Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lusta babák... fórum

Lusta babák... (beszélgetős fórum)


2011. márc. 18. 06:03
ha van kedvenc játéka vagy bármi ami érdekli rakd le neki úgy hogy csak akkor érje el ha utána kúszik-mászik, az talán beindítja
2011. márc. 17. 16:12
Köszi mindenkinek a hozzászólásokat. Igazából én nem izgulok és nekem nagyon "kényelmes" így, de egy családi barát gyógytornász hívta fel a figyelmet, hogy nem jó, ha nem is próbálkozik még csak a forgással sem ennyi idősen. A súlya sem kicsi ebből kifolyólag, 10kg pedig alig eszik pár falatot, csak szopcsizik, de azt sem sokszor már. Szóval az a baj, hogy nehéz motiválni. Gyerekek közzé többször is járunk egy héten (zene bölcsi, baba-mama jóga), de ott is csak nézi mit csinálnak, hogy mászkálnak a többiek és neki esze ágában sincs megmozdulni. Kúszni csak hátrafelé kúszik, mert úgy a lábát meg sem kell mozdítania és ez a baj, hogy ettől és az üléstől a felső teste sokkal erősebb, mint azz alsó.
2011. márc. 17. 15:57
Az én kislányom nemrég múlt 18 hónapos egyedül még nem akar menni de kézenfogva szinte szalad.Azonkivül egyedül csúzdázik,felül a kismotorra,és a bébikompba is egyedül ki-be mászkál.Minden gyerek más és más ő így akarja csinálni az a lényeg hogy egészséges legyen.Majd lehet,hogy lesz olyan időszak amikor azt kívánod bárcsak egy kicsit nyugton maradna.(NE IZGULJ.)
2011. márc. 17. 14:49

Az enyem is eleg lusta es felos volt, de mindent normalis idoben csinalt. 10 honaposan kwzdett kuszni, 13 honaposan jart egyedul, maszni csk 1 evesen kezdett.


De baratnom kislanya, epp mint a tied lusta, 10 honaposan ult egyedul, 18 honaposan mutatta meg hogy tud jarni egyedul par lepes erejeig, de nem gyakorolja, most 19 honapos es 2 hete kezdett maszni. Ezt most szereti es most mindenhova maszik, de jarni meg nem akar. Hozzateszem gyenge az izomzata!

7. titati (válaszként erre: 2. - Zsuzsika83)
2011. márc. 17. 14:22

Próbáld minél kevesebbet ültetni. Mert ha ül, gondolom boldogan elnézelődik és nincs késztetve arra, hogy ő változtasson helyet.


Az én lánykám kb egy hétig kúszott, aztán rögtön mászni kezdett, és 11 hónaposan volt képes először ülni, (addig felborult ha ültettük), 12hónaposan állt fel, de rogyadozó térdekkel, és 19hónaposan indult el. Addig még kézenfogva se volt hajlandó menni. Igaz ő 24-ből 20órát aludt :-)

Semmi baja...most 5éves, laza az izomzata, gyönyörűen fut, biciklizik, mindent csinál.

2011. márc. 17. 14:18
Vidd olyan gyerekek közelébe, akik másznak, az hatással lesz rá!
2011. márc. 17. 14:18
Az én kisfiam 2 éves. Pont ilyen volt. 9 hónaposan tudott forogni, de ülni segítséggel. Majd másfél éves volt mire elindult. Azóta viszont meg sem áll. Ez jelentett valami áttörést az életében. Mondjuk mikor elindult, egyből métereket ment, az 1-2 lépés nálunk kimaradt. :)
2011. márc. 17. 14:18

Szia!


Az én fiam is 10 hónapos múlt, mire elkezdett mászni, kúszás kimaradt!Ne aggódj!Most 14 hónapos nagyfiú már, aki szaladgál!

3. titati (válaszként erre: 2. - Zsuzsika83)
2011. márc. 17. 14:16
sokat alszik?
2011. márc. 17. 14:13
Majd elfelejtettem. Szervi baja, izomletapadása...stb. nincs, egyszerűen csak nem szeret mocorogni. Órákig elnézeget a babakocsiban, vagy eljátszik a szőnyegen ülve.
2011. márc. 17. 14:11
"Lusta babák" anyukáit hívnám ide beszélgetésre, tapasztalatok, módszerek cseréjére. Az én kislányom majdnem 9 hónapos, de azon kívül, hogy ha felültetjük tud egyedül ülni, semmit nem hajlandó csinálni. Sem kúszni, sem mászni nem tud, forogni tud, de azt sem hajlandó. Nagyon nehéz motiválni, mert ha tornáztatni próbálom, elengedi fülét-farkát és csak sír. Pedig most már muszáj tornáznia, mert a gyógytornász is ezt javasolta. Hasonló problémával küzdő vagy már megküzdött anyukák tapasztalatait várom.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook