Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Lista a guar-gumit tartalmazó élelmiszerekről fórum

Lista a guar-gumit tartalmazó élelmiszerekről (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Lista a guar-gumit tartalmazó élelmiszerekről

2009. jan. 2. 18:05
Amit megeszünk kizárolag természetes anyagnak kellene,hogy legyen.Az adalékokat,szinezékeket és egyébb szereket tartalmazó ételnek nevezett akármik,azok müanyagok,mejek károsak az emberi szervezetre.A cigaretta és az ital után,csk senjki sem foglalkozik vele.Valamint a kis pénzü magyar ember csak ezt tudja megvenni.Én azt csnállom,és mindenkinek javasolom,hogy mielőtt meg veszi nézze át,hogy mi van benne.ha nem is találunk ojat,amibe nincs adalék,de legalább minimálisra próbáljuk csökkenteni aztÉs próbáljunk meg a piacrol magunk elkésziteni ételeinket.Pinpilla
12. ijudit (válaszként erre: 11. - Ffc9d89fcb)
2007. szept. 18. 20:16

Nagyon sajnálom, hogy ilyen beteg a kislányod, és remélem tudod, hogy a nehézfém terheltségnél még számos más dologra is oda kell figyelni.(pl festékek).Mindazonáltal a guargumival önmagában semmi baj nincs. "csak" a dioxinnal szennyezett guargumi veszélyes, de hihetetlen mennyiséget kell ebből is megenni, hogy baj legyen. Lehet tudni, hogy a leánykád mitől lett beteg?

Én mint élelmiszer ipari dolgozó tapasztalatból mondom, hogy igen a sok adalékanyag, és színezék káros, de nem kell minden "E" betűtől berezelni. A régi ételek azért voltak egészségesebbek, mert az embereknek más elvárásaik voltak az étellel kapcsolatban .Nem volt jellemző a túlvásárlás(álltalában annyit vásároltak amennyit elfogyasztottak) és pont ezért nem vártak el extra szavatossági időt a termékektől.A tejszín tejszín volt a tojás pedig tojás, de a tejszínes ételeket( krémes) csak aznap fogyasztották el az emberek, és nem reklamáltak, ha az oroszkém tortán másnapra összeesett a tejszín.A karácsonyi beiglit megrendelték 3 héttel karácsony előtt és nem utolsó napra halasztották a vásárlást, hogy így biztos frisset kapjanak, így az élelmiszergyártók tervezhették a termelést.A régi receptúrával készült sütik, ma már azért tűnnek gyenge minőségűnek, mert hozzászoktunk a túl harsány, túl aromásított élelmiszerekhez. Jó tanács, hogy a készített ételeknél, általánosságban igaz, minnél erősebb a színe, annál több benne a színezék.( de kivétel itt is lehet pl. természetes színező a pirospaprika)

2007. szept. 17. 10:11
Régen én sem nagyon foglalkoztam a termékek cimkéinek a böngészéséve, az volt a lényeg, hogy finom legyen.Azért ma már óvatosabb vagyok.Sajnos a 4 éves kislányomnak súlyos ólom, és ón mérgezése van.Kiderült, hogy a nehézfém mérgezés tönkretette az egész bélrendszerét, és most liszt, és tej mentes diétán van.Sajnos szerves toxinokkal is mérgezett(a sérült bélfal miatt). Szóval most már igen is komolyan veszem az adalékanyagokat, nem csak nála, hanem saját magunknál is.Nem hiába figyelmeztetik az embereket, hogy ne fogyasszunk guar gumi adalékot tartalmazó ételt.Lehet, hogy most észre sem vesszük a káros hatását, de később esetleg nem tudjuk, hogy mitől vagyunk rákosak, vagy mitől van minden féle nyavalyánk.
10. zena01
2007. szept. 15. 06:42
Nem érdekel, hogy melyik ételben mi van! Mindent megeszek, ami nem romlott. Ha azon gondolkoznék, mit eszek meg a kenyérrel, gyümölccsel, hússal, tejtermékkel...stb. áttérhetnék a fénnyel való táplálkozásra. Sajnos ilyen világban élünk. Régen éheztek az emberek, most meg apranként mérgezik magukat.
9. bnedora (válaszként erre: 6. - Castellina)
2007. szept. 14. 07:47
Nem hiszem, hogy a kormány dönt ez ügyben, és őket kell hibáztatni (még viccből sem), sajna a mai világ, a cégek haszonlesése, az oka ennek. Sokkal több terméket készítenek, mint amit elfogyasztunk. Kénytelenek kitalálni valamit, amivel tartósítsák, hogy eláljon. Minap beszéltem valakivel a mostani torokfájós, náthás betegségről, hogy honnan kapjuk el, amikor szinte ki sem mozdulunk itthonról. Ilyenkor mondjuk, hogy már a levegőben van. És tényleg! Hozza magával a szél, az eső, mindazt, ami káros. Ráadásul még az élelmiszerekben is benne vannak. Csak a jövő generációját sajnálom. Így tesszük tönkre Földünket!
2007. szept. 13. 17:42
Sajnos mindig van valami amiről kiderül,hogy nemszabad fogyasztani de utólag.Jó lenne már ha gyártás előtt lennének figyelmesebbek a gyártók.
2007. szept. 13. 12:00
Ki tudja, már mennyi guar gumit megettünk... Sztem, ha eddig nem okozott problémát, ezután sem fog. Egyszerűen nincs idő egy bevásárlás alkalmával, hogy nézegessük van-e benne, vagy nincs. Én csak azokat a dolgokat nézem meg, amit az unokáknak veszek. Pl. túrórudi, joghurtok.
2007. szept. 12. 13:21
A kikában ebédeltem és hát halad a sor, nem lehet olvasgatni az üveget, mit tartalmaz, vettem egy sárgabarackos capyt. Miután kifizettem, evés közben olvasgatom, guargumit tartalmaz. A boltban még ráérek olvasgatni, de máshol? Itt van néhány kisbolt, ahol a pultnál kéred az árut (főleg éjjel -nappalik), ott nem mondhatod azt, hogy bocsi, de előbb elolvasom mit tartalmaz, közben mögötted áll a sor. A dioxnnal az a baj, hogy mérgező. Halálos. Szerintem a kormánynak nem tetszik, hogy túl sokan vagyunk, sokan lázadhatnak fel ellene. Így szépen, alattomosan írtják a népet...Na jó ez csak viccnek írtam..
2007. szept. 12. 09:06

Sajnos manapsag mar semmi sem egeszseges! Mindent telenyomnak tartositoszerrel,h minnel tovabb elalljon.A zoldsegeket,gyumolcsoket fel*zzak,h szep nagy legyen,csak azt nem mondjak mennyire karos!Az uditok is tele vannak mindenfele szinezovel az sem jo NEHA megis megisszuk.

Ha mindent alaposan megvizsgalnanak nem maradna a polcokon SEMMI!!!

2007. szept. 12. 07:57
Sajnos nagyüzemileg mérgezzük magunkat, de igy a gyógyszergyártók is jól megélnek. Max mi pusztulunk bele. Ezeknek az élelmiszereknek nagy részét pl. kenyér és péksütemény szinte lehetetlen kikerülni, de az "egészséges" yoghurtok is mérgezőek és főleg a gyerekek fogyasztják a legtöbbet. Tenni mi sajna ellene szinte semmit sem tudunk:( Főleg, hogy már rég megettük, mire kiderül, hogy mérgező!:(((( FELELŐS PERSZE MOST SINCS!!!!!!
2007. szept. 12. 07:40
Ez csak egy az E betüsök közül.Szerintem is felesleges túlzásokba esni ez ügyben.Ha valaki ki akarja kerülni őket,akkor simán ki tudja.Egyszerűen nem vesz kész termékeket.
2007. szept. 12. 07:36

Ez csak hisztéria

ezek szerint semmit se együnk ,,,az is káros

2007. aug. 19. 14:20
Az országos főállatorvos közleménye arra kéri az embereket, hogy egyelőre ne fogyasszanak olyan élelmiszert, amely guar gumi fedőnevű adalékot (E 412) tartalmaz. Ennek oka az, hogy két sájci cég dioxinnal (rákkeltő) súlyosan szennyezett guargumi adalékanyagot hozott forgalomba, melyből hozzánk is jutott. A gyártó illetve forgalmazó cégek lehetőséget kaptak a termékek bevizsgálására, de összesen 17 éltek vele. A hatóság további vizsgálatokat folytat, és a határidő letelte után az egészségre ártalmas hatóanyagot tartalmazó élelmiszer forgalmazókat súlyosan megbünteti.

Ugrás a teljes írásra: Lista a guar-gumit tartalmazó élelmiszerekről

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook