Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lombik életre-halálra fórum

Lombik életre-halálra (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Lombik életre-halálra

708. Macifül (válaszként erre: 707. - Vincze.era)
2008. jan. 16. 07:29

Ááááá nem.

én is rengeteg tesztet vettem már és volt hogy hülyének néztek, mert érzékenyebbet szerettem volna, valami nagyon fiatal nő volt és magyarázta nekem, hogy mindegyik ugyanazon az elv alapján működik és felesleges az érzékenyebb, nincs is. Na ott nem is vettem többet.


Amiket írsz a spontán terhességről jó olvasni nagyon :) Remény mindig van és semmi sem lehetetlen!

Olvastam én is elképesztő sztorikat, de mindig bennem van, hogy na és ott mi volt a baj, mert ha a kiskatonák annyira nagyon kevesen vannak akkor hogyan lehet? Mindig arra gondolok, hogy ott nem lehetett a férfi oldalról akkora probléma, aztán kitudja.

Na meg az, hogy mivel sajnos sok ember még mindig nem fogadja el a lombikot sokan azt mondják, hogy nagyon sokat jártak dokihoz, de végül spontán lettek az ikrek... hááát nem tudom.

Félre ne érts, nem kételkedem abban amit írtál, csak ezt is el tudom képzelni. és egy ideig sokan ezzel bombáztak, hogy minek megyünk, majd sikerül, ne legyünk türelmetlenek.

(hát mostanság szófosásom lett :))) )

707. vincze.era (válaszként erre: 702. - Macifül)
2008. jan. 16. 06:22

Nem csináltál tesztet? Én a helyedben azért megnézném:-) Engem már hülyének néztek a gyógyszertárban, pedig nem is csak egybe jártam. Volt, hogy hármat négyet vettem. Amikor végre láttam egy halvány második csíkot, akkor meg egy hétig naponta kettöt csináltam, nem akartam elehinni.

Amikor én voltam a lombikon öt lány közül csak nekem sikerült, majd két lány a következö ciklusban spontán terhes lett. Valószínü még a hormonok miatt, vagy ki tudja de semmi sem lehetetlen. A barátnömnek meg nemrég sikerült spontán a baba lombik után, ráadásul egy petefészekkel!

706. deanna
2008. jan. 15. 21:05

Kérdezzetek nyugodtan, nem biztos, hogy mindenre tudok is válaszolni. :-) De nagyon fogok igyekezni!


A Káli Intézetben voltunk, nagyon kedves volt mindenki (ez 1999 tele volt) és szerencsére elsőre sikerült, mert rettegtem volna a többszöri nekirugaszkodástól, a korom miatt főleg, mert így is 36 évesen szültem 2000. szeptemberében a gyerkőcöt. Nameg volt 3 miómám is (állatorvosi ló vagyok! - hogyan lehet fokozni a rizikót)ami csak nőtt és nőtt és nőtt és jöttek a kedélyes kollegiális rémüldözések, ha több mint kettő marad meg, a "fölösleget" ki kell venni (imádkoztam, hogy ne maradjon több). Ultrahangos öreg orvos bácsi: jaj a gyerek a két mióma között van, csak össze ne nyomja... Aztán amikor ágynak estem az összes ajtó és fül becsukódott, mert senki nem tudta mi bajom van, miért nem tudok járni, miért kaptam lázrohamot és miért volt 80-as süllyedésem 3 hónapig. Aki kijött megnézni, az is csapkodta tanácstalanul a tenyerét, hogy vajon ez mi lehet. Én meg csendesen reménykedtem, hogy egyszer csak elmúlik és talán még megtanulok járni... És egyszer csak ripsz-ropsz elkezdett recsegni mindenem és akkor elérkezett a "tanuljunk mozogni" ideje. De ez régen volt.

A kisfiam már elsős nagyfiú és nem lesz testvére, mert mindenki hápogott, hogy nade ezt soha többet, mert ki tudja mi lesz... aztán meg az apukája el is szökött és a mostani párommal meg elvagyunk ezzel az egy iskolással is. Még jó, hogy a szüleim is besegítenek, mert nem mindig tudom hozni-vinni a munka miatt.

Bocs, hogy hosszú, de ez még a bemutatkozáshoz dukált.

705. Marci70 (válaszként erre: 700. - Deanna)
2008. jan. 15. 16:58
Hú, most már értem ezt a szakszerű tájékoztatást, láttom orvos vagy. Szuper, hogy itt vagy te is, mert akkor esetleg lehet kérdezni tőled természetes gyógymódok miatt. Amúgy kösz a felvilágosítást. Én laikusként ezt izomlázszerű érzésnek mondtam, de akkor azért olyan messze nem voltam, ha jól értem.
704. Marci70 (válaszként erre: 701. - Macifül)
2008. jan. 15. 16:55
Érdekes kérdés. Amikor még kezelés elött erre rákérdeztem, azt mondta a doki, hogy ennek is feltéelei vannak, meg különben is az első kettőnél nem szokták. Ehhez képest az elszámoló lapon (amit ugye már mindenhol adnak a költségekről) rajta van, hogy ICSI-vel történt a megtermékenyítés. Tehát most igazából nem tudom, de asszem ez most már annyira nem lényeges. A hatchingnek viszont örültem, fentiek után arra már rá sem kérdeztem, ezért azon nem gondolkoztam. Csak a db számon, de azon sokáig.
703. Macifül (válaszként erre: 700. - Deanna)
2008. jan. 15. 16:28

Üdv itt deanna! :)

Gratulálok a babádhoz! Mennyi idős?

Hova jártatok? Mentek majd kistesóért?


Kemény lehetett amit átéltél. 3 hónap fekvés??? Durva. én hyperstimulált lettem, ezért elmaradt a beültetés. Nehezen mozogtam, mert nagyon fájt nekem is. Folyadék volt a hasüregben, besűrűsödött a vérem, megnagyobbodtak a petefészkeim, fulladtam, szóval én is nagyon rosszul voltam, de nem annyira mint Te és mégsem kaptam meg a picúrokat :( azt mondta a doki kockázatos lenne. Több lenne a folyadék, be kéne csövezni és dupla ennyire fájna(na meg jöttek az ünnepek), szóval majd most megyünk értük, a köv.ciklusban.


(bocs, hosszú lett)

702. Macifül (válaszként erre: 698. - Vincze.era)
2008. jan. 15. 16:20

Szia!

Köszi szépen! :)

Igen, még mindig várunk, de most olyan fura, mert már igazán időben vagyok és semmi olyan előjele nincs a mensinek, ami szokott lenni.

701. Macifül (válaszként erre: 697. - Marci70)
2008. jan. 15. 16:18

én is így tudom, hogy 35 év felett és több sikertelen ivf után. A többiről nem is hallottam még. Nem tudom nekünk miért ajánlották.

Nektek ICSI volt?

700. deanna (válaszként erre: 685. - Marci70)
2008. jan. 15. 15:27

Az alhasi feszülésnek a petesejtek leszívása előtt az az oka, hogy sokkal több tüsző érik meg,mint egy rendes ciklusban, ezért jóval nagyobbak lesznek az ovariumok és húzzák a hashártyát. A leszívás után egy kis ideig jó a helyzet, mert csökkent a térfogat, de amint a sárgatestek elkezdenek növekedni, visszajön az alhasi szurkálás-feszítés, mert a hashártya újra meghúzódik.

Nekem még a relaxin-szintem is olyan rettentően megnőtt a 17 sárgatest miatt, hogy szétlazult a medencém és alig tudtam megmozdulni az őrjítő fájdalomtól, kb 3 hónapot töltöttem ágyban, azután meg csak gyógytornásszal sikerült újra megtanulnom járni az izomatrófia miatt. Sokan azt mondták, ez isteni beavatkozás volt, mert különben állandóan jöttem-mentem volna és nem maradt volna meg még ez az egy sem.

699. deanna
2008. jan. 15. 15:15
Nekem négyet tettek be, de egy maradt meg... Nagyon sajnáltam, hogy nem kettő, de most néha eltűnődök, hogy mit csinálnék két ilyen energiabombával. A barátnőmet nagyon irigyeltem, mert lett két szőke kisfia, mindig van játszótárs!
2008. jan. 15. 14:18

Helló csajok!

Örülök nektek nagyon és szorítok!

Képben vagyok , hogy kivel mi történt, csak mostanában nem nagyon volt idöm írni.

Marci70 kívánom, hogy sikerüljön, nekem csak 7 mm volt a nyálkahártyám anno, mégis megmaradt az én kis drágám. Hajrá!:-))

Macifül még mindíg várni kell?

697. Marci70 (válaszként erre: 696. - Macifül)
2008. jan. 15. 09:46

A hatchinget 35 év felett, többszöri sikertelen ivf után, meg van még két feltétel, de azt nem tudom, valami hormonszint és valami betegség.Tegnap öten voltunk, mindenkinek megcsinálták.

Amúgy max kettővel kiegyeznénk.

696. Macifül (válaszként erre: 694. - Marci70)
2008. jan. 15. 09:35

Nagyon szorítok!!! Nem baj, hogy nem lett fagyibaba, 9 hónap múlva úgyis lesz két-három kisbabátok! :)

Csak 35 év felett csinálják a hatchinget? Nekünk a biológus ajánlotta, aláírtuk, hogy kérjük. (sajnos nem jutottunk el odáig)

A mnyh tényleg nagyon jó, már a 10-esre azt mondják jó. Lesz mibe kapaszkodniuk a picúroknak :)

695. Marci70 (válaszként erre: 693. - Macifül)
2008. jan. 15. 07:59
Ja és 12,1 mm volt a mnyh, ez jó:-)) És mivel 35 év felett vagyok megcsinálták a hatchinget, hogy jobban tapadjanak.
694. Marci70 (válaszként erre: 693. - Macifül)
2008. jan. 15. 07:51

Hát a kettőből 3 lett, mert végül a 12 osztódott sejtből három lett használható, fagyibaba nem lett. Lett egy 8 sejtes és két 6 sejtes, állítólag gyönyörűek. A többi 4-5 sejtes, de nem nagyon javasolták a fagyasztást. Van képünk is róluk:-)Hosszas tanakodás után úgy dönöttünk, hogy nem hagyjuk veszni egyiket sem, mert eget úgysem fagyasztanak, ezért aztán három került vissza.

25-én kell mennem vérvételre.

693. Macifül (válaszként erre: 691. - Marci70)
2008. jan. 14. 11:30

Otthon vagytok már mind a 4-en??? :)

Pihenj sokat, feküdj és túró, túró, túró.... :)

Mikor kell menned vérvételre vagy tesztelni kell majd?

692. Macifül (válaszként erre: 691. - Marci70)
2008. jan. 12. 21:27

Hát igen, nehéz annyimindent enni, mikor nem is mozog az ember. Nekem azt mondta a dokim, hogy napi 250 g túrót egyek meg, de ha bírok akkor lehet többet is. Szerintem nem lehet azt bírni minden nap. Van sok variáns, dehát... minden nap???

Barátnőm ajánlotta (szintén lombikos), hogy fehérjeport igyak. Tiszta fehérjét, amit sportolóknak fejlesztettek ki (kicsit drága). Neki bejött, mikor azt itta akkor sikerült a baba. :)

Ja és továbbra is sokat kell inni.

(én ha sokat iszom, keveset eszem -> tényleg nehéz ügy)

Ha a picik meg akarnak tapadni úgyis meg fognak! és meg fognak! Majd beszélj nekik, hogy KAPASZKODJATÓÓÓÓK! :)))

691. Marci70 (válaszként erre: 689. - Macifül)
2008. jan. 12. 20:08
Asszem eldőlt a kérdés, 2-t vállalunk. Más: azt áruld el, hogy lehet betartani a fehérjedús táplálkozást, amikor az ember csak pihen egész nap, nem is igen mozog. Éhes sem leszek.
690. Marci70 (válaszként erre: 688. - 6f4afb08a4)
2008. jan. 12. 15:56
Ez az első lombik, és mi is nagyon bízunk, különösen ezen jó eredmények tudatában. Hétfőn beültetés. Mi Tapolcára járunk. Én tudom ajánlani mindenkinek.
689. Macifül (válaszként erre: 687. - Marci70)
2008. jan. 12. 14:04

Gratulálok! :)))

én elsőre csak kettőt engednék visszaültetni, a 3-as ikerterhességnek iszonyat nagy kockázatai vannak, de 35-ön felül szoktak 3-at.

688. 6f4afb08a4 (válaszként erre: 687. - Marci70)
2008. jan. 12. 12:36
szia marci!hanyadik lombik ez neked.kivánom neked hogy sikerüljön.sok sikert.ugy tudom én is hogy hármat ültetnek vissza.mikor lesz a beültetés?és te hová jársz?
687. Marci70 (válaszként erre: 686. - Macifül)
2008. jan. 12. 10:50
Mind a 12 megtermékenyült:-))) Hát ebből azért jut is marad is reméljük. Most azon dillemázunk, hogy 2 v. 3 kerüljön vissza. A 3 igazából csak akorom miatt vált kérdéssé (38, meg azt mondták Tapolcán, hogy a legtöbbször hármatületetnek vissza. De ha azt veszem, hogy ilyen jól alakulnak a dolgok, akkor a kettőből is elég nagy a valószínűsége a babának.Az a baj, hogy csak statisztikai valószínűségek alapján lehet dönteni.
686. Macifül (válaszként erre: 685. - Marci70)
2008. jan. 11. 20:47

Pár napig nehéz ennyit inni, de aztán simán megy. (nekem legalábbis ment a 4 liter is)

Ha nagyon fáj mond a dokinak, de elvileg el kell hogy múljon.

685. Marci70 (válaszként erre: 683. - Macifül)
2008. jan. 11. 20:26
Iszom-iszom, de nem tudom hogy lehet ennyi folyadékot meginni. És érzem az alhasam is. Pisilésnél is feszít, az nem tudom miért van. Remélem elmúlik.
684. Macifül (válaszként erre: 682. - 6f4afb08a4)
2008. jan. 11. 17:15
ááááá még nem. Még az is lehet, hogy egy hetet is várat magára :(
683. Macifül (válaszként erre: 681. - Marci70)
2008. jan. 11. 17:15

Ez nagyon jóóó!!! :)

Drukkolok a randihoz a petricsészékben :)))

Aztán írd majd meg, hogy mennyi picikétek lett!

Igyál sokat, hamarabb múlnak a rossz tünetek!

2008. jan. 11. 16:44
na mi ujság macifül megjött már a mensid?
681. Marci70 (válaszként erre: 679. - Macifül)
2008. jan. 11. 16:12
Itt vagyok, jól vagyok. Kb. 1/2 9-kor mentem át a műtőbe,én voltam a 2. Hamar elaludtam, aztán már csak arra emlékszem, hogy a 3. csajt is hozzák vissza. Utána gyorsan kitisztultam. MIkor mind a 4-en készen voltunk, behívták az apukákat és kb. 11-kor megkaptunk a papírokat. 12 db petesejtet tudtak leszippantani. Holnap 1/2 10-3/4 10 között kell telefonálni. Hát reggel azért paráztam eléggé, de így utólag feleslegesen. Most még kicsit szurkál hasam, gondolom a szúrásoktól, de már nem feszít.
680. Marci70 (válaszként erre: 679. - Macifül)
2008. jan. 10. 12:00
Oksa, köszi. Hát igen gyors volt, de azért jó, hogy ma már nem kell szurit adni.
679. Macifül (válaszként erre: 678. - Marci70)
2008. jan. 10. 09:45

Bizony, már talán túl is leszel rajta.

Azért visszanézve hamar eltelt a stimu ideje, nem?

Majd írj mennyi petesejt lett!

és gondolok Rád holnap! :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook