Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ma hallottam, a naptejekben van egy anyag, ami pont hogy napsütéssel érintkezve okoz bőrrákot fórum

Ma hallottam, a naptejekben van egy anyag, ami pont hogy napsütéssel érintkezve okoz bőrrákot (tudásbázis kérdés)


2009. márc. 28. 01:24

Pirosalma, dehogy bántódom meg, csak a földön élek.

Többek között Antal Vali honlapján is olvasni, ha nem is pont ezt, de hasonlót. Sokezer életveszélyes termék van forgalomban, élelmiszerek, kozmetikumok stb. ha elfogadjuk, ha nem... attól, mert a polcokon van valami, semmire nem garancia. A termékek nincsenek bevizsgálva, max. ha valakinek baja lesz, elküldheti őket ellenőrzésre, de nem tudnak minden egyes árut ellenőrizni. A gyönyörű az egészben, hogy a gyártók jelentős része tudja ezt az információt és sűrűn ki is használja. Ha tetszik, ha nem, ez van, mégha vannak is páran, akik nem mernek szót emelni az ügyben. Azt hittem, ez nem újdonság, az ismerettségi körömben régóta tárgyaljuk a témát.

18. Pirosalma (válaszként erre: 16. - Gordonka)
2009. márc. 27. 20:30

Szia, Gordonka!


Remélem, nem bántásnak fogod venni, amit írok. Nem is bántásból írom:-)


"Ez nem okozhat bőrrákot, mint sajna szinte az összes forgalomban lévő?" - csak annyi, hogy a szavaidnak nagy súlya van, ezt bizonyítani kell. Ha a tévében vagy a rádióban mondtad volna ezt, akkor be is perelnének érte. És tényleg nem ildomos bizonyítékok nélkül ilyet mondani.

17. 27be861736 (válaszként erre: 16. - Gordonka)
2009. márc. 27. 09:37
nem tudom :DDDDDDDD meg kell keresni az ebayen. a tavalyi elfogyott, kidobtam. nem tudom milyen anyag van benne, de évek óta ezt használjuk és semmi bajunk...
16. Gordonka (válaszként erre: 15. - 27be861736)
2009. márc. 26. 18:28

Szia. Mi ennek a naptejnek a neve? Ismered az összetevőit is? Hány gramm egy tubus vagy üveg?

Ez nem okozhat bőrrákot, mint sajna szinte az összes forgalomban lévő?

2009. márc. 26. 09:42
van egy olyan naptej, amivel reggel bekened magad és aznap többet nem kell. és vízbe is mehetesz. az ebayen veszem minden évben. 6ezer Ft volt postával. most biztos drágább lesz. nemsokára megint kell venni, remélhetőleg hamarosan jön a nyár :)))))
14. 27be861736 (válaszként erre: 2. - Gordonka)
2009. márc. 26. 09:39
én pl nem azért kenem magam, hogy ne kapjak bőrrákot. hanem, mert 10 perc alatt megég a bőröm
2009. márc. 25. 19:09
Ha jol tudom, az octyl methoxycinnamate, ez UV sugarzas hatasara alakul karcinogenne.
2009. márc. 25. 18:39
Milyen anyag, tudja valaki?
11. Gordonka (válaszként erre: 10. - 7c0208f598)
2009. márc. 25. 14:24
Mire érted, hogy jó lehet?
2009. márc. 25. 11:23
Az akkor nagyon jó lehet.
9. Gordonka (válaszként erre: 5. - Kiscsirke)
2009. márc. 25. 10:49
Igen, hallottam róla, de az nagyon erős, kb. 40-es faktorú védelmet adó krém annál az mlm cégnél. Nekem fontos azért az is, hogy lebarnulhassak.
8. emagdi (válaszként erre: 6. - Casela)
2009. márc. 25. 07:47

vannak természetes anyagok, igen.

de az is egy alapvető dolog, hogy például vékony anyagú, de hosszúujjú (ill majdnem egész testet elfedő) ruhában közlekedtek az emberek anno. (egy átlag póló anyaga kb 10 faktor védelemnek felel meg). a vízpartra sem feküdtek ki egy szál semmiben...

másrészt régen nem volt ekkora környezetszennyezés, ózonlyuk, az élelmiszerekben vegyszerek (amiktől már eleve totál legyengült a szervezet). szóval régen még nem kellett ekkora védelem.

7. 88e297a0b8 (válaszként erre: 6. - Casela)
2009. márc. 24. 23:45
...mert most ugyan annyi eltöltött idő a napon károsabb.
2009. márc. 24. 23:41
Mióta van egyáltalán naptej? Lehet, h bután hangzik, de én nem tudom, amikor régen még nem volt, előtte mit csináltak az emberek,h ne égjenek le? Biztos voltak módszereik!
2009. márc. 24. 23:34

Lehetséges, de jó lenne ha bizonyítanák.

Lehetséges az is, hogy pont az ilyen MLM-es cégek terjesztik ezt a versenytársakról, hogy jobban eltudják adni a saját termékeiket...

2009. márc. 24. 22:50

Erről már én is hallottam. De többet én sem tudok..

Jó lenne hozzá valamiféle alátámasztás is.

Én egy egészséges kozmetikumokkal foglalkozó MLM-es előadáson hallottam, és náluk lehetett is kapni naptejet, amiben nincs benne ez az anyag.

Az első és egytelen MLM-es előadás, amit meghallgattam, de voltak jó dolgok benne.

2009. márc. 24. 22:48
Ilcsinek van egy paradicsomos napozója. És a régen jól bevált olajok, pl szűz olivaolaj, kakaóvaj. De a időkorlátokat így is be kell tartani.
2009. márc. 24. 22:45

Olyan ember mondta, aki ért is hozzá. Szerinte a naptejezésnél még az is jobb, ha nem keni magát az ember. Pedig mindenhol azt halljuk, hogy be kell kenni magunkat. Elmondta, hogy sajnos ez nem igaz.

Akkor milyen naptejet vegyek, ami nem ártalmas?

2009. márc. 24. 22:34
Ma hallottam, a naptejekben van egy anyag, ami pont hogy napsütéssel érintkezve okoz bőrrákot

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook