Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lombik - Alacsony AMH fórum

Lombik - Alacsony AMH (beszélgetős fórum)


464. Gilda74 (válaszként erre: 463. - Erabera80)
2012. szept. 27. 20:09
Hát akkor még szúrni kell magadat jópár napig! Kitartás! Szurkolok, hogy eredményes legyen a stimulálás és legyenek szép petesejtecskéid!
2012. szept. 27. 18:28

Múlt hétfő óta idáig Suprefact-ot szúrtunk 0,5 ml.

Mától azt csökkentenem kellett 0,25-re.

462. Erabera80 (válaszként erre: 461. - Gilda74)
2012. szept. 27. 18:26

Ma kezdtem két ampulla Pergoverist szúrunk...

Remélem minden rendben lesz.

Egyébként tök félek ezektől a hormonoktól...

461. Gilda74 (válaszként erre: 460. - Erabera80)
2012. szept. 27. 18:15

Erabera80!

Igen, jól látod a papíron. Úgy tűnik valóban 2 petesejtet érleltél júliusban.

És természetesen most is lesz petesejted a stimulálás hatására és remélhetőleg több mint 2db!

Mikor kezditek a stimulálást?

2012. szept. 27. 17:57

Sziasztok!

Egy kérdés, vagyis észrevétel velem kapcsolatban.

Nézegettem az orvosi papírjaimat. Hát van elég... :)

2012. július 16. Telki Magánklinika

" utesus 64x32 mm, myometrium szabályos endometrium 7,5 mm, mko normál szerkezetű és méretű ovarium, bal oldalon 13 mm, jobb oldalon 12 mm-es legnagyobb folliculus.

Szabad, kismedencei folyadék nem látható."


Akkor nekem 2 hónapja még két domináns tüszőm is volt, most meg lehet, hogy stimu hatására egy sem lesz.

Lehet, hogy hülyeség, de én nem hiszem el.

Ha stimu nélkül, két domináns tüszőm is nődögélt, akkor most is fog.

Én hiszem. Eddig nagyon el voltam keseredve, de most hiszem, tudom, hogy lesz amit letudnak szívni.

Az nem lehet, hogy két hónap alatt ennyire leromlott volna a petefészkem állapota.

Na majd kedden kiderül...

De próbálok arra gondolni, hogy rendben lesz minden.

459. Erabera80 (válaszként erre: 457. - Gilda74)
2012. szept. 27. 12:26

Egész nap lesni fogom a Hoxát...

Ha neked sikerül, nekem is sikerülhet...

Drukk-drukk.

Szorítok neked... Nagyon-nagyon!!!!!!!!!

2012. szept. 27. 11:50

Való igaz; a pozitív beállítottság sokat segít az emberen, a depi meg tönkreteszi a szervezetet is.


Az én férjem sem szereti, ha túl sokat beszélünk a témáról, sőt az én internetes tevékenységemet sem helyesli 100%-an.

457. Gilda74 (válaszként erre: 454. - Lulluly)
2012. szept. 27. 11:05

Kösz a bíztatást!

Megírom a holnapi leszívás után az eredményt, ahogy tudok géphez jönni...

456. lulluly (válaszként erre: 455. - Gilda74)
2012. szept. 27. 11:03

Jaj, de aranyos vagy! Ezt fogom tenni.

Igazad van, már rámférne egy fodrász, meg kozmetikus, meg a többi is jó.

Olyan jó, hogy ha bánatunk van, itt elmondjuk, és egymásnak adjuk az erőt.

Férjemnek nem szeretek panaszkodni, mert tudom őt is bántja, de a pasik nem szeretnek róla beszélni.

455. Gilda74 (válaszként erre: 452. - Lulluly)
2012. szept. 27. 10:57

Hát ez nagyon nehéz időszak!

Sosem lesz könnyű ez a gyermektelenség, mikor mások pl. a fotókat mutogatják, vagy hasonló.

De ha a gödörből kimászol, akkor könnyebb!...És azt kell tenned mielőbb! Ne őrlődj, hisz az nem segít, Te is tudod! Sokkal könnyebben fogod venni a dolgokat! Ne hagyd magad! Fel a fejjel és Kapcsolódj ki!

Most lehet hullámvölgyben vagy, de irány a fodrász, körmös, kozmetikus! Töltődj fel! Csinálj egy arcpakolásos estét madadnak! Vedd elő a legszebb körömlakkod és lakkozd ki a kéz és lábkörmeidet! Megérdemled a kényeztetést! Relaxálj! Szépülj! Csinosodj!

Vagy rámold át a gardrobod, szekrényed! Takarítsd ki a lakásod, szobád vagy dobáld ki a rég nem használd holmijaidat!

Ez segíteni fog!

"Dobom a létrát Neked! Nem vagy egyedül! Mássz ki gödörből! Gyere!"

Takaríts ki minden rosszat és készülj a következő nekifutásra!

Pusz

454. lulluly (válaszként erre: 449. - Gilda74)
2012. szept. 27. 10:43

Nagyon szorítok, hogy legyen bennük petesejt!

Tudom mit éreztél, hogy üresek voltak, nekem is az volt.

Kérlek, ha tudsz írd meg nekünk holnap az eredményt!

Kívánok 4 szép petesejtet!

453. Gilda74 (válaszként erre: 451. - VendrinerPiroska)
2012. szept. 27. 10:43

Nem szedek külön Fosavat, csak ami a Femibion terhesvitaminban van, mert az nagyon jól felszívódó és állítólag az bőven elég.

A DHEA-val nem próbálkozom, amúgy meg inkább az akupunktúrában hiszek. Bár a mostani stimulációnál semmi ilyen kiegészítő segítséget nem vettem igénybe, csak próbáltam (kisebb-nagyobb sikerrel) pozitívan hozzá állni.

452. lulluly (válaszként erre: 446. - Gilda74)
2012. szept. 27. 10:40

Jaj, de szép, én is majdnem sírtam.

Amúgy is mostanában szinte minden nap sírok, most valahogy gyenge időszakom van.

Meg mindig emlékeztetnek a problémámra. A filmekben, reklámokban terhes nőket látok állandóan. Egyik nap egy terhes modellt fotózását mutogatták. Na több se kellett rögtön kimentem a szobából és bőgtem.

A környezetemben sorra születnek a babák és mutogatják a fényképeket.

Jaj, remélem megerősögöm hamarosan!

2012. szept. 27. 10:07
Ok. Nem probléma. Szedsz valamit a folsav mellé? Mert pld a DHEA segített pár embernek. Mostmár kicsit késő lenne elkezdeni, mivel a szakiroldalom szerint 6 héttel stimu előtt érdemes elkezdeni.
450. Gilda74 (válaszként erre: 447. - VendrinerPiroska)
2012. szept. 27. 08:22
Alább írtam Neked a választ, csak rossz helyre kattintottam.
449. Gilda74
2012. szept. 27. 08:21

Azért aggódom, mert 3 hónappal korábbi stimulálásomkor 2 tüszőt érlelt a petefészkem, de leszívás után sírva távoztam a kórházból, ugyanis mindkettő ÜRES volt!

Pontosabban az egyikbe talátak valami kezdetleges petesejtet, de természetesen az sem indult osztódásnak.

Hetekig nem tértem magamhoz! Ezután jött az AMH vizsgálat ami kevesebb mint 0,1 értéket hozott! Ez volt a következő pofon...

Most újra talpon és reménykedem, hátha most jobban sikerült... félek mi lesz pénteken a leszívás eredménye illetve lehet-e mit beültetni hétfőn.

448. Erabera80 (válaszként erre: 446. - Gilda74)
2012. szept. 27. 06:12

Most sírtam...

De nem adom fel soha...

447. VendrinerPiroska (válaszként erre: 445. - Gilda74)
2012. szept. 26. 23:35
Miért lennének üresek? Legyél egy kicsit pozitívabb.
446. Gilda74
2012. szept. 26. 21:59

Nem bírom megállni, hogy az alábbi sorokat ne emeljem át ide is, a "Lombik életre-halálra!" topicból.

Carolina82 szépen megfogalmazta a lányoknak a bíztatást.

Olvassátok és szívjatok belőle Ti is energiát, lelkierőt!

-------------------------------------------------

39180. Carolina82 2012-09-26 21:32

-------------------------------------------------

Jó éjt mindenkinek!


Egy meddő nő annyiszor kerül padlóra, ahányszor feláll. Nem marad ott elnyúlva, port nyelve, mert tudja, hogy az út végén a kincse várja. Egy meddő nő erős, aggódó feleség, mert figyel a férfira, és félti, védi, elé áll, ha úgy érzi, bántás érheti, védi a lelket, kíméletesen tálal, a legjobb időben. Egy meddő nő tud nagyon gyenge lenni, napokig a kudarc után, kitépik a szívét, de aztán feláll, nem is áll, ugrik, libben-toppan, mozdul, harcol. Egy meddő nő, nagyon egyedül van, és mégsem, mert a szívében ott él a gyermeke már évekkel előbb. Egy meddő nő tud bölcs lenni, tud értékelni, tud vigyázni, tud tanulni, de egyet nem tud: feladni. . . "

445. Gilda74 (válaszként erre: 431. - Erabera80)
2012. szept. 26. 21:27

Szia Erabera80!

Köszönöm kérdésed.

Szóval az AMH értékem <0,1! Hétfőn voltam UH-n és lám-lám 2-2db 14mm-es tüsző látható jobb és bal oldalon. Hurrá!:-) A bal oldalon látott még doki egy 20mm-eset is, de azt mondta, hogy az ciszta.

Elméletileg 2mm-et nőnek naponta a tüszők, így ha minden jól megy akkor ma 18mm-esek.

Ma este kellett beadnom az Ovitrellét, hogy pénteken leszívhassák őket!

Ugyhogy pénteken SZORÍTSATOK, mert akkor fog kiderülni, hogy 0,1-nél kisebb AMH eredménnyel üresek-e a tüszőim vagy van bennük petesejt.

Az a nagy kérdés, hogy a 4 tüszőből, hány petesejtet találnak majd leszíváskor!

No, meg az is kiderül majd, hogy stimulálható vagyok-e ezzel a "katasztrófális" AMH értékkel.

Persze utána még az osztódás és a beágyazódás is kérdéses... Nagyon izgulok... :-o

444. Belial (válaszként erre: 443. - Erabera80)
2012. szept. 26. 11:40

Október vége felé megyek vérvételre, jövő héten pedig a Párommal mert neki akkor lesz andrológia.

Majd jelentkezem :)

443. Erabera80 (válaszként erre: 433. - Belial)
2012. szept. 26. 10:14

Mikor mész legközelebb Tapolcára?

Majd írd meg milyen lesz a hormoneredményed.

Szia

442. Belial (válaszként erre: 441. - VendrinerPiroska)
2012. szept. 25. 19:02
Köszi szépen az infót!
441. VendrinerPiroska (válaszként erre: 433. - Belial)
2012. szept. 25. 18:13

Az FSH egy marker, ami petefészek tartalékait jelzi. Magát az FSH értéket lehet befolyásolni ösztrogénnel, de ezzel nem szűnik meg a probléma, amit a magas FSH érték jelez. Mellesleg az FSH érték, ahogy a többiek esetéből is látszik, változik hónapról hónapra, tehát egy érték belőle nem ad információt.

Aszerint, amit én eddig megtudtam tanulmányaim során, igazán pontos képet többszöri és többféle vizsgálattal lehetne kialakítani a petefészek tartalékairól, de ezt ritkán teszik meg. A legtöbben az FSH-ra, esetleg az AMH-ra súlypontoznak, holott számítana az inhibin B és az antrális tüsző számlálás is.


Sok mindent meg lehet próbálni. Lehet az akupuntúrával, Aviva tornával és yogával próbálkozni. Jó a CoQ 10, a búza csíra, D vitamin, ha valakinek igazoltan hiánya van benne. És persze ott van a DHEA is, az is használt embereknek, bár nem mindenkinek.

2012. szept. 25. 17:29

Visszaolvastalak...Már tudom.

:)

439. Erabera80 (válaszként erre: 438. - Belial)
2012. szept. 25. 17:27
Mennyi az AMH? Hol tartasz most?
438. Belial (válaszként erre: 437. - Erabera80)
2012. szept. 25. 17:11

Hát én is teljesen ezt érzem, igazából úgy kell kihúzni a doktorból minden szót! És legutóbb amikor kérdeztem, hogy mit jelent a "nagyon rossz" eredmény látszott, hogy ideges lett, de nagy nehezen kinyögte hogy úgy néz ki nem működik a petefészkem...és ennyi! Meg persze várjuk ki az FSH eredményt, addig nem mond semmit...jól megnyugtatott!


Én mondtam a Férjemnek, hogy ha bármikor is gondot jelent neki, hogy miattam nem sikerül a bébi akkor szóljon. De azt mondta, hogy csak azért vett feleségül, hogy gyereket szüljek neki :)

Én hiszek benne hogy van esély!

Pláne hogy én pl még harminc sem vagyok! :)

437. Erabera80 (válaszként erre: 433. - Belial)
2012. szept. 25. 16:53

Most értem haza Tapolcáról. 2 órát vártunk a párommal, pedig időpontra mentünk. Egyébként pont hazafelé beszéltük a Viktorommal, hogy most bumfordi volt a Török doktor úr. Mondani soha nem mond semmit. Ma is ha kérdeztem tőle, olyan furcsa volt. Kérdeztem a DHEA-t, a d vitamint, terhesvitamint, egyből azt mondta nem kell semmi. A hormonjaimmal van baj, meg a petefészkekkel erre meg aztán szedhetek bármit... Kérdeztem akkor mivel tudok hozzásegíteni a lombik sikeréhez. A válasz imádkozzunk.

Ma egy kicsit ki van a hócipőm mindennel.

Én úgy láttam nem sok reményt fűz hozzám. Elkeseredtem nagyon...

Ti nem gondolkoztatok el sohasem azon, hogy ezt a párunk meddig fogja csinálni?

7 évesen már ismertük egymást. 12 éve vagyunk együtt. Iszonyú nagy szerelem. A mai napig hálás vagyok Istennek, hogy Ő van nekem.

De jár az agyam. Őneki megadatna a lehetőség gyerekre, boldog családra. Velem nem biztos.

Önző lehetek ennyire? Most azt mondja, hogy engem akar. De mi lesz 10 év múlva?

Rossz gondolatok, el veletek... :)

Próbálok pozi lenni, de nem mindig megy...

436. Belial (válaszként erre: 435. - Lulluly)
2012. szept. 25. 16:23

Szia!

Igen néztek egy éve FSH-t, akkor a mensim 5. napján tudtam elmenni a vérvételre és az 15,9 lett.

Akkor erre nem mondtak semmit...

435. lulluly (válaszként erre: 433. - Belial)
2012. szept. 25. 13:59

Szia Belial! Üdv itt.

Tudom, miről beszélsz, nekem is először a SOTEN egy évis nem történt semmi, csak closty-t adtak, és nem magyaráztak meg semmit.

Én olvastam azt is valahol, hogy nem tesz jót az FSH-nak a kávé, tekete tea. Így leszoktam róla.

Néztek már eddig neked FSH-t?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook