Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lombik és beágyazódás fórum

Lombik és beágyazódás (beszélgetős fórum)


24. marish (válaszként erre: 23. - Timike 2)
2022. okt. 13. 10:49
Szia Timi, hogy alakult vegul a helyzeted?
2022. okt. 6. 02:35
Sziasztok nekem 09.27.én volt az első beültetés 10.02.án viszont elkezdtem vérezni.fájdalmaim nem voltak.ma 10.06.án elmult.a dokim azt mondta nem feltétlenül a legrosszabb.
22. Mapec (válaszként erre: 1. - Csacsogocsibe)
2021. febr. 9. 18:26

Szia,


Én 34 éves vagyok ...ööö holnap :), és 4 napja ültették be a kis fagyiborsónkat.


Mi is külföldön élünk és már kb 4 éve járjuk a kórházat. Örülök, hogy feltetted ezt a kérdést mert olvasva fórumokat én is úgy érzem, hogy az eleinti lelkesedés az orvosok részéről alábbhagyott...vagy. csak a COVID miatt, nem tudom.


Nekem tavaly volt egy sikertelen leszívásom, 8'bol nem maradt egy embriom sem. Aztán októberben visszamentem és 6-ból 2-t sikerült lefagyasztani.


Nekem azt mondták, hogy alacsony a progim. Férjemnél mindent rendben találtak. Szedtem fél évig hormont, nem lettem terhes. Aztán jött az IVF nem lett embrió és végül az ICSI-val sikerült.


Mindeközben a 4 év alatt volt egy átjárhatóságim, vérvétel a 2. Es 21. Napon ha jól emlékszem. Az utolsó vérvételem tavaly az első leszívás előtt volt.

A masodik adag szurikat, leszívást és beültetést mind vérvétel nélkül csinálták meg.


Engem is nagyon frusztrál ez az egész és leginkább azért mert alig lehet velük beszélni. Személyes konzultáció nincs a vírus miatt, telon meg megkérdeztem h miért nem vesznek vért, de kitérő valaszokat kaptam.


Összegezve 4 év alatt annyit tudtam meg, hogy alacsony a progim es nincsenek eldugulva a petevezetékeim.


Kicsit úgy érzem én is, hogy kicsit több infó kéne. Ráadásul itt nem adják ki az orvosi papírokat sem.


De most nem idegeskedek ezeken, reménykedem a legjobbakban :)


Ha nem sikerül viszont akkor nagyon a sarkamra fogok állni, ezt már elhataroztam.


Viszont arra már rájöttem, hogy tényleg szerencsekerék. Próbálok pihenni, de azért aktív maradni. Minden nap sétálunk egyet a férjemmel amíg nekem jólesik. Próbálok több fehérjét enni és én csináltam egy 10 napos kúrát a méhpempővel. Érdemes utána olvasni.

2020. jún. 10. 11:25
sziasztok, megmaradt 2 db bontatlan doboz Valeofert kapszulánk 2021.08. lejárattal, amit az andrológus ajánlásával szedett a férjem. baráti áron odaadnánk, hogy ne vesszen kárba
20. CCMC
2020. jún. 7. 23:05
Ja és nàlunk is a katasztrofàlis spermakép volt a gond. A férfiaknàl ez esetben érdemes a vonatkozó genetikai vizsgàlatokat elvégezni. A dokidnak ebben igaza van.
19. CCMC (válaszként erre: 18. - Csacsogocsibe)
2020. jún. 7. 23:00
Én a Jànos kórhàzban versenyzek, itt a szokàsos protokoll szerint megy a dolog: 3. és 21. napi hormonpanel, trombózishajlam, vìrusszûrés, D vitamin szint, AMH mérés, citológia, méh-ûr és petevezeték àtjàrhatósàgi vizsgàlat. Azt hiszem ennyi. Én priviben nézettem plusz inzulinrezisztenciàt meg CA125-öt. Plusz a pasiknàl is spermavizsgàlat, virolôgia, priviben genetikàt is nézettünk.
18. Csacsogocsibe (válaszként erre: 9. - CCMC)
2020. jún. 7. 08:45
Csak a kiváncsisàg kedvéért, neked milyen kivizsgàlàsok voltak az elsö sikeres beültetést megelözöen?
17. Csacsogocsibe (válaszként erre: 16. - CCMC)
2020. jún. 7. 08:33

És az a durva, hogy olvastam màr arról, hogy egyes orvosok a beültetés utàni napon javasolják kisebb mennyiségü alkohol fogyasztàsàt, mert

1. a beültetett embriónak ekkor még nem árt az alkohol

2. az alkohol ellazít és ez a stresszmentes állapot segítheti a beàgyazódàst


Az én orvosom úgy enged el beültetés után, hogy ne igyon, ne drogozzon és szexeljen sokat a következö idöszakban 😅

16. CCMC
2020. jún. 6. 23:31
De terveim szerint most még beülti utàn piàlni is fogok. Meg füvet nyìrni és csokis croissant-t tolni.
15. CCMC (válaszként erre: 13. - Csacsogocsibe)
2020. jún. 6. 23:29

Köszi, meglàtjuk. Én nem is akarok most ebbe belegondolni. Még ki kéne pihennem az elsõ sokkot :-)

Csak hàt szorít az a frànya idõ.

14. CCMC (válaszként erre: 12. - Csacsogocsibe)
2020. jún. 6. 23:27
De, ha nem 150 km-es vértúràra mentél, akkor el lehet menni. És baromira Fortuna igazgatja a szàlakat. Persze, mindemellett a dokik nagyjàból teljesen belesz..nak. Teljesen igaz, hogy csak az alapokkal foglalkoznak, a részletekkel neked kell. És ez felhàborító. De ha ezek a kis géntekercsek nem esnek maguktól szerelembe egymàssal, és aznap pont nincs kedvük betakarózni a méhfalunkba...hàt az nem a d vitaminon múlik. Gondolj bele hàborús idõben hàny gombàs katona hàny éhes leromlott szervezetû nõt erõszakolt meg. És abból is lettek gyerekek...pedig tuti nem guglizott elõtte senki sem az optimàlis körülményekre.
13. Csacsogocsibe (válaszként erre: 10. - CCMC)
2020. jún. 6. 23:18
Sok sikert a kistesóhoz :)
12. Csacsogocsibe (válaszként erre: 9. - CCMC)
2020. jún. 6. 23:17
Szia! Hàt igen, néha úgy gondolom én is, hogy az egész lombikban nagyban benne van Fortuna keze. Màskor meg azt, hogy lehet hogy jobban is figyelhettem volna és nem kellett volna túràzni menni 2 héttel a beültetés utàn. Az igazsàg gondolom vhol középen van és el kéne engedni néha a túlzott kontrollt.
2020. jún. 6. 23:11

Hàt, reméljük mi is, hogy hamarosan összejön.

Sok sikert nektek is ☺️

10. CCMC
2020. jún. 6. 23:10
Ja, és most megyünk tesóért...az esélytelenek nyugalmàval. Merthogy kétszer tuti nem lesz ugyanolyan fordìtàsunk a szerencsekeréken.
9. CCMC (válaszként erre: 1. - Csacsogocsibe)
2020. jún. 6. 23:06
Szia! A beültetést végigbõgtem, hogy én ìgy mégse akarok gyereket. Azutàn mivel szinte rögtön hét vége jött, pàr napig otthon voltam, kertészkedtem, majd köv. hétfõn dolgozni mentem. Chipset ettem, meg mindenféle mûanyag kajàt (hambi, pizza) mert az esett jól. Nem ittam meg azt a 4 liter vizet amit kellett volna mert az meg nem esett jól. Veszekedtem a férjemmel, mert szexelni szerettem volna, õ félt, így kb. 3 naponta magamnak szereztem örömet. Csupa olyasmi, amit lehet, nem kellett volna. De a csoportból csak nekem sikerült elsõre a lombik. Szerintem azt tedd, amit a tested, ösztönöd diktàl. Az egész nem màs, mint egy perdítés a szerencsekeréken.
8. Panna07 (válaszként erre: 7. - Csacsogocsibe)
2020. jún. 6. 22:01

Én a pécsi intézetbe járok.


Az jó, hogy a német állam részben fizeti a költségeket, de a 3 alkalomhoz való hozzájárulás nem valami sok.

Remélem előrébb juttok a kivizsgálások terén, és mihamarabb babátok lesz!

2020. jún. 6. 21:50

Igen. Igazad van. Minél több info, annàl kevesebb lehetöség a kudarcra. Amikor kiderült, hogy a pàromnál van a bibi, akkor annyira hittünk abban, hogy megtalàltuk az okot, hogy nem is gondoltunk arra, hogy tovàbbi kivizsgálàsok kellenének. Egészen mostanàig...

A német rendszerben az àllam a költségek 50% àt vàllalja àt az elsö 3 beavatkozàsnál ( 3 inszem, 3 lombik). A mi biztosítunk ezen felül még 25%ot fizet. Igy mi „csak“ 25%ot fizetünk, de persze ezek is súlyos pénzek. Magyarországi beavatkozàson is gondolkodtunk, de ez rengeteg utazàs lenne. Nem tudom, hogy lehetne összeegyeztetni a munkahellyel. Te melyik intézetben vagy?

6. Panna07 (válaszként erre: 4. - Csacsogocsibe)
2020. jún. 6. 21:40

Aranyos vagy, köszi! 😊

Csak kíváncsiságból, ahol éltek, ott milyen rendszer van, fizetősek a kivizsgálások, az inszem, lombik, a gyógyszerek?

5. Panna07 (válaszként erre: 4. - Csacsogocsibe)
2020. jún. 6. 21:38

Szerintem nagyon fontos, hogy az ember olyan orvoshoz, olyan intézménybe járjon, akiben/amiben megbízik. A kellő kivizsgálás nagyon fontos, nem mindegy hány bevatkozástól várja a pár a sikert, hány csalódást kell elviselni, hány stimulációt kap a szervezet..

Nekem pl. a trombofília vérvételen derült ki egy dolog (MTHFR mutáció), amiatt az inszeminációnál gyógyszert kell majd szednem (Aspirin Protect). Csak azt szeretném mondani, hogy meg kell próbálni a lehető legtöbb infót begyűjteni, hogy a lehető legnagyobb esély legyen a beavatkozásnál.

2020. jún. 6. 21:12

Szia!


Nagyon szépen köszönöm a vàlaszod, rengeteg hasznos infot tartalmaz.

Remélem neked az elsö inszeminàció is meghozza a sikert :)


A férjemnek megnézték a hormonjait vèrvételböl, de màs vizsgálat nem volt. Ott nem talàltak eltérést. Van egy heresérve, de erre az urológus és meddöségi klinikàn az orvos is azt mondtàk, hogy lehet, hogy ez okoz eltérést, de erre az esély csekély. Ezt nem vagyok hajlandó elhinni, így most bekérünk még egy szakvéleményt.


Beültetés elötti ultrahangokon nálam minden szépen ment, a méhnyàlkahàrtya vastagsàgú volt.


Nekem nem volt több vizsgàlat azon kivül, amit leírtam. Köszi a tippeket a vizsgàlatokjoz. Az immunológiai és genetikai vérvételt már én is olvastam, a trombofiliàt megnézem. Júliusban megyünk a dokihoz ùjból, addig gyüjtöm a vizsgàlatok listàját, amit el akarok végeztetni. Kicsit úgy érzem, hogy a doki a legalapabb vizsgàlatokat megcsinàlja, de nem megy a dolgok mélyére...


Nagyon gondolkodok a klinika vàltàson...

3. Panna07 (válaszként erre: 1. - Csacsogocsibe)
2020. jún. 6. 20:56
Azt kifelejtettem, hogy a beágyazódás optimális idejének megállapítása érdekében el lehet végeztetni az ERA teszt, drága, kb 350ezer Ft.
2. Panna07 (válaszként erre: 1. - Csacsogocsibe)
2020. jún. 6. 20:45

Szia! Biztos fognak válaszolni, akiknek van tapasztalatuk a lombik kapcsán, de azért pár gondolattal segítenék, annak ellenére, hogy nem volt beültetésem, most készülünk az első inszeminációra, de sokat tanultam itt a fórumokon.

Nem szeretném leszólni az orvosod, de ha már a kivizsgálás során kiderült a probléma férjednél, akkor szerintem felesleges reménnyel kecsegtetett titeket és húzta az időtöket az inszeminációval. Na de hogy mit lehetne tenni az ügy érdekében: mindenképpen ajánlanám férjednek a DNS fragmentációs +ROS vizsgálatot, mert nem mindegy, hogy a spermiumok mennyire épek DNS ügyileg. Férjednél volt amúgy teljes kivizsgálás? Hereultrahang, spermavizsgalat során fehérvérsejt nézés, bakterológia?

Igen, a D vitamin szint fontos, érdemes megnézetni. Beültetéskor a méhnyálkahártyád elég vastag? Lehet segíteni E vitaminnal, gránátalma lével.

Írtad h nálad hormonok és átjárhatóság rendben, de egyéb vizsgálatod is volt? Trombofília, immunológiai vérvétel, genetikai vérvétel mindkettőtöknél indokolt lehet több sikertelen beültetés után.

2020. jún. 6. 20:21

Sziasztok!


32 éves vagyok és két éve szeretnénk a férjemmel babát. Külföldön élünk és itt is jutottunk el egy éve egy meddőségi központba. Elég hamar kiderült, hogy a férjuram eredményei, több mint rosszak (alacsony spermaszám, nem mozgékony spermák..). Nekem minden eredményem jó ( hormonvizsgàlat, àtjàrhatósàgi)

Múlt év végén volt két sikertelen inszeminációm, ahol a harmadik után a doki a rossz spermiogramm miatt a lombikot (ICSI) ajánlotta.

A lombik februárban volt. A stimuláció során összesen tizenhárom petesejt érett meg, amiból hat meg is termékenyült. Kettő embriót visszaültettek és négyet lefagyasztottak. A lombik sajnos nem sikerült, pedig mint a tankönyvben, mindent betartottam (kevés sport, fehérjedús étkezés, meditálás, vitaminok stb.)

A doki javaslatára a következő, természetes ciklust kihasználva, visszaültettek két embriót a lefagyasztottak közül. Es sem sikerült, és ugyanúgy nem sikerült az utolsó két lefagyasztott embrió megtapadása sem.

Azaz érzésem, hogy az orvosok itt Németországban sokkal lazábban illetve felületesebben kezelik a sikertelen beágyazódás okának kutatását illetve a további a kivizsgálásokat, mint otthon. Barátnőtől hallottam,hogy neki otthon minden lombik előtt vért vettek és egyszer pl. a nem megfelelő D vitamin szint miatt nem volt beültetés. Mik a tapasztalatotok. Ki milyen vizsgàlaton van túl több sikertelen lombik utàn? A beültetés utáni két hétben, mit tettetek, hogy a beàgyazódàs sikeres legyen? Az orvosom, csak a megfelelö embriót emlegeti...


Csibe

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook