Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lombik előtt fórum

Lombik előtt (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
38. LizzzaaaTT (válaszként erre: 37. - BaMaHa)
2018. nov. 8. 13:40

Sziasztok!


Mi most csináljuk az első lombikunkat a férjemmel. Se ő se én nem tudunk elakadni a témáról állandóan erre gondolunk és ha az egyikőnk elveszíti a hitet a másik próbál pozitív lenni... nagyon nehéz.


Én úgy tudom az első konzultáción csinálnak vizsgálatot. Legalábbis nekem csináltak. (nem a Káaliban voltam)


Ha nem TBs lombikot csináltok akkor a gyógyszerekre 50%-os állami támogatás van, ami TBs lombik esetén 90%. Tény, hogy sok a különbség, de legalább van rá.

37. BaMaHa (válaszként erre: 36. - Letti88)
2018. nov. 8. 13:07

Ez szerintem teljesen normális, hogy másra se tudsz gondolni. Plusz erőszakkal nem tudsz nem gondolni valamire.


Amúgy kinek hogy éli meg ezt a dolgot a párja? Gondolom attól is függ ez, hogy kinél van "probléma"... Vagy nem?


Tegnap amúgy hívtam a Kaálit mert amúgy is meg akartam kérdezni, hogy első alkalommal lesz-e már vizsgálat, mert úgy láttam ez is teljesen más mindenhol. És a telefonon is azt mondták, hogy fél-1 év a várakozás TB-re. Plusz ami ledöbbentett, hogy ha kifizeted a kezelést önköltségből akkor a gyógyszerekre sincs támogatás, tehát azt is teljes áron kell megfiztetni. Ami valahol logikus, Én mégsem gondoltam ebbe eddig így bele.


Amúgy a feleslegre: rajtam minimum 20 kg van és mot arra használom ezeket a hónapokat hogy legalább ettől megszabaduljak. Nem feltétlen csak a teherbeesés sikeressége miatt, hanem mert se nem érzem így jól magam, se nem gondolom, hogy ha erre a súlyra ráhízok még a terhesség alatt az jó nekem, vagy a babának :( Rettentően gyorsan hízok az a baj...

2018. nov. 7. 18:34

Aranyos vagy BaMaHa :)

Nekem is javarészt csak ezen jár az eszem, hogy vajon mi lehet a helyzet odabent. Párom le is basz állandóan, hogy ne beszéljek már mindig erről, meg ne akarjak tesztelni, nem igaz, hogy nem bírom ki hétfőig. De hát ő nem tudja, milyen ez.

Itt szerintem nincs várólista, mi mikor mentünk, nem azt mondták, hogy ennyi meg annyi hónap múlva találkozunk, hanem mindig küldtek tovább ilyen meg olyan vizsgálatokra. Kb fél év alatt jutottunk el a beültetésig.

Felesleg rajtam is van nem kevés, eddig nem szóltak, hogy baj lenne. Nyilván nehezíti kicsit a dolgokat, de nem egy olyan nőt láttam már, akik 2x nagyobbak nálam és mégis teherbe estek, spontán. Szóval nem lehetetlen. A hormonoknak sokkal több beleszólása van a dologba...

A lombikhoz sajnos elengedhetetlen a türelem és a kitartás, de a végén van a méltó jutalom :)

2018. nov. 7. 15:42
Köszönöm mindenkinek! rengeteget segítettetek!
34. BaMaHa (válaszként erre: 33. - Letti88)
2018. nov. 7. 11:30

Tudom, hogy vánszorognak a napok. El sem tudom képzelni milyen érzés lehet erre várni. Nekem még az első konzultáció időpontjáig lévő napok is éveknek tűnnek... Letti úgy izgulok értetek! Tök fura, hogy (nyilván) csak ezen jár az eszem a legtöbbet és még ismeretlenül is számon tartom a hétfődet. Mindenképpen jelentkezz majd!

A tegnapi napom a várólisták hosszúságának kiderítésével telt a különböző intézményekbe. Elkeserítő nagyon. Most tegnap óta olyan sírós hangulatban vagyok, hogy elmondani nem tudom.

Más kérdés! Csajok van köztetek olyan akin van felesleg? Nem szólt a doki emiatt? Diétázom persze, csak olvastam néhány helyen erről is.

33. Letti88 (válaszként erre: 31. - BaMaHa)
2018. nov. 5. 15:48

Köszönöm a drukkot ☺

Az első héten nagyon pozitiv voltam a dologgal kapcsolatban, ez a 2. hétre alább hagyott, főleg, hogy szombaton (leszívás utáni 15. napon) teszteltem egy negativat. Valaki írta, hogy 3 napos embrióknál az még korai, más vki meg hogy leszívás után 14 nappal lenne a normál ciklus vége, utána egy nappal már lehet tesztelni. Az nekem pont szombat volt.. úgyhogy kicsit reményvesztve próbálom túlélni ezt a hetet, nagyon messze van még a jövő hét hétfő... akkor meg majd úgyis kiderül, mi a helyzet, addig meg borozgatok esténként 😁

32. ebarbi (válaszként erre: 30. - BaMaHa)
2018. nov. 5. 15:42

Szia!

Mi Tapolcára járunk, Csongrády a kezelőorvosom.

Mi nem csináltattunk meg előre vizsgálatokat, mindent ott.Tapolcán úgy van, hogy az első találkozásnál már van vizsgálat is(általános nőgyógyászati vizsgálat hüvelyi UH-val is,kenetvétel,vérvétel,spermavizsgálat) ezen kívül kaptam beutalót hormonvizsgálatra (ciklus 3.napira) és a férjem kapott időpontot andrológia vizsgálatra.Egy hónap múlva mentünk kiértékelésre, ott beszéltük meg, hogy biztosan lombik kell...

A lombikos tb-s várólistára fel kell iratkozni, és igen, az 1év...én a helyetekben feliratkoznék már az első alkalommal mikor mentek!

31. BaMaHa (válaszként erre: 26. - Letti88)
2018. nov. 5. 10:35
Drukkolok Nektek nagyon! Mindenképpen írj ha megvolt az UH! Már csak 1 hét, tarts ki!
30. BaMaHa (válaszként erre: 25. - Ebarbi)
2018. nov. 5. 10:32

Ebarbi a tb-s várólista egy éves? Ti a pesti Kaaáliban voltatok? Melyik dokinaál, megkérdezhetem? Mi Sajgóhoz megyünk majd, ha van róla esetleg infód megköszönném.

Hogy számolják ezt? Mármint pl mi most megyünk első konzultációra. Ott már meg is vizsgálnak? Visszük az eddigi eredményeket, de igaz az hogy ugyanazokat a vizsgálatokat bekéri újra? A várólista onnan megy hogy megvannak a vizsgálatok?

29. BaMaHa (válaszként erre: 24. - Hablaty86)
2018. nov. 5. 10:30
Szerintem sem vagy ettől anyagias, ez mindenkit érint és érdekel aki ebbe belevág. Nem 1-2 forintról van szó és erre bizony fel kell készülni, mert a legtöbb embernek sajnos nem úgy megy, hogy bármikor belevághat a pénz nem akadály...
28. BaMaHa (válaszként erre: 23. - Letti88)
2018. nov. 5. 10:28

Bocsi eltűntem. Mindennap olvasom a lombikos fórumokat, csak éppen az általam indított maradt ki :D

21-én megyünk a Kaáliba, addig nem tudok semmit.

A hormonvizsgálatom (3. és 21. napi) viszonylag jó lett, csak a progeszteron minimálisan alacsony és a 0. órában mért inzulin baromi magas (viszont érdekes, de az 1. és 2. órában mért érték normális). Inofolicot kell szednem, mást nem írt a nőgyógyász és nem küldött, azt mondta majd a Kaáliban most már elküdenek, felesleges köröket ne fussak, de az Inofolic nem árt.

Be vagyunk sózva a férjemmel, alig várjuk már hogy mehessünk és megtudjunk valamit...

Ahogy olvasom utána is a rengeteg várakozás vár ránk....


Veled mi van most Letti88?

27. Millasz (válaszként erre: 24. - Hablaty86)
2018. okt. 31. 14:47

Szia!

Ettol nem vagy anyagias ne aggodj:)

Ha oep tamogatottan csinaltatod, akkor parszazezer forint, 500e max.

Mi maganklinikara jarunk, az osszes vizsgalattal, egy mutettel, konzultaciokkal, gyogyszerekkel, inkekciokkal, stimulacioval, punkcioval, fagyasztassal es transzferrel egyutt kicsit tobb, mint 2,8millional tartunk. Ez az elso probalkozas. Szoval magan uton nem olcso, de mindig azt mondom, hogy nekem minden penzt meger az a profizmus es banasmod, amit itt kapok ezert a penzert🙏🏻 Ja es hat nem volt varolista...

26. Letti88 (válaszként erre: 24. - Hablaty86)
2018. okt. 31. 14:16

Szia. Lombik előtt, ha nézetnek AMH-t, az 6000 ft.

Méhtükrözés kell mindenképp előtte, ezt kérheted altatásban ingyen, laporoszkópiával, fél napig kórházban vagy, vagy kérheted nem altatásban sófeltöltéssel, ez kb 5 perc, de ahhoz meg kell venned a katétert, ami itt Kváron 10315 ft volt.

Mielőtt elkezditek, javasolni fogja a D vitamin szedését (kb 670 ft/doboz), az Inofolicot (8900ft-tól/2 havi adag).

Ha minden rendben és jók a hormonjaid, stimuláló injekciók (több féle van, a neked megfelelőt fogja mondani a dokid), nekem 1 db Gonal-F injekciós toll (9905 ft) és a 2 doboz Meriofert injekció (10300 ft) voltak. Ezekre van támogatás. Ha nem jók a hormonjaid és stimulálás előtt le kell állítani őket, az újabb 2 doboz injekció, nekem a Gonapeptyl volt (35500 ft). Erre nincs támogatás. Aztán eldönti a doki, hogy ennyi adag elég-e vagy ír fel még ezekből..

Leszívás előtt 2 db Ovitrelle injekciós toll kell egyszerre (1915 ft a 2 db), ez támogatott (ha nem lombikhoz kell, 4000 ft felett van 1 db).

Beültetés után fel fogja írni a C vitamint (845 ft), esetleg Aspirin protectet (1660 ft), Progesteront. Ebből 3 fajta van, injekciós, napi 1 tablettás (10 e ft felett) és a 3x1 tabletta, amit hüvelybe kell tenni. Én utóbbit választottam (3 doboz 11100 ft). Ja és újabb 2 toll Ovitrelle (1915 ft), amit fél-fél adagokban kell beadni.

Ebben nincs benne a sok vitamin, amit kell szedni és esetleg a hormonjaidat rendberakó gyógyszerek sem (ha szükséges).

Mi így jöttünk ki kerekítve 130 ezer ft-ra.

Mielőtt ténylegesen elkezdtük volna a stimulálást, fél évig jártunk a Kp-ba, mire minden vizsgálat meglett. Aztán egy hónap injekciózás után 22-én visszakaptam 2 babócát. Azóta várunk. UH nov 12-én.

Remélem tudtam segíteni ☺

25. ebarbi (válaszként erre: 24. - Hablaty86)
2018. okt. 31. 10:43

Szia!

Ne viccelj!Mindenkinek nagyon fontos a baba, de sajnos az árakkal muszáj tisztába lenni, emiatt nem tűnsz anyagiaskodónak!Szétnéztem az intézeted honlapján,ott bizony nincs árlista..

Mi Kaáli intézetben vagyunk,az ő áraikkal vagyok jobban tisztában.(a honlapjukon le van vezetve mindennek az ára, nézd meg!)

Náluk nagyjából 1éves a tb-s várólista, ott csak a gyógyszereket fizeted, olyan 150-200 körül van, de ez sok mindentől függ..

Ha önköltséges lombikba vágsz bele az viszont a legalapabb gyógyszerekkel 500ezer..., azt viszont a szükséges vizsgálatok után el is lehet kezdeni.

Remélem tudtam segíteni!

Milyen műtéted volt?Pároddal minden rendben?

2018. okt. 31. 09:40

Sziasztok,


Egy kis kíváncsiság foglalkoztak. Tudom hogy minden pénzt megér a kispocaklakó, de pont miatta szeretnék lecserélni szeretett autónkat egy nagyobbra. Mi is lombik előtt állunk, mi a Medentbe voltunk kivizsgáláson és most vagyok túl egy kisebb nőgyógyászati műtéten. Szeretném megkérdezni, hogy kb anyagilag mire lehet számítani? OEP mit támogatott a lombik programból?


Millió bocsánat a kérdés miatt nem akarok anyagiasnak tünik, csak szeretnénk tudni a határainkat, mert a baba a legfontosabb, de közbe addig is szeretnénk egy kicsit újabb kocsit vásárolni mert sajnos munkaeszköz.


Segítségeteket előre is köszönöm!

2018. okt. 26. 12:09
BaMaHa nálad mi a helyzet? Hol tartotok?
2018. okt. 13. 19:57
Sziasztok. Hólyagosodott már be vkinek a bőre a Gonapeptyl beadása után a tűszúrás körül?
21. Millasz (válaszként erre: 19. - BaMaHa)
2018. okt. 8. 12:24

Szia!


Teljesen egyedi kinel melyik protokoll mellett dont az orvos, a spermiumoknak nincs koze hozza, hanem az te eletkorod es a hormonok.

Nekem rovid protokoll volt, ilyenkor a sajat, egyebkent jol mukodo ciklusodat bikazzak be, 10 nap az egesz, ez stimulalassal telik, 1 fele injekciot kellett csak szurni, meg a vegen a tuszorepesztot. Hamar le lehet tudni igy az egeszet. A hosszu protokoll tobb hetig tart, ilyenkor jobban kontroll alatt tartjak a hormonokat. Arrol sokat nem tudok mondani, mert nekem nem az volt, talan masok tudnak majd irni rola.

2018. okt. 8. 10:44

Képzeljétek, ma voltam uh-n, és (bár vérzés szinte alig van) lement a nyh 15 mm-ről 6,5 mm-re 😊😊 úgyhogy doki felírta a másik 2 injekciót is és szerdán kezdhetem őket 😊 Kezd látszódni az alagút vége..

BaMaHa nem vagyok benne biztos, de mások hozzászólásai alapján a rövid protokollnál kevesebb fajta injekciók kellenek, ott talán egyből a petesejt stimulálással kezdenek (mert jók az illető hormonjai), hosszúnál több másfajta injekció van, nálam pl. előbb le kellett állítani a hormonjaimat és felsorakoztatni a stimulálható tüszőket, hogy egyszerre nőljenek, aztán eltolni 2 héttel a stimulálást, mert mindig volt vmi. A hormonjaimra szedek gyógyszereket is. Most 3 hét injekciózás után végre elkezdjük a stimulálást. Tehát az enyém hosszú protokollos.

De javítson ki, aki tudja, mi a különbség, én erre tippelek.

19. BaMaHa
2018. okt. 8. 09:03

Sziasztok!


Lehet buta kérdés, de nem találom sehol. Mi a különbség a rövid és a hosszú protokoll között?


Mi novemberre kaptunk időpontot a Kaáliba (Bp). Férjemnek alacsony a spermiumszáma (3millió/ml) ezért az andrológus azt mondta IVF ICSI. Ennek már utána néztem, de ez befolyásolja hogy rövid vagy hosszú protokoll?


Bocsi ha butaságot kérdezek, még csak most ismerkedek mindenféle kifejezéssel...

18. Millasz (válaszként erre: 17. - Letti88)
2018. okt. 6. 23:52

Nekunk is hosszu volt az ut, mire eljutottunk idaig... es meg mindig nincs a pocakomban:)

De ilyen szempontbol (is) jobb a rovid protokoll

17. Letti88 (válaszként erre: 16. - Millasz)
2018. okt. 6. 22:32
Ahh értem. Te legalább már a célvonal előtt állsz.. mi meg 3 hét után is az elején :(
16. Millasz (válaszként erre: 15. - Letti88)
2018. okt. 6. 05:51
Ugy volt, hogy 5 naposan visszakapom oket, de punkcio utani napon kicsit felpuffadt a hassam es az orvosom azt mondta, hogyha ilyen van azonnal menjek be, mert az eletkorom es a testalkatom miatt nagy a riziokja a hiperstimulacionak. Bementem, megvizsgalt, a petefeszkem kicsit megnagyobbodott, de az osztradiol egesz jo volt, szoval nagy para nem volt, kaptam infuziot es ottaludtunk a klinikan. Megegyeztunk a dokival, hogy fet lesz ebbol, mert a friss beultetes csak rakontraz a hiperstimura es akkor tenyleg gaz lenne. Meg a fet amugyis sikeresebb. Szoval roviden elovigyazatossagbol lett igy.
15. Letti88 (válaszként erre: 14. - Millasz)
2018. okt. 5. 23:32
Szeptemberben stimuláltak, leszívtak és most októberben kapod vissza? Fura, miért nem egyből kaptad vissza?
14. Millasz (válaszként erre: 13. - Letti88)
2018. okt. 4. 07:03

Az mondjuk pozitiv, ha tamogattak a klinikan:) drukkolok neked, hogy mostmar minden siman menjen!


Mi 1 eve probalkozunk, nyaron derult ki, hogy el van zarodva mindket peteveztom:( viszonylag hamar eldontottuk, hogy a Versysbe szeretnenk menni, volt kismillio vizsgalat es egy mutet, szeptemberben vegre elstartoltunk az elso lombikkal. Most oktoberben lesz fet. Eddig minden jol alakul, ugyhogy bizakodo vagyok.🤞🏼

13. Letti88 (válaszként erre: 12. - Millasz)
2018. okt. 3. 23:19

Mi a kaposvári Kp-ba járunk.

A protokoll egyszerű, 3 hét lett volna, csak minden héten előjön valami, ami miatt tolni kell a dolgot.

Jól érted, a tüszőt szívta le a doki. Úgy magyarázta el, hogy lényegében ezt azért nem altatásban csinálják, mert itt csak egyet böknek, petesejt leszívásnál pedig sokkal többet. Lehet kérni érzéstelenítőt is, de az macerás, mert utána egy órát ott kell lenni stb.., vagy felszívom magam és kibírom, úgy csak 2 perc az egész és mehetek haza.. Ott mindenki ezt preferálta.. (Mondjuk előkészülettel mindennel együtt kb 10 perc)

Viszont a rossz élmény mellett pozitívumként megemlíteném, hogy a lányok kedvesek voltak és mindent lépésről lépésre elmagyaráztak, mi hogyan történik, mi után mi fog következni, egyikük még a kezem is fogta :-) Remélem most már minden klappolni fog és elkezdhetjük végre a stimulálást, kezdem unni a sok bökölődést :-)

Millasz ti hova jártok? Mióta próbálkoztok?

12. Millasz (válaszként erre: 11. - Letti88)
2018. okt. 2. 19:18

Fu nekem nagyon kaosznak tunik ez a protokoll😳 melyik klinikara jarsz??

Es jol ertem hogy tulajdonkeppen a leszivast csinaltattad erzestelenito nelkul(csak neked a tuszot szivak le, nem a petesejtet egyelore)?? Egy hos vagy, ahova mi jarunk csak altatasban csinaljak😱

2018. okt. 2. 18:04

Ma voltam uh-n, hát nem tűnt el a tüsző, sőt 23 mm-ről 28-ra nőtt, a méhnyálkahártya pedig 9 mm-ről 15-re :(

Választhattunk, hogy leszívják és abbahagyom a gonapeptylt, fogamzásgátlót szedem egy hónapig és utána újra kezdjük ( kárba menne 3 hét injekciózás), vagy leszívják, továbbra is nyomom a gonapeptylt (megint egy újabb héttel tovább) és a leszívás hatására (ha megjön) le fog lökődni a fölös nyh, és utána kezdhetjük a másik 2 injekciót.

Utóbbit választottuk. Úgy mentem oda, hogy én márpedig kérek érzéstelenítőt, de a lányok rábeszéltek, hogy nem kell az, ki lehet bírni. Hát ki lehet, de igen kellemetlenül érintett. Közben is, meg utána 2 órát fájt. Aztán itthon aludtam 2 órát, utána már nem éreztem. Most megint egy várakozással teli hét jön, csak most azt várom, hogy megjöjjön :/

10. Millasz (válaszként erre: 9. - Letti88)
2018. szept. 28. 16:24
Ja akkor te szerintem a hosszu protokollt kaptad, azert tunt masnak:)
9. Letti88 (válaszként erre: 8. - Millasz)
2018. szept. 28. 15:04
Jelenleg Gonapeptyllel szúrom magam, ami leállítja a hormonokat és felsorakoztatja az érlelhető tüszőket, ez növesztette nagyra az egyik tüszőt, amit le kellene szívni. Infúzióról szó se volt. Majd ha az eltűnik, akkor lehet elkezdeni azt a fajta injekciót, ami elindítja a peték érését és a 3. félét, ami gátolja, hogy maguktól kifakadjanak. Legalább is én így értelmeztem.
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook