Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Londoni élet fórum

Londoni élet (beszélgetős fórum)


1 2
31. e32d76b828 (válaszként erre: 30. - Csöppp)
2013. márc. 31. 12:27

Na idehali Te kis "meregzsak"...nagyobb unszimpatiat meg sehol nem tapasztaltam az emigransokkal mint a szoban forgo hellen es ez ertheto is hiszen London jelenlegi lakossaga a Wiki szer 10 mill,a buktato az az h pont dupla-annyian fordulnak meg a varosban...a torsgyokeres londoniak...mmint akik ragaszkodnak hagyomanyaikhoz epp ezert utik a nepet ahol erik....ez jol is van igy hiszen Te sem orulnel ha

elvennek hangulatos elohelyed,ez csak 1 ztan 2! nyakig er a szemet a kozbiztonsagrol nem is beszelve so so ragozhatnam...az h nekem nem jott be ez igy nem helles hiszen ha cuccolok elotte okosan tajekozodom,ezt nev osztonossegnek is...meg sem fordult a fejemben Lo...

a "negativ umokat"ez esetben elhallgatni pedig felelotlenseg...a tovabbi kardozast pedig konyveljuk el ugy h Te nyerted ok Dear?by by

30. Csöppp (válaszként erre: 29. - E32d76b828)
2013. márc. 28. 02:49

Érdekes...az én ismerőseimnek mind bejött...ők szeretnek itt lenni, van aki azért mert alapból London és Anglia párti. Van aki kényszerből, mert otthon x@r! és nem tudták már fenntartani magukat.

De ez most teljesen mindegy! Igen, van akinek bejön és van akinek nem! Én úgy gondolom és hiszem,hogy aki talpra esett és akar is boldogulni az életben és nem egy tutyimutyi balfax, az itt is tud boldogulni, mert akar és kész!

Csak azt nem értem,hogy amiért neked rossz tapasztalataid vannak az angliai életről, miért pocskondiázod ennyire?

Neked nem jött be és kész! Ennyi! Nagyon tudom sajnálni, valakinek nem jön össze!

És akkor mi van???

Ez a TE tapasztalatod! És pont,hogy TE akarod befolyásolni itt a negatív dolgaiddal az embereket, nem én!

Én nem is ezért nyitottam a fórumot, hanem teljesen más miatt! A már kinn élő magyaroknak, nem azoknak akik most akarnak kijönni!!! De ezt már párszor le is írtam!

A londoni magyarokról pedig inkább hadd ne mondjak semmit...a legalja...

29. e32d76b828 (válaszként erre: 28. - Hamyka)
2013. márc. 6. 10:47
lehetoseg mindenhol akad de a kezdes az ami probara tesz...vkinek bejon vki utazik odabb v haza minden esetre meggondolando bukni 500 penzt mert ennyi a minimum az eletbenmaradashoz jaja es 1 honap turelem jobb esetben:-p
28. hamyka (válaszként erre: 27. - E32d76b828)
2013. márc. 2. 02:18

én nem megyek ki megmondom miért:


1. senkim sincs, itt van ahol lakom a kereszt szüleim


2. nem beszélek jól se angolul se németül


3. ha nem jön össze semmi akkor se ház se pénz se kaja se semmi

27. e32d76b828 (válaszként erre: 26. - Csöppp)
2013. febr. 27. 09:32
van egy forum glom tudsz a londoni magyarokrol...en nem akartam elvenni a kedved ha ugy is sult el a dolog..a nyers beszolas szivbol jott...de nem szeretnem ha altatnank a kozonseget mert a hely amirol szepeket szeretnel irni biza keserves a kivandorlokkal...nem volna jo ha a Te peldadon okulva sokan kedvet kapnanak a "ott zoldebb a fu" eredjunk,mert ue ez nem igaz...valljuk be oszinten 2-3 nap varosnezes es el onnan habar?a kiralyi rezidencia so so csinosnak tunik
2013. febr. 26. 23:23

Hahhaa! :D

Kedves Annie! Sok mindennel értek egyet, azok közül amiket leírtál! Nekem is néha kicsit sok(k) London, sok a színesbörű igen, de nekem ezzel különösebb gondom nem volt. (volt már afrikai származású és angol barátom is ) Szerencsére sikerült kifognom a "normálisabb" fajtát :)

De ugyanakkor abban is teljesen igazat adok,hogy az átlag ember sajna átlag fizetéssel rendelkezik itt kinn is, és igaz,hogy ez az átlag fizetés jóval több, mint az otthoni minimálbér, és sokkal jobban be is lehet osztani, de ahhoz,hogy az ember kinn is akarjon maradni Londonban hosszabb távon és legyen is értelme a kinn maradásnak, ahhoz bizony jobb fizetés kell. Nekem hál'isten ezzel nincs gondom :)

Átlag fizuból el lehet éldegélni egy darabig, de hosszútávon biztosan nem kényelmes.


Kedves Piri néne! Nem hinném,hogy jobban tudnád, mint én,hogy mire volt időm és mire nem 1 év alatt! És hidd el, ha az "életben maradás" lett volna itt kinn a problémám, akkor már rég hazaköltöztem volna! Ha tudni szeretnéd én egyáltalán nem a pénzkereset miatt jöttem ki, nekem otthon is nagyon jó munkám volt, jó fizetéssel,szóval nem anyagi gondok miatt költöztem ki! És ha annyira rossz lenne, vagy lett volna itt kinn az életem, akkor már rég hazamentem volna!

Szóval kérlek mellőzd ezeket a nem ide tartozó dolgokat! Én még mindig nem ezért nyitottam a fórumot...bár gondolom azt úgysem olvastad el! :)

25. andi6020 (válaszként erre: 22. - Hamyka)
2013. febr. 24. 19:50
Imádlak :)
24. e32d76b828 (válaszként erre: 21. - Csöppp)
2013. febr. 24. 18:14
bizonyara 1 ev alatt nem volt idod alaposabban korulnezni mert az eletben maradassal voltal elfoglalva so so a melohely es a lakohely kozotti uton max kerekparral utkozhetsz...nezzuk meg a temat esmet hmmm...jo,kb.1-1.5ev mulva...de valld be oszinten ha mar elcuccoltal Londonbol rendben?
2013. febr. 22. 09:33

Én 5 évig éltem Londonban, úgyhogy bátorkodom hozzászólni a fórumhoz. Először is: London egy klassz hely! Bizonyos szempontokból...Karaketeres metropolisz, amelyben mindent megtalálsz, amit ember alkotott, hihetetlenül pezsgő kulturális élete van, imádtam, hogy akár délelőtt 10-kor is be lehet ülni egy művészmoziba vagy egy színdarabra a színházba. Mondjuk ez ízlés, igény kérdése, hogy ki mit értékel ezekből...Igen, valóban nagyon sok bevándorló van, ezért egy nagy olvasztótégely a város. A határok elmosódnak a bőrszínek és a nyelvek között, de mégis nagyon élesen jelen vannak. Ez a kettősség adja az ún. "London feeling-et".

Nekem, 20 évesen nagyon tetszett ez a nyüzsgés, a sok ember az utcákon, az üzletek végeláthatatlan sora, a kultúrák keverődése. Nagyon szórakoztatott a ma is létező angol osztályrétegek tanulmányozása. Ilyen erősen még soha sehol sem (pedig már jártam egy pár helyen a világban) éreztem, hogy mennyire megmutatkoznak a különbségek a 21. századi sznob angol arisztokrácia, a felső-közép osztály, a közép osztály és a munkásosztály között. Még a legkedvesebb, legbarátságosabb angol is elkerülhetetlenül be akar téged skatulyázni egyikbe vagy másikba-persze ezt nem biztos, hogy megemlíti...

A londoni élet szerény véleményem szerint nagyon költséges mulatság. Már ha az ember nem óhajt 8-10 másik emberrel egy 3 szobás lakásban lakni és nem akar konzerveken és spagettin élni. Ahhoz, hogy az ember ki tudja aknázni eme elragadó város nyújtotta szórakozási, kulturális és egyéb lehetőségeket, hogy néha-néha be tudjon ülni egy étterembe, hogy el tudjon menni egy fodrászhoz, hogy pl. el tudjon menni kirándulni az angol tengerpartra egy hétvégére, ahhoz egy elég jól kereső állást kell becserkészni, mert a mosogatásból sajnos ilyenekre nem futja.Összeségében életem egyik legszebb 5 évét köszönhetem a városnak, rengeteg érdekes embert ismertem meg a világ minden tájáról, és a sok-sok hátránya ellenére -hogy ugye egy metropolisszá nőtte ki magát,az ezzel járó összes kellemetlenségével együtt is-nagyon szeretem, de soha többé nem laknék már ott, mert én már lenyugodtam, viszont a város az pörög tovább...

22. hamyka (válaszként erre: 18. - Csöppp)
2013. febr. 22. 00:27
mit nem birsz? 20 kilot cipelni? xd :DDDD
21. Csöppp (válaszként erre: 20. - E32d76b828)
2013. febr. 22. 00:07

Kedves Piri néne!

Én több, mint egy éve kinn élek a barátaimmal és minket ez eddig mind elkerült! :) Úgyhogy meg vagyok róla győződve, köszönöm szépen! :)

2013. febr. 21. 21:41

Londoni elet?hmmm az egy zuzda nem elet,drog,piac,szemet,negyedek,alig latni feher boru,tiszta-apolt embert...ez elet volna?

gyozodj meg arrol h igazam van ocso a repjegy oda-vissza

19. 5c98b496b3 (válaszként erre: 18. - Csöppp)
2013. febr. 21. 21:10
:DDDDDDDDD
18. Csöppp (válaszként erre: 15. - 5c98b496b3)
2013. febr. 21. 20:16
Nem bííírom! Elöször azt hittem csak szivat! :D De ...nem! :D
17. hamyka
2013. febr. 21. 20:09
oké értem akkor sem kell lehurogni, hát ha valaki tudja, és csak érdeklődés képpen kérdeztem, és nagyon meg gondolandó kimenni mert ha esetleg felmondanak az embernek akkor nem tud sekihez sem menni, nagy kiváltság kimenni, ez az én véleményem, nem tudom hogy ott milyenek a munkáltatók, én ott eltévednék, lenne kire számítanom kimennék talán próba időre de nem biztos, én Magyarnak születtem és nehezen állnék át más környezetre
2013. febr. 21. 20:08
Erdekes eleg sokan kerdeznek kijutasrol, de hogy hogy kezdjek el, meg egy ember sem kerdezte ... meg azt sem, h milyen nyelvet beszelnek...
15. 5c98b496b3 (válaszként erre: 14. - Csöppp)
2013. febr. 21. 20:07
hagyd :D
14. Csöppp (válaszként erre: 13. - Hamyka)
2013. febr. 21. 20:01

Te direkt cukkolsz minket ugye? Mi az,hogy az a kezdet?

Engem nem érdekelnek kezdeti dolgok, már ne haragudj! Már leírtam a legelején,hogy azért nyitottam a fórumot,hogy a már itt kinn élők mindennapjaival foglalkozzunk, ezekről beszélgessünk! Nem pedig otthoni emberek gondjaival! Azt hiszem rossz helyen jársz a problémáiddal! Én nem tudok ezekben segíteni! És nem is ez a fórum lényege!

13. hamyka (válaszként erre: 12. - Csöppp)
2013. febr. 21. 19:58

pedig az is ide tartozik az a kezdet :D


nem úgy megy hogy hopp beleugrunk :D

12. Csöppp (válaszként erre: 6. - Hamyka)
2013. febr. 21. 19:55

Kedves hamyka!

Halvány lila gőzöm sincs a lakás eladásról és egyebekről, úgyhogy szerintem kérdezz meg valaki mást róla!

2013. febr. 21. 19:36
Londonban amugy olaszul beszelnek... vagy nemetul ? kinaiul ? jajj ... nem is tudom...
10. 5c98b496b3 (válaszként erre: 9. - Hamyka)
2013. febr. 21. 19:35
hat bocs de mi koze Londonnak a lakaseladashoz es hasonlokhoz?
9. hamyka (válaszként erre: 8. - 5c98b496b3)
2013. febr. 21. 19:35

mert?


miért baj ha érdekel hogy is megy ?


és csak kérdezem :D

8. 5c98b496b3 (válaszként erre: 6. - Hamyka)
2013. febr. 21. 19:30
bocsi de te jol vagy amugy?
7. hamyka (válaszként erre: 6. - Hamyka)
2013. febr. 21. 19:25
vagy ha saját maga adja el az ember a házát mik a teendők? csak kérdezem :D
6. hamyka (válaszként erre: 4. - Csöppp)
2013. febr. 21. 19:25

hát arra gondoltam hogy kivel érdemes eladtatni a házat vagy kit érdemes megbizni hogyan is megy ez stb


Londonba milyen nyelvet beszélnek ? :D

2013. febr. 21. 19:09

Engem olyanok érdekelnének,hogy az itt élő magyarok hova járkálnak szabadidejükben? Milyen programokat szerveznek? Hova járkálnak vásárolni? Miket érdemes megnézni Londonban vagy környékén? Mindennapi, családi dolgok, stb... :)

Mi pl. már voltunk Walesben meg a tengerparton, stb...

4. Csöppp (válaszként erre: 2. - Hamyka)
2013. febr. 21. 19:05

Őőőő...én meg azt nem értem Te mire gondoltál pontosan? :D

mi az,hogy mit kell intézni?

semmit, legyen sok pénzed indulótőkének meg útleveled, személyid, ennyi.


magyar képviselő? :D nincs! kik tudnak segíteni, kinn élő rokonaid, barátaid, kb. ennyi.


hazajövetel? ezt sem értem pontosan mire gondoltál? repülővel járunk haza, 2-3 hetekre a családhoz.

3. hamyka (válaszként erre: 1. - Csöppp)
2013. febr. 21. 17:39

vásárlási tanácsok? o hát azt tudok adni :D


gondolom ott is küldözgetik a szórolapokat mint pl: Penny stb, érdemes lessni a szórolapokat, na persze nehéz úgy intézni hogy akkor legyen pénzed mert tudom, pontosan mire gondoltál ?

2. hamyka (válaszként erre: 1. - Csöppp)
2013. febr. 21. 17:36

szia, én nem vagyok Londoni engem minden érdekelne aki ki akar menni mit hogy kell intézni stb érdekelne


Magyar képviselő vagy tudom is én mi van ? aki magyar és tud segíteni remélem értesz


írj és üdv


ja és az is érdekelne ha valaki haza akar jönni hogy s mint tehát minden érdekel


egyébként nem rossz amit felhoztál témát ha sok segítséget nyújtotok akkor igenis jó ötlet !!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook