Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lombik stimuláció alatt alig lett petesejtem (0, 1, 3), ami nem is akar megtermékenyülni. Férjem spermaképe sem jó. Mit szedjünk? fórum

Lombik stimuláció alatt alig lett petesejtem (0, 1, 3), ami nem is akar megtermékenyülni. Férjem spermaképe sem jó. Mit szedjünk? (tudásbázis kérdés)


1 2
2011. jún. 6. 09:21

Sziasztok!

Köszi a jókívánságokat! Kérlek Titeket szorítsatok nekünk!

2011. jún. 6. 09:17

Sziasztok!

Köszi mindenkinek a bíztató szavakat!

1, nem kértek genetikai vizsgálatot eddig.

2,vc-terhelést terhesség alatt többször csináltak, és azt mondták, ha akkor ok volt, most biztosan rendben van.

3,a fogyáson rajta vagyunk.

4,persze megbízom az orvosomban, csak már végső elkeseredésemben írtam, hátha van vmi homeopátiás szer, ami segíthet, csak nem ismerjük. A férjemnek nem kelett szednie semmit, egy orvos ismerős javasolta, hogy szedjen nyugodtan ő is vitaminokat.

5, igen a tesó kérdés... nem csak magunk miatt, a kisfiam miatt csináljuk ezt az egészet, hiszen a szívem csavarodik, amikor minden babakocsihoz odahúz, hogy megsimizhesse a picúrokat, a fiatalabb gyerekeket rajongva ölelgeti, puszilgatja, vezetgeti... szóval imádja őket, pedig alapjában véve egy kis örökmozgó. Szerintem mindenkinek jár arra lehetőség, hogy tesója legyen (több gyermeke legyen), és amíg látok rá esélyt mindent meg is teszek/teszünk érte!

6, a kivizsgálást, műtétet megcsinálták az eső lombikok előtt 4 éve, most nem kelett csak hormonmeghatározás, mivel a többi dolog nem változhatott.

7, vannak megosztó vélemények is, amit szintén megértek, de én akkor is mindent megteszek azért, hogy még 1x átélhessük a gyermekvárás örömét- , mostmár hármasban!:)

8, JÓ HÍR !

Most telefonált a biológus, hogy valószínűleg két osztódás közötti fázisban látta az embriókánkat, ezért tünt neki szabálytalannak az osztódása! Jelenleg gyönyörű, 8 sejtes, mehetünk a transzferre!!!:)) A csoda itt van! Bízom most már a megtapadásban is, ilyen előzmények után...!!

2011. jún. 6. 08:54
Nálunk az endokrinológusnál kezdik az egészet.Utána jön az összes kivizsgálás,a genetikait is beleértve.Esetleg laparoszkópiás felderítés.Csak ezután kezdhetik a lombikot.Fölösleges előre teletömni a szervezetet hormonokkal,ha még nem tisztázott a baj oka.Ez veszélyes is lehet,és többet árt,mint használ.
20. ájrin (válaszként erre: 19. - Demeeri)
2011. jún. 6. 08:48
nem mindenhol....
19. demeeri (válaszként erre: 17. - Ájrin)
2011. jún. 6. 08:48
Biztosan voltak genetikai vizsgálaton,a lombik előtt ezt megcsinálják.
18. ájrin (válaszként erre: 17. - Ájrin)
2011. jún. 6. 08:47

+ még meg kellene nézetnetek mindkettőtöknek a pajzsmirigyét, mert ez nem csak nálad okozhat terméketlenséget, hanem a férjednél is.


A legjobb, ha felkerestek egy endokrinológust, ő foglalkozik mindezekkel.

17. ájrin (válaszként erre: 2. - Mokuska74)
2011. jún. 6. 08:44

Szia!


Valóban érdemes lenne elmennetek egy genetikai kivizsgálásra, de nem feltétlenül ez a gond.

Beutalót a háziorvos és a nőgyógyászod is adhat.


Inkább ahogy előttem is írták a túlsúly lehet az ok, érdemes lenne valóban egy terheléses inzulin vizsgálatot csináltatni, és diétázni, mozogni, fogyni.


Sok sikert!

2011. jún. 6. 08:42
Igen a Fer14 növeli a spermaszámot,ha ezzel van gond.De sok esetben ennél jóval összetettebb a gond.Nálunk is kevés volt a spermaszám,de mégsem ajánlották a vitamint,sz orvosok szerint nem sokat segített volna.Hiszen a lombikhoz elég egyetlen egy sperma is,amivel megtermékenyíthetnek.
2011. jún. 6. 08:32

Egyetértek a többiekkel,ezt a dokiddal beszéld meg,h mit szedj.Viszont a párod nem árt magának,ha szed Fer14-et,bár elvileg annak kell 3 hónap,h kifejtse a hatását.Csak vitamin,recept nélkül rendelhető a neten.

Sok sikert a babához!

14. demeeri (válaszként erre: 13. - Bichi)
2011. jún. 6. 08:19
Ez így igaz.
13. Bichi
2011. jún. 6. 08:16
Szerintem is ez egy olyan eset, amikor csak orvosra hallgass, aligha lehet házi praktikákkal megoldani, és mivel minden ember más, más problémákkal, attól, hogy más mit szed, nem leszel közelebb a megoldáshoz. Mi több, esetleg még árthatsz is vele...
2011. jún. 6. 08:10
Szerintem be kell tartani az orvosok utasításait,és ha nem elég a hormon stimuláció,emelik majd az adagot.Ne adjátok fel.Legközelebb sikerülni fog.
11. demeeri (válaszként erre: 4. - Judith.budapest)
2011. jún. 6. 08:09
judith-nem értek egyet azzal,amit írtál.Ha valaki gyereket akar,egyszerüen nincs joga senkinek erről lebeszélni.Az a világ minden pénzét megadná azért,hogy gyereke szülessen.
2011. jún. 6. 07:58
szia.miért csak a férjed szedi az e vitamint és a folsavat?ez neked is fontos lenne.endokrinologusnál voltál már?ha igy kell irni.
2011. jún. 6. 07:50
Menj el terheléses vércukor és inzulin vizsgálatra!!!!
2011. jún. 6. 07:35

Én is lombik stimukon vettem részt.Ha stabil a házasság,és mindkét fél akarja a babát,nem fog tönkremenni.

Van egy cikkem,abban leírtam az én problémám(bár,nekem más volt),és azt,hogy én mit tettem annak ellenére,hogy a doktornő sem biztatott.Mára 13 hónapos az "erőlködésem" eredménye.És nekem is van egy 21 éves is. ;-)

Kívánom,hogy mielőbb teljesüljön az álmotok!

2011. jún. 6. 07:12
Ja,az utolsó mondat a fórum indítójának szólt természetesen! :)))
6. *Vinike* (válaszként erre: 4. - Judith.budapest)
2011. jún. 6. 07:10

Szerintem nem ilyen válaszra várt...

Ha egy nő gyereket akar,és ebben még a férje is partner,akkor nincs a földön olyan erő,ami ettő eltántoríthatná!!!

És a legtöbb,amit adhatsz a gyerekednek,az nem pénzben mérhető. Egy testvérnél nincs fontosabb dolog.


Kívánom,hogy sikerüljön a baba,sajnálom,hogy segíteni nem tudok,de minden együttérzésem a Tiétek!!!

2011. jún. 6. 07:07
Amit az orvos mond!
2011. jún. 6. 06:43
Ha már van egy kisfiatok, aki egészséges, én lebeszélnélek benneteket a további erőlködésről...ha az élet természetesen megadja a második gyermeket, akkor rendben, de ez a görcs, amin keresztül mentek, az első gyerek fejlődését akadályozza, és a házasságotokat is alááshatja...nekem is egy gyerekem van, 20 éves, szülhettem volna még, de a férjem nem akart több gyereket, és nagyon boldogok vagyunk a fiunkkal, sőt, most ebben az anyagi létbizonytalanságban, örülök is, hogy csak egy jár főiskolára, azt is alig birjuk...
2011. jún. 6. 06:08
Nem azt kéne szedni amit az orvos mond? Nyilván van orvosotok...
2011. jún. 6. 00:30

Sajnos a legutolsónál a 3 sejtből 1 termékenyült meg, majd szabálytalanul kezdett osztódni. Nem értem miért, hiszen lóadag gonalt kaptam. Már van egy kisfiunk, aki 3 éves, szintén lombikos, ezért is nehéz ezt a sorozatos kudarcot feldolgozni. Most 37 vagyok, és tulsúlyosak vagyunk mindketten. Genetikushoz kellene mennünk? Oda ki utalhat be? Férjem E- vitamint és folsavat szedett, persze maguntól kezdtük el. Ha tudtok, segítsetek!!!! Várom a tanácsokat, javaslatokat!

Már teljesen kivagyok! Köszönöm!

2011. jún. 6. 00:21
Lombik stimuláció alatt alig lett petesejtem (0, 1, 3), ami nem is akar megtermékenyülni. Férjem spermaképe sem jó. mit szedjünk?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook