Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lombik előtt fórum

Lombik előtt (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
8. Millasz (válaszként erre: 7. - Letti88)
2018. szept. 28. 07:06

Szia Letti88!

Nem ertem teljesen, hogy van, hogy tulstimulaltak, ezert meg vartok, hogy nekialltok e a stimulacionak? Nem inkabb a transzferre kell varni?

Egyebkent nekem is is lett egy minimalis tulstimum, de a fiatal korom miatt erre kb szamitottunk is, egybol kaptam a klinikan infuziot, 2 felet, ma megyek vissza enis uh-ra, vervetelre es egy ujabb adag infuziora, ezzel elkerulheto, hogy le kelljen szivni es akkor mehet szombaton a transzfer.

Neked az infuziot nem ajanlottak fel? Esetleg kerdezz ra!

2018. szept. 27. 17:09

Hali. Ma voltam UH-n, Gonapeptyl kicsit túlstimulált és lett egy 2 centis kis cisztám, amit le kellene szívni, addig nem állunk neki a stimulálásnak. Kérdezte a doki, hogy visszamegyek-e holnap és megcsinálják, vagy jövő héten ismét csinál egy UH-t, hogy kifakadt-e magától, ha nem, leszívják akkor. Mikor mesélte, hogy ugyan az az eljárás, mint a petesejt leszívásnál, csak altatás nélkül, kicsit megtörtem lelkileg. Hüvelyen keresztül egy hosszú tűvel beleszúrnak a petefészekbe és leszívják a folyadékot belőle. Ami nem kellemes. Kérhetek érzéstelenítőt is, de úgy minimum egy órát ott kellene lennem, érzéstelenítő nélkül azt mondta a doki, maga a leszívás 2 perc, aztán megírják a papírokat és mehetek haza. Hát én nem érzek most akkora erőt magamban, hogy ezt így hirtelenjében bevállaljam. Várunk 5 napot, megadva az esélyt a nyamvadt tüszőnek, hogy kifakadjon magától, hátha megúszok egy leszívást. Ez plusz egy hetet jelent, plusz egy hétnyi injekciót meg kell majd venni (persze ez a fajta nem támogatott, egy doboz 18 e ft körül van) ennyivel tolódik a petesejt leszívás is.

Majd ha odabent minden rendben, akkor kezdjük el a stimulálást másik 2 fajta injekcióval, amit a mostani mellett kell majd szúrni, nem helyett. Tehát naponta 3 féle injekció/ 3 szúrás. 2 hétig. Ez volt a második pofon. Úgyhogy ma egy kicsit letörtem :/

2018. szept. 24. 22:34

Sziasztok!


Lombikprogram előtt állunk. A segítségetek szeretnénk kérni. Kinek mi a tapasztalata a magánkórházakban végzett OEP által finanszírozott lombikkal kapcsolatban? Mennyi most a várakozási idő? Ha magánkórházat választottatok, akkor melyikkel voltatok megelégedve?


Segítségeteket előre is köszönjük!

5. BaMaHa (válaszként erre: 4. - Letti88)
2018. szept. 24. 14:25

Ja Én sem fogok utána már nőgyógyászhoz járni, csak ugye nála kezdtünk és mi még nagyon az elején vagyunk. Kérte, hogy az eredményekkel menjünk vissza. A Kaáliba azért jelentkeztem be, mert az andrológus azt mondta kizárólag lombik és mivel hónapokig tart a várólista gondoltam lerövidítem...


Egy hős vagy! Szeretnék már ott tartani és én is inkább hős lenni, mert ez a várakozás ami kikészít minket. Engem nagyon de a Férjemet még jobban. Próbálom neki nem mutatni, de rajta nagyon látom, hogy emészti magát (nála van a baj. Eddig még csak nála.... remélem nálam nem is derül ki semmi)


Nagyon jó, hogy támogat a Párod, ez nagy segítség a kitartásban! Majd írd meg kérlek a továbbiakat is, ha van kedved.

2018. szept. 24. 11:43

Kb. fél évvel ezelőttig én is nőgyógyászhoz jártam, de ő nem foglalkozott a dologgal különösebben, akkor mentem el a kp-ba, azóta a nőgyógyász nem látott :D Ami kellett gyógyszer, mind ott írta fel a doki.

Szerintem én eddig jól viselem a dolgot, nem vagyok magamba zuhanva annak ellenére, hogy 3 éve szeretnénk babát és a család tele van gyerekekkel. A szurizás se visel meg úgy különösebben, csak már unom. Tudom minden nap előre, hogy fájni fog, amikor beleszúrom. Van, amikor eltalálom hova hogyan bökjem, de volt már olyan, hogy iszonyúan csípett végig, míg bent volt a tű.

Sokat segít, hogy a párom nem beszél a dologról, nem hibáztat a hormonjaim miatt (nálam van a hiba), sőt múltkor azt mondta, ha tőlem nem lehet gyereke, mástól se akar.. Nyugodtabb vagyok, mióta járunk a kp-ba, mert tudom, hogy már kezelve van a probléma és kapom a segítséget.

3. BaMaHa (válaszként erre: 2. - Letti88)
2018. szept. 24. 08:51

Szia! Nekem megvolt a rákszűrés, alap nőgyógyászati vizsgálat és a 3. napi vérvétel. Október elején megyek a 21. napira.

Férjenek már megvan az eredménye, ugye kevés a spermaszáma.

Ha megvannak az Én eredményeim is akkor vissza nőgyógyász és a Kaáliba meg november közepére kaptunk időpontot. Még nem voltunk konzultáción, minden teljesen új.

Majd írj mi volt, hogy viseled! Szurkolok Nektek!

2. Letti88 (válaszként erre: 1. - BaMaHa)
2018. szept. 22. 09:59

Szia. Mi párommal 3 évig próbálkoztunk hiába. Áprilisban elmentünk a kaposvári meddőségi kpba, ott első körben kértek 1 évnél nem régebbi rákszűrésről papírt, csináltak 3 és 21 napos vérvételt, spermiogramot, néztek tsh-t, AMH-t, ami nekem alacsony lett (0,53).

Utána Chlamydia szűrés, hüvely bakterológia (olyan, mint a rákszűrés).

Ez után volt egy Clostis stimum, ami nem sikerült. (Egy valag uh, hogy nézegessék, mi a helyzet).

Következő lépésként jött szóba a lombik az alacsony AMH miatt.

Petevezeték átfúvásom (inszemináció előtt csinálják, lombikhoz nem kell) nem volt, azokra nem lesz szükségem, viszont lombik előtt csinálnak méhtükrözést, ami sóoldat befecskendezés a méhbe, hogy lássák a méhed formáját, hogy alkalmas-e a baba kihordására. Ezt kérheted altatásban, úgy ingyenes, vagy megveszed 15 ezerért a katétert és megvan az egész 5 perc alatt altatás nélkül. Van, aki érez egy kis feszülést, én nem éreztem semmit, viszont egy kicsit véreztem utána (vigyél betétet). Vesznek vért tőled és párodtól is (hiv, hepatitis, syphilis szűrés). Újabb 3 és 21 napos vérvétel a lombik előtt, hogy legyen friss eredmény. Aztán doki megmondja, mikor kezdd el lőni magad minden nap 3 hétig a leszívás előtt.

Én jelenleg 5 napja szúrom magam, a menzesz első napjáig egy inj/nap, utána fél adag, a 3-5 napon kell menni egy uh-ra, akkor mondja meg, mikortól jön a másik fajta injekció.

Azt mondta, a leszívás altatásban megy, ahhoz kell teljes vérkép (újabb vérvétel) és háziorvossal csináltatott EKg-t.

Ja és közjegyzőnél kellett csináltatni egy élettársi nyilatkozatot (kb 15e ft), mivel nem vagyunk házasok.

Bocsi, hogy ilyen hosszú lett :)

Ti hol tartotok?

2018. szept. 21. 09:58

Sziasztok!


Másfél éve próbálkozunk, sikertelenül. Vizsgálatok eredménye eddig: férjemnek kevés a spermaszáma (oligozoospermia). Ugyan az én kivizsgálásom még tart, de az andrológus azt mondta, hogy a 3M/ml csakis lombikra alkalmas, azon belül is ICSI.

Még nagyon kezdő vagyok ebben az egészben, rengeteg kérdés kavarog bennem. Ha valaki ugyanilyen cipőben járt, hálás lennék a tapasztalatokért.


November közepén megyünk a pesti Kaáliba, Dr Sajgó Attilához kaptunk időpontot. Vélemények róla?


Ha a férfinál van a "baj" akkor is csinálnak petevezető átjárhatósági vizsgálatot? És amúgy milyen vizsgálatok vannak a lombik előtt?


Amin túl vagyunk, vagy a napokban túl leszünk:

Spermaanalízis a férjemnél.

Nekem: rákszűrés, 3. és 21. napi hormonvizsgálat vérből, terheléses cukor is, emlő és hasi uh.

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook