Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ma reggel arra ébredtem, hogy egy csomó van a nyakamon.... fórum

Ma reggel arra ébredtem, hogy egy csomó van a nyakamon.... (beszélgetős fórum)


2014. febr. 14. 08:57

Szervusztok! Én sajnos 3 féle rosszindulatú daganatos beteg vagyok. Van két kutyám és 8 cicám. Nem azon kell gondolkodni, hogy cica, kutya okozta e a daganatot, hanem sűrgősen orvoshoz KELL fordulni. Azért megjegyzem, édesanyám és apósom is rákban haltak el, bár mindketten messziről kerülték e kedves kis háziállatokat. A rákról ma még sajnos nem tudunk eleget, ezért az orvosok is csak találgatnak. Van akit megnyugtat az, ha mondanak valamit, amitől lehet. Nekem ŐSZINTÉN elmondták, a rákos daganatok nem 24 óra alatt keletkeznek, hanem hosszú évek alatt, vagy már születésünkkor magunkkal hozzuk.

Mindenestre javulást mindenkinek. További kellemes napot!

2010. szept. 14. 16:23
Szia, nekem volt ilyen kb. négy-öt éve. Nem reggelre keletkezett,hanem napközben éreztem, hogy hirtelen megdagadt. 2 nappal voltunk nyaralás előtt. Rohantam fogorvoshoz, semmi. Körzetihez, semmi. Szerinte kis immunprobléma, futó vírus. 1-2 napig megvolt, majd eltűnt. Aztán 2-3 nap múlva visszajött, kisebb volt, kb. 1-2 óráig tartott. Aztán pár hónap múlva még egyszer egy félnapra egy kis duzzanat megjelent. Azóta semmi. Szóval nem kell kétségbeesni :), de azért orvosnak jó lenne megmutatni.
20. 4965827442 (válaszként erre: 18. - H.Ancsi)
2010. szept. 13. 17:27
Ez így igaz.
2010. szept. 13. 14:15

szerintem varok holnapig, es azutan mondom el a host csaladomnak...

amugy lehetseges volna hogy csak elfekudtem vagy ilyesmi???

18. H.Ancsi (válaszként erre: 17. - 96d582fa12)
2010. szept. 13. 13:33
akkor tuti nem az, már rég tulestél rajta, ez olyanokkal szokott előfordulni, akik közelében nincs macsek,
2010. szept. 13. 13:23
Hat remek itt vannak macskak boven, egyutt eszunk, marmint, amikor eszunk, neki is ott van a kicsi talja es onnan eszeget....de amugy meg otthon is voltak macskaink es soha eletemben nem voltam allergias semmire.
2010. szept. 13. 12:37

A biztonság kedvéért nézz meg minden hajlatot és hónaljadat is.

Ha még találsz, akár kicsit, menj el orvoshoz.


Van, hogy minden külső jel nélkül végigszalad egy virus az emberen és csak így jelentkezik.

Már úgy értem, nem tüsszögsz, nem köhögsz. Lázad sincs.

15. H.Ancsi (válaszként erre: 14. - Andi6020)
2010. szept. 13. 11:23
szerintem a toxoplazmosisra gondol, azt macskától kapjuk, de csak terhesség alatt veszélyes, a fertőzés okozhat nycs megnagyobbodást. A daganat szót az orvosok kicsit másképpen használják, minden duzzanat -meg egy szemölcs- is daganat.
14. andi6020 (válaszként erre: 13. - 4965827442)
2010. szept. 13. 11:14
Hogy mondod? Macskáktól kapott nyirokcsomó daganatot?
13. 4965827442 (válaszként erre: 12. - 96d582fa12)
2010. szept. 13. 10:41

Kísértetiesen hasonló dolog történt a nagynénémmel és mint kiderült, jóindulatú nyirokcsomó daganat volt, amit a macskákkal hoztak kapcsolatba. A legviccesebb az, hogy utálja a macskákat és elkerüli őket 6 méterről.

Az immunrendszerével volt gond és szerencsére most tünetmentes. Viszont a doki megmondta neki: az volt a szerencséje, hogy viszonylag gyorsan (már másnap-harmadnap) elment vele orvoshoz és korán kikezelték.

12. 96d582fa12 (válaszként erre: 9. - 4965827442)
2010. szept. 13. 10:36
Mondjuk en elegge bepanikoltam, csak nem akartam szolni egybol a host csaladomnak, mert ok igy is mindig tulaggodjak magukat miattam, mert csak egy masfel honapja vagyok itt, egyebkent aupairkent dolgozom. Mivel nincs TB-m fizetnem kellene az orvost, szoval nem egyszeru foleg itt Angliaban...
2010. szept. 13. 10:33
Nekem vagy megfázástól jön elő,vagy munkahelyen ha sokat görnyedtem a számítógép elé,szóval akár rossz tartástól is lehet.Azért ha nem múlik el 1 hét alatt nem árt megmutatni egy dokinak,biztos ami biztos alapon.
10. alfoldi13 (válaszként erre: 1. - 96d582fa12)
2010. szept. 13. 10:30
azért ez elő fordul másnál is nyirokcsomó dagad valószinű
2010. szept. 13. 10:27

Ennek a fele sem tréfa, menj el orvoshoz!

Főleg ha ilyen hirtelen jön ki nagy csomó....ne várj hetekig!

Persze, jó viccel elütni a feszkót , hiszen senki sem akar pánikrohamot keltni.Nincs is rá szükség, orvosra viszont igen.

Egy ismerősömnél volt ilyen eset, tapasztalatból mondom.

Minden jót!

2010. szept. 13. 10:24
Nekem évek óta a nyakamon van egy fájdalmatlan nyirokcsomó amit érzek, de nincs vele semmi csak ott van és kész.Ez is egyik napról a másikra jött ki.Ha nem múlna el több hétig sem , és nem is vagy megfázva akkor nézesd majd meg orvossal.
2010. szept. 13. 10:19
Menzesz elott is megduzzadhatnak a nyirokcsomok, ami menzesz utan is erezheto par napig szoval ha most fog megjonni, vagy most mult el par napja akkor nincs okod szerintem aggodalomra.
2010. szept. 13. 10:17
Nem voltam es nem is vagyok megfazva, ha megnyomom nem faj, de erzem hogy ott van, ha ertitek mire gondolok...
2010. szept. 13. 10:15
hol a nyakadon, egyébként tényleg az a valószínü, hogy nyirokcsomó bedurrant gyulladástól vagy fertőzéstől? Fáj?
2010. szept. 13. 10:15
andával egyetértve, durva megfázástól kialakulhat ilyen csomó. ha eddig nem volt semmi, sztem nem kell aggódnod. bár azért jobb lenne, ha el tudnál menni dokihoz.
3. Katinkaboszi (válaszként erre: 1. - 96d582fa12)
2010. szept. 13. 10:15

Ha a nyakad felső végén van, az nem gond, mert az a fejed lesz :DDDD


bocsi nem tudtam kihagyni, mert oldani szeretném a feszültséget. :))


szóval egy kis megfázás is okozhatja, vagy rossz fog.

ha viszont túl nagy, azért menj el orvoshoz. Valaki csak ajánl egyet is a messzi távolban is.

2. anda1986 (válaszként erre: 1. - 96d582fa12)
2010. szept. 13. 10:13
ha esetleg meg vagy fázva, nyirokcsomó
2010. szept. 13. 10:12
Ma reggel arra ebredtem, hogy egy nagy csomo van a nyakamon. Van otletetek, hogy mi lehet az, es hogy mitol lett? Nem tudok csak ugy elmenni az orvoshoz, mert kulfoldon dolgozom.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook