Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Lúdtalp. Amikor a torna és a szuper cipők sem jók... fórum

Lúdtalp. Amikor a torna és a szuper cipők sem jók... (beszélgetős fórum)


2017. jún. 1. 17:11

Ahhoz, hogy a lúdtalp "meggyógyuljon", nap 1 óra speciális torna kell.

Miért gond a lúdtalp?

Nekem is van, és boka és haránt süllyedésem, de sosem okozott problémát. A lábaim sosem fájnak, a gerincem egyenes, stb. Az én lábam akkor fáj, ha betétet hordok.


Érdemes a gyerekkel naponta gyakorlatokat végezni, egyik ilyen jó gyakorlat, hogy apróra tépett papírfecniket szed össze a lábával, de a neten biztos találsz több gyakorlatot is.

2017. máj. 31. 22:13

Kérdezz meg szerintem másik orvost is. Nekem is folyamatosan adták kiskoromban a "jobbnál jobb" talpbetéteket,a dokik kb ennyit csináltak,meg mondták,hogy járjak sokat mezítláb... Míg végül egy doki kinyögte,hogy olyan csúnya bokasüllyedésem van,amit csak a műtét old meg. Mindezt 19 éves koromban.... Bár nekem gerincferdülésem nincs,de mint kiderült a sok talpbetét annyira volt jó, hogy kicsit többet bírtam talpon lenni fájdalom nélkül.

Persze ez csak az én esetem,nem ez az irányadó,de én megkérdeznék még 1-2 dokit,hogy mit ajánl a kiváltó ok megszüntetésére és nem a kezelgetésére,addig,amíg a gyerek még kicsi és a TB jobban támogatja.

3. Guruljka (válaszként erre: 2. - Roreliyh)
2017. máj. 31. 20:25
Szia, jó pár éve az én fiamnak az ortopéd rendelésen is pénzért csinálták meg a betétet. De megér egy telefonhívást, érdeklődd meg a szakrendelőben.
2017. máj. 31. 20:13
Sziasztok! A kisfiam 7 éves. 3 éves kora óta suppinált cipőket, szandálokat hordott, de nem segítettek kiemelni a boltozatot. Egy éve váltottunk boltozat-kiemelős lábbelikre, de úgy tűnik, ez sem ér semmit. Tornázunk 3 naponta, végigvisszük a 20 perces tornát, de semmi eredmény. Most az iskolába jött egy bizonyos labor, Bi.oMed, adtak egy képet a lábáról, továbbá a gerincét megnézték, lúdtalp és gerincferdülés is van. Lehet tőlük vásárolni talpbetétet, amit elvileg az ő kis tappancsához készítenének. Érdemes megvenni ezt, vagy inkább hagyjam a francba? Merthogy ha kell, kiszorítjuk az árát, de ezektől az ember bizony a minimálbéres kereset mellett meg is dögölhet. Másrészt láttam egy lúdtalpasaknak készült szőnyeget, esetleg az segíthet? Árban kb. ugyanaz... Köszönöm a segítséget!
2017. máj. 31. 20:07
Lúdtalp. Amikor a torna és a szuper cipők sem jók...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook