Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lombik és vitaminok fórum

Lombik és vitaminok (beszélgetős fórum)


1 2
31. Dormi79 (válaszként erre: 30. - Krisztynna)
2016. márc. 4. 11:08
Koszi a hasznos tanacsokat 😊 nagyon orulok nektek es nagyon szoritok!!
2016. márc. 4. 09:47

Ja es lanyok,amit szerettem volna lombiknal is csinalni,de mar elobb elkezdtem: Glutenmentes kajalas.Nem,nem veresen komolyan vettem,csak a kenyeret csereltem le glutenmentesre.Vettem lisztet es magamnak sutottem.Jah,meg a tesztat is kukoricatesztasat valasztottam.Vmivel dragabb mint a sima buzabol levo teszta,de arra 2 hetre sztem megeri csinalni.Parizsi osszetevoit nem kezdtem el a boltban olvasgatni,ennyire nem vettem szigoruan,de a kenyeret minimalisra csokkentettem,koretnek rizst meg birgonyat csinaltam,s total elhagytam a cukrot.Mindennek azert gondolnam,hogy van ertelme,mert hiaba nem glutenerzekeny az ember,emesztesnel a feherliszttel es a cukorral szepen elvacakol a szervezet,neki az nagy munka hiaba gyorsan emesztodnek ezek.Felnyomjak a cukrot,az inzulint,sztem tobb olyan folyamat megy vegbe mint glutenmentes tarsainal.Jah,es a tejet is kerultem.Kazeint tartalmaz,amit szinten nehezen bint a szervezet.Helyette rizstejet,vagx mandulatejet vettem,de miutan nem vagyok kaves ezert igazabol erre nem sokat kellett koltenem.Neha egy turmixot lelottyintettem(lombiknal meg a turmix-turobol-tejbol-gyumolcsbol elengedhetetlen feherjeforras).Szoval mindennek a lenyege,az lenne,hogy a szervezet ne az emesztesre fokuszaljno,mikozben a beultetesnel lenne mas dolga is... :) Ebben nem hinni kell,hanem ezt valahol olvastam,hogy ha az emesztessel kinnyen birkozik a szervezet,akkor jobban tud mas helyre figyelni,akar beagyazodasra,vagy mas esetben gyogyulasra stb.

En ezert ezt boszen ajanlanam.Draga a glutenmentes kenyer,en ezert vettem gm lisztet es magamnak sutottem.Sztem 2 hetig erdemes.Hogy most nekem ettol jott ossze,vagy nem,ezt nem fogjuk megtudni,de eleg az,hogy mar nem kell lombikra mennen. ;)

Es a D es E vitamin az baromi fontos!!! D-bol 3000NE es E-bol 100mg.Plusz C 1000mg(ez segiti az E hasznosulasat).A mehnyalkahartyat az E gyonyoruen vastagitja.

29. Cucciola (válaszként erre: 28. - Dormi79)
2016. febr. 26. 13:25
Szia! Igen, tabletta formájában szedem. Hogy mire jó? Ha jól emlékszem, jó hatással van a hormonháztartásra, nyugtat, energetizál és főleg a katonákra van jó hatással. Szóval nálunk a férjem is szedi.
28. Dormi79 (válaszként erre: 27. - Cucciola)
2016. febr. 25. 09:33
Szia😊ez tabletta?es o mire jo?majd irj mindenkepp😊nalam most mutet miatt csuszik minden es cs aprilisban folytatjuk de a vitaminokat szedem kiveve az E-t.😊
2016. febr. 22. 16:25
Sziasztok! El is felejtettem írni, hogy kb. 3 hete Maca gyökeret is szedek! Remélem, márciusban kiderül, hogy megérte rákölteni. :)
26. Dormi79 (válaszként erre: 25. - Cucciola)
2016. febr. 4. 13:32
Koszonom!!😊
25. Cucciola (válaszként erre: 24. - Dormi79)
2016. febr. 4. 12:13
Olvastam, hogy mi történt és nagyon sajnálom! :( Tarts ki, minden rendben lesz!
24. Dormi79 (válaszként erre: 23. - Cucciola)
2016. febr. 4. 09:15
😊jo otlet..bar most nalunk borult minden ugyhogy egyelore az ujabb akadaly elharitas koti le a figyelmem.Ha 1x vegre eljutunk a beultiig..talan apr.ban akkor sokat szeretnek setalni a kutyaval..ugyis jon a tavasz😊ossze kell kapnunk magunkat kulonben nem.lesz mar 2016os a baba
2016. febr. 3. 12:35
Mi mágnes golyók építő játékot vettünk pár éve, amikor akcióban volt. Totál leköti a figyelmem. Közben semmi másra nem gondolok, csak hogy a golyó jó helyre kerüljön. :) De a színező is tetszik, majd a 3. lombikra beszerzek egyet! :)
22. Dormi79 (válaszként erre: 21. - Krisztynna)
2016. jan. 21. 14:57
Megneztem a neten.nagyon jo otlet😊de a mesenezes is ra is kattantam 29tol mar hangolodom ha minden ok akkor meg febr 8ai heten beulti utan folytatas😊😊
2016. jan. 21. 13:55
Lanyok.Ma megvettem a Titkos kert felnotteknek valo szinezo konyvet.Elkezdtem.Olyan szinten kikapcsolja az agyam,teljesen lekot.En ezt is bevetem legkozelebb az tuti a beultetesnel.Mert ugye sokunknal van az,hogy annyira ra vagyunk "kattanva" arra,hogy sikeruljon-sikeruljon a baba megtapadas,hogy azt gondolom neha mar ez az ami miatt nem sikerulhet.Erre mondom azt,hogy el kell tudnunk foglalni magunkat vmi massal olyankor.Mert egy film nezes kozben siman tud az agyunk masmerre elkalandozni.De ez a szinezes..ez total elvonja a figyelmet mindenrol.Aztan aki nem szereti az ilyesmiket,annak nyilvan ez nem valo.De aki szeret kicsit kreativkodni,annak batran ajanlom!
20. Cucciola (válaszként erre: 20. - Dormi79)
2016. jan. 21. 12:16
Kösziii! :)
2016. jan. 21. 11:46
D, E, folsav, Femibion,Aspirin protect.mk sikerült.korábban méhpempőt szedtem ekevert a ciklusomba.lerövidítette 5 nappal
18. Bogyesz1122 (válaszként erre: 5. - Dormi79)
2016. jan. 20. 19:24

Diót eszegettem már a stimu előtt is, majd a stimut 3x1 szem.

A 100 szemet beszeltem mindet.


E vitamin a nyálkahártya vastagságát segíti elő.

17. sajert
2016. jan. 20. 18:16

Elsőnél semmit, még magzatvédő vitamint se. Se előtte, se közbe, se utána. Folsavat se kellett szednem, mivel tavasz/nyár volt az elején, és mondta a nőgyógyász, hogy egyek gyümölcsöt. 4190 gr, 55 cm-es fiú lett :-D.


Másodiknál (8,5 évig fagyasztott embriók visszaültetés) napi 1000mg C-vitamint, mert a stimuláció kezdetétől fogva beteg volt a fiam, és nehogy elkapjam tőle. Ez végül nem sikerült (beágyazódott, végül nem fejlődött rendesen és elment), de nem hiszem hogy azért, mert nem szedtem össze-vissza mindent.


Ha ezeken a csodaszereken múlna, már rég kihalt volna az emberiség...

2016. jan. 20. 17:32

Én fagyöngy tinktúrát iszok, és pár napja esténként egy pohár vörösbort. Ezen kívül, 1000-es C vitamint, folsavat, vasat, Omega3-t E vitaminnal és D vitamint (amikor eszembe jut:))

Remélem februárban pozitív eredményről számolhatok be. :)

15. Lygia 78 (válaszként erre: 9. - Krisztynna)
2016. jan. 20. 15:43
Ebben biztos lehet valami. Olyan érdekes volt, a lombik után egy hétig semmit nem éreztem, majd egy hét múlva vasárnap családi ünnep volt nálunk, és az unokahúgaimmal, meg a családdal játszottunk és nagyon jókat nevetgéltünk. Akkor este borzasztóan begörcsölt a hasam, és volt egy pici vérzés is. Akkor nagyon megijedtem, de ma már úgy gondolom, akkor, a nagy vidámság hatására döntött úgy a babánk, hogy velünk szeretne élni, és akkor ágyazódott be. De lehet, h túlromantikázom :-)
14. Lygia 78 (válaszként erre: 8. - Dormi79)
2016. jan. 20. 15:40
Őszintén szólva össze-vissza vettem mindenféle Q10-eket, Walmark márkára emlékszem, a többire nem. A meddőségis dokik nem nagyon bíznak a vitaminokban, az enyém is csak a Femibiont mondta, a többit magamtól gyűjtögettem ki mások tapasztalatai alapján. A femiobiont viszont azért ajánlotta, mert állítólag egy csomó nőnél van folsav-hasznosítási probléma, amit főszabály szerint csak 3 sikertelen lombik után vizsgálnak (röhej...), és a Femibion folátot tartalmaz, amit ezek a nők is tudnak hasznosítani. tehát egy sikertelenségi okot már kizártál. Méhpempőt én is hallottam méhnyh-vastagításra, de nekem azzal soha nem volt gondom hála Istennek, sőt, néha már azt hittem, probléma is lesz a túlzott vastagságból. Mondjuk én önszorgalmas, lelkes vörösbor-fogyasztó voltam, lehet azért :-)
13. Dormi79 (válaszként erre: 12. - Krisztynna)
2016. jan. 20. 15:01
Jaertem!😊szoritok h minden rendben legxen ezutan!!
12. krisztynna (válaszként erre: 11. - Dormi79)
2016. jan. 20. 14:35
Igen az elso.En 4es stadiumu endometriozisos vagyok.Nekunk lehetne spontan is,csak az ugye ido.Az ido meg az endonak dolgozik,ezert kell beelozni.Ezert a lombik.
11. Dormi79 (válaszként erre: 9. - Krisztynna)
2016. jan. 20. 13:58
Szuper igy osszefoglalva nagyon koszonom!😊sok hasznos dolgot olvastam!ez hogy vigyaznibkell a felfazassal tenyleg igaz nekem mindig fazott a labam a csizmaban is es megint gyulladt a maradek petevezeto mire rajottem h kene a csizmaba egy talpbetet es igy mar tokeletes sosem fazik😊remeljuk ez is szamit.nem tudom ferjem mit szol de ugy erzem meg E vitamint es Q10et be kell szereznem😊bar marvigy is egesz patika figyel otthon😉Neked az elso lombik sikerult igy?
2016. jan. 20. 13:51
Ja es sok-sok viiiz!!!!Napi minimum(!) 3 liter! (Mert csak.Jo a keringesnek az egesz szervezetunknek).
2016. jan. 20. 13:47

Lombik elott: (minden letezo infot leszedtem netrol ami segithet) :D

Enyhe IR miatt 2×1 Inofolic (MM Helga endokrinologus ajanlasaval)

Femibion 800

D 3000Ne vitamin (mert pajzsmirigyes vagyok,eleve alacsony a D vitamin szintem)

E Vitamin (mert jo a mehnyalkahartyanak)

C Vitamin 1000mg (mert segiti az E-vitamin felszivodasat)

Estenkent 1dl vorosbor (jo a verkeringesnek)

Sok feherje (csirke,turo)

Utanaolvastam,hogy ha alulrop fazunk fel ugyebar,akkor gyakorlatilag alulrol tartjuk melegen a mehunket,ezert en meg nyaron 36 fokban is vastag zokniban voltam itthon nappal/ejszaka. Marmint a beultetes napjatol a nemvart napjaig.

Nem fekudtem,mert azzal a verkeringesnek nem tennek jot,es ugye az a cel,hogy a meh aprobb hajszalereiben jo legyen az aramlas(ezt onnan gondolom,hogy jopar hekyen szedetik az ASpirin Protectet eppen ezert.Hat en nem szedtem,helyette ezt barkobaztam ki,hogy akkor az a cel,hogy jo legyen a verkeringes,tehat nem nyomom az agyat 2 hetig)

Aztan a meh verkeringesenek is utanaolvastam,hogy hogy lehet segiteni.Ilyenrr nem akadtam ra,de olyanra igen,hogy ha felstocoljuk a labainkat akkor az jo az also fertalynak ugyanebbol az okbol,tehat maganak a mehnek is szerintem,ezert amikor ledoltem pihenni akkor mindig magasra stocoltam fel a labam-olvasatom szerint magasabbra mint a sziv van).

Ezen kivul olyan gyermekkori meseket neztem,amiket ujra nezve hihetetlen boldogsagerzetem volt,hogy "Uuuuristen de reg lattam,es hogy ezt mennyire szerettem",mint pl Pinoccio,Szepseg es a Szornyeteg,En pici Ponim stb. :) Meg a rajzfilmek slagereit is hallgattam. :D Olyan boldogsagloketet adva magamnak,mert olyan szep emlekeim jottek fel altala.Szoval ha nem is ugyanezt kell kovetni,de mindenfelekepp olyat csinalni,ami a szivunk legmelyerol jovo boldogsagot tud okozni,mert az az egesz lenyedet athatja.

Nagyjabol ennyi :D :D

8. Dormi79 (válaszként erre: 7. - Lygia 78)
2016. jan. 20. 13:44
Koszi!a Q10-t milyen formatumban lehet kapni?megirod pontosan mit szedsz?:)Nekem a doki cs 2000NE D vitamint mondott..rem azert jo lesz myo inozitol porom van..azt regebben hasznaltam akkor beizzitom ismet.Magzatvedot en is szedek de Gravidat,valami egy ideje folsavat is.Nekem megdobbento h a doki magatol cs a D vitamint mondta...pedig a folsav is nagyon fontos..koszi szepen!ja en meg mehpempo kuraba kezdtem..bar az ize fura..de allitolag sok sok mindenre jo😊
2016. jan. 20. 11:46

Sziasztok,


én is 3000 NE D-vitamin, Femibion 800, 1000 mg C-vitamin, 60 mg Q 10, Myo-Inozitol por.


Sikeres lombik után a Q 10-et elhagytam, de a nőgyogyi tanácsára pluszban szedtem még Béres Kalciumot és vas+folsavat (azt hiszem Neo-Ferro-Folgamma a neve).


Sok sikert!! :-)

6. Dormi79 (válaszként erre: 4. - Dormi79)
2016. jan. 20. 11:43
Marmint Cucciola..😊
5. Dormi79 (válaszként erre: 3. - Bogyesz1122)
2016. jan. 20. 11:42
Koszi!E vitamin csak lombik kozben?kosziii
2016. jan. 20. 11:40
Remeljuk hamarosan jelentkeznek akik mar sikeresek😊te mit szedsz?
2016. jan. 20. 11:40

Sziasztok,

Lombik előtt:

3000ne D vitamin 1x1

Inofolic 1x1

Folsav 3mg 1x1

Femibion 800 1x1


Lombik közben:

A fentiek plusz

Inofolic 2x1

Magnerot 3x2

E vitamin 100mg 3x1


Sikeresség után még kalciumot és c vitamint


Azt hiszem nem hagytam ki semmit... És persze plusz a gyógyszerek és szurik.


Sok sikert lányok ;-)

2016. jan. 20. 11:23
Jó téma, ez engem is érdekel. :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook