Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Londonba szeretnénk menni dolgozni! Érdemes?Könnyen lehet kint munkát találni? Szállással mi a helyzet? fórum

Londonba szeretnénk menni dolgozni! Érdemes?Könnyen lehet kint munkát találni? Szállással mi a helyzet? (tudásbázis kérdés)

1 2 3
51. haaeen (válaszként erre: 50. - Tücsimücsi)
2009. febr. 3. 22:01
a hírek is csak ezzel vannak tele: British jobs to British people. naponta ezreket bocsátanak el, és egyre jobban nem tetszik nekik, hogy a külföldinek van munkája, az angolnak meg nincs.
50. tücsimücsi (válaszként erre: 48. - Haaeen)
2009. febr. 3. 20:49
Én pedig úgy gondoltam, hogy talán még Anglia az az ország ahol akad jó munkalehetőség egy külföldinek....ezek szerint nem.
49. 7abb7adbf0 (válaszként erre: 47. - 3e0ba54fb8)
2009. febr. 3. 20:21

:-)))



Mindamellett Mr. Brown-nak tegnap este elég borús volt az ábrázata - biztos a hófelhők miatt.:-(((

48. haaeen
2009. febr. 3. 19:07
én sem ajánlom senkinek, hogy most jöjjön Angliába. a sok elbocsátás miatt már az angolok is elkezdtek érdeklődni azon munkák iránt, melyet eddig lenéztek. az üzletek, gyorskajáldák többségében csak angolok vannak. és ugye elkezdődtek a tüntetések a külföldi munkaválalók ellen. (csöndben jegyzem csak meg: majd egy idő után elkezdnek tüntetni, hogy nem is akarnak dolgozni, mert nem is gondolták, hogy ez ilyen "nehéz").
47. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 45. - 7abb7adbf0)
2009. febr. 3. 19:00
Hómunkásokra viszont szükség lesz és havat lapátolni nyelvtudás nélkül is lehet :))
2009. febr. 3. 17:34
Nekem a vicces az volt amikor a BBC 50 percig csak a hóesésről beszélt...
2009. febr. 3. 17:29

Lehet, hogy már nem jártok erre, de aki igen, kérdezem, láttátok a tegnap esti tv híradót? A hatalmas londoni havazást, hideget és eszméletlen munkanélküliséget?


És most tegyétek hozzá, hogy mindezt - nyelvtudás nélkül!


:-(((

44. inci47 (válaszként erre: 38. - Kostyi79)
2009. jan. 23. 21:46
Bocsi, nem olvastam vissza !!!
2009. jan. 22. 22:46

Hál'Istennek ilyen megkülönböztetéssel nem találkoztam. De klikkesedés van, dolgoztam olyan helyen, ahol nem kicsit voltunk mi külföldiek (csak úgy összefoglalóan)lenézve. És olyan angolok tették ezt, akik, mint egy beszélgetés során kiderült: Belgiumot sejti hol van, de Magyarországról fogalmuk sincs...


Egyetértek Pusival, nekem sem érdekem lebeszélnem senkit, csak sem,milyen esetben sem Januárt és Februárt válasszátok a kiindulásra. Ez a két hónap normál helyzetben is csendes, ilyenkor alig találni munkát. Most, hogy válság van még rosszabb. Márciustól javasolnám. Tényleg el lehet helyezkedni nyelvtudás nélkül is, lehetsz szobalány vagy takarító, vagy raktári alkalmazott. Minimálbért fizetnek, az kb 180 font hetente, ha sikerül ledolgoznod a heti 40 órát! Ha elég kitartó vagy, és mindemellett jársz iskolába, nyelvet tanulsz, akkor lehet sokkal jobb is. Ha érdekel bővebben, kérdezz, írok privit.

42. 7abb7adbf0 (válaszként erre: 41. - 7abb7adbf0)
2009. jan. 22. 20:39

Bocs, természetesen nem Vanitkának írtam ezeket.


:-)))

41. 7abb7adbf0 (válaszként erre: 40. - 9c8d4ae28b)
2009. jan. 22. 20:38

De még ha lehetne is, elmenne a napi megélhetésre és a rezsire.


Szóval az eléggé humbug volt. Mondj egy helyet, ahol havi 300.000.-et lehet keresni Mekiben vagy Burger King-ben, esetleg Kentucky-ban! Mert ugye, te mondtad, hogy havi 20 nap meló!


És akkor még nem beszéltünk az adózásról! Ha itthon adózol, ráfázol, ha kint, a gatyád is rámegy. Szóval, jól gondold meg!


Nekem semmi hasznom nincs abból, ha rá- vagy lebeszélek valakit arról, hogy elmenjen innen. Csak már beszéltem egy jó pár csalódott emberrel. Tudod, kinek sikerülhet?

Megmondom, mert van 2 ilyen ismerősöm. Nem ismerik egymást, de mindketten Londonban kötöttek ki. Az egyik diplomata-gyerek és Amerikában végezte az összes sulit, egyetemet, informatikus. A másik a Harvardon végzett, szintén Amerikában. Természetesen mindketten anyanyelvi szinten beszélik az angol nyelvet, valójában még annál is jobban, szebben. Mindketten vezető pozicióban dolgoznak. Az egyikkel nemrégen tv-interjú is készült, ahol azt nyilatkozta, hogy ha egyforma végzettségü emberek között kell választania felvétel céljából - utoljára választja a magyar nemzetiségűt.

Mert mind a lengyel, a cseh, a szlovák és a román jobb nálunk.


Sajnos így, ebben a sorrendben.


:-((((

2009. jan. 22. 20:28
Sziasztok! Én Londonban élek, most semmiképp se gyertek ki a pároddal, amennyiben nem beszélitek a nyelvet. Sajnos az összes negatív hozzászólással egyet kell értenem. Pontosan úgy van, ahogyan kostyi79 írta: a szállás (ha spórolni akarsz) kritikán aluli, sokat kell dolgozni, és keveset kapsz. Alja munkákat kell csinálnod, ha majd folyékonyan fogsz beszélni, lesz esélyed rendes munkát találni. DE NEM MOST! A hitelválság miatt több áruházlánc ment csődbe, ez kihatott/kihat a többi raktárra is. Rengeteg ember vesztette el az állását. Gondolj bele: az áruházi eladók folyékonyan beszélnek, sok az angol is közte. Szerinted lesz most esélyed munkát találni? És a burger kingben nem lehet napi 15ezernek megfelelő összeget keresni.
39. 7abb7adbf0 (válaszként erre: 38. - Kostyi79)
2009. jan. 22. 20:23

Ezt én sem fogtam fel. kostyi pont azt írta, amit ti és - végső soron -, amit én. Látunk egy álmot és megyünk utána? Miért lenne ott jobb? Több a fizetés? Igen. És annyival több a kiadni való is. Rossz a forint árfolyama? Sebaj, nézzétek meg az angol fontét! Tudod, mennyi a közlekedési ktg naponta a metron? Ha csak 2 x kell átszállnod és csak 2 megállót mész, akkor 8 font!! Naponta! És akkor dolgozni mentél, nem sétafikálni. Már ugye, abban az esetben, ha van munkád.


Itthon azért egy érettségivel (ha már nem vettél hozzá legalább 1 idegen nyelvet - tanulni) és egy fősulival nem szobalány leszel és/vagy wc pucoló! És a katonákat is megbecsülik - tudtommal.


De hát ti tudjátok! Mindenkinek jogában áll az életét úgy cseszni el (már bocsánat), ahogy ő akarja.


:-((((


40 év alatt - lehet mondani - bejártam a világot. Sehol sem volt kolbászból a kerítés, maximum másra panaszkodtak az emberek, mint Magyarországon. De mindenhol panaszkodtak. Ez tény. (Persze, nem a milliomosokról beszélek, hanem a dolgozó népről.)

38. kostyi79 (válaszként erre: 36. - Inci47)
2009. jan. 22. 19:44
? Bocs, ezt nem ertem. En mar leirtam, hogy pont ugyan ugy gondolom, mint ahogy ti.
37. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 35. - Kostyi79)
2009. jan. 22. 19:39
Pont erre gondoltam én is.
36. inci47 (válaszként erre: 35. - Kostyi79)
2009. jan. 22. 19:36
Szerinted nincs igazság abban, amit írtunk! Te, aki kint élsz máshogyan látod???
2009. jan. 22. 19:31
Azert szerintem az elgondolkodtato, hogy azok irnak negativ dolgokat a kinti eletrol, akiknek elso kezbol vannak informacioik.
2009. jan. 22. 19:10
Azt elfelejtettem megirni hogy a munkakat napi szinten megtalalod a www.fas.ie\find a job\today jobs minden nap frissitik Irorszagban.(ez egy hivatalos oldal)
33. kostyi79 (válaszként erre: 29. - 3e0ba54fb8)
2009. jan. 22. 19:08

Ez tenyleg igy van. Par honappal ezelott meg siman lehetett munkat talalni.

Most azonban tonkre ment a vallalkozasok nagyresze, sorra zarnak be a boltok es a pubok, es rengetegen maradnak munka nelkul.

Tobb a fizetes? Sokkal tobbet kell dolgoznod is erte. A berleti dijak nagyon magasak, a szallas kritikan aluli, a kaja nagyon draga. Arrol mar nem is beszelve, ha beulsz v.hova kajalni v. csak egy italra.

Es a tobb fizetesrol meg annyit, hogy nezd meg az arfolyamokat. Most igy valtjak a fontot. Igy is olyan soknak tunik?

2009. jan. 22. 19:05

Sziasztok.

En majdnem 3 eve elek Irorszagban,es itt nagyon megvaltozott a helyzet.Anno a parom semmit nem beszelt angolul,el tudott helyezkedni a szakmalyaban 2 honap alatt.En is 2 honap alatt talaltam munkat.Most decemberben szunt meg a munkahelye es mondhatni az itteni magyarok 70%nak.Eszak Irorszagban nem erdemes dolgozni mert a font nagyon lennt van gondolom most Angliaban is hasonlo a helyzet.Itt jelenleg az irek allnak az elso helyen ami lassan ugy nez ki hogy ok is barmit elvallalnanak.A lengyelek litvanok sokkal jobban beszelik az angolt mint mi sajnos,tehat ok elonyben vannak.(nem beszelve arrol hogy segitik egymast)A rezsi pedig velemenyem szerint nagyon magas.

Az olimpia miatt gondolom tobb az epitoipari allas,de olvastam a hirekben valamelyik nap hogy az angolok lazadoznak hogy ne a kulfoldieket vegyek fel dolgozni.Regen1.6 ban valtottak az eurot most 1.2 jo esetben ami fizetesnel sem mindegy.

Irorszagban egyszeruen az epitoipar befulladt,ho az nincs,az utcak meg egyszeruen koszosak.

Velemenyem szerint mar nincs olyan hogy barmit elvallalok,de a nyelvet nem beszelem.Az irek es az angolok szerintem belefaradtak a magyarazkodasba.Es lassan eljutunk arra a szintre hogy nem szeretik a kulfoldieket.Azert meg lehet probalni,de szerintem a nagy semmire meg a valahogy csak osszejonre nem szabad alapozni.

Ismerek olyan embereket akik csak a repulojegyre gyujtik a penzt es hazamennek.

31. inci47 (válaszként erre: 30. - E5f926c705)
2009. jan. 22. 18:55

Az én vőm Írországban dolgozik, de ott is bezárnak és sok a helyi munkanélküli is. Ő szállodában dolgozott, de bezárt , csak márciusban nyit ki , visszavárják, de drága a lakás bértlete, és ezért lehet , hogy addig hazajön, ha nem talál valamit egy másik városban!

Skóciában is élnek ismerőseim, a férjet most küldték el, pedig ő skót , majd márciusban lesz ismét munka, a feleségnek sincs munkája, ő magyar, de eddig otthon volt a kislányával, itthoni pedagógus diplomája van és 15 éve él kint.

Szóval... most nem igazán érdemes útnak indulni!!!

Kint sem fonják kolbászból a kerítést, én októberben jártan kint Skóciában.

2009. jan. 22. 18:45

Lehet,h Írországab fogunk menni,mert London egyikünknek sem szimpatikus annyira,csak ott lenne ismerős.

Skóciáról én is hallottam,h jó hely.

29. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 27. - 7abb7adbf0)
2009. jan. 22. 18:43

Az már legyen az ő gondja.


A családom jó része angol, évente többször járok ott, a bátyám éttermet vezet Londonban, évekkel ezelőtt hemzsegtek ott , spanyolok, lengyelek, olaszok, csehek, most a 10 pincérből 4-et elbocsátottak . Egy sem angol volt.


Legyen szerencséje annak, aki odamegy.

28. d879a0c5b4 (válaszként erre: 24. - 3e0ba54fb8)
2009. jan. 22. 18:41

Irodai munkán van, azt csinálja, amit itthon a párom, csak ötször annyiért :D

Talán a nyelvtanulás miatt ment ki. Azt hiszem megvan neki a német és az angol is felsőfokon, de tökéletesíteni akarta... Vagy nem tudom, nem sűrűn találkozom vele...

27. 7abb7adbf0 (válaszként erre: 24. - 3e0ba54fb8)
2009. jan. 22. 18:39
Hm, ha nem iratnak alá valami papírt vele, hogy meddig csinálja a melót. És mondjuk, nem érti, hogy mit ír alá...:-((
26. frollo (válaszként erre: 24. - 3e0ba54fb8)
2009. jan. 22. 18:37
Erről van szó :) De nem sok olyat hallottam, aki hazajött volna...
25. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 23. - E5f926c705)
2009. jan. 22. 18:37

3 évvel ezelőtt egészen más volt a helyzet, mint most. Gondolom, ezzel nem leplek meg, biztosan olvasol újságot.


Nem azt mondom, hogy ne menj, majd hazajössz, ha nem jön be. Menjetek Skóciába, ott sokkal barátságosabbak az emberek és élhetőbb is, mint Anglia. Egészen más az emberek mentalitása.

24. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 21. - D879a0c5b4)
2009. jan. 22. 18:35

De Londonban utcát seperni, vagy dobozokat pakolni egy raktárban azért mégis csak más :DD


Ma már nem olyan drága egy repülőjegy, gyorsan haza lehet jönni, ha mégsem jön be.

23. e5f926c705 (válaszként erre: 18. - 7abb7adbf0)
2009. jan. 22. 18:34

Nem katonaként akar elhelyezkedni a párom, ős is más munkát szeretne. nekem is vannak ismerőseim akik 0 nyelvtudással mentek ki, és 3 éve kint él az egyik és már ott jár egyetemre.

Mások is írják,h pl szobalányként el lehet helyezkedni. Mi akarunk dolgozni,mert kell a pénz. Sajnos olyan helyzetbe kerültünk most,h lépnünk kell,mert ha most nem lépünk,akkor biztos,h nem megyünk ki külföldre többé dolgozni,és itt szenvedünk Mo-on,ahol semmi lehetőség nincs.

22. Seele
2009. jan. 22. 18:33
Ha nem tudsz beszélni a közvetítő olyan helyre fog küldeni ahol nem kell beszélni.. közben tanulod a nyelvet.. egyébként meg a párom is " csak" egy érettségivel van kint és mégis van munkája
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook