Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Álom vagy valóság? fórum

Álom vagy valóság? (beszélgetős fórum)


21. pteri (válaszként erre: 1. - Bernadett_irorszag)
2020. febr. 2. 13:36
Nekem is volt már ilyen. Stresszesebb időszakban gyakrabban. Akkor ijesztő, de tudni kell, hogy nem olyan veszélyes állapot és mással is előfordul. Ne aggódj miatta.
20. Péter 83 (válaszként erre: 16. - Sanyinak)
2020. jan. 31. 03:21
Nekem tegnap kellemes álmom volt, boldogságot éreztem, és ez az érzés megmaradt bennem.
19. Bernadett_irorszag (válaszként erre: 10. - Lianax)
2020. jan. 30. 21:37

En bevallom oszinten. Nekem azert lehetett ez a sotet leny,aki ugye kinyitotta a szoba ajtonkat,mert ahol lakunk,mostanaban nagyon sok lett a betores,es rettegek,hogy egyszer ide is betornek. Tul aggodom,de ha realisan gondolkodom,tudom hogy nem ide fognak(3as ikerhazban lakunk,mi vagyunk kozepen,es a hatsokertbe se tudnanak bejonni,mert kerteshazak vesznek korbe) meg persze, sosem alszom ki magam,ejjel 2x kelek altalaban a kisfiamhoz, ja es tul sok krimi dokumentumfilmet nezek a youtuben..

amugy a wikipedia leir szinte mindent az alvasparalizisrol. en is delelott kerestem ra erre a temara.

amugy meg annyit,hogy ha megnezem az AZ horrorfilmet,sokszor a bohocot is latom magam elott,mielott teljesen bealudnek 😂 olyankor karomkodok egyet es elfordulok. De a tegnapi nagyon elethu volt, nagyon megijesztett.

18. Bernadett_irorszag (válaszként erre: 16. - Sanyinak)
2020. jan. 30. 21:21
igen. ritkan almodom rosszat.
2020. jan. 30. 21:05
Én amikor megtörtént velem elkezdtem keresni mi ez.Van ugye az alvási paralízis mint magyarázat.Az biztos hogy stresszes időszakom volt.Kevés alvás, sok munka stb..Most is jut ezekből bőven, még sem történik ilyesmi velem.Más furcsa dolgok is voltak akkoriban körülöttem.
16. sanyinak (válaszként erre: 1. - Bernadett_irorszag)
2020. jan. 30. 21:04
És kellemes álmaid is szoktak lenni?
2020. jan. 30. 19:00
álom
14. asgardi (válaszként erre: 13. - Macskossz)
2020. jan. 30. 18:39
Ajánlom az Inception c. filmet. :)
13. macskossz (válaszként erre: 10. - Lianax)
2020. jan. 30. 17:05
Igen, ez egy nagyon érdekes felvetés. Tetszik a megközelítésed. Egyébként azzal magyarázzák, hogy a tehetetlenség miatt alakul ki ez a félelem. Állítólag lehet tudatosan álmodni és akik azt gyakorloják, azok az álom és az ébrenlét között sokszor beleesnek ebbe az állapotba és állítólag meg tudják tanulni felismerni ezt az állapotot és túllendülni rajta.
2020. jan. 30. 17:02
ja és engem fojtogatott.
2020. jan. 30. 17:01
Szia! Egyszer nekem is volt ilyen. Népies nyelven ezt nevezik lidércnyomásnak. Tényleg borzasztóan rémisztő élmény és olyan valóságosnak hat. Ez azért van,m ert félálomban vagy. Az ébrenlét és az álom határán. És alvás közben az agyad normál esetben blokkolja a mozgást, azért, hogy amikor álmodsz például arról, hogy futsz, akkor ne fuss el ténylegesen. ÉS emiatt nem tudsz mozogni ilyenkor miközben félig még magadnál vagy. Az én "élményem" olyan volt, hogy nem egy alak, hanem egy megfoghatatlan feketeség jött felém, ami mérhetetlenül gonosz volt és meg akart ölni.... Egyedül voltam egy nagy házban 20 évesen. A kamrából behoztam az összes fokhagymát és körberaktam vele az ágyamat és az összes lámpát felkapcsoltam az egész házban. Aznap éjjel nem tudtam elaludni újra...Szerencsére azóta nem fordult elő velem többször.
10. Lianax
2020. jan. 30. 16:51

Az rendben van hogy ezt a jelenséget alvás paralizisnek hívják és sokan át élték már. Csak egy valamire kéne választ találni.Hogy miért lát, érez mindenki ugyan úgy. Hallucinàció....ahhamm es mindenki ugyan azt hallucinàlja??? Miért nem egyedi mint az álmok,vagy a kèpzelgèsek? Ha ilyenkor jön elő a legrejtettebb félelmeink, akkor miért nem a saját külön egyénre szabott képek, érzések formájában jön? Miért számol be szinte mindenki arról hogy a mellkasán ül valaki vagy fölötte áll,plafonról ereszkedik le....a mellkasi nyomásról, az hogy érzik az a bizonyos lény tartja fogva bármit megtehet az ,, álmodóval" amit csak akar,nem tudnak beszélni sem.

Nekem ez felettébb érdekes.Lehetne például csak mozgó tárgy,vagy rajzfiguràk, bármi más mint egy rém álomban nem????

9. Bernadett_irorszag (válaszként erre: 8. - Asgardi)
2020. jan. 30. 16:32

Koszonom, majd kiprobalom.

Igen,sokszor fekszem le ugy,hogy sztresszes vagyok.

3eves is kaphatja?😂 ejjel 2x kelt fel 😁😂

2020. jan. 30. 13:23

Kedves Bernadett!


Ha alvás előtt zaklatott, stresszes vagy, jó szívvel javaslok egy csésze citromfű teát!


Ártani nem fog. :)

2020. jan. 30. 11:55
volt már,szörnyű még napok múlva is nyomasztott,
2020. jan. 30. 11:49
Koszonom a valaszokat :) tenyleg remiszto egy dolog.
2020. jan. 30. 11:39
Alvási paralízis.
2020. jan. 30. 11:31
Nekem is volt már hasonló ,arra "ébredtem", hogy a kezem valahogy az arcomon volt és úgy éreztem megfulladok , nem kapok levegőt, nem bírtam megmozdulni, próbáltam kiabálni, de az is csak olyan artikulátlan hörgésnek tűnt, aztán egy pillanat múlva sikerült a kezemet megmozdítani.Nagyon félelmetes volt.
2020. jan. 30. 09:46
Nekem sok éve volt ilyen"tapasztalásom".Iszonyat rossz volt.Pár alkalommal történt meg.
2020. jan. 30. 09:36

Álmodhattad.


A nem tudtál megmozdulni érzést akár alvási paralízis is magyarázhatja.


[link]

2020. jan. 30. 09:22

Sziasztok.


Tegnap èjjel elèg fura àlmom? volt.

Ùgy emlèkszem,mintha fèlig èbren lettem volna. De nem is tudom.. àlmomban a hàloszoba ajtònk kinyitodott, de nagyon sötèt volt,és ùgy èreztem,mintha egy sötèt alak jött volna be az ajtòn. Oda jött hozzàm, és èn nem birtam megmozdulni, teljesen bepànikoltam,a szàmat se tudtam kinyitni, de a pàrom nevèt ki tudtam mondani, egyfolytàban probàltam kiabàlni, a kezem magam mellett volt l,ès az ujjaimmal kapartam őt ès "kiabàltam" a nevèt, és ez az alak valamivel meg akart szúrni. Èreztem a bal vàllamon,ilyen fura szúró èrzèst. A pàrom felèbredt, ès ràzott,hogy keljek fel. És mondtam neki,hogy fent vagyok. Mondta,hogy kiabàltam a nevèt, ès mondtam neki ,tudom,mert fent voltam.

Alig mertem vissza aludni. Reggel a munkàból is felhívott,hogy mi törtènt? Elmesèltem neki az egèszet. Ő szerinte tùl sokat stresszelek mostanàban, és azèrt àlmodtam ilyen furàt.

Volt valakinek hasonlò? Nekem nagyon is valòsnak tűnt ez az egész.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook