Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ma kezdek az új munkahelyemen. Gyári meló, de ez is valami.... fórum

Ma kezdek az új munkahelyemen. Gyári meló, de ez is valami.... (beszélgetős fórum)

Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

27. Epresturmix (válaszként erre: 25. - Violet18)
2023. jan. 5. 01:32
Én 8 órát tolok. Heti 6 nap. Néha beleesik hétvége is. És igen, éjszaka is. Az nyomja meg.
26. Violet18 (válaszként erre: 23. - Epresturmix)
2023. jan. 5. 01:19
Banki meló is elég tág es bankfüggő. Plane, a terulet ahol dolgozol. Jutalekos vagy sem....
25. Violet18 (válaszként erre: 19. - De82bd5a12)
2023. jan. 5. 01:18
Ne kételkedj, van ilyen. Csak sokan nem akarnak ilyen helyen dolgozni, mert nem napi 8 óra, hanem kemény 12 órázasok, éjszaka es hétvégi melóval. Ezt meg kell fizetni 🤷‍♀️
24. Channa* (válaszként erre: 23. - Epresturmix)
2023. jan. 4. 07:20
Igen, te és még 1-2 tag szokta mondani, hogy sokkal többet, és csak ezért hiszem el.
23. Epresturmix (válaszként erre: 20. - Channa*)
2023. jan. 4. 01:21

Mivel nincs rálátásom a gyári munkára, nagyon nehezen tudom elképzelni, hogy többet keresnek, mint pl. egy bankfiókban dolgozó ügyintéző, aki valóban 250-260 ezret keres nettóba havonta, de azt is tudom, hogy a banki munka nagyon sokat vesztett az elmúlt 12 évben a presztízséből...



Jóval többet keresek. 😊

22. PöttyösPanka (válaszként erre: 19. - De82bd5a12)
2023. jan. 3. 10:04

Pontosan így van. "Többet keres, mint egy diplomás." No de milyen diplomás? A diplomás nem egy állatfaj. Ég és föld a különbség mondjuk a bölcsész és a mérnök közt. Még két különböző mérnök közt is. Aki meg arra panaszkodik, hogy több szakmával sem tud elhelyezkedni, az rosszul választotta meg azokat a bizonyos szakmákat. Nem árt kicsit előre tájékozódni, mielőtt valaki energiát fektet valami kitanulásába.


És abban is igazad van, hogy vannak, akik azért szereznek diplomát, mert ahhoz van tehetségük, az érdekli őket, nem pedig valamilyen szakma. Nem az az egyetlen szempont, hogy melyikkel lehet többet keresni.


Az említett 10 általánost végzett, jól kereső betanított munkás kapcsán meg annyit fűznék hozzá, hogy ezzel nagy szerencséje van. De a szerencse forgandó. Munkahelyek szűnnek meg és jönnek létre újak seperc alatt. Kicsi rá az esély, hogy a következő betanított munkával is képes lesz ennyit keresni. Viszont minél többet tanult valaki, annál rugalmasabb, és annál több lehetősége van válogatni a kínálkozó munkalehetőségekből.

21. ,zumba
2023. jan. 3. 09:38
250-260 ezret megkeresnek, még többet is. Igaz be kell utazni naponta, nincs otthoni munkavégzés. Van ahol még meleg ebéd is van.
20. Channa* (válaszként erre: 19. - De82bd5a12)
2023. jan. 3. 08:03

Én is kétkedve fogadom az ilyen magas fizetéseket, de csak azért, mert legtöbben max. azt vallják be, hogy minimálbért keresnek, így amikor valaki azt mondja, hogy nettó 460 ezret kap kézben, akkor hitetlenkedek...


Mivel nincs rálátásom a gyári munkára, nagyon nehezen tudom elképzelni, hogy többet keresnek, mint pl. egy bankfiókban dolgozó ügyintéző, aki valóban 250-260 ezret keres nettóba havonta, de azt is tudom, hogy a banki munka nagyon sokat vesztett az elmúlt 12 évben a presztízséből...


De, már többen mondták itt, hogy így van...


"Arról nem beszélve, sok munka nem véletlenül van megfizetve, egészségtelen, nehéz, koszos, meg lehet nézni hány fizikai munkásnak fájnak az ízületei, van gerincsérve stb."


Szerintem egy munkáltatót sem érdekel ez. Ha többet keresnek bizonyos területen, akkor annak tuti nincs köze ahhoz, hogy egészségtelen, koszos vagy bármilyen.


Azt viszont tudom, hogy nem csak a szakmunkás végzetségűeknek vannak ilyen bajai.

Ismerek irodában ücsörgőt és kemény fizikai munkát végzőt és mondhatom, hogy mindenhol egyformán van gerincbeteg, stb. Lehet, hogy van akinél összefügg a munkával, de nagy részt semmi köze hozzá.

19. de82bd5a12 (válaszként erre: 16. - Adele41)
2023. jan. 3. 07:03

Kétkedéssel fogadom ezt az összeget, az lehet, hogy pillanatnyilag megkeres többet, mint egy diplomás, de attól is függ, milyen az a diploma? Egy mérnök, jó informatikus hosszútávon sokkal jobban jár. A felsőoktatás felhígult, csomó értelmetlen diplomát ontanak ki, ugyanez igaz a szakképzésre is, valamint az szintén elmondható, hogy nem tudnak lépést tartani a kor követelményeivel. Ezért kell nekünk már élethosszig tanulni, nemcsak egy diplomásnak, a jó szakmunkásról ugyanez elmondható. Utóbbiaknak főleg az anyagismeret terén kell képben lenniük, ma már sokkal jobb anyagokkal dolgoznak, és sokkal több mindenből válogatnak. Egy kőműves mondta nekem, utána kell olvasnia az egyes anyagoknak, amikkel dolgozik, a szabadidejében, mert a saját munkáját is megkönnyíti.

Marketing és reklámügyintézőnek tanultam (többek között), érettségi után 1 éves szakképzés (semmi értelme szakma kategória), utána az osztályfőnök szervezett valami adóügyi szakügyintéző, vagy milyen szakot, reklámozta mennyire jó, maradjon ott mindenki, mert munkahelyük lesz a NAV-nál. Aztán senkinek nem lett abban a munkakörben munkahelye.

Annak sem vagyok híve, hogy akkor most mindenkit elküldjenek szakmunkásnak, mert milyen jól keres. Hiába keres jól, ha valakinek mások az ambíciói, szeret tanulni, a szellemi munka érdekli, nem olyan a kézügyessége, akkor őt hosszú távon NEM fogja a munkája boldoggá tenni. Arról nem beszélve, sok munka nem véletlenül van megfizetve, egészségtelen, nehéz, koszos, meg lehet nézni hány fizikai munkásnak fájnak az ízületei, van gerincsérve stb.

A jó szakmunkásokat inkább meg kellene tartani, de amíg Ausztriában egy szakmunkás legalább 3000 eurót megkeres havonta, nehéz lesz.

2023. jan. 3. 05:51
Milyen volt az első munka nap?
17. Highlander73 (válaszként erre: 16. - Adele41)
2023. jan. 3. 04:55
Azt vegyük számításba hogy a fiatalember adómentes mint 25 év alatti munkavállaló!
2023. jan. 2. 22:07

Egy ismerősöm fia nem fejezte be a szakmunkást. 10 osztályt ismernek el neki. Betöltötte a 18-at és elment egy ismert céghez betanított munkásnak. Az anyja mondta, hogy a srác legutóbb 460 ezer Ft nettót vitt haza!

460.000Ft - betanított munka, 2 műszak, egyik héten nappalos, másik héten éjszakás. Hétvége teljesen szabad.

Igen, igaza van az előttem írónak, hogy egy jó szakmával vagy betanított munkásként többet kereshetsz, mint 1 vagy több diplomával.

15. de82bd5a12 (válaszként erre: 14. - Loch ness)
2023. jan. 2. 20:20
Miért, nincs igazam?
14. loch ness (válaszként erre: 4. - De82bd5a12)
2023. jan. 2. 20:19
Ezt valakinek mindig el kell sütnie...
2023. jan. 2. 14:32
Majd írd meg, milyen volt az első napod!
2023. jan. 2. 14:30

Minden munka betanított munka, még akkor is, ha elvégeztünk egy rakás iskolát.


A legtöbb emberrel előfordul, hogy olyan helyzetbe kerül, amikor el kell engednie valamit. Én is dolgoztam konyhalányként is, amikor a pénzügyi válság volt. Nem lett tőle semmi bajom;)


Sok sikert! Érezd magad jól!

2023. jan. 2. 10:31
A munka sosem szégyen! Sok sikert hozzá
10. papája (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 2. 08:56

Ma már előfordul, hogy a gyári munkást jobban megfizetik, mint egyik-másik diplomást.

Mellesleg a gyári munka is lehet szép és jó.


Hasznos munkát, jó munkatársakat és megbecsülést kívánok!

9. Epresturmix (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 2. 08:26
Nekem is két szakmám van és évek óta gyárban dolgozom. Megvan annak is az előnye. :)
2023. jan. 2. 08:15
Helyes és közben keress mást.
7. 0b970a67a0 (válaszként erre: 6. - Napsugár8)
2023. jan. 2. 08:13

Bizony.

Információk, kapcsolatok építése, keresés, keresés, keresés...

6. Napsugár8 (válaszként erre: 5. - 0b970a67a0)
2023. jan. 2. 08:01

Így van, sajnos!

Másrészt a jobb lehetőségek nem fognak a magunkra zárt ajtón bekopogni, ahhoz nekünk kell kimenni oda, ahol a hírek röpködnek.

2023. jan. 2. 07:54

Most én is így dolgozom...

3 szakmával a zsebemben, tanfolyamok, bár nem gyárban, de olyan helyen ahol a szakmát nem veszik figyelembe.

Ez van. Ha lehetőség adódik lesz jobb.

A pénz kell.

4. de82bd5a12 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 2. 07:26
Azért ez az országunknak nagy szegénységi bizonyítvány.
3. Napsugár8 (válaszként erre: 2. - Napsugár8)
2023. jan. 2. 07:25
* valami = valaki
2023. jan. 2. 07:24
Jól csinálod! Egy ismerősöm is (mert nem volt más,) diplomával a zsebében elvégezte a vagyonőrit, és egy nagy cégnél portáskodott. A második héten valami a gyári munkások közül ráismert, szólt a főnököknek, 3 nap múlva már a végzettségének megfelelő helyen, "különirodás" beosztást kapott! Gondolj erre, és tekints a továbblépés lehetőségének!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook