Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ma egy Gyed-en lévő apuka minden elismerését fejezte ki az anyukáknak:) fórum

Ma egy Gyed-en lévő apuka minden elismerését fejezte ki az anyukáknak:) (beszélgetős fórum)


16. bd37ba754f (válaszként erre: 14. - 2c2de63135)
2010. febr. 18. 09:07

Császáros szülés után 3 napra hazajöttem etettem a két kicsit,pelenkáztam,fürdettem igaz ugy mintha kést forgattak volna a hasamba anyósom jött és kivasalt egy halom ruhát ami akkor gyült össze míg én egy hétig korházba voltam.Drága férjem pár hónap múlva kijelentette hogy de kényelmes voltam hogy az anyja kellett helyettem vasaljon.:O

És azóta is természetesnek veszi hogy nekem ez a dolgom mert a nőnek ez a dolga ha valamijen oknál fogva én egy hetet nem lennék itthon visszasírna a második napon az bíztos:)

2010. febr. 18. 09:01

ez nálunk a mai napig előfordul tavalyelőtt lendült bele első fiunk öltöztetésébe mult évben a másodiknál már nem tudta hogy kell feladni azt a rugit amit az elsőre olyan nagy sikerrel ráadott:)

A poén ha megkérdezem hogy a kicsit vagy a nagyot öltözteti vagy pelenkázza mindig a nagyot választja mert azt könnyebb:) ezek a férfiak:)

2010. febr. 17. 21:15

ez jó! mármint a hozzászólások, nálunk is ez a helyzet, férjem hazaállít(persze én egész nap pakolok a gyerek után) véletlen belebotlik egyetlen játékba: Te ma semmit sem csináltál itthon?!

múltkor volt egy filmben egy "aranyos" jelenet: egy csaj, akinek 3 gyereke van megismerkedik egy pasival és mikor eljön hozzájuk a pasi a nő kellemetlenül mondja: elnézést kicsit rumli van, mire a pasi: semmi gond, mi 7-en voltunk testvérek, nálunk sosem volt ekkora rend...

nálunk az egyik legnagyobb poén az volt, mikor szülés után vissza kellett mennem a dokihoz a 6hetes kontrollra, majd csörög a telefonom a dokinál, párom volt kétségbeesve: te a pelenkát hogyan kell feladni a gyerekre??? melyik az eleje??? (mindez a 2. gyerekünknél, vagyis az elsővel már gyakorolhatott volna már több, mint 1,5éve, persze egyszer sem tette tisztába az elsőt, így gondoltam nagyfiú, direkt nem hívtam a nagyszülőt, hadd próbáljon ő is kicsit egyedül lenni a gyerekekkel...azért jót nevettem magamban, hogy már a pelusnál elakadt...azóta visszavett a kritizálásból, én meg egyre többet hagyom a babákkal pár perce egyedül, had "élvezze" ő is. NA ilyenkor szokta mondani: hol voltál ennyi ideig?(kb 10perc) nem bírom...ártatlanul szoktam kérezni: mit is??

2010. febr. 17. 20:17
igazság szerint az uszógumim ami még sok valahogy az nem fogy használtam elektromos izomerősítőt de valami olyan ideget mozgatott meg ami a gerincemmel kapcsolódott össze és zsibbadni kezdett a lábam napokig szenvedtem vele hasizmozni kellene de a varázspálca lusta:D
12. k.tünde78 (válaszként erre: 11. - Bd37ba754f)
2010. febr. 17. 18:53

a nyúl elvileg diétás,de csak ha vad (vagy koplaltatott házi),szoval rosszat nem tettél vele,bár a krumplit elegendő lett volna mellé képzelned:-)

a magasságodhoz nem lesz az 56 kicsit kevés???én 168 vagyok és a 60-65 kg-val nagyon elégedett lennék(mondom ezt most)..

köszönöm a dicséretet,igyekszem,nem is kérdés eze kután,hogy mért vannak gondaim a súlyommal.na de majd most ,neki gyűrkőzünk.

egyébként kiváncsi vagyok nagyon,hogy ha legközelebb találkozól ezzel az úriemberrel,mimindet fog még mesélni amit nehézségként él meg egy gyerekkel.és egyáltalán mit gondolt erről az egészről addig míg a felesége volt otthon a kicsivel.

még mindig fenem a fogam a pálcádra,úgylátszik fogyiban is lekörözi az enyémet:-)))))

2010. febr. 17. 17:05

nagyon szép lányaid vannak Tünde ja én is Tünde vagyok:)

a sulyommal én is küzdök habár a mai krumplipüré nagy adag nyuszihussal jól esett:D 173 magasságomhoz most a 64-67 kg közt ingadozok a cél 56 kg habár a tavaly ilyenkor 97 kg voltam:) haladok :) tudod a varázspálca:)

szépek a tortáid bárcsak a közelbe laknál csináltanék jövő hónapban két tortát a kincseimnek

10. bd37ba754f (válaszként erre: 9. - K.tünde78)
2010. febr. 17. 17:00
nem adom mert míg nálam van addig semmi dolgom:) hihi
9. k.tünde78 (válaszként erre: 7. - Bd37ba754f)
2010. febr. 17. 15:50
óóóóóó,nem anád kölcsön a pálcádat,az enyém régebbi gyártmány és csak a felét tudja :D
8. k.tünde78 (válaszként erre: 6. - Bd37ba754f)
2010. febr. 17. 15:48
jaaaa,az én fejemhez is ez van vagdosva.:-)))úgylátszik mást nem tudnak mondani.D
2010. febr. 17. 15:47

na nem azért mert akkora teher mert ez édes teher csak hogy tudja milyen könnyü egész nap gépezni,feküdni és játszani:D

Van egy varázspálcám amit megsuhintok két kicsi reggel felöltözik átpelenkázódik,megreggelizik,míg a mosatlan tiszta edényé változik,a ruhák beugranak a gépbe a porszívó dolgozik,az ebéd elkészül a kicsik játszanak majd jön a séta 1 körül utánna varázspálca beindul tiszta ruhák felrepülnek a szárítóra,a játékok besétálnak katonás sorrendbe a dobozba az ebéd bemegy a kicsikbe,pelenka csere is megtörténik,tea,kakaó elkészül délutáni alvás,majd este vacsi közbe játék,majd fürdés,közte 2 pelenkacsere majd megint játék,meseolvasás vagy éneklés és lefekszenek a gyerekek.Ez idő alatt a férjemnek a varázspálca kitálal,majd elmosogat.Én felkelek az ágyból és ugy várom mint aki nem csinált semmit reggel 6-tól este 9-ig:D

2010. febr. 17. 15:41

remélem még elcsipem mert azért kíváncsi lennék hogy miként oldja meg én mindig azt hallom hogy nekem milyen könyü mert egész nap csak gépezek,fekszek,játszom a gyerekekkel ...

Az apuka annyit elárult hogy az etetésnél volt először nehéz hogy fél órát ettek és még csak 3 kanál kaja ment le illetve hogy ő mindig szabályok és tervek mellett élt ami most sehol sincs mert van egy két éves kicsi akinek nagyobb az akarata mint az övé:D

Én minden nap két kicsinek az akarata szerint élek és igen néha nagyon otthagynám egy-két hétre a férjemnek míg én elmennék dolgozni:D

2010. febr. 17. 15:37
véégre! Az első férfi !
2010. febr. 17. 15:37
Ritka elismerés.Szivem szerint minden apukának kötelezővé tennék minden évben 1 hónap gyerek nevelést,hogy tudják és éljék át minazt ami t mi anyák megteszünk minden nap a családunkért, gyerekeinkért.
2010. febr. 17. 15:35
Minden pasinak meg kellene tapasztalnia, hogy otthon lenni egy vagy több kicsivel, éjszakázni velük, háztartást ellátni és még mosolyogni is..., hát nem egy sétagalopp...
2010. febr. 17. 15:33
Ezért nekem is minden elismerésem hogy férfi létére bevállalta a gyermeknevelést:)
2010. febr. 17. 15:32

Sziasztok kint voltam két fiammal a játszótéren.Találkoztam egy apukával aki szintén két éves kisfiával volt kint.Mivel ketten voltunk ezért beszélgettünk míg a kicsik játszottak.Elmondta hogy a párja visszament dolgozni ő meg otthon maradt a kicsivel...és hogy nagyon nehéz ezért minden elismerése azoknak az anyukáknak akik 1 vagy több gyermekkel vannak otthon mert szavait idézve a következő babánál nem marad otthon:)

Ez jól esett:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook