Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ma hajnal 1 óra 8 perckor arra ébredtem, hogy az utca végén lévő esküvőn elkezdtek tűzijátékozni? Legális ez? fórum

Ma hajnal 1 óra 8 perckor arra ébredtem, hogy az utca végén lévő esküvőn elkezdtek tűzijátékozni? Legális ez? (tudásbázis kérdés)


23. sajert
2012. aug. 29. 21:37
A környékünkön hetente tűzijátékok vannak, azt se tudom hogy hol durrogtatnak. Este 10-kor is volt már, de volt hogy hajnali 3-kor arra ébredtem. Morogtam egy sort, megfordultam, aztán aludtam tovább. A kutyámat szerencsére nem zavarja (szerintem megszokta). Jó is lenne, ha minden héten mászkálni feljelentgetni, ez olyan átkos-béli szokás a fejemben. Gondolom mindenki ünnepel valamit, akár esküvőt, akár szülinapot, bármit. Amíg nem tesznek kárt a környezetemben, felőlem durrogtathatnak.
2012. aug. 29. 14:10
Anneeeeee! Ne aggódj, nem vagy gonosz! Nem ismerik a kutyádat, nem ismernek téged. Rosszindulatúak az emberek, tisztelet a kivételnek. Nekünk is volt lakodalmunk de semmi pénzért nem riasztottam volna fel a falu lakóit, főleg nem az állatait, eszetlen tűzijátékkal.Régen a mi falunkban is volt tűzijáték és a mi kutyáink is nagyon féltek. Szomorú,hogy sok ember ezt nem érti meg. Sok ember az embertársára sincs tekintettel, hogy lenne tekintettel az állatokra??
2012. aug. 28. 08:25
Nem órákig tart egy tűzijáték! Azt a kis időt nem bírod ki?
2012. aug. 28. 08:20
Gondolom minden héten összeházasodnak, és tűzijátékoznak, hogy téged zavarjanak..Direkt a te és kutyád bosszantására. Mi a jó magyar megoldás? Jelentsük fel, naná!!Nyugtasd meg az ebet ilyen esetben, aztán keress valakit, akit rajta kívül szerethetsz; hátha akkor nem leszel ilyen gonosz. Szomorú, hogy vannak ilyen emberek.
2012. aug. 27. 08:55

atya ur isten:)))))) micsoda probléma.....:))))))

kiváncsi lennék,ha meglepiböl te is kapnál tüziátékot,pl a párodtól....öt is feljelentenéd???:))))

2012. aug. 27. 08:25

Szerintem nem arról van szó, hogy egyszeri alkalom, meg ifjú pár, meg satöbbi. Ilyen értelemben mindenkinek lehetne az év valamelyik napján valami alkalom (szülinap, sikeres vizsgák, ...), amikor durrogtathatna, és akkor folyton tüzijáték szólna.

Hiába osztjátok a fórum indítóját, nem, nem normális ilyenre ébredni hajnali egykor.

Ettől függetlenül persze én sem jelentgetnék, de nehogy az legyen már az abnormális, aki éjjel nem ilyesmire akar felriadni.

2012. aug. 26. 21:41

Legális,már miért is ne lenne az?

A másik meg: a mi kutyánk is félt,ugatott,nagyon kivolt az első durrantásnál,azonnal behoztunk.Pedig nem egy öleb volt!De a kutyám tán már csak fontos!


Ja,hogy felébredtél?Én is fel szoktam éjjel ébredni.Kit jelentsek fel?A veséimet vagy a kutyát,mert őrzi a házat és ez biza néha ugatással jár,vagy a páromat,mert véletlenül hozzám ér????

16. andi6020 (válaszként erre: 3. - Homern)
2012. aug. 26. 21:01
Tán ha bevitték volna a kutyát...
15. mmacus
2012. aug. 26. 15:40

Azért nem jellemző, hogy egy-egy tűzijátéknál elhullanánk az ebek...

Nekünk is van kutyánk, soha nem kapott pánikrohamot, pedig gyakran van errefelé is tűzijáték. Kiegyensúlyozott jószág, nem zavarja.

Elég ronda dolog lenne feljelenteni az ifjú párt, sokkal kisebb esemény kapcsán is szoktak tűzijátékot rendezni...

14. bowie
2012. aug. 26. 15:18
Jah, és ettől függetlenül én is utálom a tüzijátékokat, nem tudom miért.
13. bowie
2012. aug. 26. 15:15

Az én kutyám szerencsére nem fél tőle. Nemrég volt itt is egy, a környéken meg voltak őrülve a kutyák, az enyém meg ült és nézte a színes izéket.:)))

Féltem pedig nagyon, mert szobakutya volt, észre sem vette régen a viharokat sem. Aztán mikor kiköltözött, az első viharnál meg volt ijedve nagyon, aztán a következőnél már nem..meg a tüzijátéknál sem.

12. tavasztvárom (válaszként erre: 10. - Mikebubu)
2012. aug. 26. 15:09
mint írtam egyszeri alkalom volt ,a barátnőm kutyájának is :(
2012. aug. 26. 15:07

a kedves esküvőszervező értesíthette volna az utca lakóit ,mire számítsanak.

barátnőm vizslakutyája ,így kapott infarktust. szegény vizsla :(

2012. aug. 26. 15:05
Legális, ha rendelkeztek a megfelelő engedéllyel. Nagyon sajnálom a kutyádat, és az illetékesek megtehették volna hogy előtte értesítik a környéklakókat, de valójában ez egy egyszeri alkalom, talán nem kellene ennyire felháborodni rajta.
9. b235ac96d5 (válaszként erre: 5. - Castia)
2012. aug. 26. 15:02
Addig szól a csend-rendelet, ameddig a polgármesteri hivatalban megszabják. Ez településenként és szezonoktól függő szokott lenni. Ha egy település üdülési területhez tartozik, akkor pedig egészen speciális lehet.
2012. aug. 26. 15:02

Kedves Anneeeeee!

Eszem ágába nincs kötekedni!!! Teljesen igazad van,ami a kutyusod biztonságát illeti én is szeretem az állatokat!!!!:) Miután egyszeri alkalomról van szó mégpedig egy ESKÜVÖRŐL,szerintem egy kicsit lehetnél elnézőbb! Ha Neked és a párodnak lőtték volna tüzijátékot,Te is örülnél,ha nem jelentenének fel! Vagy tévedek???

2012. aug. 26. 15:01

Akkor sztem ugyan azt hallottuk, én meg azon aggódtam h ne kelljen fel a fiam, mert a napokban rosszul aludtunk a náthája miatt, és végre úgy tünt h normálisan alszik!

Hihetelen, minek ez a felhajtás amúgyis....

2012. aug. 26. 15:00
legális persze, arra ébredsz amire akarsz.
5. Castia (válaszként erre: 2. - Sopianae)
2012. aug. 26. 14:53
Az oké, hogy lehet rá engedélyt kérni, de hajnali 1-re? Nem ismerem az előírásokat, de azt gondolnám, hogy max. este 10-ig, 1/2 11-ig befejezve, éjfél után csak szilveszterkor.
4. agis
2012. aug. 26. 14:51
Adj a kutyanak xanaxot, es nem fog atmaszni a keritesen.
3. homern (válaszként erre: 1. - Anneeeeee)
2012. aug. 26. 14:46

Megértelek,páromék kutyája a szilveszteri tűzijáték miatt halt meg,nem bírta a szíve :(

annyira nem volt öreg pedig ... hiába voltak kinn egész éjszaka mellette,nem tudták megnyugtatni :(

2012. aug. 26. 14:39
Igen, ha kértek rá külön engedélyt...
2012. aug. 26. 14:38
Kutyám nem bírja a tüzijátékot ilyenkor még a kerítést is átmássza úgy fél... Most szerencsére csak az ajtónkon akart betörni mi majdnem sikerült is neki... A szívem majd kiugrott a helyéről amikor elkezdték mintha robbanások sorozatát halottam volna és persze meleg van az ablakunk is nyitva volt... Elegem van ezekből a rohadt tüzijátékokból, minek ez? LEgszívesebben betiltanám az egészet, mert az állatok megőrülnek Tőle. Kutyám egyébként tejesen normális csak ezt az egyet nem tudja elviselni, egyszer még szilveszterkor direkt megcsináltuk jómagasra a boxot hogy ne tudjon elszökni de felmászott a tetejére és a hasánál fennakadt... Útálom... A kérdésem ez, hogy legális csak úgy tüzijátékozni? Vagy erre milyen szabályok vannak? Feljelentést tenni lehet ilyen esetben?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook