Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Lopás fórum

Lopás (beszélgetős fórum)

2012. febr. 14. 12:16

Sziasztok!


Segítséget szeretnék kérni Tőletek. Anyukámék munkahelyén gyűjtenek kávépénzt, de már fél éve valaki lopja tőlük a félretett pénzt. Hiába zárják el, akkor is eltűnik. Mivel sajnos kórházról van szó és ott mindig kezet mosnak fertőtlenítő szerekkel ezért kizárt, hogy pl. uv porral bekenjék a pénzt mert az úgyis lejön. Ha tudtok valami jó ötletett akkor légyszí írjátok le, sürgős lenne, mert ez az illető mások pénzét költi.

Előre is köszi...

24. m1s3ry (válaszként erre: 22. - Tareszti)
2011. júl. 3. 23:18

Semmiképp ne hagyjad szó nélkül, támadjad be a kiscsajt. Keményen, (gondolom ezután már úgyis mindegy.)a bizonytalanság szikráját se legyen a tekintetedben. Ha látja, hogy ilyen könnyen juthat pénzhez következmény nélkül, az a jövőben sokba kerülhet neki. Csak jót teszel vele ha még most elkapod.

Amúgy meg: " A kétely az egyetlen igazság.."

23. 02dd40895d (válaszként erre: 22. - Tareszti)
2011. jún. 15. 11:26
Ha valaki még tagadni se tud, azért ott bűzlik valami. Egyet tehetsz, megszakítod velük végleg a kapcsolatot. (Aztán gondolkodhatnak)
22. tareszti (válaszként erre: 21. - 02dd40895d)
2011. jún. 14. 14:04
Hát igen ezért hezitáltam azon szóljak-e a leányzó anyukájának, bennem is felmerült és ha nem ő volt. Igaz az furcsa volt, hogy másnap felhívtam a kis csajt és kérdeztem tőle nem-e látták a pénzt, persze ő tagadott és a gyerekemre adta az utat. Ő előtte viszont bármikor elől lehet a pénz soha nem nyúlt hozzá. Sőt még az is furcsa volt, hogy anyukájának nem mondta, hogy felhívtam ezért és ezért telefonon.Ha f..... bejelentkezem egyből kilép, máskor meg egyből írni szokott, ez is furcsa nekem. Holnap táborba megy nem hiszem, hogy anyukának feltűnne ha sokat költ. Igaz ennyi pénzből lehet is.
2011. jún. 14. 10:06

Legfeljebb abban bízhatsz, hogy az ő szüleinek feltűnik a leány "költekezése"

Az viszont nem biztos, hogy ennek az lesz a vége, hogy visszaadják a pénzed.

Annyi bizonyos, hogy az eset mindenképpen nagy veszteség! Nem is a pénz - bár az se kicsi - hanem a bizalom az, ami elszállt és soha többé nem állítható helyre.

(Ennél már csak az lehet rosszabb, ha a gyanú alaptalan, viszont a barátságnak meszeltek.)

20. 02dd40895d (válaszként erre: 19. - Tareszti)
2011. jún. 14. 10:02

Sajnos ebben az esetben a gyanú édeskevés!

Sőt!

Még az se biztos, hogy - amennyiben sikerülne rábizonyítanod az esetet - az jól sülne el.

Azt mondom én is - bár a 20 ezer forint elég nagy pénz - tekintsd ezt tanulópénznek! (Eltűnhetett volna más értéked is)

19. tareszti (válaszként erre: 8. - Msaca)
2011. jún. 13. 17:45
Igen őrá gyanakszom, mivel senki más nem volt a lakásban csak ő és a fiam, mi kint voltunk az udvaron.
2011. jún. 13. 17:44
Köszönöm a hozzászólásokat, igaz okosabb nem lettem.
17. c130f7eb3b (válaszként erre: 1. - Tareszti)
2011. jún. 13. 13:38
Vedd úgy, hogy ez volt a tanulópénz. Nem szerencsés dolog saját vendégeinket meggyanúsíteni. :(
16. pethoevi (válaszként erre: 14. - Tareszti)
2011. jún. 13. 12:22
hát akkor bizony elképzelhető,főleg,ha szem előtt volt a táskád,vagy pénztárcád.De ezt bebizonyítani...Nem tudom,mit tennék...
15. tareszti (válaszként erre: 9. - 0525bacddd)
2011. jún. 13. 11:38
Fiamat persze kérdeztem, de soha nem volt ilyen. Pénztárcám máskor is elő van és soha nem hiányzott belőle pénz.
14. tareszti (válaszként erre: 10. - Pethoevi)
2011. jún. 13. 11:36
A fiam 9 éves a lány 14. Volt egyedül kérdeztem a fiamat. Többször vett ki tányért a szekrényből jégkrémnek :(, ezért gondoltunk rá. Tudom, hogy nem lehet ajtóstól rontani senkire.
13. t.Ili
2011. jún. 13. 11:36

Ismerősöm orvos fiának a felesége lopott az anyósáék házából.

Mindent,amit ért.Pénzt,ékszert,tollat,csokit,még zacskó pirospaprikát is:)

Aztán megjelölték a pénzt,így bukott le.Nem csináltak rendőrségi ügyet belőle,és még mindig a felesége,de nem értem,hogy tud az ilyen a másik szemébe nézni:(

12. szakalyadri (válaszként erre: 1. - Tareszti)
2011. jún. 13. 11:19
Átkutattad a gyereked holmiját?!Ennyire bízol meg benn?-szomorú
2011. jún. 13. 11:05

Kényes téma, nem is tudom, hogy kérdeznék rá.....nyilván sehogy, hisz amíg nincs szemtanú, úgysem ismeri be senki.

Tanulság, vagy ne adj kerti partit, vagy válogasd meg jobban a vendégeket, vagy dugd el a pénzt. (pl legyen egy szoba, ami zárva van)

Szomorú dolog ez, hogy az ember már a saját lakásában sincs biztonságban. :((

2011. jún. 13. 10:26

Hány éves a fiad és a lány?Ülj le a fiaddal és mondd meg neki,h fontos dolog:

-hagyta-e egyedül a lányt a házban,szobában,valahol,pár percre?

De persze rárontani a lányra,nem lehet,mert mi van,ha mégsem ő volt?Jájj...

2011. jún. 13. 10:21
Fiadat kérdezted,tud-e valamit a pénzről?Máskor fordult már ez elő?Kisebb összeggel?
2011. jún. 13. 10:18
Ismerős, barátok gyereke, akire gyanakszol?
7. e2579acec2 (válaszként erre: 1. - Tareszti)
2011. jún. 13. 10:16
Ez elég kényes téma, szerintem nem tudsz mit csinálni. Nem szabad bízni senkiben. Jól el kell tenni a pénzt, ha kerti partit adsz.
6. kacsa118 (válaszként erre: 4. - Tareszti)
2011. jún. 13. 10:10
akkor tényleg nagyon rossz lehet... van, akire gyanakszol? én spec nem mernék rákérdezni, de többet nem is hívnám őket...
2011. jún. 13. 10:10
Hát igen én is ezen hezitálok, viszont nem kevés pénzről van szó.
2011. jún. 13. 10:09
Délután tettem bele a tárcámba a pénzt csekkre, hogy kedden feladom a pénzt.
3. kacsa118 (válaszként erre: 1. - Tareszti)
2011. jún. 13. 10:08

Ez elég kényes téma... Tuti, hogy nem korábban tűnt el?

Ilyenkor nagyon rossz bárkit gyanusítani, főleg, ha nem vagy biztos abban, ki is volt...

2. Silbermond (válaszként erre: 1. - Tareszti)
2011. jún. 13. 10:08

Ha nem kerül elő, a pénz, az illetékes kapitányságon ismeretlen tettes ellen felveszik a feljelentést.

Más kérdés, hogy az eredményes nyomozás szinte kizárt.

2011. jún. 13. 10:06
Segítségeteket szeretném kérni ti mit csinálnátok. Szombaton kerti parti volt nálunk eltűnt 20000 Ft a pénztárcámból! Gyermekem holmiját meg az egész házat átkutattuk, és nem találtuk a pénzt. Legtöbb időt a fiam és a vendég lány töltötték a házba, volt olyan aki be sem jött. Mit tudok csinálni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook