Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ma derült ki, hogy a férjemnek lassúak a spermái. Mi a helyzet ilyenkor, mik az esélyeink? fórum

Ma derült ki, hogy a férjemnek lassúak a spermái. Mi a helyzet ilyenkor, mik az esélyeink? (tudásbázis kérdés)


24. 123malibu (válaszként erre: 23. - 8ee31e318f)
2011. jan. 10. 17:11

szia

örülök, hogy neked sikerült, más forum társunk is kért tőled segítséget, hogy légyszi ird meg, hogy kinél voltál, mit kellett szedned, ÉS NEM SEGÍTETTÉL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!SENKINEK SEM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!GRATULÁLOK!!!!!!!!!

23. 8ee31e318f (válaszként erre: 20. - Cyntia)
2009. máj. 6. 20:30
nem tudom. nekem ha nincs legalabb heti 4-5 kellemes estem, mar kezdek depis lenni :D
22. 2f4fe453b8 (válaszként erre: 21. - Pepi04)
2009. máj. 6. 17:20
Azt a Perui Macát én is kipróbálnám :D
21. pepi04
2009. máj. 6. 17:16

A páromnál 3x egymás után borzasztó eredmény született. Ezután adtam neki 400-as E-vitamint, 1000-es C-vitamint, 50-es Cinket és a Macát. Ja és nagyon sok tökmagot eszik.

Teljesen új sperma képződéséhez 72 nap kell, 90 napra voltunk kontrollon, és a mennyiség dupla, a motilitás 10ről 80% lett.


Nézd ezt találtam:


"A C-vitamin védi a spermiumokat az oxidatív károsodástól, ezt bizonyítja egy tanulmány, mely szerint dohányosokon növelte a spermaszámot.E mellett gátolja a spermiumok agglutinációját (összecsapzódását). Éppezért igazolhatóan növeli a fertilitási esélyt. Ilyen esetekben 1000mgnapi bevitele javasolt.


A cink hiánya csökkent spermaszámhoz vezethet.Cinkpótlással végzett tanulmányok csak kis számú beteganyagontörténtek, de eredményeik bíztatóak voltak, mind a spermaszám, mind amotilitás növelésében. Magas cink szintek, ellentétben ronthatják a spermaszámot. Különböző források 60-240mg-ot javasolnak. Ne feledjük, hogy fokozott cink bevitel, rézhiányhoz vezethet, ezért ilyenkor tanácsos 1-2mg rezet is fogyasztani.

Az arginin nevű aminosav szükséges a spermaképzéshez.Hosszab távú pótlása mindhárom paramétert (szám, minőség, motilitás)javítja. Egyes szakemberek 250-2000mg napi bevitelt javasolnak alacsonyspermaszám esetén.


A szelén hatékonynak bizonyult a motilitás növelésében, míg a spermaszámot nem változtatta.


Mivel a Q10 koenzim sejtjeink egyik legfontosabb molekulája az energiatermelés szempontjából, a spermiumok képződésében is nagy szerepe lehet. A pontos hatása nem ismert, de már 10mg-os bevitel is javíthatja a spermaképet.

Az infertilitásban az E-vitamin hiánya is szerepet játszhat. 200NE napi bevitele, három hónapon belül emelte a teherbe esési esélyt.


Növények közül az Ázsiai Ginzenget és a perui Macát érdemes megemlíteni, mely hatásos lehet az esélyek növelésére.


E mellett az ondó összetételét jelentősen befolyásolja a prosztata funkciója is. Ebbőla szempontból a pollenkészítmények és tökmagolaj segíthetnek. Előbbazonban érdemes szakembertől tanácsot kérni, mert például egy krónikusgyulladás szintén oki tényező lehet, melyet előbb kezelni kell."

20. Cyntia (válaszként erre: 15. - 8ee31e318f)
2009. máj. 5. 20:05
Hát nekünk a 2 nap nem volt elég. AZt hiszem azt sűrűnek lehet nevezni egyébkéntis!
2009. máj. 5. 19:41
hozzateszem, erdemes beszerezni nehany bo alsogatyat is. mivel nem jo ha szuk alsonemuben van a pasi, mert az is rontja az eselyeket
18. Ribizli79 (válaszként erre: 17. - Katka83)
2009. máj. 5. 16:37

És ezek a dolgok kb. mennyi időn keresztül kell szedni, hogy javítsanak a spermaképen?

Nektek segítettek / van már babátok?

2009. máj. 5. 16:26

Sziasztok!


Én annyit szeretnék hozzáfűzni,hogy a férfiak spermáinak a minősége elég ingadozó.Az én páromnál több vizsgálatot is csináltak,hol tökéletes volt a spermakép,hol pedig még a lombikhoz is pocsék.


E-vitamin,Cink-ezek sokat segítenek.Kávét,cigit,alkoholt hanyagolni kell,és ajánlanám még a Ferulantot.Nem kell egyből meddőségi klinika,néha többet árt,mint használ.

16. Biberke (válaszként erre: 12. - C42aaaac41)
2009. máj. 3. 21:03

Szia! Nekem is hátra hajló méhem van, már két éve próbálkozunk a férjemmel, de eddig még eredménytelenül. Kinek írták fel a tesztoszteron fokozót?

Már eléggé el vagyunk keseredve, mert mielőbb szeretnénk gyermeket.

15. 8ee31e318f (válaszként erre: 14. - Cyntia)
2009. ápr. 30. 20:37

azert ne tul ritkan :p

:D


eleg ha minden masnap kihagyjak :)

az orvos is 48 ora pihenot kert mielott elmentunk vizsgalatra.

14. Cyntia
2009. ápr. 30. 12:56
A legfontosabb, hogy ritkán szeretkezzetek! Akkor jobb minőségűek lesznek a spermák. Sikerülni fog!
2009. ápr. 29. 22:29
Mennyi volt a spermiumszám?
2009. ápr. 29. 22:19

Mi ugyanígy jártunk.Tesztoszteron fokozót írtak fel,meg pár nap külön létet.Sőt nekem még hátra hajló méhem is van.Végül kiderült,hogy a vizsgálatok alatt már terhes voltam!:DD

Úgyhogy fel a fejjel!

2009. ápr. 29. 22:16
Állitólag E-vitamon, aloe-vera segit, ne dohányozzon, ne fogyasszon alkoholt
2009. ápr. 29. 20:58

most olvasom milyen durva dolgokat irogattok. szerintem itt nincs szukseg ilyen idegen dolgokra.


az exem kert idopontot kivizsgalasra, es a pecsi szuleszeti klinikan eloszor engem vizsgaltak meg, mivel egyszerubb mint a not. mivel nalam meg volt a problema, igy nem is volt szukseg megvizsgalni a parom. nem tudom mit irtak fel, de betartottuk a szabalyokat es sikeres volt a dolog. mindossze kell egy kis doppingszer a spermanak hogy eljusson a celig. :)

2009. ápr. 29. 20:54

Ajánlom a BEMER terápiát. Természetes segítség és mellékhatás mentes.

www.bemer.hu

2009. ápr. 29. 20:53

nekem is volt ilyen gondom, es van is szeremcsere ujbol.


elmentunk dokihoz, es kaptunk erre megfelelo gyogyszert, ami pillanatok alatt mukodott. egy honappal kesobb meg volt az eredmeny.

nem kell aggodnotok.

masfelol pedig ha nem szedi valoszinu ujbol fennal a dolog, es akkor kicsi az esely hogy akaratlanul besikerul valami :)

2009. ápr. 29. 20:47
szerintem attól lehet baba, csak mesterségesen fogják beültetni, ha esetleg más módszer nem létezik rá.
2009. ápr. 29. 20:34
lehet baba. ezt egy olyan ember mondja akiknek 4 évig nem volt semmi egy műtét miatt-férfi oldalról- 25%-ot adtak. és egyszercsak lám derült égből lett egy lányunk. szóval, ez még nem jelent semmit.......
2009. ápr. 29. 20:12
Szerintem ne kell azonnal a lombikra gondolni, lehet, hogy néhány gyógyszerrel teljesen jó sperma-eredménye lesz a férjednek. Fel a fejjel!
2009. ápr. 29. 20:07
Lombikkal tuti befutók lesztek! Ne keseredjetek el, hiszen megvan a probléma! Nyakon csíptétek (vagy fülön?), így már tudjátok, mit lehet tenni. Nekem 7éves iker-fiaim vannak, lombikkal, úgyhogy Nektek is sikerülni fog! :)
2009. ápr. 29. 20:07
legvalószínűbb, hogy inszemináció vagy lombikprogram segítségével lesz gyermeketek.
2009. ápr. 29. 20:07
Szia! Ne aggódj különösebben, mi vitaminos kezeléssel nagyon gyorsan nagyon jó eredményt értünk el :) Gondolom, a férjed urológusa ajánlotta, hogy miket szedjen. Nekünk E vitamin, Maca Vibe, és Omega 3 van előrírva, illetve ajánlották a Fer10-et, de azt nem is vettünk.
2009. ápr. 29. 20:04
Ma derült ki, hogy a férjemnek lassúak a spermái. Mi a helyzet ilyenkor, mik az esélyeink?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook