Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lovasok, lókedvelők beszélgetőhelye fórum

Lovasok, lókedvelők beszélgetőhelye (beszélgetős fórum)


1 2
50. 486341e386 (válaszként erre: 49. - Jucka1984)
2010. máj. 7. 16:08

értem..és tervezed a folytatást?

bár biztos nehéz lenne,de ha nagyon hiányzik,akkor szerintem megoldható minden!:-)

49. Jucka1984 (válaszként erre: 48. - 486341e386)
2010. máj. 6. 11:28
sajnos már előbb :( nem volt rá időm a suli mellett, szóval ritkulni kezdett, aztán volt egy kis afférom a lovasoktatómmal és így lett vége az egésznek :( Utóbbi 5 évben 2szer ültem lovon csak :(
48. 486341e386 (válaszként erre: 47. - Jucka1984)
2010. máj. 5. 22:14

szia!

hát régen néztem be én is...huh,jó korán kezdi!:-)

én rendszeresen lovagolok 16 éve..nem tudnám abbahagyni,és nem is akarom..

tervezed,hogy folytatod?a terhesség miatt hagytad abba?

2010. máj. 5. 21:51
Sziasztok. Látom már régen nem írt ide senki :( Az én fiam most 6 hónapos, 1 hónapja ült először lovon :) persze csak pár másodpercet, de remélem megszereti őket, ahogy én is. Én 10 évet lovagoltam, hiányzik nagyon
46. Alexa77 (válaszként erre: 45. - Anyuci74)
2009. aug. 25. 20:33
Ez de szép! Apa és fia együtt, lovon...:-) Az én párom sajnos nem lovagol. Én régóta versenyzem, a lányom is imádja a lovakat, de olyan jó lenne majd egyszer hármasban is lovagolni...
2009. aug. 25. 18:38
Köszi a valaszokat! Szerencsere itt Svedben nagyon sok helyen tartanak lovat, meg oktatast, ugyhogy nem lesz problema talalni helyet ahova mehetunk. A parom tud lovagolni, es ngayon szereti a lovakat is , de nekunk nincs. Meg ideje sincs sok, de ha a nagylegeny elkezni akkor mehetnek egyutt!:)
44. Alexa77 (válaszként erre: 42. - Anyuci74)
2009. aug. 23. 21:10

Egyéves a lányom, 5 hetesen tettem először lóra. :-) Ma már úgy ül a póniján - persze lépésben - hogy fogni sem kell. És kacag hangosan, nagyon szereti! Rendesen trükközni kell, hogy leszedjem!:-)

De hogy a kérdésedre is válaszoljak: Kb. 6 éves korig nem beszélhetünk lovaglás oktatásról, inkább csak lóhoz szoktatásról. Megtanul lépésben szépen egyensúlyban ülni, megtanulja, hogyan viselkedjen a lóval, nem fog tőle félni, stb. Csak 6 éves kor után lehet (egyszerűen azért, mert még méretileg nagyon picik) lovaglás oktatásról beszélni. A legideálisabb tízéves kor körül. Ilyenkor már jól fejlett az izomzatuk, jobban oda is tudnak koncentrálni az adott feladatra, elég hosszú a lábuk, hogy elérjék a ló oldalát, stb.

Ha nem lennék edző és nem lenne otthon 26 ló, még nem lovagoltatnám a lányomat, de ugye szakmai ártalom... :-DD Érdemes esetleg néha elvinni a kisfiadat lovas helyre, hadd szeresse meg, de érdemben tanulni csak 9-10 éves kora körül fog. Vannak persze kivételek, de azok általában olyan családban nőnek fel, ahol lovak vannak.

43. wheat
2009. aug. 23. 20:45
Én ahová járok lovagolni 2,5 évesen elkezdik felültetni a lóra és csak sétálnak vele. Így barátkoznak a gyerekek a lóval. Amikor már lovagolni kezdenek, ahhoz legalább 4 évesnek kell lennie, mert kell megfelelő izomzat stb. hozzá.
2009. aug. 23. 12:30
Hany eves kortol lehet elkezdeni a lovagolast? A kisfiam 2,5 eves es szeretnem ha megtanulna lovagolni. Igaz en felek töluk, mint a tuztöl, de azt szeretnem, ha ö megtanulna.
41. 486341e386 (válaszként erre: 40. - Cadence)
2008. nov. 7. 18:09
én is ezt várom már!szerintem tetszene nekik,biztos..aztán késöbb majd kiderül,mihez lesz kedvük..
40. Cadence (válaszként erre: 39. - 486341e386)
2008. nov. 7. 18:06

2 évesre ?Hát az tényleg tündéri lehet.

Majd ha nagyobb lesz Vivi én is elviszem paci nézöbe és ha megtetszik neki akkor lovagolhat is.

39. 486341e386 (válaszként erre: 38. - Cadence)
2008. nov. 7. 18:03
na,ja,látod ezen már gondolkodtam én is,meglátom,hogy a kislányom hogy áll majd a lovakhoz,és ha ő is ilyen megszállott lesz,vagy legalábbis ha jeleit mutatja,esteleg majd kap egyet,egy kicsit,és eltartom itt a többi között..láttam a decathlonban kétéves gyerekekre kapható lovaglónadrágot..tüneményes volt!!!
2008. nov. 7. 17:59

Sziasztok.

Nekünk csak halaink vannak itthon de tömbházban lakom mást nem is nagyon tudnánk tartani.

Pedig ha lenne egy kis házunk nagy kertel :)

Akkor lenne lovam a kislányomnak meg egy ponija az tuti :))

37. 486341e386 (válaszként erre: 36. - 29)
2008. nov. 7. 17:55

szia!


örülök,hogy van még egy ló által "megfertőződött" tag..lovászfiú,mi?:-)

addig nem jársz lovagolni,amíg nem elsz saját lovad?hát egyenlőre nekem is csak álom marad..

36. 29
2008. nov. 6. 19:02

Sziasztok!


hát igen, szerintem aki egyszer ráül egy lóra, azt megbabonázza:-))

Én is jártam lovagolni, huhh, hihetetlen időszak volt.Nyáron, a legszebb nyaraim eggyike volt, reggeltől estig.Elején fizetősen jártam, aztán volt egy paci, akinek a gazdája megkért ha van időm, néha lovagolhatnék rajta, mert ő nem tud minden nap kijárni.Nem kellett kétszer mondani, minden nap kint voltam.

Aztán hülye tiniként, összejöttem egy lovászfiúval, aztán dobtam, és nem mentem oda többet:-(((((azóta látogatóban voltam ott párszor.

De még most is az egyik legnagyobb álmom, hogy legyen egy saját lovam:-)))

Elbűvölő, kedves állatok. Én macskát is tartok, és azt is lehet szeretni, de nem összehasonlítható a lóval:-)


Teo

35. Mudryn
2008. nov. 6. 18:46
Sziasztok ,tegnap elvittem a picilányt is a loviba,nagyon élvezte:)))
2008. nov. 5. 13:44

hellotok!


hát a gyerkőc mellett elég nehézkes időt találni,ez kétségtelen..de jól esik délután,este pár nap a hétből kimenni,amíg az apja ügyel a csajszira.nekem szerencsém volt,a közelben találtam egy helyet,a régi lovakkal mindennel,csak új helyen.

33. Mudryn
2008. nov. 4. 15:02
Igen ,sajna elég drága hobbi a lovazás:((Nekem szerencsém volt annó,mert ugye ápoltuk a lovakat és cserébe lovagolhattunk,mostmár mint jóbarát járok vissza:)
2008. nov. 3. 17:23

Az én kislányom 16honapos imádom a lovakat de se idöm se lehetöségem elmenni egyenlőre.Kissé drága :(

De ha olyan helyen vagyok ahol lovat látok azért simizni oda megyek ha lehet .Amugy nagyon hiányzik a lovaglás :(((((

A vágtázás meg egy nagy élmény föleg terepen szép helyeken fantasztikus érzés...

31. Cadence (válaszként erre: 22. - 68f3da251d)
2008. nov. 3. 17:19
A macska nem büdös?Az lehet de a lakás ahol tartják az már biztos mivel általában alomba sza..ik és na annak nincs tul jó szaga egy lakásban.Kivétel ha kertesházban tartod és a kertbe sza...ik.Amugy meg a macska terjeszti a legtöbb betegséget még a terheseket is ez az állat fertözheti meg azzal a toxoplazma betegséggel(azt hiszem igy irják nem biztos)
30. Cadence (válaszként erre: 18. - 68f3da251d)
2008. nov. 3. 17:17
Már ne haragudj de a macska arra van hogy otthon dögönyözzék vagy egeret fogjon a kutya is arra hogy otthon dögönyözzék meg őrizze a házat.A ló meg régen mikor nem volt auto huzta a szekeret vagy háton közlekedtek rajta most már csak hobbibol ülnek a hátára(általában) azok akik szeretik a lovakat és a lovaglást.Egy macskát ne hasonlits már össze egy lóval...
29. 486341e386 (válaszként erre: 28. - Mudryn)
2008. nov. 3. 17:03
ugyanígy vagyok,az én csajom hét hónapos..de a lovakról nem tudok,és nem is akarok lemondani..és miért is kéne?ez egy életforma..az ember életének egy része.én nem tudnám abbahagyni...
28. Mudryn
2008. nov. 3. 16:00

Sziasztok!!

Én kb.10 éves koromban kezdtem el intenzíven foglalkozni a lovas élettel:))))Kb.16 éves koromig.Aztán kénytelen voltam kihagyni pár évet és most meg van egy 6,5 hónapos kislányom.Amióta megszületett még nem ültem lovon,de rendszeresen kijárok a loviba.Ez egy örök szerelem marad én és a lovak közt:))Akik ezt átélték azok tudják miről is beszélek,akik még nem :azoknak nagyon tudom ajánlani.

2008. nov. 3. 15:22

Köszi a válaszokat. :] A legszomorúbb, hogy időm nincs rá. :[

Reggel 6-kor elmegyek itthonról, és este 9 után érek haza általában. De majd jobban utána járok. :]

Azt gondoltam, hogy vágtázni csak később lehet, sajnos. :P De át szeretném élni ezt. :]


Üdv.

26. 486341e386 (válaszként erre: 24. - F4ca57e54f)
2008. nov. 3. 12:01

menj el,ha valóban rászánod magad,és mondd,hogy tanulni szeretnél.először futószáron,lépésben az egyensúlyodat kell,hogy megtaláld,tornáztok,aztán ahogy graywolf is írta,ügetés,és majd a vágta.

fantasztikus érzés vágtázni...te is átélheted még.majd írj,hogy mi van.

25. c4f059c04b (válaszként erre: 24. - F4ca57e54f)
2008. nov. 2. 21:30
Nem ül fel veled az oktató, de a lovat futószáron tartja, így az csak egy kisebb körben sétál. Esetleg az ügetést is kipróbálhatod majd. vágtázni csak később lehet, amikor ráérzel a ló mozgására és biztosan ülsz rajta.
2008. nov. 2. 18:25

Sziasztok! :)

Mostanság valami nagyon megfogott a lovakban. Kitaláltam, mivel még soha sem lovagoltam, most igenis ki akarom próbálni. Van itt tőlünk nem messze egy lovastanya, de sajnos eddig nem volt rá lehetőségem meglátogatni. :( Az interneten meg például az árról nem írtak semmit.


Milyen érzés mikor vágtattok? :))

Mondjuk félek attól, hogy le fog dobni a paci. :-/

Az első órákon felülnek az oktatók velem? Vagy végig egyedül kell csinálnom, aztán ha ledob, csak nekem fáj?? :)))

23. 486341e386 (válaszként erre: 22. - 68f3da251d)
2008. okt. 21. 10:04
szagoltál Te már lovat?szagoltad a macskád ürülékét?na!a macska ürüléke az egyik legbüdösebb az összes állatéhoz képest!!!
22. 68f3da251d (válaszként erre: 20. - 486341e386)
2008. okt. 20. 19:30

Idomítani lehet éppen úgy, mint a lovat. Fel is lehetne nyergelni, de én is szőrén űlöm meg :-D

Arról nem is beszélve, hogy nem annyira büdös és sokkal kevesebb helyet foglal.


Ja! és nem kell utánfutó, ha viszem valahová.

21. 486341e386 (válaszként erre: 17. - C4f059c04b)
2008. okt. 20. 08:52
én sok helyen lovaztam,most itt a városban Dunaújvárosban.azaz mellette kicsivel.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook