Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lovaglás fórum

Lovaglás (beszélgetős fórum)


1 2
34. wheat (válaszként erre: 33. - Watch)
2011. nov. 5. 09:30
Igen, egyre többen :) De ahogy én tapasztalom főleg lányok, fiúk nagyon kevesen... kb. 20 gyerekből 1 a fiú... Lehet, hogy nem találják elég menőnek, nem tudom... Fura
33. watch (válaszként erre: 32. - Watch)
2011. szept. 30. 11:23
Nagyon sokan lovagolnak kisiskolások is:)
32. watch
2011. szept. 10. 10:49
Nagyon régi ez a fórum és most itt az ősz nagyon jó kis program :)
2010. febr. 17. 10:12
:D
30. 486341e386 (válaszként erre: 29. - 35491a860f)
2010. febr. 16. 16:04
Én is!:-))folyt. ott
29. 35491a860f (válaszként erre: 28. - 486341e386)
2010. febr. 16. 15:51
köszi. :) válaszoltam.
2010. febr. 16. 14:37

szia!

privi ment!

2010. febr. 16. 11:38

Sziasztok! Bár nagyon régi már ez a fórum, ahogy elnézem, de bízom benne, hogy lesz valaki aki válaszol majd nekem! Van egy 7 éves lányom, aki eddig csak hobbi szinten "lovagolt" többnyire póni lovakon, kizárólag felnőtt felügyelet mellett. Nagyon élvezi, nem fél a lovaktól, sőt, ha lehet ilyet mondani, igazi lóbolond. Eddig azért nem erőltettük, hogy lovaglóórákra járjon, mert több helyről is hallottam már, hogy egy ovis gyerek még nem igazán érett a lovaglásra, max. arra, hogy hozzá szoktassuk a lovakhoz. Nálunk ez már bőséges bőven megtörtént. Most viszont már elérkezett abba korba, hogy komolyabban is foglalkozzunk a témával. Szeretnék tanácsokat kérni, hogy Szigetszentmiklóson vagy közeli környékén egészen pontosan hol van lehetőség lovaglóórákat venni, milyen rendszerességgel (pl: heti 1, vagy havi 4 alkalom stb.) és milyen anyagi vonzata van?


Minden erre vonatkozó információt előre is nagyon megköszönném. :)

26. dor@ (válaszként erre: 25. - Wheat)
2009. jan. 4. 00:59

csekkoltam!

eszem meg azt az intelligens fejét! :)

25. wheat (válaszként erre: 24. - Dor@)
2009. jan. 4. 00:55
Én is áhítoztam rá, és nyáron végre meglett. Képet találtok róla a naplómban (csak egy van), és a másik pacimról is.
24. dor@
2009. jan. 3. 15:06

áhítozom egy furioso-north star után.

jobb híján marad a szedresi lovas udvarház valamely betört paripája.

23. fe1fe85329 (válaszként erre: 13. - Wheat)
2009. jan. 3. 14:55
Hát a fiam 2éves kora óta ül rendszeresen a lovon ,mégis biciklivel törte össze magát ripityára..szerintem ésszel kell lovagoltatni és akkor nincs gond..
22. wheat
2009. jan. 1. 00:38
Mindenkinek Boldog Új Lovazással teli Évet Kívánok!
2008. dec. 31. 14:16
5 éves múlt
20. 486341e386 (válaszként erre: 19. - Angyal 79)
2008. dec. 31. 10:18
aha.mennyi idős most a gyerkőcöd?már én is alig várom,hogy felültethessem a lóra,mihelyt stabilnak látom ülni,stb..
2008. dec. 30. 18:08
Nagyon tetszettt Neki azóta is imádja őket.ostmár jár rendesen tanulni is.
2008. dec. 30. 18:02
Rendes nagy ló, direkt gyerektáborba való, mrt nagyon nyugodt.Először az oktató ölébe, de utána egyedül is.És futószáron lépkedett vele nagyon lassan.
17. 486341e386 (válaszként erre: 16. - Angyal 79)
2008. dec. 30. 17:04

póniló volt amin ült?vagy rendes nagy ló?

hm.jó korán kezdted.mi volt a reakciója először?lépett is alatta a ló,vagy csak felraktad a hátára?

16. angyal 79 (válaszként erre: 14. - 486341e386)
2008. dec. 30. 13:19
A nyeregnek a fogódzójába.Ő akkor már stabilan tudott menni és abszolut nem félt se a lótól,azt meg nem is tudta hogy le lehet esni róla.Érdekes hogy a lovat ismerve én se féltettem őt.
2008. dec. 30. 10:55
Az enyém már lovagolt egy kis pónilón,nagyon élvezte:))És azóta is emlegeti..
14. 486341e386 (válaszként erre: 10. - Angyal 79)
2008. dec. 30. 10:45
11 hónaposan kapaszkodott?miben?
13. wheat
2008. dec. 30. 10:39

Én is engedném lovagolni, ha szeretne. De egyenlőre csak én lovagolok.

Csak azért vagyok kíváncsi sok ember véleményére, mert sok anyukától hallottam, hogy nem vinné a gyereket, mert a lovaglás veszélyes. Szerintem nem veszélyesebb, mint más sport.

2008. dec. 30. 10:35

Nálunk a gyerek úgy fog születni :) (ha minden jól megy)


Természetesen rá lesz bízva, akarja-e, nem lesz erőltetve semmi. Lesznek lovaink (2 vagy 3), ha lesz közöttük nyugodt, kedves tanló, akkor akár pár hónapos korától mehet :) Persze sétálok a ló mellett, ha egyensúlyát vesztené, elkapnám.

11. wheat
2008. dec. 30. 10:20
Vinnéd-e a gyerekedet lovagolni? Miért igen és miért nem? Ha igen mikortól, és hogyan?
2008. dec. 30. 09:59
Az én lányom 11 hónaposan ült először lovon egyedül, azóta is nagyon élvezi és nagyon szeret a lovakkal foglalkozni.A ló nagyon nyugodt volt amire ráengedtem és először futószáron lovagolt.Nagyon ügyin kapaszkodott, szerintem minél hamarabb annál jobb.
2008. okt. 18. 19:50

a lovaglást meg kell szerettetni a gyerekkel,és ehhez megfelelő hely,megfeleő körülmények,megfelelő ló,és személyzet kell.Utána eldöntheti a gyerkőc,hogy akarja-e.Hozzátenném,igen költséges sport napjainkban.

Az egyensúlyérzéket nem csak a lovaglással lehet fejleszteni,de ez igen jó példa rá.Mivel a lovon való mozgás az izmoknak önkéntelen(nem a lovas tanult mozgásáról beszélek)ezért használják gyógyterápiás célzattal is.Azt,hogy mekkora gyereket lehet elengedni egy ilyen táborba,az a szülő meglátásán múlik,mivel Ő ismeri gyermeke fejlettségi szintjét,és a beilleszkedési határait.szerintem.Egy jó helyen,ahol nem csak a pénz a fő szempont,még esélye is lehet a lurkóknak,hogy megszeretik a lovakat,és elsajátítanak sokmindent egy ilyen kurzuson.

8. annaluca (válaszként erre: 7. - Alexa77)
2008. okt. 18. 16:39

Sajnos én is tapasztaltam, hogy olyanok is oktatást vállanak, akiknek csak a lóhoz van közük. Csakhogy az oktatáson van egy gyerek szereplő is, és sajnos a mi oktatónk is olyan volt, hogy a lányom néha sírva ült a lovon. Megkérdeztem: nem lehetne más módszerrel fejleszteni az egyensúlyérzékét?

- Amíg ezt nem tanulja meg, nem tudunk továbbmenni!

Nem dícsért, egyhangúan, unottan vezette le az órákat, így nem sokáig "élveztük" a társaságát.

Ma már helyben jár a leányzó egy lovas családhoz, ahol a srác nem nevezi magát oktatónak, de jól, kedvesen, hozzáértő módon foglalkozik a gyerekekkel.

2007. okt. 5. 20:26

Sziasztok! Ha megengeditek, illetekeskent en is mondanek par szot. Lovasedzokent (is) dolgozom, nalunk is van minden nyaron gyerektabor. 9 evesnel fiatalabbat nem szivesen fogadok ejszakara is, mert nekik meg otthon sokkal jobb, kipihenik magukat, tudnak kicsit anyaval-apaval lenni, szoval azt tapasztaltam, hogy nekik meg korai az ottalvos tabor. Persze kivetelek mindig vannak.

Nem kotnem eletkorhoz a lovaglas tanulasat, bar nem ugyanarrol a tanulasi folyamatrol beszelunk pl. egy 5 evesnel, mint egy 12 evesnel. A piciknel magahoz a lohoz szoktatas, az egyensuly fejlesztese, a biztonsagos ules kialakitasa az elsodleges. Minel nagyobb a gyerek, annal terhelhetobb, az idealis eletkor a lovaglastanulasra (amikor mar jol lathato eredmeny van) 10-12ev.

A feltes termeszetes es soha nem mondtam, hogy nincs veszely a lovaglasban, csak ez a veszely semmivel sem tobb - persze, ha jo helyre megy a gyerek - mint mondjuk a biciklizesnel. Sajnos ma Magyarorszagon meg mindig tobb az olyan lovarda, ahol nincs megfelelo kepesitessel biro szakember, nem is beszelve az iskolalorol, ponirol. Sajnos, aki ebben az orszagban mar ketszer latott lovat, hajlamos magat edzonek nevezni. Ne tevesszenek meg senkit az esetleges versenyeredmenyek sem, attol, hogy valaki versenyzik, meg nam valik jo oktatova.

Az idealis lovardaban a gyerekektol megkovetelik a megfelelo vedofelszereles hasznalatat. Ahogy senki nem ul fol a motorra bukosisak nelkul, vagy ahogy a strandon az uszni nem tudo gyerekre uszogumit adunk, ugyanigy fontos a lovaglashoz is a fejvedo kobak, meg jobb, ha gerincvedo is. Nalunk akinek nincs sajatja, tudunk kolcsonadni, de senkit nem engedunk lora ulni megfelelo felszereles hianyaban.

A lovaglas idealis szabadidosport, javitja a tesstartast, erosit, a szabad levego jo hatasai ervenyesulnek, ezenkivul turelemre, osszpontositasra, odafigyelesre tanitja a gyerekeket. Engedjetek oket lovagolni, csak nezzetek meg, hova is viszitek, ne doljetek be a neha nagyon is csaloka latszatnak.

2007. aug. 28. 12:55
Akik eddig írtak nem a lovaglást helyezik előtérbe, hanem hogy hány éves kortól lehet a gyermeket egyedül engedni táborban. Most mire szeretnél választ kapni kedves "rohangya"?
2007. jún. 7. 14:36

A lányom hét éves volt, mikor elengedtem táborba, épp az is lovastábor volt.

Ottalvóshoz szerintem kicsik még, de az ilyen táborba - ahova reggel elviszik, délután hazahozzák - szerintem el lehet már engedni egy ekkora gyereket. Nem csak hogy nem szenvednek, kimondottan élvezik szerintem!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook