Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lombik tb alapon... Avagy mennyi az annyi? fórum

Lombik tb alapon... Avagy mennyi az annyi? (beszélgetős fórum)


2021. febr. 18. 20:17

Szia!

Klinikánként eltérő, hogy milyen vizsgálatokat kérnek mielőtt belevághattok a lombikba.

Ahova én jártam klinikára, ott a konzultáció előtt kötelező volt a férj andrológiai vizsgálata, ami 1 évnél nem régebbi, és nekem 3 hónapnál nem régebbi 3. ciklusnapi hormonvizsgálat. Miután itt mindent rendben talál az orvos, elküld méhtükrözésre. Ha a tükrözésen is minden rendben akkor kezdhetitek a stimulálást.

Ezeket mind TB alapon kiírja a meddőségi központ, de természetesen azt is elfogadja ha magánban csináltatod meg őket. Mi például az andrológiát a klinikán végeztettük el ingyen és a méhtükrözést is, azonban a vérvételeket magánban kifizettem, anyagilag jobban megérte, hogy a városunkban elmegyek időpontra magánvérvételre, mintsem utazzak 1-1,5 órát a klinikára ez miatt. Szóval, ha úgy nézzük még mindig nulla forintnál tartunk.

Ezután felírja a doki a szükséges szurikat és gyógyszereket. Ezek szerencsére dobozdíjasok, január elseje óta, így nekem egy stimulálás körülbelül 5 ezer forintba állt meg összesen. Ebben volt 2 fajta szuri adag, antibiotikum nekem és a férjemnek, Normaflore és kb. másfélhavi progeszteron. Egy doboz szuri körülbelül 300 forint.

Ha nem a városotokba van a hozzátok legközelebbi meddőségi központ, szóval lényeges üzemanyag költség merül fel, arra is van megoldás: elszámoltathatod az üzemanyagköltség 60%-át TB alapon, ehhez pedig üzemanyag költségtérítéses papírt kell kérned a háziorvosodtól és a klinikán minden alkalommal lepecsételtetni. Fontos, hogy ezzel a lehetőséggel csak akkor élhettek ha a hozzátok legközelebb eső klinikára jártok!

Szóval lényegében egy lombik (ha mindent a klinikán csináltatsz TB alapon) az üzemanyag költségben és a pár ezer forintos szurikban gyógyszerekben megáll.


Nyilván vannak költségek amik viszont már rajtad állnak: milyen vitamint szedsz/szedtek a férjeddel és mennyiért, milyen étkezést követsz ami esetleg plusz kiadással jár (sok lombik előtt álló nő arra esküszik, hogy gluténmentesen kell enni stb.) és az is, hogy kiváncsiságból vagy önszorgalomból milyen vérvételekre, kivizsgálásra mész el magánba.


Mivel ez egy elég felkapott téma, ajánlom figyelmedbe Facebookon az ehhez kapcsolódó csoportokat, és javarészt minden meddőségi klinikának van külön csoportja amit azok a nők alapítottak akik odajártak és várnak sok szeretettel mindenkit, akik tájékozódni szeretnének.

Remélem tudtam segíteni, ha van kérdésed igyekszek válaszolni!

2021. febr. 18. 12:40
Sziasztok! Tapasztalatok érdekelnének, hogy akik lombikra készülnek tb alapon mennyit fizettek a kötelező vizsgálatokért? Vannak amiket ha orvos kiír tb alapon is lehet vagy mi az ami mindenképp fizetős? Előre is köszönöm aki válaszol.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook