Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ma délután elájultam - egyedül, otthon fórum

Ma délután elájultam - egyedül, otthon (beszélgetős fórum)


1 2
32. _anatha_ (válaszként erre: 31. - Katabogár1)
2011. jún. 2. 22:45

Szia, bocs, hogy csak most válaszolok, nem jártam erre mostanság. Küldd el az e-mail címedet priviben légyszi, és továbbítom neked is az anyagot, megvan még az e-mail.

Remélem tudok segíteni ezzel neked és az ismerőseidnek is!

31. Katabogár1 (válaszként erre: 30. - _anatha_)
2011. ápr. 4. 14:09
Szia. Ha nekem is elküldenéd, én biztosan megköszönném, mert érdekel a téma. Engem perpillanat nem érint, bár azért vannak rossz napjaim, de van egy-két ismerősöm, akinek lehet, hogy segítene...
30. _anatha_ (válaszként erre: 29. - _anatha_)
2011. ápr. 4. 10:50
Egy kössz azért jólesett volna.
29. _anatha_ (válaszként erre: 27. - 50b5748a9e)
2011. márc. 26. 23:52

Szia.


Megkaptad az anyagot? Kipróbáltad már esetleg? Hogy vagy?

28. missmonroe (válaszként erre: 27. - 50b5748a9e)
2011. márc. 20. 14:42
pff soha de soha nem hallottam ilyet, pedig egy olyan tanár tanít aki amerikában is és itthon is elismert hipnózisszakértő, a hipnózisegyesület poszt-elnöke, a pszichológus társaság törzstagja kb. Természetesen olyanhoz kell menni, aki elvégezte a megfelelő képzést...hidd el nincsenek sokan mert mondom, rengeteg évet kell addig tanulni, hogy valaki ezt is tanulhassa. A nem kontár hipnózis célja mindig a gyógyítás, nem összekeverendő a különböző ezoterikus ezzel-azzal, annak a terápiás hipnózishoz semmi köze.
27. 50b5748a9e (válaszként erre: 20. - Missmonroe)
2011. márc. 18. 01:13

Szia!


Bocsi, hogy csak most reagálok a hozzászólásodra, az egyetemen nekem is minden félévben volt valamilyen pszichos tárgyam -legalább egy-, és mi azt tanultuk a hipnózisról, hogy az eléggé veszélyes is tud lenni, ha egy hozzá nem értő szakember csinálja: konkrétan minden emléket ki lehet törölni az emlékezetből, vagy elég szépen össze lehet kutyulni ott a dolgokat. Azt a módszert talán a legvégére hagynám... viszont ha egy profi csinálja, akkor szívesen megnéznék egy ilyen hipnózist! :)

de azért köszönöm.

2011. márc. 17. 23:51

pszichoterápiát pszichológus vezet...egy olyan pszichológus ráadásul aki ezért h egy ilyet vezethessen 11 évet tanult, úgyhogy nyugodtan rábízhatod magad:)


gyógyszert viszont tudtommal csak pszichiáter adhat.

25. 50b5748a9e (válaszként erre: 24. - Correct)
2011. márc. 17. 17:45
Rendben.
24. correct (válaszként erre: 27. - Kikkacica)
2011. márc. 17. 11:41

Nem: hanem pszichológus vezeti.


Nem lehet néhány hét alatt: minimum 6 havi gyógyszerszedés kell hozzá.


Ne sürgesd az időt, légy a jelenben.

2011. márc. 16. 18:20

(A pszichiáter vezeti a pszichoterápiákat?)


Amit írtam neked, ott igen. Én azt ismerem, máshol ki, azt nem tudom.

2011. márc. 15. 22:22

Szia!


Próbálj kitűzni magad elé olyan rövidtávú célokat, amiket meg is tudsz valósítani és aminek talán tudsz örülni.


Nekem is volt ilyen problémám és a pszicho doki is azt tanácsolta, hogy tűzzek ki magam elé célokat.

Nekem 4 szakma volt, nyelvvizsga és egy gyerek, akiért érdemes élnem. A nyelvvizsga még hátra van. :)

2011. márc. 15. 22:21
Szia Kikacica! Sajnos ez a betegség egyre gyakoribb. Nékemh van egy barátnőm aki ebben szenved. Hát nem egyszerű még egy kívülállónak sem ezt nézni! Legyél nagyon erős és fordulj egy jó és neked szimpatikus orvoshoz akinek őszintén meg tudsz nyílni! Ez a lényege a gyógyulásodnak. Fel a fejjel üdv: Anita
2011. márc. 15. 22:21

Szia,


a pánikbetegség elsősorban pszichológusra tartozik, érdemes vele futni egy kört, ugyanis a terápiát ő végzi (klinikai szakpszichológust keress, ők foglalkoznak ezzel konkrétan). A pszichiáter a szervi részével foglalkozik a dolgoknak elsősorban, nem kifejezetten a pánik oldásának terápiájával foglalkozik, hanem felír egy gyógyszert ami segít a rohamok megszűnésében. A pszichológus felkeresése azért fontos szerintem, mert én mindennel próbálkoznék egy gyógyszer előtt, ugyanis akkor meg attól félnél h ha nem veszed be, akkor mi van. Én hallottam olyanról is (pszichológia szakos hallgató vagyok), hogy hipnózis segített pánikbetegségen átlendülni. A lényeg, h a pszichológus segíthet neked kibogozni a szálakat, nemcsak a tünetet kezeli.

19. border05 (válaszként erre: 1. - 50b5748a9e)
2011. márc. 15. 22:19

látom, többen is írták, hogy fordulj pszichiáterhez.

ő fog tudni segíteni, gyógyszert kapsz rá.

nehogy eljuss oda, hogy a rohamoktól való félelmed miatt már az utcára se merj kimenni.

én is félek a rohamoktól (epis vagyok), de tudatosan erőszakolom magamban, hogy kimozduljak.

tudom, ha bezárkóznék, soha többet nem lépnék ki az utcára.

18. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 17. - C45a97b7cb)
2011. márc. 15. 22:07
Szép éjszakát Neked is! :)
17. c45a97b7cb (válaszként erre: 16. - 9b10f3d7ff)
2011. márc. 15. 22:06

Teljesen igazad van.

Elköszönök,már új dolgot nem tudok mondani,mindenki leírta a lényeget.

Sziasztok.

16. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 5. - 39f39a82cc)
2011. márc. 15. 22:05
Aki már átélt ilyet az tudja sajnos nem lehet. Ésszel felfogja nem kellene így reagálni, de a testén a tüneteken nem tud uralkodni. Ezért jó egy szakember legalább a kezdetekben segítségnek. Kezelés nélkül rosszabbodhat, és nem csupán az életminősége, az egészsége is romolhat.
2011. márc. 15. 22:04

Az a baj, hogy a dokik felírnak gyógyszert a pánikbetegségre, ami a tüneteket enyhítheti, de az okot nem szűnteti meg.

Ami általában valamilyen lelki ok.

Én nagyjából két éve vagyok teljesen tünetmentes, előtte pedig voltak nagyon szar napjaim is. Metróra nem mertem felszállni, héven a fél órás utat végig kellett telefonálnom anyummal, hogy ne legyek rosszul stb. Itthon rettegtem, hogy mi lesz, ha, és halálfélelem. Az a legrosszabb.

Ami pedig segített: Egy nagyon jó nevű doktornő, aki régen kardiológus volt, ma már pszichiáter ha jól tudom, tartott AUTOGÉN TRÉNING-et.

A lényege, hogy lefekszel és szépen lassan minden testrészedet ellazítod, kikapcsolod az agyadat és figyelsz befelé. Hülyén hangzik tudom, de fejben dől el az egész.

Megvan még a "tananyag", ha érdekel, dobj egy privit légyszi, elküldöm beszkennelve, és a dokinő nevét is meg tudom mondani, bár már nem biztos, hogy ezzel foglalkozik.


Bocs, hogy hosszú voltam!!!

2011. márc. 15. 22:03

Én is voltam pánikbeteg hosszú éveken keresztül. Akkor sajnos még nem tudták, hogy mi ez, nem is voltam vele orvosnál. Egyszer szabályos szívinfarktust produkáltam, igaz, csak kívülről, mert a szívemnek szerencsére semmi baja nem volt.

Nem tudtam metrón, repülőn utazni, sőt még autóban is néha rosszul lettem.

Aztán történt a magánéletemben egy változás 16 évvel ezelőtt...elváltam. Na azóta nem volt pánikrohamom.

13. correct (válaszként erre: 1. - 50b5748a9e)
2011. márc. 15. 22:03

Szia!

Saját magad, saját testedből felfogni nehéz, de tudatosítsd, hogy ez mind az agyad játéka és nem létező.

Foglald el Magad valamivel napközben és vedd körül Magad olyanokkal, akik stabilan szeretnek. Nevess sokat, mozogj és ne félj, mert ez csak PRODUKCIÓ.


Persze itt hozzá kell tenni, hogy nyilván első körben kellett vagy kell tényleg egy-két vizsgálat, ami valóban kizárja a fizikai hátteret.


Mindenképp menj pszichiáterhez, a háziorvosod ad beutalót, semmi probléma nincs abban.

Ez meg fog szűnni, csak ne tuningold Magad, képes vagy irányítani, hidd el, csak naná, hogy azt érzed, hogy nem vagy az.


Én is voltam pánikbeteg, egyszer vissza is tért évek után, de azóta semmi és tudom, hogy nem is fog, ezt már érzem. Nekem nem volt ennyire mély, csak a "szokásos" halálfélelem, meg 130-as pulzus, nemkapoklevegőt-feeling, és szívrohamtól való félelem. Ez már mind a múlté, nem semmi egy agyam volt.

Azóta VALÓBAN átmentem olyan dolgokon, mint 4centis agydaganat, meg is műtöttek, 17 centis vágás, de nem látszik - ám ez valóságos volt.

Kutya bajom, még így is, a valósággal együtt! :)


Akkor meg?! Tanácsolom, hogy hallgass vezetéses meditációt, nagyon sokat segíthet. Domján: A sziget, Tükörképem, Szeretetfa illetve Balogh Béla dolgokat.


Ha gondolod, írj privátot, egy darabig segíthetek amíg itt vagyok gépnél nap mint nap...

12. da150b695c (válaszként erre: 9. - Arianne113)
2011. márc. 15. 22:02
Nem annyira. Az egyik felírhat gyógyszert, a másik nem. Az egyiknek komolyabb orvosi, toxikai képzése van, a másiknak nem. De mindkettő tud segíteni ezen a problémán.
11. c45a97b7cb (válaszként erre: 9. - Arianne113)
2011. márc. 15. 22:02
Ez a betegség pszichiáterre tartozik,nem pszichológusra.
2011. márc. 15. 22:01
De nem kötözködni akartam, mindenkivel egyetértek, fontos hogy kezeltesd magad, mert később ez csak rosszabb lesz, és mindíg gondolj azokra akik melletted élnek és fogják a kezed a nehéz időkben ez is egy nagy támasz. Senki nemfog lenézni téged, sok ember küzd pánikbetegséggel.
2011. márc. 15. 22:00
a psichológus és a psichiáter között elég nagy a különbség:D
8. da150b695c (válaszként erre: 1. - 50b5748a9e)
2011. márc. 15. 22:00
Nekem is voltak hasonló élményeim, ugyan ennyire komolyra sosem fordultak, hogy elájuljak. Nálam az volt a jellemző, hogy borzasztóan szorongtam, egyfolytában egy gombóc volt a torkomban és bármelyik percben képes voltam spontán sírva fakadni. Ha járműveken közlekedtem elkezdtem zihálni és remegni. Nekem sokat segített, hogy Hova tablettákat kezdtem szedni. Kicsit feloldja a stresszt, de semmi komoly, mert természetes anyagokból készült. Tudom neked is ajánlani, hátha segít. Ha pedig nem, és kevés, akkor menj el szerintem is dokihoz.:)
7. c45a97b7cb (válaszként erre: 5. - 39f39a82cc)
2011. márc. 15. 21:59
Van amikor egyedül nem tudja befolyásolni. Van amikor külső segítség kell. Hisz a gyógyulás nem egyik napról a másikra jön,és addig jó ha van mellette egy szakember aki felügyeli a gyógyulás folyamatát.
6. c45a97b7cb (válaszként erre: 1. - 50b5748a9e)
2011. márc. 15. 21:58

El kell menned orvoshoz,mert ezek a rosszullétek az életminőségedet rontják ha nem kapsz megfelelő segítséget.

Az ,hogy elájultál egy jel,hogy tenni kell,így nem mehet tovább.

A pánikbetegség is betegség,mégpedig egy biokémiai folyamat felborulása ami az idegrendszert érinti.

Ilyenkor hiányzik ,vagy kevesebb vagy egy biokémiai anyagból,a szerotoninból.

Ezt szokták pótolni gyszerrel.

Olyan ez mint a cukorbetegség,nincs inzulin,pótolják gyszerrel.

Ne ijedj meg,lényeg hogy találj egy megfelelő pszichiátert aki eldönti hogy hogyan tovább.

2011. márc. 15. 21:57
Épp ezért, mert ez pszichés betegség igen is tudod befolyásolni. Olyan kérdéseket tennék fel a helyedben, hogy mi is a célom, amit tűzön-vízen át el akarok érni. Ki van mellettem és ki az aki számít rám. Elhanyagoltnak érzem-e magam és mit tehetnék ez ellen. Remélem segítettem.
2011. márc. 15. 21:56
Itt lehet tanácsot kérni, de az orvos tudna pontos információkat, netán gyógyszereket adni! Menj el orvoshoz!
2011. márc. 15. 21:54
Biztos nem ezt várod, de menj el egy pszichiáterhez, minél előbb.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook