Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lombik infó fórum

Lombik infó (beszélgetős fórum)


2009. dec. 22. 21:19
Sziasztok ! Most találtam rá erre a fórumra. nem magam miatt agyok itt, hanem a nővérem az érdekelt ezügyben, de szeretnék tájékozódni és segíteni neki, amiben tudok. A probléma: férjének a spermái nem igazán mozognak és kevesen vannak :-( Nővérem mindkét petevezetéke el van záródva. Amúgy nemrég kezdték el a gyerekprojektet" és derült ki mindez. Tetézi még ezeket az a tény, hogy mindketten 40 évesek, nem volt gyermekük még. Csak annyit szeretnék tudni, hogy mi a menete, hogyan történik, mi várható, milyen veszélyei vannak a lombikozásnak. Februárra kaptak időpontot, akkor lesz az első beültetés. Az első az fizetős, mert egyébként csak májusban mehetnének TB által támogatottra. Mi vár rájuk ? valaki ismeri-e esetleg dr. Sipos Miklóst ? Hozzá járnak ugyanis SOTE. Köszönöm előre is a segítséget !
17. Bcicus (válaszként erre: 16. - Geridina)
2009. aug. 31. 17:12
Gratulálok. Hát elhiszem, hogy szörnyű volt én majdnem belehalt a hyperstimuba. 33,5 fokos hővel és géppel mérhetetlen vérnyomással vitt be a rohammentő.
16. geridina (válaszként erre: 15. - Bcicus)
2009. aug. 31. 09:52

Sajnálom.

Nálam egy lombik alatt volt a jobb petefészkemben 26, a balban 25 darab. És abból csak 5-ben volt petesejt. Úgy túl voltam stimulálva hogy majd szétdurrantam. Folyamatosan kaptam az infúziót. De akkor sikerült:) 5-ből 4 osztódott, mindet beültették, kettő tapadt meg, de sajnos félidőre csak egy maradt. Ő viszont olyan mint a tűz:)

15. Bcicus (válaszként erre: 14. - Geridina)
2009. aug. 31. 09:38
Ó mi már túl vagyunk 2 herebiopszián és 3 lombikon. Az orvosok sem bíztatnak, nem osztódnak a sejtek. Eddig a 3 lombikból összesen29 sejtet szívtak le, ebbeől az elsőnél 1 nagyon lassan kezdett soztódni azt kaptam vissza, a másodiknál 1sem, a harmadiknál 1 nagyon szépen osztódott, de hiába.
14. geridina (válaszként erre: 13. - Bcicus)
2009. aug. 31. 09:34

Nehogy feladjátok! Nem szabad. Herebiopsziával van esélyetek.

Mi azóta is próbálkozunk természetes úton, de lehet, hogy egy újabb vizsgálatnál kiderülne, hogy még romlott a férjem eredménye. Pedig neki nem rossz, csak nagyon kevés ideig élnek. Arra legalábbis kevés, hogy feljussanak időben hozzám:)

13. Bcicus (válaszként erre: 12. - Geridina)
2009. aug. 31. 09:25
Ó szegények, hát azt elhiszem. Most már végleg kihúzom őket a listáról, mert nekünk eleve szinte 0 az esélyünk.
12. geridina (válaszként erre: 11. - Bcicus)
2009. aug. 31. 09:23

Hát, nagyon nem akarom leírni, de nagyon sokáig húzták a férjének a vizsgálatát, aztán nen is csinálták meg, elküldték andrológushoz. Többek között én ezért szerettem a BMC-be járni (azon kívül hogy a leghíresebb és a legeredményesebb intézet), mert nem küldözgettek, ott csináltak mindent meg.

Aztán még a transferig sem jutottak el, megvolt a petesejt leszívás, de nem találtak életképes spermát. Nagyon nagyot csalódtak.

11. Bcicus (válaszként erre: 10. - Geridina)
2009. aug. 31. 09:07
Köszönöm az infót. Megírod miért, persze ha nem akarod azt is megértem. A Dévairól halottam jót is rosszat is, bár rosszat többet egyenlőre, meg mint rájöttem az nem is magán, ha minden igaz. Valszeg marad a Círis, mert más nem nagyon van Bp. környékén ahogy észlelem.
10. geridina (válaszként erre: 9. - Bcicus)
2009. aug. 31. 09:01

Bocsi, akkor nem tudok segíteni.

Annyit tudok, hogy egy jó ismerősöm a Dévaiban nagyon megbízott mikor kezdték, és hoppon maradt.

9. Bcicus (válaszként erre: 8. - Geridina)
2009. aug. 31. 08:54
Első hozzászólásba leírtam. Magán intézetet keresnék és ez ügyben várok tapasztalatokat, a dokikról és főlega biológusok hozzáértéséről infókat.
8. geridina (válaszként erre: 7. - Bcicus)
2009. aug. 31. 08:28
Írd le mit szeretnél tudni. Hátha tudok segíteni.
2009. aug. 29. 23:57
tényleg senki nincs aki infókat tudna nekem adni?
2009. aug. 29. 07:28
valaki?
5. Bcicus (válaszként erre: 3. - Geridina)
2009. aug. 27. 23:09
Ismerem őket, de itt direkt a leírtakra vagyok kiváncsi. De azért köszönöm.
4. Bcicus (válaszként erre: 2. - Dragonessa)
2009. aug. 27. 23:08
Köszi, és a dévai nem államilag ifnanszírozott. A múltkor máshol már olvastam róla, de azthittem az államifin-es. Ott írtak jót meg angyon rosszat is. Én már 3 lombikon vagyok túl 2 beültetéssel, nálunk sem osztódnak sajna.
2009. aug. 27. 14:48

Sziasztok!

Nekem lombikbabám van, és nagyon jó kis fórumok vannak, gyertek át oda.

Igaz, hogy én jelenleg nem lombikozom, mert nincs keret a második babára, de tudok tanácsokat adni esetleg.

2009. aug. 27. 14:02

Szia Bcicus!!!

Én nagyon szivesen válaszolok a kérdéseidre...Én tul vagyok egy fél lombikon, sajna csak a punkcion...Illetve a petesejt leszivason...A megszurt peték nem indultak osztodásnak:((((

Én egy intézményrol tudok csak véleményt mondani: Dévai Intézet.....De erről csak jót!!!

2009. aug. 27. 07:42

Informálódnék.


Nem tudom bele fogok e vágni vagy sem. A párom mindenképpen akarja én félek és úgy érzem nincs értelme. De nem ez a lényeg. A Bp-n működő magán intézményekről várnék tapsztalatokat.Dokik hozzáállássa, biólogusok profizmusa leginkább ami érdekel.


Előre is köszi mindenkinek.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook