Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Lovak a családban fórum

Lovak a családban (beszélgetős fórum)


19. wheat
2009. júl. 2. 05:39
Pest megyében
18. regisseurin (válaszként erre: 17. - Wheat)
2009. júl. 1. 22:59
Melyik régióban? Én a Dél-Dunántúlit ismer(t)em.
17. wheat (válaszként erre: 16. - Regisseurin)
2009. júl. 1. 22:47
Nekem vannak fogatos barátaim. Tavalyelőtt nagyon jó eredményei voltak, de szétszedték a fogatát (szponzor), így tavaly meg sem tudta közelíteni az előző évit - nyers fogatnak sok idő kell, mire beérik. :(
2009. júl. 1. 21:58

Sziasztok! Édesapámnak mindig is voltak lovai, nagyon szeretem őket, okos állatok, de már nem tartom a kapcsolatot édesapámmal, mert összevesztünk.

Volt saját lovam is, Csinos.

A környék össze fogathajtó versenyére elmentünk. Már nem voltam pár éve, de ha hallok valamit a fogatsportról mindig felkapom a fejem. Voltam 2004-ben Kecskeméten a Négyesfogathajtó Világbajnokságon is, annyi szép lovat ritkán láttam egy helyen.

De sajnos most már csak távolról csodálom ezeket a gyönyörű állatokat.

15. d879a0c5b4 (válaszként erre: 14. - Fe1fe85329)
2009. jún. 29. 14:23

Ne is mondd...

Apu időt és gázolajat nem kímélve elment füvet "kaszálni". Kicsit megszáradt, elment anyuval megforgatni (szigorúan kézi erővel). Mire ment volna bálázni, elrohadt az egész (majdnem a fél éves szénája lett volna a lónak).


Ismerős befejezte a lótartást, mondta, menjen, vágja le a füvet, már majdnem le lett kaszálva az egész, amikor megjelent a tulaj, hogy mi a francot képzel (nem is az ismerősé volt a placc). Idő és gázolajpazarlás ismét, semmi széna, stb...


Aztán itt van egy szakadás, mert azóta nem voltam otthon, de kiderült, hogy az övé sem volt a terület (tényleg nem tudom, hogy volt :D), hanem apu egy másik ismerőséé és miénk lett a(z egész?) széna, négy nagy körbála, plusz megegyeztek, hogy szeptembertől mi béreljük a földet...


Mindig csak a baj van... A bértartás kényelmesebb és kevesebb stresszel jár :)

2009. jún. 29. 14:17
Gyrekek dobtam egy hátast valamelyik nap ...8ezer ft nálunk egy körbála széna...tavaly ugyaninnen vettünk 3ezerért...:(
13. fe1fe85329 (válaszként erre: 9. - Furge47)
2009. jún. 29. 14:17

Csók!!


Múltkor beszéltük telefonba....otthon ugye?,...hát gond..az attól függ mit nevezünk gondnak...ha a takarmány beszerzése nem probléma(széna szalma abrak) és van helye mozogni...és még idő is van rá hogy foglalkozzunk vele akkor nincs túl sok gond vele...problémák persze adódhatnak, de ha van egy jó állatorvos aki szivesen nyújt szaktanácsokat az nem hátrány..No meg egy ilyen jó lovastopik mint ez itten..DD


Off..bocsi: hogy van a kis bak szánentáli?? nem ugrlja még a csajokat??

A kis Búr remekül van....jól megnövesztette a füleit..:):)


Többieknek: Fürge47-el cseréltem el az egyik kis bakkecsómat..aztán kiderült hogy egy helyre járunk fórumozni...DD kicsi a vlág mi??

12. d879a0c5b4 (válaszként erre: 11. - Wheat)
2009. jún. 29. 14:16

De van, ahol ezek benne vannak a bértartásban. Nem?


De lehet, hogy csak rosszul emlékszem :)

Annyira nem vagyok jártas a témában, itthon van az enyém :)

11. wheat (válaszként erre: 10. - D879a0c5b4)
2009. jún. 29. 14:14

és általában pluszban van a körmölés/patkolás, vakcinázás és egyéb állatorvosi költségek


ja, és a lónak adott nasiról se feledkezzünk meg :D

10. d879a0c5b4 (válaszként erre: 9. - Furge47)
2009. jún. 29. 12:10
30-40 ezernél kezdődik a bértartás...
9. furge47 (válaszként erre: 7. - Fe1fe85329)
2009. jún. 29. 12:07

Szia Rose!

A férjem szeretne 1 lovat. Mennyi a gond vele? Kb hány forint a tartása? Patkolás stb. Ő lovagolni szeretne rajta.

2008. dec. 23. 11:58
de jó a csikó biztos nagyon édes !!!
7. fe1fe85329 (válaszként erre: 6. - Wheat)
2008. dec. 19. 10:12

Szia gratulálok!!...nekem is van kettő...egy kanca és a csikója.......A kanca angol telivér..a csikónak magyar sportló a papája....


teszel a paccodról képet? megnézném szívesen!!

2008. dec. 18. 20:49

Sziasztok! Kicsit régen jártam itt. Nyáron meglett a második pacim is. Egy 4 éves furioso kanca. Most lovagolom be az edzőm segítségével.


Meséljétek el az élményeiteket!


Mindenkinek jó lovazást és kellemes ünnepeket!

2008. júl. 3. 14:25

SZiasztok!


Nagyon imádom a lovakat,lovagolni is járok!

2008. júl. 1. 12:24

Sziasztok!

En is lobolond vagyok, orulok, hogy van ilyen forum is :)


Nem tudom, nalam mikor kezdodott ez a szerelem, de nem emlekszem kicsi korombol olyanra, hogy feltem volna. Most mar elofordul neha...


Nekem van egy kis pacim, nagyon sokat konyorogtem erte, vegulis erettsegire megkaptam. Minket se vet fel a penz, viszont a csalad gazdalkodasbol el, es igy nem olyan draga az eltartasa.

Egy kis szerelemcsiko, shagya ver csorgedez az ereiben. Kb. harom es fel eves most, pej kanca.

Elotte egy ismerosom tanitgatott, most magam probalok boldogulni. Versenyezni nem szeretnek, nekem csak azert van, mert szeretem... Olyan, mint egy rossz gyerek :)

2008. jún. 6. 07:32

Szerintem a magyarok tobbségében benne van a lovak szeretete, talán a nyilazós időszakra nyúlik vissza :-)

Aztán valaki kinövi, van aki úgymarad.

A lányom is 5 éves, és 3 éves kora óta zsoké szeretne lenni. Most kezdtünk el komolyabb lovasiskolába járni, eddig csak egy ismerős tanítgatta.

Hát nem a szegények sportja! A heti egy órát még kinyögjük, de a nyári napkozis lovasábor 25 e ft lenne. Ha nem találunk mecénást, arra nem tudom beiratni.

Ja, és nagymama is hasonló "lóbolond", így tervezik a lóvásárlást is. Minden állatvásárban kiszemelnek maguknak egy-egy lovat, de szerencsére a vásárlásig még nem jutottak el.

2008. ápr. 29. 14:58

Szia!Azt hiszem találtam egy hozzám hasonló "lóbarátot" :-)

Én már négy évesen mindíg felkéredzkedtem a fuvaros bácsi Csillag nevű óriási muraközi lovára...aztán jártam lovasiskolába ahol megtanultam igazából lovagolni.Mindíg vágytam hogy egyszer megengedhessünk magunknak egy lovat,de a sors nem így akarta,sőt lovaglásra se igen futja.A sors fintora:3 évesen a lányom teljes lelki nyugalommal barátkozott a lovakkal a majálison,azóta lovat szeretne.4 éves múlt és bárhol lovat lát,teljesen odavan,bármekkora is a paci,simogatja,sőt fel is mer ülni.

2008. márc. 23. 20:38

Sziasztok!


Lovakkal kapcsolatban minden érdekel. Remélem titeket is. Szóval ezt a fórumtémát azért hoztam létre, hogy beszélgessünk azokról a csodálatos lovakról. Minden belefér ide, ami a lovakkal kapcsolatos. Lovaglás, sport, gyerekek a lovak közelében stb. Leírhatjátok, hogy hogyan kerültetek kapcsolatba a lóval stb. Várom mindenki hozzászólását!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook