Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Lúgosítás de mivel? fórum

Lúgosítás de mivel? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
549. 2bc7365ec9 (válaszként erre: 548. - Pirosalma)
2010. febr. 10. 16:03
Köszi, megnézem.
548. Pirosalma (válaszként erre: 547. - 2bc7365ec9)
2010. febr. 10. 15:50

Nem tudom, de szerintem a teában lévő stimuláns anyagok (koffein, teofillin, teobromin) savvá bomlanak, de ebben nem vagyok biztos, de a fene tudja, milyen egyéb anyagok vannak benne, amik meg "lúgosítanak".


Mindazonáltal:

[link]

E honlap szerint a tea (itt nem tér ki a különböző teafélékre) közel semleges.


(Egyébként Young könyve helyett ezen honlap táblázatát ajánlanám, mert ez hiteles, Young meg összevissza ír.)

2010. febr. 10. 15:30

Köszi Pirosalma a választ.


Még azt szeretném tudni (sok minden egyéb mellett :)), hogy a zöld tea és a fehér teával mi a helyzet, lúgosítanak vagy savasítanak? A feketéről tudom, hogy savasít, de azt egyébként sem fogyasztom.

Köszi.

546. lendvai mihály (válaszként erre: 545. - Pirosalma)
2010. febr. 10. 07:32

Szia.


Hát, ha lehetséges, gondolhatod, hogy engem nagyon érdekel, hogy melyek ezek a táplálékok. Tudnál nekem segíteni abban, hogy hol nézhetek utána?

Ja, még mindég várom a biokémiai magyarázatot. Biztos van egy-két prof, aki neked erre válaszolni tud, ha még nem tanultad. Köszike, Kata

545. Pirosalma (válaszként erre: 544. - 2bc7365ec9)
2010. febr. 9. 15:17

Szia!


Igen, lehetséges.

2010. febr. 9. 11:15

Sziasztok! Sajnálom, hogy kicsit leült a fórum. Engem most kezdett el érdekelni a lúgosítás. Vettem lakmuszpapírt kíváncsiságból, most ezzel "szórakozom". :)


Megnéztem az általam nagy mennyiségben fogyasztott zöld teát és nagyon örültem, mert lúgosnak mutatta.


Azt szeretném kérdezni a tapasztaltabbaktól, hogy van-e olyan, hogy valami lúgos, de ha elfogyasztom akkor savasítja a szervezetet? Mert úgye a citrom savas, mégis végül lúgosít...

Bocs, ha hülyeséget kérdeztem. :)

543. lendvai mihály (válaszként erre: 537. - Pirosalma)
2010. febr. 3. 15:04

Szia.


Hát, nem is tudom, hogyan kezdjem. Hihetetlenül boldog vagyok, ezt el sem hiszed. Tudod, a tüske, a félelem még egy kicsikét ott van bennem, és azt hiszem a nyoma még hosszú időre ott marad. De mivel kontrollra kell mennünk, előtte csináltattam egy vizsgálatot egy reumatológus főorvosnővel. Nos, a válasza, ha nem a saját szemével látja az egészet, nem hiszi el. Semmi gond. Olvasta a régi leleteket, mindent látott, és nem talált semmi olyan gondot, ami arra utalna, hogy "beteg" lenne a lányom. Nos, így csaknem 2 év negatív eredmények után nekem azt mondhat bárki, amit akar. Az eredmény elsétál előttem egészségesen, és hidd el, nekem valóban érdemes volt ezt végigcsinálni. Nos, neked is jó egészséget, mi már tudjuk, ha valami elcsesződik, hogyan kell rendbe tenni. Édes Istenem. Olyan hálás vagyok MINDENKINEK. Köszönöm NEKTEK, ÖRÖK HÁLA. Ezt nem lehet csak így megköszönni, de próbálom.

542. zsuzso100 (válaszként erre: 541. - Banettka)
2010. jan. 26. 09:20
Ez mennyibe kerülhet?
2010. jan. 26. 00:41

Sziasztok!


Érdeklődnék, hogy esetleg az alábbi linken található lúgosító italporokat ismeri-e valaki:


[link]



Mi a vélemény ezekről?


Érdemes ezeket fogyasztani?


Üdv!

540. lendvai mihály (válaszként erre: 538. - Cszsuka)
2010. jan. 11. 08:25

Szia, de örülök, hogy újra láthatlak.


Hát, nem is tudom, mit írjak. Valahonnan ebből az irányból indulhattunk el, és mindenkinek örök hála érte. És bejött.

539. lendvai mihály (válaszként erre: 535. - Pirosalma)
2010. jan. 11. 08:21
Hát, hogy te miket nem találsz meg..................................., ha nem teszed be ilyen pontosan, meg nem találom. Te átolvastad az összes hozzászólásomat? Figyeled, hogy hova mit írok? Ilyen gyorsan még én sem találtam volna meg, pedig tényleg én írtam fel .No, sebaj, várom a biokémiai magyarázatot. ha ezt tanulod, tudnod kell, mi miért hatott úgy, ahogy hatott.
538. Cszsuka (válaszként erre: 537. - Pirosalma)
2010. jan. 10. 16:15

Szia! Boldog új évet! :)


Nem akartam eredetileg beleszólni, de azért most mégis szeretném megjegyezni, hogy leírtad a bűvös szavakat: "sok komponensű terápia"- valóban ez a lényeg. A lúgosítás önmagában nagyon kevés a valódi gyógyuláshoz. Olyannyira, hogy szerintem, ha valaki nem szakember segítségével csinálja (egy bizonyos határ felett) nagyon káros lehet. Ha azonban része egy terápiának, amit lehetőleg átgondoltan csinálnak, nagyon sokat "dob" a gyógyuláson, vagy az állapot javulásán.

537. Pirosalma (válaszként erre: 536. - Lendvai mihály)
2010. jan. 10. 10:49

Miről is írtam itt a fórumon ebben a topikban?

1. Young hazugságairól.

2. Arról, hogy szerintem a lúgosítás nagyrészt kamu, legalábbis ahpgy Young állítja.

3. Továbbá arról, hogy te a lányodnak egy nagy sok komponensű terápiát adtál, így gyakorlatilag lehetetlen eldönteni, minek mekkora szerepe volt a lányod állapotának javulásában.


Már megmondtam, nem tudok mit írni.

536. lendvai mihály (válaszként erre: 535. - Pirosalma)
2010. jan. 10. 10:32
Ha nem ismered a hatását, akkor miért vagy ebben ennyire biztos, hogy nem ér semmit? Ha ennyire biztos vagy önmagadban, akkor várom a válaszod, mi miért alakult úgy, ahogy alakulnia kellett? Mi zajlódhatott le ennek a kezelésnek a hatására a szervezetben? Egyáltalán mit csináltunk meg? Biztos van rá értelmesebb magyarázat, mint amit én tudok adni erre. Nos, ezt most te tanulod, és szeretnék erről többet megtudni, hátha erre az infóra is valaha szükségem lesz. Válaszod megköszönöm.
535. Pirosalma (válaszként erre: 534. - Lendvai mihály)
2010. jan. 9. 21:59

"én ezt a hoxára sohasem írtam fel" - de, mindhármat, hiszen tőled idéztem őket:


[link] (15. hozzászólás)


[link] (2. hozzászólás)


"Még én sem tudtam volna ilyen gyorsan" - csak gyakorolni kell.


"megírnád nekem, hogy biokémiai színten mi hogy hathatott?" - nincs mit írnom, mert:

1. "nem hiszek" a lúgosításban

2. Nem ismerem sem a Bechterew-kór kórélettanát, sem minden egyes táplálékkiegészítő és étel farmakológiai hatású anyagait.

534. lendvai mihály (válaszként erre: 527. - Pirosalma)
2010. jan. 9. 20:30

Tudod, az első 3 idézőjeles beírást, amit te idéztél ide, én ezt a hoxára sohasem írtam fel. De ha igen, légyszi, írd be, hogy mikor, melyik hozzászólás volt. Sohasem tagadtam le semmit, de ha ennyire gyorsan megtaláltad ezeket az idézeteket, amiket tényleg én írtam, azt is megtalálod, hogy honnan. Nos, kíváncsian várom, hogy a hoxán melyik fórumről szedted elő pillanatokon belül. Még én sem tudtam volna ilyen gyorsan, pedig tényleg én írtam fel, de nem ide, hanem a "kedvenc" fórumomra, és nyanya volt az, aki ezt kihozta belőlem. Ja, ő lett a kedvencem, néha gyönyörködök benne. ( úgy fél évente 1x, több időt nem éri meg nekem rá fordítani)


De kedves pirosalma. Mivel te biokémiát tanulsz, és én szeretek másoktól tanulni, és te okosabb vagy mint én, megírnád nekem, hogy biokémiai színten mi hogy hathatott? Sokat segíthetnél nekem, és válaszod megköszönöm.


Többiek. Ne törődjetek semmivel, csak csináljátok azt, amiről úgy gondoljátok, tudjátok, hogy jó.

533. lendvai mihály (válaszként erre: 531. - Pirosalma)
2010. jan. 7. 13:24
Én viszont a tapasztalatot írtam fel. De megtalálod, "Hogyan győztük le a Bechterew kórt", a net kiadja. És bizike Y logikája van mögötte, azt csináltuk meg, több fajta lehetőség van, de mi nem alkalmaztunk kismilliófélét, csak 1-et. És bejött. Tudod, nagyon kemény volt, nem kívánom senkinek, még nem született meg az a valaki, akinek ilyen éjszakákat kívánnék. Nekem kevés volt a negatív lelet, érteni akartam teljesen, hogy mit tettünk meg, hogy ne jöjjön ez a nyavaja vissza. Nagyon féltem. Annak idején volt egy betegem, neki is a keresztneve Éva, (úgy látszik, az Évák körbe vesznek:-), )mindene, de mindene összecsontosodott 36 éves korára, csak a szeme mozgott, fekvő tolofoszékben volt, gyönyörúen rajzolt, igaz, a teljesen begémberedett ujjai alig , vagyis nem mozogtak, hanem egy picikét mintha vállból,és izomból tudta mozgatni a j. kezét, szőrnyű. Ő volt a legkegyetlenebb látvány. Akkor Szentendrén lakott az anyukájával, aki akkor 64 éves volt, és azon sírt, hogy mi lesz a lányával, ha Ő már nem lesz. Ennek 27 éve. És mikor megkaptuk a diagnózist, nem kellett infóért a szomszédba mennem. Vagy a Méhecske, így becéztük, ahogy lógott a mankón, sajnos a javát láttam. Kérlek, nagyon nehéz volt ez nekünk, és ne veszekedjünk, ennek nincs értelme. De még innen is ki lehet mászni, igaz baromira küzdeni kell, lelket tartani egy tiniben, aki azt hiszi, erre van ítélve, és akkor is csinálni, amikor azt mondja a lány, hogy mindjárt kib.......ssza az egészet, nem ér semmi semmit, miközben van valaki, aki ebből egész jól kimászott, és ez ad erőt, hogy küzdjünk egy életért, egy klinikának montunk nemet úgy, hogy még nem voltak negatív leletek, nagy felelősség volt. És bizony, Y logikája vitt minket erre a színtre. Egy másik fajta úton indultunk el, nem azon, hogy ez a betegség ez a gyógyszere, hanem rendben, ez van, de mi az oka. Mi megtaláltuk a kiváltó okot, azt szűntettük meg, és ez lett a végeredmény. És mindenkinek örök hála érte. Tudod, sírni csak a győztesnek szabad. És ha gondolod, szoríthatnál egy 24 éves Petinek, most 7 hetes, megkínozza rendesen, de pont úgy reagál mindenre, ahogy a mi lányunk kezdett reagálni. És szeremcsére többen vannak egyre. Üdv: kata
532. Pirosalma (válaszként erre: 530. - Lendvai mihály)
2010. jan. 7. 12:17
Egy doboz Supergreens port és egy kis üveg Prime pH cseppet kapok 10 hozzászólásonként (beleértve minden, a lúgosítással kapcsolatos topikba írt hozzászólást).
531. Pirosalma (válaszként erre: 529. - Lendvai mihály)
2010. jan. 7. 12:14

"Honnan tudod, hogy az ORFI-ban dolgoztam? Szerintem én ezt ide sohasem írtam fel." - de, te magad írtad le ezeket itt a Hoxa fórumaiban, tőled idéztem.


"De azt látom, hogy valami oknál fogva neked nem tetszik a dolog." - jól látod, nem tetszik a Young-féle tömegbutítás. Veled semmi bajom, csak Young hülyeségeivel. Elhiszem, hogy meggyógyult a lányod, ettől még a lúgosítás nem lesz jó, és azok, amiket Young állít, tévesek maradnak. Már párszor leírtam: kismillióféle módszert alkalmaztatok egyszerre, így azt megállapítani, hogy a lúgosításnak volt-e bármiféle hatása, gyakorlatilag lehetetlen. Természetesen örülök, hogy a lányod egészséges, de ez teljesen más lapra tartozik.


"Mióta nyomozol utánam?" - dehogy nyomozok utánad...


"Honnan tudod, hogy annak idején egy osztályon dolgoztunk?" - lásd: hozzászólásom első bekezdése.


"Nekem mondhatsz, írhatsz, ázsárkodhatsz, vádolhatsz..." - amit állítok, mindig megalapozottan állítom. Nincs ázsárkodás, vádolás, csak leírtam, hogy mit gondolok. Nem bántani akarlak vele.

530. lendvai mihály (válaszként erre: 529. - Lendvai mihály)
2010. jan. 6. 21:00
Még egy kérdés. mennyit fizetnek neked ezért? De ezt én már kérdeztem tőled 1x.
529. lendvai mihály (válaszként erre: 527. - Pirosalma)
2010. jan. 6. 20:39

Honnan tudod, hogy az ORFI-ban dolgoztam? Szerintem én ezt ide sohasem írtam fel. De azt látom, hogy valami oknál fogva neked nem tetszik a dolog. Nézd. Én nem csináltam semmit, csak rendbe hoztam a lányomat, és szerettem volna másokkal is megosztani ezt a tapasztalatot, hátha másnak is jó lesz. Csak ennyi. De, hogy ilyen ellenállásokba ütközöm, ezt nem gondoltam volna. Az egész úgy jön le, hogy valami oknál fogva valakik nagyon szeretnék, hogy mások ne tudják, hogy mi mit tettünk meg. Nos, teljesen mindegy, hogy mennyire szenvedsz, az emberek csak egyet akarnak. Rendbe jönni, ha már így alakult. És rendbe is fognak, aki kutat, megtalálja az odafele vezető utat.


Mióta nyomozol utánam? Honnan tudod, hogy annak idején egy osztályon dolgoztunk? De nem ő segített nekem abban, hogy ez így alakuljon. tudod, nekem a tavalyi ASTELLAS díj egyik kitüntetetje is segített, és úgy gondolom, az Ő hitelessége, tudása, tapasztalata nekem többet ér. És most ott van a másik is. Örök hála nekik.


De nekem valóban segített a Dr úr, nem írom le a nevét, hiszen orvosok neve leírása miatt töröltek 4x, így ezt kihagyom, és tudod mit? Nekem mondhatsz, írhatsz, ázsárkodhatsz, vádolhatsz, azt csinálsz, amit akarsz, szabad jogod. De nekünk nem kell a biológiai terápia, és most is hallom a hangját, ahogy vigyorog, boldog, csinálja a sulijait, készít vacsit a tesójával, és ettől a perctől kezdve azt mondassz, amit akarsz. Én látom, amit látok, és ezt te is tudod, mert ha tudtad, hogy az ORFI-ban dolgoztam, akkor azt is tudnod kell, hogy mióta vannak meg a negatív leletek. Sajnálom, hogy ennyire kicsinyes, konzervatív vagy, de ez már nem az én hibám. Sajnálom.

528. Pirosalma (válaszként erre: 526. - Lendvai mihály)
2010. jan. 6. 14:59

Jobb is, hogy nem hiszed el, mert hazugság nagyrészt.


Jól tudom, hogy kismillióféle szert adtál a lányodnak, kismillióféle egyéb terápiát kapott. Ebből azt szűröd le, hogy a lúgosítás hozta a javulást. Szerintem amúgy te tényleg elhiszed ezeket, mert egy álomvilágban élsz, és a realitás talajáról régen elrugaszkodtál, és úgy néz ki, nem is térsz már oda vissza.

527. Pirosalma (válaszként erre: 525. - Lendvai mihály)
2010. jan. 6. 14:56

Nem kellett sok ész, hogy megtudjam:


"Én sem hittem volna, hogy ennyi van, nem is tudtam egyikről sem, úgy, hogy mint VOLT eü-s..."


"De mivel vérbeli eü-s voltam..."


"Annak idején egy osztályon dolgoztunk az ORFI-ban, akkor még az volt a kórház neve."


"hogy jön ide a Dr Úr neve?" - akinek szeme van az olvasásra, olvassa! (A kedvedért: amint azt leírtam, szakmai szempontból ő lektorálta a könyvet.)


"Ha tudnád..." - ...ha érdekelne...

526. lendvai mihály (válaszként erre: 524. - Pirosalma)
2010. jan. 6. 13:58
Én nem azt hiszem el, amit Young állít, hanem az eredményt. A kettő nem ugyan az. És az magáért beszél.
525. lendvai mihály (válaszként erre: 524. - Pirosalma)
2010. jan. 6. 13:56
Honnan tudod, hogy eü-s végzettségem van? Tudtommal csak itt egy két írást váltottunk, és valamikor jó 1 éve, és hogy jön ide a Dr Úr neve? Ha tudnád, kik segítettek nekem, lehet, hogy leülnél.
524. Pirosalma (válaszként erre: 520. - Lendvai mihály)
2010. jan. 6. 11:44
Vajon miért töröltek, elgondolkodtál rajta? Nem vagy semmi, egészségügyi végzettséggel elhiszed, amit Young állít. Mondjuk, Gulyás Tamás se semmi, ő volt a könyv szakmai lektora. Szégyen.
523. Pirosalma (válaszként erre: 521. - Lendvai mihály)
2010. jan. 6. 11:42

"Mivel szerinted nem kell a vörösvértestnek táplálék, akkor nem is kell enni."


Kata! Nagyon örülnék neki, ha nem ferdítenéd el azt, amit írok.

SEHOL NEM ÍRTAM, HOGY A VÖRÖSÖVÉRTESTEKNEK NINCS SZÜKSÉGÜK TÁPLÁLÉKRA (TÁPANYAGRA)! (Ha mégis így gondolod, idézd, hogy hol írtam ilyet!)


Azt írtam, hogy Young szerint a táplálék vörösvértestté alakul. Valóban, ez félreérthető volt kicsit, ugyanis Young úgy érti ezt, hogy az emésztőrendszerben alakul a táplálék vörösvértestekké, idézem:


"...amikor az áthaladó ételt a bolyhok felfogják, akkor azt vörösvértestekké alakítják át...a vékonybél kémhatásának lúgosnak kell lennie ahhoz, hogy az étel vörösvértestekké alakulhasson át."


(Robert O. Young PhD. és Shelley Redford Young: A pH csoda; MG Európa Kft.; 46-47. oldal)

, és ez nem igaz. Ne ferdíts, ne csúsztass, mert innen is ki fognak dobni.


Erről írtam. Ne csúsztass, mert úgyis észreveszem, és szólok érte, és a vége az lesz, hogy egyrészt lejáratod magad, másrészt innen is ki fognak dobni.

522. lendvai mihály (válaszként erre: 518. - Pirosalma)
2010. jan. 6. 09:51
Nos, ha most voltál biokémiai vizsgán, akkor nagyon figyelj ide. A lányom kapta volna a biológiai teráőiát, olyan beteg volt, ezt nem véletlenül kezdik el. És mikorra megkaptuk az OEP-töl az engedélyt, visszavittem az a lányt, akinek nem kellett, köszönte szépen, jól van, és immár ennek másfél éve.
521. lendvai mihály (válaszként erre: 514. - Pirosalma)
2010. jan. 6. 09:44
Én még nem láttam olyat, hogy valakinek táplálék nélkül, éhen halva, vörösvérsejtje , ami főként egészséges is, kialakult volna. Mivel szerinted nem kell a vörösvértestnek táplálék, akkor nem is kell enni. Minek, hiszen a nélkül is életképesek maradunk.
520. lendvai mihály (válaszként erre: 516. - Emagdi)
2010. jan. 6. 09:36
Tudod, volt egy "kedvenc" fórumom, sőt, az én tiszteletemre nyitottak egy topikot, hogy amott fogjam már be. De megkérdezem a Hoxát, hogy mit tehetek fel, és felteszem. Tudod, 4x töröltek, hosszú utat jártam be, miközben itthon láttam, hogy működik a dolog.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook