Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Logopédiai első osztály, előkészítő. Van valakinek tapasztalata? fórum

Logopédiai első osztály, előkészítő. Van valakinek tapasztalata? (beszélgetős fórum)


2013. jún. 10. 16:48
Szemem elé került ez a fórum és érdekelne érintettek tapasztalata...
23. mamcili (válaszként erre: 22. - Tavaszilány)
2011. ápr. 30. 13:39
Ez így van...
22. tavaszilány (válaszként erre: 21. - Gavrilo1)
2011. ápr. 2. 19:01
Kezelhetetlen gyerek mindenhol van...sajnos.
2011. ápr. 2. 10:08
keresztfiam jár logopédiai osztályba, de csak most elsőben és jövőre. Utána vagyis harmadiktól menniük kell rendes osztályokba, felzárkóztatják őket. De azért van hátulütője is a dolognak, pl az ő osztályában nagyon sok a kifejezetten kezelhetetlen gyerek, akikkel a tanárnő sem igazán tud mit kezdeni-olyan gyrekek is ide kerültek, akiknek egy teljesen más tipusú oktatási rendszer kellene, nem a logopédia osztály keretein elül. Nem tudom , hogy ez máshol hogy van de sajnos Bp.-re ez nagyon jellemző, már sokaktól hallottam.
20. mamcili (válaszként erre: 19. - Serry)
2011. márc. 30. 22:10

Figyelj!

Te nem rontottál el semmit!

Te mindig is segítettél neki a legjobb tudásod szerint, hisz most is ezt teszed!

"normál" hát tudnék mesélni, de inkább nem teszem!!!

Semmiről nem marad le, hisz az élettől kap egy olyan esélyt, hogy ilyen osztályban kezdhet és olyan óvónők vették körül, akik úgymond "értenek a szakmájukhoz" és tudnak nektek segíteni, hoyg ebben a helyzetben se érezd magad ramatyul...

jobb lenne az úgynevezett "normálba" esetleg azt hallgatni, hogy buta, lusta...mert nem érti a tanár, hogy miért nem megy neki...?????????

és te meg csak kiborulnál és veszekednél a gyerekkel, hogy tanulj...mit csinálj, hogy észre vegye magát...mert ő nem tudja elmondani, hogy miért nem megy neki...esetleg csak annyit hogy nem érti...pedig neked pofon egyszerű???????

ha te emlékeznél, milyen nehéz volt egy két dolog amiket megtanultunk...

és most milyen egyszerűnek tűnik...

pl: próbálj évek eltelte után elvégezni egy nehezebb 2 ismeretlenes egyenletet...itt a fórumok közt is van pár...

egyszerűbb feladat ami tizenéveseknek, sőt felnőtteknek, még én is belebuktam egy egyszerű feladatba ...aztán még vicc is lett belőle:D

no mi ezt másként éljük meg, de egy kisgyerek???

egy életre sérülhet egy ilyen vicctől...

Én évekig nem rajzoltam, egy tanár miatt...

ma nézd meg a rajzaimat rá sem ismersz!

19. Serry (válaszként erre: 16. - Mamcili)
2011. márc. 30. 21:59
Na és mi van az anyai kételyekkel. Mikor azon téped magad mit és hol rontottál el,ohgy nem tud a gyereked "normálban" startolni.
18. Serry (válaszként erre: 16. - Mamcili)
2011. márc. 30. 21:58
Csak nyílt napkor lehet bemenni az órákra az pedig már volt februárban. anyukám meg 100km-re lakik tőlünk.
17. mamcili (válaszként erre: 15. - Serry)
2011. márc. 30. 21:52

és akkor mi van?

a mai elvárások szerint, bárcsak én is vártam volna még egy évet!

16. mamcili (válaszként erre: 12. - Serry)
2011. márc. 30. 21:51

hú!!!!!!!

hát az nagyon jó!!!!!

vidd csak oda...

anyudnak meg akár tetszik akár nem el kell fogadnia a döntésed...

és nyugodtan mond el neki, mit tapasztaltál, esetleg kérd meg a tanárnéniket, had lássa anyukád, hogy nem is olyan "szörnyű" amire ő gondol...

jobb lenne neki egy olyan iskola ahol csak reggeltől estig tanul, csak hogy tudjon valamit produkálni?

hát nem...

ha ezt nem érti meg akkor semmit!!!!!!!!!!

te csak higgy a megérzéseidben...az anyai ösztön az nem csal.

15. Serry (válaszként erre: 13. - Honeywald)
2011. márc. 30. 21:45
Érettségi na igen 8 éves lesz mire az "igazi" elsőt kezdi... tehát később fog érettségizni mint a kortársai.:)
14. Serry (válaszként erre: 11. - Tavaszilány)
2011. márc. 30. 21:44
Itt nálunk csak egy 2 évfolyamos elsőnek nevezett osztály van. Ami lényegében csak egy évfolyam utána ezek a gyerekek "normál" iskolába kerülnek.
13. honeywald (válaszként erre: 1. - Serry)
2011. márc. 30. 21:44
ezzel csak neki teszenk jót. mint tanító elmondhatom, hogy a kisfiad tökéletes kezekben lesz, és rengeteget fog neki segíteni, hogy többé soha ne legyen baja... gondolj bele.. érettséginél majd milliónyi pontot levonnak olyan hibákét, amit most fognak kijavítani.
12. Serry (válaszként erre: 10. - Mamcili)
2011. márc. 30. 21:42

Voltam nyílt napom még tavaly... láttam és igazán hasznos ami ott van.. ilyennek kéne lenni minden első osztálynak az iskolában. 12 fő egy osztályban 3 pedagógussal. Ez lenne az ideális.


Én nem érzem olyan tragikusnak a beszédét. Kicsit lassabban érik mint a vele egykorúak.. ennyi... én ettől még nem gondoltam volna, ohgy "kell" ilyen osztály neki. De azt mondjuk a szakemberek, óvónénik, ohgy jó lesz neki.... Én meg engedek.


Talán azért is lesz jó,mert kegyetlenül rossz a kurdarc elviselése. Inkább akkor ha nem megy nem csinálja ott hagyja "dühös"

Ezért is hiperaktívnak, holott nem az.

2011. márc. 30. 21:38
És ha nem fog "normál" osztályba járni, akkor mi van? A logopédiai osztály annyit jelent, hogy teljesen más módszerrel tanulnak meg írni-olvasni, mivel a beszédük akadályozott...Nem kell nekik pl. már novemberre ismerniük minden betűt, csak első osztály végére...Más módszerekkel kérik számon a tudásukat felsőbb osztályokban, mert tudják a tanárok, hogy beszéddel gondjaik vannak..de ettől még pontosan ugyanazt tanulják, mint a "normál" osztályban! Az értelmükkel semmi baj nincsen! És itt senki nem fogja őket kinevetni, kicsúfolni, ha valamit "máshogy" mondnanak ki...én direkt olyan általánost kerestem, ahol nyolcadikig van a logopédiai osztály....így van a legtovább értő-megértő tanárok között, így védhetem meg a kis lelkét az ép gyerekek esetleges bántásától...
10. mamcili (válaszként erre: 7. - Serry)
2011. márc. 30. 21:30

Figyelj ez nem kisegítő!

Ha jól fejlődik akkor akár a későbbiek során "teljes értékű" iskolába is járhat!

Bocsi hogy így írom, de anyudnak aki ezt csak így értené meg így tudod elmondani...


Ne vedd ezt nehézségnek!

ez a lehető legjobb döntés ami a gyermeked érdekét szolgálja...

nem tudom mennyire súlyos a helyzet, de bárcsak az általános iskolák alapjaiban változás történne, és a gyengébb képességű gyerekre nem sütnék rá a bélyeget, hogy buta, hanem inkább segítenének rajtuk!

Én a saját bőrömön tapasztaltam meg...

8. ba azt mondták rám, hogy nem lesz belőle, semmi...

Ma büszke vagyok arra, amit elértem, és ezt nem a "teljes értékű" iskolának köszönhetem, hanem hogy tiniként olyan iskolába kerültem, ahol hitet adtak azoknak a gyerekeknek, akiket máshova nem vettek fel...

És hidd el hogy a logopédiai osztály az segíti a beszédfejlődését...értelmi fejlődését... stb.

és lehet hogy sokkal többet fog kapni tőle, mint valaha számíthatnál rá...

én már hallottam szép dolgokat ilyen osztályokban történtekről...

2011. márc. 30. 21:28
Szerintem a gyerek érdekét kell nézni, és ha neki a beszéddel nehézségei vannak, segíteni kell őt...ha kell, akkor logopédiai osztállyal...Anyud miért nem tudja elfogadni?
2011. márc. 30. 21:23
Nálunk fel sem merült, hogy ez kisegítő lenne! Hiszen ide ép értelmű gyerekek járnak, akiknek beszédproblémájuk van! Semmi gond nem volt az elfogadással!
2011. márc. 30. 21:21
Nehezen magyarázom majd el anyukámnak a döntést. Sajnos ő kisegítőként éli ezt meg. S tudom nem fog megérteni. Nekem még ez is gond. Nálatok hogyan fogadták el a nagyszülők?
2011. márc. 30. 21:16
Itt semmilyen megkülönböztetés, csúfolás, lelki sérülés nem éri majd....
2011. márc. 30. 21:14
Az én kisfiam oxigén-hiány következtében lett beszédfogyatékos...komplex fejlesztő oviba jár,szintén logopédiai csoportba...az iskola is ilyen lesz: kis létszám, hozzáértő tanárnénik és hasonló problémájú gyerekek...én ennek az oviban csak előnyét láttam, hátrányát nem.
4. mamcili (válaszként erre: 1. - Serry)
2011. márc. 30. 21:10

Menjen nyugodtan csak előnye származhat belőle, ha gondjai vannak és foglalkoznak is vele...

Ne félj tőle nem kudarc...

2011. márc. 30. 21:08
Nehéz mert én nem látom a gyerekem ennyire "másnak".
2011. márc. 30. 21:07
Az enyém is..és cseppet sem bánom...Neked miért nehéz elfogadni?
2011. márc. 30. 21:06

Még mindig gyötrődöm, nehezen élem meg. Logopédiai előkészítő osztályba megy a fiam.

Segítene ha megosztaná velem más is ezt az "élményét".

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook