Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ma kezdtem a diétát. Velem tartasz? fórum

Ma kezdtem a diétát. Velem tartasz? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2014. febr. 21. 14:31
Nekem tegnap ördögűzès volt. Ettem, amot èrtem, ràadàsul este... megint nehèz visszaállni, hogy semmi èdessèg. Ma is bűnöztem, egy szelet rètes kèpèben, de a többi az jò volt. Beszereztem teljes kiőrlèsű kenyeret, az lesz a vacsi :-) majd vàltogatom, hogy egyik este kenyèr, másik nap fehèrjeturmix. Holnap remèlem meg tudom àllni, hogy semmi èdessèg. :S valaki rubint rèkázik vagy règebben rubint rékàzott? Az is jò mozgáskènt?
2014. febr. 21. 12:15
Én holnap fogok mérlegelni, 1 hete szombaton 71,2 voltam...de legalább már nem vagyok olyan éhes, mint a hét elején.
2014. febr. 21. 09:45
Sziasztok! Képzeljétek el, ma meglátogatott Miki bácsi...félve álltam mérlegre, mert ilyenkor mindig több vagyok egy jó kilóval. És nagy meglepetésemre, -0,5 kg! Pedig tegnap 2 túrós palacsinta volt a vacsora, azt hittem duplán hízni fogok! :)
65. 25800e2d09 (válaszként erre: 64. - -Mimi-)
2014. febr. 20. 22:20
Azért folyamatában még járd körbe a témát :-) asszem van is Dukan fórum itt szóval biztos tudsz segítséget kérni :-) hajrá! :-)
64. -Mimi-
2014. febr. 20. 22:07

Na csajok, én holnaptól nekiugrok a Dukannak.

Bár még nem egészen tiszta a dolog, nem volt időm annyira utánanézni, most értem haza melóból... :-(

63. 25800e2d09 (válaszként erre: 62. - Szandika31)
2014. febr. 20. 21:59
Én már benne vagyok hogy hiányozna ha nem mennék. Kicsit néha húzós hogy meló után kondi és este 9 mire hazaérek (ma mondjuk csak fél 9ig voltam) de komolyan mondom mintha kicseréltek volna. Van erőm, nem vagyok annyira nyűgös meg fáradékony. halmozottan megéri :-)
62. Szandika31 (válaszként erre: 61. - 25800e2d09)
2014. febr. 20. 21:55

Ez igen! Mármint a heti négy edzés. Respect érte! Nagyon ügyes vagy, hogy meló mellett még erre is van energiád heti 4X!

Amikor versenyszerűen sportoltam napi 2 edzésem volt. Aztán abba kellett hagynom, és 2 évig meg se mozdultam szinte, végül rászántam magam a kondizásra meg a futásra, felváltva, heti 1 pihenőnappal. Ez ment a terhességig, azóta megint sport-undorom van, pedig csak megint el kellene kezdeni, 3-4 nap után már hiányozna.

61. 25800e2d09 (válaszként erre: 56. - Főnix01)
2014. febr. 20. 10:06

Ja nem tűnik lehetetlennek. Bár a haltól irtózok minden formában...


Én súlyzós edzés+kardiót nyomok. Ma meg holnap edzős nap. Igyekszem tartani a heti 4 alkalmat

60. -Mimi- (válaszként erre: 59. - Patapucs)
2014. febr. 20. 09:46
Köszi,megnézem! :-)))
2014. febr. 20. 09:17

Sziasztok!



Olvasgatlak benneteket, mert nekem már nem kell fogynom, csak formálódni.


Mimi,

ha a Dukan érdekel Babszibobó-t is érdemes olvasgatnod. Nagyon sok receptet tesz fel, én szeretem a csajszit. :-)

58. -Mimi-
2014. febr. 20. 09:12
Úgy látszik ha nem zabálom tele magam előző nap,tudok én enni reggel még csak 9 óra és éhes vagyok...
57. -Mimi- (válaszként erre: 56. - Főnix01)
2014. febr. 20. 09:09

Barátnőm 3 hete ezt szó szerint betartja,szépen formálodik,mellette sokat sportol. Kg-ban csak -1 kg de neki nincs is miből fogyni,izmosodni szeretne.

Én inkább csak szemezgetek innen.

Van egy nagyon jó napló itt a hoxán,múltkor találtam rá. "NegyvenÖtven" aki írja ha jól emlékszem és Dukan-nal fogyózik.

Én futni szoktam.

56. főnix01 (válaszként erre: 55. - -Mimi-)
2014. febr. 20. 08:22

ez egész jónak tűnik :) És betartható, szerintem :)

Ez időszakos étrend?

Tegnapi napom nincs kipipálva... megettem egy darab bon-bont. Volt benne vagy 50 kcal, de akkor is :( Estére kihagytam a fehárjeturmixot, helyette teljes kiőrlésű kenyeret ettem májkrémmel.

Ki milyen mozgást végez?

55. -Mimi-
2014. febr. 20. 07:43

Én innen szoktam ötletelni:


És a legfontosabb: egy mérőszalag wink smiley



ÉTREND



HÉTFŐ

reggeli: 1 szelet tonhalas pirítós (Molke Aktív) kenyér, 1 maréknyi bármilyen olajos magból

tízórai: kókuszos zabkása

ebéd: főtt/párolt/sült hús, fél adag barnarizs, fél adag párolt brokkoli

uzsonna: zabos omlett

vacsora: túróval töltött TV paprika



KEDD

reggeli: 2 főtt tojás, paradicsom

tízórai: zabkása, pici fahéjjal, reszelt almával

ebéd: fitt muszaka

uzsonna: zabpelyhes süti

vacsora: fehérjeturmix



SZERDA

reggeli: fehérjeturmix banánnal, 1 maréknyi az olajos magvakból

tízórai: zöldalma/banán, 1 natúr joghurt

ebéd: főtt tojásos (2 db), tonhalas barnarízs

uzsonna: fitt túrókrém

vacsora: kókuszdió szeletek



CSÜTÖRTÖK

reggeli: 2 szelet tonhalas pirítós (Molke Aktív) kenyér

tízórai: fitt túrókrém gyümölccsel

ebéd: főtt/párolt/sült hús, fél adag barnarizs, fél adag párolt sárgarépa

uzsonna: 2 főtt tojás, 1 virsli

vacsora: fehérjeturmix



PÉNTEK

reggeli: 1 szelet tonhalas (Molke AKtív) kenyér + 1 maréknyi az olajos magvakból

tízórai: zabkása gyümölccsel

ebéd: fél adag csirkés, zöldséges barnarizottó

uzsonna: fehérjeturmix banánnal

vacsora: kókuszos zabkása



SZOMBAT

reggeli: rántotta / omlett

tízórai: 1 marék mazsola, 1 marék dió

ebéd: fél adag adag (bármilyen) rakott zöldség, sovány darálthússal, fitt


basamellel

uzsonna: almás, zabpelyhes palacsinta

vacsora: fitt túrókrém



VASÁRNAP

reggeli: 2 szelet tonhalas (Molke Aktív) kenyér, paradicsommal

tízórai: gyümölcs + mandula/mogyoró (nem sós!)

ebéd: 1 szelet natúr hús, 1 maréknyi főtt krumpli/rízs, párolt brokkoli

uzsonna: banános, kókuszos ZéPé

vacsora: túróval töltött TV paprika



A hús alatt a sovány húsokat értem: csirke, pulyka, hal.


Minden nap kötelező meginni min. 2 liter vizet, de inkább 3-at! Edzés napokon min. 3 liter! Ha ásványvíz: lúgos víz, csak szénsavmentes!

És célszerű lenne minden reggel elfogyasztani 1 evőkanálnyi lenmagolajat (halolaj kapszulát)! Ez élettani szempontból fontos Omega 3 zsírt tartalmaz!

És diéta idején egy komplex vitamin készítményt is (nem gyógyszertári – Centrum, megy ilyenek, hanem: Forever, Activlab, Scietec, Peak) szednünk kéne + D3 vitamin (min. az előírt mennyiség duplája)!!!

Edzésnapokon a vacsora lehetőség szerint legyen fehérjeturmix.

Az olajjal készítendő ételeket minden esetben kókuszzsírral kell készíteni, salátákhoz nagyon jó a lenmagolaj, tökmagolaj (nyamicheeky).



Fontos: az eredményeket centiben mérjük, nem kilóban! Ezért van szükséged a mérőszalagra smiley ! A diéta kezdetének reggelén (2014.01.04.) készíts egy egész alakos fotót magadról majd mérd le magad a főbb helyeken (comb legszélesebb pontja, csipőcsont vonala, köldök, mell alatt), majd tedd el ezt a cetlit egy biztonságos helyre, és minden hónap 4.-én ismételd meg a méréseket (szintén reggel) yes és a fotózást is! Így lesz majd 12 képed, és így leszel saját magad legnagyobb motivációja! yes

54. 25800e2d09 (válaszként erre: 53. - Szandika31)
2014. febr. 19. 22:42
na ez lebeg előttem is. megszalonnásodtam és ez nem tetszik :D
53. Szandika31 (válaszként erre: 52. - 25800e2d09)
2014. febr. 19. 21:26
Persze, én is voltam ugyanennyi kiló, de fele ekkora, mert az izom volt, nem zsír.
52. 25800e2d09 (válaszként erre: 50. - Szandika31)
2014. febr. 19. 21:19
nem vagy az, csak szeretnél látható eredményt ha már keményen megdolgozol érte :) nekem per pill súlyban nincs változás. de a hasamon érzem hogy izmosodik. tehát van eredménye :D a karom is kezd szépen formásodni de ez még csak a 3. hét. van még min dolgozni :)
2014. febr. 19. 21:14

Bocsi, telóról írok, néha átír....

teljesítő=lelkesítő

50. Szandika31 (válaszként erre: 47. - 25800e2d09)
2014. febr. 19. 21:11
Én is heti egyszer szoktam. Amikor az elején lemegy a 2-3 kg víz, akkor ez még teljesítő, aztán mikor megáll....idegesen elpakolom a mérleget, hogy most aztán egy hónapig elő sem veszem!!! Persze nem bírom ki, hogy ne álljak rá. Mérlegfüggő vagyok??!!
49. 25800e2d09 (válaszként erre: 48. - Szandika31)
2014. febr. 19. 21:09
az is jó, az is jó minőségű és ez a lényeg. nem a gagyi, mert annak értelme nincs. :)
48. Szandika31 (válaszként erre: 45. - 25800e2d09)
2014. febr. 19. 21:02
Én a sciteceset szeretem, nekem az jött be régebben is, de végülis nem az eszköz, hanem az eredmény a fontos!
47. 25800e2d09 (válaszként erre: 38. - Szandika31)
2014. febr. 19. 19:28
heti 1 de van hogy gyakrabban. a mérőszalagos mérés tényleg csak heti 1.
46. 25800e2d09 (válaszként erre: 39. - Főnix01)
2014. febr. 19. 19:27

este már csak keveset eszek, de nem kell salin élni. ehetsz barna kenyeret egy kicsit, pufirizst (azzal csínján mert sok a szénhidrát) mivel este edzek nekem a fehérjebevitel lényeges. tejes dolgot szoktam, sovány joghurt, csirkesonka. na jó én eszek salit is de csak szenyóra feltétnek hogy gazdagabb legyen (káposzta, jégsaláta, répa)


nem eszek jókat még mindig... az edzőtől ki fogok kunyizni egy normális étrendet is végre :)

45. 25800e2d09 (válaszként erre: 37. - Szandika31)
2014. febr. 19. 19:24

még nem vettem de bio.techest fogok ez tuti. testépítő terembe járok és ott a srácok ezt nyomják (látható eredménnyel :D )


nem árt mert nagyon kevés husit eszek, meg hát baromi drága is lenne...

44. 25800e2d09 (válaszként erre: 34. - -Mimi-)
2014. febr. 19. 19:23

Nehéz nehéz de nem lehetetlen. Én sikeresen összehoztam a rossz szokásaimból egy refluxot is szóval tudom milyen ha valamit elcs.sz az ember lánya.


én ma megálltam azt is hogy a melóhelyre az egyik kollegina szülinapi sütijéből egyek, pedig baromi jól néz ki. ám ma mértem magam és -1-1 centi derékban és combban. ez motivált :)

43. Szandika31 (válaszként erre: 41. - Krumplilány)
2014. febr. 19. 18:08
Nekem a 3. diétás nap, de jobban örülnék, ha már a 43. lenne :-)
42. Krumplilány (válaszként erre: 38. - Szandika31)
2014. febr. 19. 17:54
Minden reggel. Muszáj, mert nekem ez erőt ad, meg tudom vele figyelni, hogy jó volt e az előző nap, és ha nem akkor tudok figyelni.
41. Krumplilány (válaszként erre: 31. - Szandika31)
2014. febr. 19. 17:51
Igen, tudom, ez előző nagy fogyásomnál nagy néha tornázgattam. Na de elmondhatom, hogy már 2. napja nem vétkeztem, és nem ettem túl magam! :)
40. Szandika31 (válaszként erre: 39. - Főnix01)
2014. febr. 19. 17:02
Én nem nagyon szeretem a nyers salátákat (max a görög salátát), inkább párolt zöldségeket eszek a húshoz, főleg brokkolit. Mondjuk én csak a monoton egyhangú diétával tudok fogyni, mert ha már van egy kis ez, egy kis az, akkor pár nap és visszajönnek a szokásos szénhidrát-bombák. De valaki ügyes ebben, én nem tartozom közéjük. ;-)
2014. febr. 19. 16:40

Sziasztok!

A fehèrjeturmix, amit a drogèriában lehet kapni, azt szerintem nem annyira jò. Sokszor voltam èhes utána.

Most jelenleg 63,5 kg vagyok, ès mèg hàrom kilòtòl meg szeretnèk szabadulni.

Akkor mèrem magamat, amikor lemegyek este edzőterembe, jobb esetben heti hàromszor.

Az esti ètkezèst ti hogy oldjátok meg? Pl a salàtàkat, amiket èn csinàlok itthon, nagyon nem szeretem.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook