Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lombik - 2013 október fórum

Lombik - 2013 október (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
2014. aug. 7. 11:37
Van innen megszületett lombikos bébi? Dobna egy privit az anyuka?
180. bogyo23
2013. okt. 31. 17:10
:( ertem.Sajnalom...az ember azt hiszi,megoldodott a problema,es aztan kiderul,hogy csak ezutan jön a neheze!
179. mkacca2 (válaszként erre: 178. - Bogyo23)
2013. okt. 31. 08:33

Spontán ciklusból voltak. Amikor kiderült a PCOS, és elkezdtem a 3-as kezelést, azonnal teherbe estem 2x 3 hónapon belül. Előtte és utána sem volt peteérésem, ezért is kell a lombik (meg az alloimmun miatt).

Az endokrinológus szerint gyakran előfordul, hogy a szervezet először ilyen jól reagál a MET-re, azán semmi.

178. bogyo23
2013. okt. 30. 16:46
Irtad,hogy volt ket vetelesed.Spontan terhessegek voltak?Vagy kezelt ciklusbol?
177. mkacca2
2013. okt. 30. 16:22

Szerintem beültetés után hagyd abba a mozgást. A diétát viszont tartsd továbbra is. A beültetésig viszont ameddig bírod, nyugodtan mozogj!

Annyira nem vészesek az értékeid, talán a diéta+mozgás is segít. Viszont a beültetés után 3 hónapig ne is nézess terheléses cukorértéket, mert a stimuláció rossz irányba viszi a cukor és inzulinértékeket. Ezt az endokrinológusom mondta.

176. bogyo23
2013. okt. 30. 16:13
köszi,en is erre jutottam :( remeljuk eleg lesz a dieta es a mozgas,mert gyogyszert ugysem kapok senkitol.Anno megcsinaltak itt is a homa-indexet,es nem is foglalkoznak azota a dologgal.Azt nem tudom,hogy beultetes utan mi legyen a mozgassal?Vagy csak a dietat tartsam?
175. mkacca2
2013. okt. 30. 15:43

Hát szerintem ez nem jó érték. Egyrészt fura, hogy a 2 órás cukrod alacsonyabb, mint a 0 perces. Azt hiszem ez is utal inzulinrezisztenciára.

Szerintem a 60 perces inzulinod is magas.

Szerintem diétára mindenképp szükség lenne, ha gyógyszerre nem is, és fontos a mozgás is.

174. bogyo23
2013. okt. 30. 15:31

ok,köszi:

cukor:

0 perc 4,89 mmol/l

60 perc 5,91

120 perc 3,82

inzulin

0 perc 6,6 mU/l

60 perc 52,7

120perc 23,4

173. mkacca2
2013. okt. 30. 15:23
Írd be nyugodtan. Nem vagyok profi, de nagyjából tudom, mi a jó vagy a rossz eredmény.
172. bogyo23
2013. okt. 30. 15:04
Akkor jopar dolog kiderult ,ahhoz kepest,hogy "minden rendben".Mennyire ertesz az IR-hez?Augusztusban megcsinaltattam a vervetelt Mo-on,de az itteni endokrinologus es a nogyogyaszom azt mondtak,teljesen jo.De az internetes infoim alapjan,egyaltalan nem jo..sot...mert akkor beirnam az eredmenyeket,hatha tudsz vmi okosat mondani...vagy vki mas..
171. mkacca2
2013. okt. 30. 11:07

Valóban az IR is lehet felelős a vetélésekért. Szerintem jól teszed, hogy diétázol és futsz.

Sajnos az orvosok többsége már akkor küldi komolyabb vizsgálatokra az embert, ha legalább 4-5 vetélése volt. Nekem is mondták, hogy ez tök normális, biztos nincs különösebb probléma, csak nem lett volna egészséges. Na persze, azóta beigazolódott az IR, PCOS, MTHFR heterozigóta, méhsövény, alloimmun probléma.

170. bogyo23
2013. okt. 30. 10:05

Köszi az infot,elolvasom,ha lesz ra idom!Az a baj,hogy itt egy csomo problemara csak legyintenek-pl.IR,stb.... :(

Es persze mindig kiakadok,mert ugy erzem hülyenek neznek teljesen.Voltam szeptemberben endokrinologusnal,mert nekem azert gyanus,hogy IR-em van,ami szinten felelös lehet a vetelesekert.De azt mondtak minden rendben.Azert en eletmodot valtottam,artani biztos nem art-tartom a ch dietat ,es szobabiciklizem.Proba,szerencse-hatha ez a baj,bar nem tudom gyogyszer nelkul mennyire lehet rendben tartani.

Sajnalom,hogy eddig tart otthon idopontot kapni :(

169. mkacca2 (válaszként erre: 168. - Bogyo23)
2013. okt. 30. 09:31

Sajnos még nem tudjuk. Nincs újabb konzi időpontunk, de rajta vagyunk a megszerzésén. Szerintem leghamarabb januárban kezdhetünk.

Én is 2x vetéltem, bár nekem nagyon sok dolog kijött okként, többek között az alloimmun háttér. Ezt a vizsgálatot csak a G1 és a Laboratorium kft-nél csinálják. Nincs benne a normál kivizsgálási protokollba, de sok nőnél kijött a probléma, ahol nem találtak mást és mégis többször elvetélt.

Ha rákeresel a "Többszöri spontán vetélés után babáért küzdünk"-re a google-ben, kidob egy fórumot, ahol szinte mindenkinél ez volt a probléma oka. Sok hasznos infó van a kezeléséről.

168. bogyo23
2013. okt. 30. 09:08

Szia Mkacca!Nem voltam meg Bp-en senkinel.Elvileg itt minden vizsgalatot megcsinaltattak,es mindent rendben talaltak.Most a 3 ev szünet utan megprobaljuk megegyszer.Hetfon voltunk az elso konzin,ugy latszik 3 ev alatt valtozott a protokol eleg sokat...Meg pontosan nem tudom miket fogok kapni,kivancsi vagyok.

Es Veletek mi van?Mikor kezdhettek ujra?

167. mkacca2
2013. okt. 30. 08:21

Szia Bogyó!


Fülöp Vilmos doktornál voltál már Bp-en? Ő foglalkozik a többszöri vetéléssel. Nem lehet alloimmun probléma a vetélések hátterében?

166. bogyo23
2013. okt. 30. 07:43
Jo reggelt!Igen,ez a legrosszabb az egeszben,hogy ötlet sincs mar,mi lehet a baj.Az ember csak probalkozik,remenykedik...es persze fizet hatalmas összegeket...Többiek merre vagytok???Kivel mi ujsag?
2013. okt. 30. 07:27
Nekem sem tudnak mit mondani!Jó kérdés hogy 8 beültetésből ami átlag 2 beültetett embrióval számolva 16 embrió,miért nem tapadt meg egyik sem!Annó meg a 2 picikém ami méhenkívül rossz helyen a petevezetékbe tapadt meg mindkét esetben 8 hetesen még élni akart és vert a szivecskéjük is!!!Szóval nem értem mi a gond!Január környékén szeretnénk menni megint,mert erre a hónapra sajnos nem jött össze a pénz.
164. bogyo23
2013. okt. 29. 21:35

Hat igen... :(

En nem Magyarorszagon jarok,Ausztriaban elek.Szerintem mi most megyunk utoljara,de ki tudja...Ezt mar mondtam maskor is,az utolso lombikunk 2010-ben volt,azota nem probalkoztunk,mert nagyon elegem lett(lelkileg-fizikailag is),föleg azert mert nem tudtak a vetelesekre semmit mondani...Es Nalad?

2013. okt. 29. 19:39

Hát akkor Neked is kijutott már rendesen:(((

És hová jársz?

Én addig nem tudom feladni amíg lélegzek!!!!!!

162. bogyo23
2013. okt. 29. 19:34

Szia Venusz!A 6. lesz :( .3stimubol volt 5 beultetes.Szerencsere az elso kettonel volt eleg fagyasztani is.De a tulstimuk miatt az 5.-nel levettek a gyogyszeradagot a minimalisra-igy csak 1 petesejt lett,bar azzal elvileg rendben volt minden,vissza is kaptam,de nem sikerult.

Az elso 8 hetesen missed ab,a masodik es a negyedik spontan veteles az 5 heten,a harmadik pedig mehenkivuli,ki is vettek a petevezeteket.Hat röviden ennyi!Olvastam,hogy Te sem adod fel könnyen! :)

2013. okt. 29. 18:04
Szia bogyo23!Hanyadik lombikod lesz?
160. bogyo23
2013. okt. 29. 12:12
Sziasztok!Lehet csatlakozni?Mi mar a sokadik lombikra keszulunk.Eddig mi is mindig fogamzasgatloval kezdtunk,de most nem.A köv.ciklus 3.napjan indul a stimu.Engem is erdekelne,ha vki tudja,hogy ez igy miert jobb (vagy rosszabb)?
2013. okt. 29. 08:28
Sziasztok!Nem tudja valaki mi a hátránya a fogamzásgátló nélküli stimulálásnak?
158. Borsó83 (válaszként erre: 156. - Szaszus27)
2013. okt. 23. 11:06
Szia! Mesélj, mit mondtak hétfőn a konzultáción? Szép napot!
157. mkacca2 (válaszként erre: 153. - Annuska00)
2013. okt. 15. 14:35

Kedves Annuska!

Nagyon sajnálom. Gondolom, mit érzel most. Remélem a kezdeti csalódottság után lesz erőd belevágni ismét. Ne add fel!

Én se teszem.

156. szaszus27 (válaszként erre: 145. - Borsó83)
2013. okt. 14. 15:52

Bocsi, el voltam havazva csak most tudok válaszolni:-)

Szóval, Szmotona doki story:

Igazán nem szeretném bántani, akinek szimpi, és lett babája általa, természetes hogy dícséri.

Amikor a Ciris - ben kivizsgáltattuk magunkat, és kiderült hogy a morfológiánk rémisztő, más nem maradt mint icsi - t írni arra a bizonyos papírra:-(

Én mondjuk örültem hogy mi legalább tudjuk mi a gond...

Sokan évekig még csak a problémára sem jönnek rá.

Szóval, mivel nem akartunk magánban lombikozni( ciris) ezért kerültünk a Kaáliba, ahol 5 percet, igen jól hallod 5 percet konzultált velünk 15.000.- ft ért, majd kozolte hogy szerinte, inszem, elmondta az mi, és hogy kevesebb hormon terhelés stb stb.

Mondtam neki: Draga doktor úr! Az andrológus ráírta: icsi lombik....mi indokolná az inszemet?

Na mindegy ....meggyőzött, magam sem tudom mivel, és jöhetett a felesleges 100.000 ft os eljaras...

No meg ami vele jár....khm..khm...

Lényeg....nyilván nem sikerült, miert is sikerült volna:-(

Úgyhogy se szó se beszéd, váltottam, vissza magánba.

Most hogy ez igaz vagy nem, de eleg sok lány, asszony mondja h a 3. Lombik szokott átlagban sikerülni a Kaáliban.

Ezt sokszor azzal indokolják a rossz nyelvek hogy addigra kiszedik a támogatást, és mivel jó business ez, mire a 3 . Lombikkal végzel a tb - tamogatottal, addigra ugyan ott vagy mintha magánba jártál volna.( anyagilag )

A lelki dolgokat sem 3 szor csinalja vegig az ember.

Szóval így lett Károly Róbert Magánklinika, és majd meglátjuk, mert mostmár szinte kiműveltem magam a témában, nem fog egy orvos sem megvezetni.

Tudom nagyképűen hangzik, de a kezembe kell vegyem az ügyet, ha babát szeretnék.

Sok orvos mondja hogy ne fórumozzanak a nők , mert egymást hülyítik, de könyörgöm....inszeminaltak lombik helyett.

Olyan mérges voltam majdnem bepereltem!!!!!

21. -én megyek az első konzultációra, és mindent elmesélek majd nektek...

Megírnátok hogy ki hova jár?

Bocsi ha mar írtátok, de lyukas az agyam...;-)

Sajnálom csajok hogy nem jött össze nektek.....:-((((((

Pedig nagyon drukkoltam.....

Fel a fejjel....ennél lelkesítőbbet most nem tudok írni sajna, mert erre nincs szó.

Kitartást nektek!!!!!!

Szép estét!

2013. okt. 14. 15:22
én is nagyon sajnálom!!!!! Annuska? mi ennek az oka? nem tapadtak meg vagy nem fejlődtek tovább? Vigyázzatok magatokra!
2013. okt. 14. 14:54
Mkacca2,Annuska00:nagyon sajnálom:(((
2013. okt. 14. 14:47

Sziasztok!


sajnos nem sikerült a lombik,HCG :0..((((((

152. mkacca2
2013. okt. 14. 13:40

Sziasztok!

Sajnos rossz híreim vannak. Nekünk ebben a hónapban befejeződött a kezelés. A petesejtek még megtermékenyültek, de nem osztódtak tovább. Nem lesz visszaültetés. Holnap ismét megyek dolgozni. Nem tudjuk hogyan tovább. Szeretnénk minél előbb elkezdeni az újabb stimulációt, de még nem tudjuk mikor lesz rá esélyünk!

Nektek továbbra is sok sikert kívánok!

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook