Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Lombard autóhitel - fizessek vagy ne? fórum

Lombard autóhitel - fizessek vagy ne? (beszélgetős fórum)


9. ollégabi (válaszként erre: 4. - Aaaniii)
2015. okt. 1. 15:52
Akkor az csak le akart húzni vagy rázni!Az egyik barátom most volt tanácsadáson,nem sok jót hallott,de ötezret kért tőle az ügyvéd!Igaz,ő egy ingatlan hitelből akar kiszállni amibe a volt párja belerángatta mint adóstársat!
2015. szept. 30. 11:08

Köszi a válaszokat, szerintem is az a jobbik megoldás, ha elkezdem törleszteni, csak ezek úgy tudják csűrni-csavarni a dolgokat, hogy én ne jöhessek ki jól a dologból. Ezért vannak fenntartásaim ezzel az elfogadó nyilatkozattal kapcsolatban...

De nem tudok sokat tenni, elkezdem akkor törleszteni, aztán menet közben hátha változik a helyzet :/

2015. szept. 30. 08:31
Lombard autóhitelesek csoportja-facebóóók. Ott lehet tudnak segíteni :)
2015. szept. 29. 20:29

Én nem adtam volna oda az autót. Volt opciós szerződésed is? Az általában 5 évre szól, tehát ez idő alatt vihették volna, de ha nem tették, akkor később már nem teheték volna.

Most már kényszer helyzetbe kerültél. Az a jobb ha fizetsz és közben keresel megoldást.

Egyébként én hasonlóan jártam. Fizettük az autót és az elszámolás végén, amikor levonták a tisztességtelenül felszámolt összegeket közel ugyan annyi maradt a tartozásunk, mint kezdésnél. És pont annyi ideig kell még fizetnünk. A mi autónkat nem akarták elvinni, hiszen elfogadtuk, hogy fizetünk még mégegyszer annyi ideig. És most jön az autóhitelek forintosítása. Bízom benne, hogy csökken még valamennyit.


Ha nem írod alá és nem küldöd vissza, akkor végrehajtóhoz fogják küldeni és ő mindent el fog követni, hogy behajtsa és jó borsos árat kell fizetned érte. A mostani összeg+még egyszer ennyi legalább. Jól nem fogsz kijönni ebből:(

Inkasszálhat, letilthat, foglalhat, stb.

2015. szept. 29. 11:40
Arra gondoltam, hogy elkezdem törleszteni, mert a behajtót nem várnám meg, de fenntartásaim vannak azzal kapcsolatosan, hogy visszaküldjem az elfogadó nyilatkozatot, mert ez olyan, mintha elismerném a tartozást..szerintem..
2015. szept. 29. 11:39
Szia, próbáltam ügyvédet bevonni, de anélkül kért 30ezret, hogy látta volna a papírokat...
2015. szept. 29. 11:15
Szerintem menj el ügyvédhez,tanácsadás nem kerül olyan sokba!Én is küzdök a Baniffal ugyan nekem csak 80000-ret kellene fizetnem szerintük,de elszámolást nem kaptam még mindig!Ha áron alul értékesítették az autót akkor tuti van esélyed!
2015. szept. 29. 11:00
Ja, még annyi hozzátartozik, hogy Bar-listára is tettek..
2015. szept. 29. 10:59

Sziasztok, talán valaki hasonló helyzetben van, vagy volt, és tud nekem segíteni.

2008-ban vettem fel a Lombard-tól frankos hitelt, 900.000.-Ft-ot, fix törlesztőre, fizettem is minden hónapban rendesen, nem volt elmaradás.

Jött is az utolsó részlet után az elszámolás, hogy fizessek még vagy 800.000.-Ft-ot az árfolyam meg mit tudom én még mire (egy összegben). Közben anyagilag nehezebb időszak jött, és nem tudtam vállalni ennek az összegnek még a részletekben történő kifizetését sem, levelezgettünk, majd gyakorlatilag megfenyegettek, hogy vagy elviszik az autót, vagy kivonatják a forgalomból, vagy fizetek.

Mondtam, hogy vigyék akkor, mert fizetni nem tudok. Értékesítették, állítólag 390.000.-Ft-ért (a számlán még olyan díjak is vannak, amiket velem akarnak megfizettetni, hogy az autó kitakarítása stb..)

Küldték a következő elszámolást, a vége az lett, hogy 532.000.-Ft-ot kell most fizetnem, havi 10ezres törlesztővel, vagy továbbadják az ügyet egy behajtónak. Pár napom van visszaküldeni az elfogadó nyilatkozatot.

Természetesen nem értek egyet ezzel az egésszel, hisz a kocsit elvitték, értékesítették, utólag hallottam olyanokat, hogy nem lett volna joguk ehhez.

Kérdésem: járt-e valaki így, fizetett-e, avagy nem? Mi lett a következménye?

Kíváncsi lennék a tapasztalatokra!

Köszi a válaszokat előre is!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook