy neki kell tudnia milyen az apa .

mamának se adnám oda csak ha apukával megy,de ez nem zárja ki hogy nekik a viszonyuk jó.

29. becseiagi (válaszként erre: 27. - 3f9dae7bb5)
2009. nov. 28. 22:25
Nem, nem verheted a fejüket, de amíg nincseneke a gyerekek 14 évesek, addig kutya kötelességük láthatásra menni, még akkor is, ha nem akarnak. Tudom, mert a lányom 7 éves lesz 2 hét múlva, és nem akar az apjával hozzá menni Pestre, de ez senkit sem érdekel. A papírokon a hivatalok csak úgy fogalmaznak, hogy a gyermeknek joga van az apjával, és a család tagjaival a kapcsolatát ápolnia. És ha hiába van joga, de ő nem akarja ápolni? LESZARJÁK! Minket most nyár elején még egy családgondozó is behúzott a csőbe, azóta pokol az életünk!!!
28. becseiagi (válaszként erre: 22. - Kryszta05)
2009. nov. 28. 22:22
Nem lehet kérvényeztetni csak úgy! Én megpróbáltam olyan helyre szorítani a láthatások alkalmát, ahol hovatali valaki is látja, hogy mi az ábra. De csípőből elküldtek a francba, elutasítottak a Gyámhivatalnál, majd azt fellebbeztem, és a megyeiek is helyben hagyták az előző elutasítást. Semmit sem tehetek!
27. 3f9dae7bb5 (válaszként erre: 25. - 3c0814215c)
2009. nov. 28. 20:58

Nem elképzelhetetlen, csak a leírás szerint náluk nem ez a helyzet.

Én nem adnám oda, mivel nem az anyósom volt a férjem. A láthatási idő nem mindennap van, menjen akkor udvarolni, amikor nem ütközik a gyerekekkel való találkozással. Ha meg a gyerekek sem akarják..., nem verhetem a fejüket, hogy akkor is menjenek ha nem akarnak.

2009. nov. 28. 18:19

sztem nem ez a furi mert ugye lehetséges.

Az apukának kellene lépnie a gyerekei után nem az anyának "könyörögni".

2009. nov. 28. 16:17
Az elképzelhetetlen, hogy valaki elválik a férjétől, de az anyósával, a gyerekek drága nagymamijával továbbra is jóban van? És a szeretett nagymami ugyanúgy jár hozzájuk, viszi őket, vigyáz rájuk mint annak előtte.
2009. nov. 28. 16:12

Akkor se,szerintem.

Ha akar a mama jönni jöjjön az apjukkal

2009. nov. 28. 15:55
Ha megbízható, miért ne?
2009. nov. 28. 15:48

NEM!

Ha az apát annyira érdeklik a gyerekek akkor elmegy.

Viszont Kérvényezheted hogy csak olyan helyen láthassa a gyerekeket ahol jelen van egy gyermekvédő

2009. nov. 27. 10:51
persze nem tudom van e új párod akkor csak simán kicsipve nyiss ajtót:))
20. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 16. - Dzsigg)
2009. nov. 27. 10:50
sőt,mond hogy jó hogy időben érkezett értük mert ép randira mész:))
2009. nov. 27. 10:49

Igen odaadnám amennyiben nagyi megbízható...úgy értem feltételezem hogy képes apájához szállitanai a gyereket biztonságosan:)

Az én gyerekemért sokszor az apuja felesége jön még soha nem volt eszembe hogy ne adjam oda...lehet akkor ép nem ér rá de egy óra mulva igen...miért ne adnám oda láthatásra??nekem sértődöttségnek tünik hogy ha udvarolni van nem adod oda....miért ne udvarolhatna ha nem vagytok együtt???

2009. nov. 27. 10:38
Muszáj vagy olyankor odaadni, mert közeli hozzátartozó. És a hivatal azt mondja ki, hogy a gyermeknek jogában áll a családi kötelékeket ápolni.
2009. jún. 20. 23:44
Nem a nagyinak, hanem az apukának van láthatása.Annyi gerinc lehetett volna az apukában, hogy legalább felmegy a gyerekekért, és legfeljebb a nagyinál lerakja őket még csajozik.Ez is egy gerinctelen megoldás, de még mindig normálisabb,mint a nagyit küldeni.
16. dzsigg
2009. jún. 20. 19:29

Megnéztem az adatlapodat,gyönyörü gyermekeid vannak,felesleges magadat idegesiteni.

Engedd a nagyinak a làthatàst,maradj higgadt.

Legközelebb én a helyedben kicsipve vàrnàm a nagyit:)

2009. jún. 20. 19:20
Akkor lehet, hogy ez az egész csak egy megrendezett jelenet a részükről?...elég szánalmas.
14. bekibaba (válaszként erre: 11. - 95a0f7ade3)
2009. jún. 20. 18:43
Tudják,hogy van párom,lehet ezért mondta,nehogy azt gondoljam a kisfiáról,hogy egyedül van....annnnnnnyira sajnálom..... :-)))
13. bekibaba (válaszként erre: 12. - Delinke)
2009. jún. 20. 18:42
Látod...ez sem rossz!Ideje lesz beszereznem és elküldöm neki postán!:-)))
2009. jún. 20. 18:34

küldenék anyóssal óvszert a leendő asszonykának, nehogy magára maradjon ő is a gyerekeivel.



(bocsi)

2009. jún. 20. 18:06
Te ismered az exanyósodat...elképzelhető, hogy bosszantani akart az "udvarlós" dumával?
2009. jún. 20. 17:59
Ne legyen már apucinak fontosabb az udvarlás,mint a saját gyerekei!miért nem udvarol akkor,amikor nincs láthatás!
9. bekibaba (válaszként erre: 8. - Ájrin)
2009. jún. 20. 17:57

Én nem tiltom őket,csak éppen az,hogy a gyerekek véleménye nekem nagyon sokat számít!

Ha nem szeretnének menni,nem zavarom őket!A nagyanyónak sem voltak fontosak soha,csak most teszi a szépet!Hidd el,én ismerem mennyit ér!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook