Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lombik - Alacsony AMH fórum

Lombik - Alacsony AMH (beszélgetős fórum)


1124. VendrinerPiroska (válaszként erre: 1123. - Skintilla)
2012. nov. 21. 10:59

Az sejthető volt, hogy ez 3. napi FSH. Viszont ismerősömet stimulálták 16 valamennyivel és 0,2 AMH-val, erre gyártott vagy 5 petesejtet.

Azt, hogy a minőség milyen, sajnos, szerintem senki se tudja igazán ránézésre megmondani és végül is a minőség lenne a fontos. Párod jól funkcionál?

1123. Skintilla
2012. nov. 21. 09:11

Jó reggelet Mindenkinek!


Köszönöm a válaszokat. Sajnos az FSH- 3. napos eredmény.Sőt a prolaktin szintemet összekevertem. Na mindegy. Lepkék költöztek a gyomromba! Ja nem, reményhal.

Sac! Igen, igazad van, arra gondolt, hogy azt nem lehet gyógyszerrel befolyásolni, adok neki még egy esélyt, mert tényleg normális volt, ezért nem is forszíroztam a "DHEA ügyet". :-)

1122. VendrinerPiroska (válaszként erre: 1118. - Skintilla)
2012. nov. 20. 23:18

Skin, az FSH-d az nem olyan rossz, figyelembe véve a korodat is. Az AMH-d miatt, ha rossz lessz, ne dőlj a kardodba, mert 42 felett nem teljesen megbízható. Mi meg ugyebár azon már túl vagyunk.:( A természetes próbálkozás még akkor is megoldás.

A progi ugye a 21. napi?

A többi jónak tűnik. Az anti-TG-ben enm vagyok jó.

1121. VendrinerPiroska (válaszként erre: 1110. - Sacikag)
2012. nov. 20. 23:03

Nos, az éretlen petesejtek száma a petefészekben születéskor már adott, és különböző okokból a számuk roham léptekben csökken a kor előrehaladtával és a menopauzára sajnos tényleg kimerül. Ez nem egy visszafordítható folyamat. Ami inkább izgalmas és a dolog nyitja, hogy hogyan lehet azt a keveset, ami a teljes kimerülésig a birtokunkban van, minnél nagyobb mértékben kinyerni. A magas FSH önmagában is azt mutatja, hogy a szervezet nagyon küzd -egyre nagyobb hormon löketekkel - már alapjáraton is azért, hogy a tüsző és petesejt érjen az emberben. De ezzel szerintem mindannyian tisztában vagyunk.


Az antralis tüszők tulajdonképpen a fejlődésben lévő tüszők. Egy normális cikluson belül több tüsző is fejlődésnek indul, ezek az un. antralis tüszők. Ezek közül általában egy gyorsabban fejlődik, ez lesz a domináns tüsző. Minnél több van a ezekből fejlődésben lévő tüszőkből mindenféle stimu nélkül, annál jobb.

1120. Sacikag
2012. nov. 20. 20:31

Egyet értek, TSH, LH, prolaktin teljesen ok.

Tesztoszteron határeset de még ok. (ösztradiolhoz nem értek...)

FSH lehetne alacsonyabb, de nem gáz, ezzel még simán fognak stimulálni. És igen, 33-as fsh-val is láttunk már petesejtet:)))

Mondjuk szerintem ez inkább 21.napi vv. Ha igen, akkor a progi szinted azt is jelenti, hogy nagy eséllyel volt peteérésed is - spontán:)

"ha alacsony az AMH, nincs mit tenni" szerintem ezt úgy értette a doki, hogy az AMH-t se gyógyszerrel, se egyéb módszerrel nem lehet igazán hathatósan javítani. Tehát nem olyan, hogy felír vmit aztán 1-2 hónap alatt csilivili eredményed lesz. Nem arra gondolt, hogy elküld téged a frászba. Akkor engem már fél éve elhajtott volna, ennek ellenére tök látszik rajta, hogy segíteni akar és támogat. Egy dokink van, biztos vagyok benne, hogy neked is segíteni fog:))) Szerintem kiindulópontnak jók az eredményeid. Akármilyen is lesz az AMH-d, ezt tartsd szem előtt!!!

1119. Bonne Maman (válaszként erre: 1118. - Skintilla)
2012. nov. 20. 18:59

Szia Skin,


Melyik cn-i eredmények ezek?

Ha 3-ik, akkor az FSH kicsit magaska, de persze minden relatív. Láttunk már egészséges petesejtet 33-as FSH-val is, ugye :-)??

TSH, LH, E2, Prolactin nekem oknak tűnnek.

Tiszta hülyeség, hogy alacsony AMH-val nincs mit tenni, ez a meddőségiek vesszőparipája.

Egy másik fórumon az elmúlt 1-1,5 hónapban 3-an lettek várandósak 0,1 alatti AMH-val.

Ja és spontán !!!

1118. Skintilla
2012. nov. 20. 14:57

TSH: 1,790

anti TG20,6

LH:5,2

FSH:14

Ösztradiol:59

Tesztoszteron:0,29

Prolaktin:a 3 naposon: 9,06, a 21 naposon: 17,67

Progeszteron: 21


Én is utánanézek neten, meg az AMH-nak is. Kicsit aggódom, mert azt mondta, hogy ha alacsony az AMH, akkor nincs mit tenni. Ebből arra következtetek, hogy kirúg a p-ba.

1117. Skintilla
2012. nov. 20. 14:51

hello mindenkinek!


Szia Sac!


Igen, épp most értem vissza. Ha az jó hírnek számít, hogy egy év után, most küldött el AMH vizsgálatra, akkor minden ok:-) Nem panaszkodom, fiatal még és bohó. Ha az első randim sikerül, akár a fiam is lehetne.

Csapolás, befizetem a csekket és már két héten belül küldik is az eredményt.

Egyébként azt beszéltük meg, ha nem ér ide mensiig az eredmény, akkor a köv. menses után nézünk megint spontán peteérést.

Jaaa, mindjárt előhalászom a papíromat- mert már annyit fejlődtem, hogy nem felejtettem elkérni- és beputtyogom ide a hormon adatokat, és kérlek titeket mindent tudók, szóljatok hozzá. Mert szerinte jók, de hát fiatal és bohó.

1116. Sacikag
2012. nov. 20. 12:40
Hahó Skintilla, voltál ma megbeszélésen? Kíváncsi vagyok, miben maradtatok dokibácsival, remélem jó hírekkel jössz:)
1115. lulluly (válaszként erre: 1114. - Sacikag)
2012. nov. 18. 20:47

Jaj, de aranyos vagy! Remélem én is, hogy nem kell már sokáig elviselnem!

Örülök, hogy rende jöttél! Ügyes vagy!

Januárban új erővel kezdjük a küzdelmeket és sikrülni fog!

1114. Sacikag (válaszként erre: 1112. - Lulluly)
2012. nov. 18. 10:10

Nekem ilyen szempontból nagy mázlim van, kollégák-főnökök egyaránt nagyon rendesek és megértőek. Tapintatosan nem vett észre senki semmit, nem kérdeztek, békén hagytak. De ezen is túl vagyok, most már minden rendben, tegnap este volt egy nagy beszélgetés párommal és újra 100%-osan egy hullámhosszon vagyunk, örülünk a félsikernek és meglepően optimistán megyünk neki a jövőnek:)) És ez most nagyon jó érzés:))

Sajnálom, hogy ilyen főnököd van, én megbolondulnék, ha melóhelyen rossz lenne a légkör... Én hiszem, hogy már nem kell sokáig szenvedned miatta:)))

1113. lulluly (válaszként erre: 1108. - Erabera80)
2012. nov. 16. 12:24

Ne is mondd! Nálam állandóan ez van, hogy nem reped meg a tüsző és cisztává alakul, ami később eltűnik.

Ezért nem tudtuk kezdeni hónapokon át a stimulálást.

Dokik nam mondanak rá semmit, na de januárban kiverem az endokrinológusból a megoldást!

1112. lulluly (válaszként erre: 1111. - Sacikag)
2012. nov. 16. 12:21

Jaj, nagyon rossz lehetett! Remélem megértőek voltak!

Én is bőgtem a munkahelyemen a héten.

A főnököm nagyon csúnyán szokott beszélni, nem szeretem az ilyet, amúgy is olyan érzékeny vagyok mostanában, így ez lett a vége.

1111. Sacikag (válaszként erre: 1107. - VendrinerPiroska)
2012. nov. 16. 11:01

Túl vagyok az első igazi nagy összeomláson, még "szerencse", hogy itt bent történt a cégnél, közönség előtt és nem otthon, magányomban...

Leszek én még ellenpélda :)) Csak egy kicsit újra kell tervezni a dolgokat és rendet rakni a fejemben (meg otthon is, 2 hét tespedés után...)

1110. Sacikag (válaszként erre: 1094. - VendrinerPiroska)
2012. nov. 16. 10:58

Tudod mit mond erre az akupunktőröm? Hogy a petefészket rá kell és rá lehet venni, hogy újra "érleljen" petesejteket, mert ez nem olyan, hogy totál kiürül és annyi. Amíg van petefészek, vannak benne sejtek is, csak rohadt nehéz és hosszadalmas rábírni a fészkeket, hogy kicsit jobban aktivizálják magukat...

Tudom, az antrális tüsző témát egyszer már átbeszéltük, de még mindig nem világos. Az antrális a domináns a többi kicsi mellet, ha pl egyszerre több érik? Bocsi, de ez még mindig nem vágom:))

1109. Sacikag (válaszként erre: 1108. - Erabera80)
2012. nov. 16. 10:55

Szia, nekem is volt többször "sima" ciszta, meg ilyen bevérzett ciszta is. Volt, hogy fájt, volt hogy észre se vettem. Soha senki nem mondta, hogy a bevérzett felzabálná a petefészket. Csak annyit, hogy általában köv.ciklusra felszívódik, de ha nem, akkor le tudják szívni. Nekem mindig felszívódott.

Most, amikor petesejt leszívásom volt, akkor is találtak egyet, s ha már arra járt a doki, leszívta azt is. Ebből gondolom, hogy ha 1-2 hónapig nem tűnik el, a "legrosszabb", ami történhet, hogy ugyanolyan röpke altatásban leszívják, mint punkciókor. Szóval a világért se parázz, szinte biztos, hogy elmúlik magától. Ha meg nem, az se világvége:)))

Én most a fél karomat odaadnám, ha most legutóbb nekem is "csak" bevérzett cisztám lenne és nem más, de ezt még sajnos nem tudhatjuk...

1108. Erabera80
2012. nov. 16. 07:06

Sziasztok!

Voltam Pápán a profomnál. Úgy volt, hogy ma vv, progreszteron és amh mérés. Na ez most elmarad.

Kiderült, hogy az a négy napos petefészek fájdalmam attól volt, hogy nem repedt meg a tüszőm. Ráadásul még be is vérzett, ezért most van egy kb. 6 cm-es ciszta jellegű valamim. :(

Azt mondta, hogy várjunk vele a köv. mensiig. Ha nem múlik el, akkor leszívják, mert ez a fajta ciszta, felzabálja a petefészket. Szó szerint ezt mondta.

Volt már valakinek ilyennel tapasztalata.

Mitől nem reped meg a tüsző? Mit tehetnék, hogy legközelebb ezt elkerüljem.

Bár így visszagondolva, nem ez az első alkalom, hogy ilyent találnak uh-val.

1107. VendrinerPiroska (válaszként erre: 1103. - Sacikag)
2012. nov. 15. 22:47
Nagyon sajnálom. Reménzkedtem benne, hogz ti lesztek az abszolút pozitiv ellenpélda. De ami késik, az nem múlik.....
1106. VendrinerPiroska (válaszként erre: 1102. - REA734)
2012. nov. 15. 22:44
Bár nem tulajdonitok tulzott jelentőséget az AMH-nak, de sajnos 0,3-ig kimondottan rossznak számit.
1105. cukorka001 (válaszként erre: 1103. - Sacikag)
2012. nov. 15. 19:22
Rettenetesen sajnálom!!!
1104. Belial (válaszként erre: 1103. - Sacikag)
2012. nov. 15. 19:15
Sajnálom!
1103. Sacikag
2012. nov. 15. 13:55
Nnna, mivel piri még sehol, ma reggel megint elmentem vv-re. Hcg már csak 20, azaz tényleg vége. Ezt a kölköt kétszer siratjuk, már épp kezdtünk újból reménykedni...
1102. REA734 (válaszként erre: 1097. - Belial)
2012. nov. 15. 13:53
ezek tényleg nem rosszak, hiszen a ref. érték 0, 1. rémes, hogy némelyik orvos milyen bunkó, tényleg. remélem, sikerrel jársz, de ha mégse, tényleg keress mást, addig meg legyél ügyes:)
1101. Sacikag (válaszként erre: 1097. - Belial)
2012. nov. 15. 13:06

Ha az FSH-d 8, akkor ne stresszeld magad fölöslegesen, az tökéletes eredmény! Menni fog a stimulálás és lesznek csodaszép petesejtjeid:)))

A dokival meg ne foglalkozz. Hülyeségeket beszél, egyátalán nem rosszak az esélyeid!!!

1100. Bonne Maman (válaszként erre: 1099. - Belial)
2012. nov. 15. 12:39

Nézess D-vitamin szintet is. Nagyon komoly szerepe játszik a termékenységnél. Ha alacsony, érdemes nagy dózisban szedni.

Én emellett szedtem C és E-vitamint, méhpempőt, virágport, barátcserjét, cickafark, palástfű és málnalevél teát. Meg terhesvitamint.

Mindenkinek javaslom nagyon jó szívvel, hogy először a természetes utat próbálja ki és ne azonnal a hormonokat!!

1099. Belial (válaszként erre: 1098. - Bonne Maman)
2012. nov. 15. 12:27
Pont ezt javasolta a háziorvosom is :) de szerintem ezt már végig csinálom így...remélem sikerül, ha nem akkor várok egy picit, "elfelejtem" ezt az egész hormonadagolást és a természetes gyógymódokhoz fordulok. Gyuri bácsi babaváró csomagja holnap érkezik ;)
1098. Bonne Maman (válaszként erre: 1097. - Belial)
2012. nov. 15. 12:17

Megerősítelek, egyáltalán nem rosszak az értékeid. Mondjuk nem ártana tudni az ösztrogén szintedet is az FSH-val egyetemben, mert a túl magas ösztrogén lenyomhatja az FSH-t és az fals jó értéket adhat.

Ha ez nem áll fent, akkor ne törödj a dokival, mert 8-as ciklus eleji FSH-ból még bármi lehet. Én megkockáztatnék egy hormon mentes spontán lombikot is a te helyedben, hátha...

Mondjuk én írtózom a hormonoktól és csak abban az esetben vállalnám, ha az összes többi módszer már kudarcot vallott.

1097. Belial
2012. nov. 15. 11:54

Egyébként szerintem nem olyan rosszak az esélyeim, mert most megnéztem a papíromon, az AMH 0,16, az FSH 8.

Jövő alkalommal elkérem az összes leletem másolatát. Most nem volt kedvem, mert már így is "idegesek" voltak és mi is...:(

1096. Belial
2012. nov. 15. 11:51

Ma ismét voltunk Tapolcán. Hát ismét sírással indultunk haza, ez a hely kikészít!

Ma kellett visszamenni a mensi 3. napján.


Amikor behívtak minket a Férjem is bejött velem, hogy ő is jobban képben legyen a velem, velünk zajló dolgokkal.

Na erre rögtön húzták a szájukat a doki és az asszisztens is. Megvizsgált, minden rendben.

Közben én megkérdeztem, hogy a beültetés miatt gond-e hogy nekem dec. 3.-án lesz államvizsgám az ország másik végében és ahogy számolgattam pont akkor lenne a beültetés is ha minden jól megy.

Erre a doki: nem értem.

Elmagyaráztam neki, hogy lehet-e 1-2 napot csúsztatni, ha arról lesz szó. Erre közölte hogy én nagyon rossz esélyekkel rendelkezek, ezért nem tud pontos időpontot mondani, de akkor az megoldás lehet, hogy egy héttel később kezdem el a második injekció adagot. Vagy elkezdhetjük most is és gyorsan megcsináljuk a beültetést. Én rábíztam volna a dokira a döntést, de szerinte teljesen mindegy, mivel én nagyon rossz esélyekkel indulok nem a stressz miatt fog nem megmaradni a gyerek! Hát köszi!

Variáltam kb 3 másodpercet mire az asszisztens nő megint pofákat vágott!Végül megegyeztünk abban hogy csak a jövő héten kezdem el szúrni magam.

Aztán a doki felajánlotta, hogy válasszunk a 200 ezer és a 100 ezer Ft-os injekció közül, ő persze a drágábbat ajánlja, mert nagyon rossz esélyekkel indulok...hogy is felejthetném el!

A Férjem rögtön rávágta, hogy a drágábbik kell, én hezitáltam, mert azért nem 2 Ft-ról beszélünk, na erre megint jöttek a grimaszok az asszisztenstől...már itt nagyon elegem volt. Kb 5 másodperc alatt eldöntöttük, hogy a drágábbik kell, a Pergoveris. A doki elmondta hogyan kell adagolni, napi 3 ml 5 napon át. A Férjemnek volt ezzel kapcsolatban egy kérdése és ezek után mint a hülyével úgy viselkedtek velünk, hogy hogy nem lehet felfogni azt amit hallunk elsőre! Hát köszönöm szépen a megértést! Mindketten diplomás emberek vagyunk, de nem orvosi!


A kijövet kor még összeszedtem magam, de a kocsiban eltört a mécses...200.000 Ft...nagyon rossz esélyek...ez egy picit sok volt.

A Patikában szerencsére kiderült, hogy a gyógyszer teljes ára 300e körül van, de 200e a támogatás, így "csak" 100 ezer Ft-ba került, a doki rosszul tudja.Végre valami pozitívum!


A lényeg hogy ezt a lombikot most végigcsinálom itt, nagyon remélem, hogy sikerülni fog, mi nagyon bízunk benne, a "nagyon rossz esélyek" ellenére is! DE! Mi úgy gondoljuk, hogy ide többet nem jövünk vissza, ha csak nem történik végre valami pozitív dolog is! Futószalagon mennek az emberek, a doki érzéketlen és nem magyaráz el semmit...ELEGEM VAN!

1095. Belial (válaszként erre: 1089. - Bonne Maman)
2012. nov. 15. 11:23
Holnap a háziorvosomnál rákérdezek az endokrinológiai vizsgálatra, már több mindenkitől halottam róla!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook