Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Lipóma műtét fórum

Lipóma műtét (beszélgetős fórum)


21. Etka25
2013. febr. 6. 19:33

Sziasztok!

Nekem a jobb lapockám alatt volt egy Lipóma. Mindig zsibbadt a csuklyásizmom, nem tudtam mitől. A masszőr vette észre, hogy van ott valami! Felkerestem egy sebészt megbeszéltük a műtétet és folyamatát. Nagy nehezen rá vettem magam a műtétre, amitől nagyon féltem. Először érzéstelítőt kaptam, várt 5-10 percet, semmit nem éreztem addig, amíg a doki fel nem fedezett egy „fiókát”(egy kisebb lipóma a nagy mellett). Ekkor az ujjával a bőröm alá nyúl és kihúzta, majd kivágta. Összevarrta, majd 2 csövet tett bele, hogy könnyebben tudjon tisztulni. Másnapra elmúlt a zsibbadás…

A műtét Csütörtökön volt. Szombaton kötést kellett cserélni. Ekkor vettem észre, hogy nagyon szépen gyógyul, majdnem sebes volt. Pénteken mentem varratszedésre, nem volt semmi gond. Rá 3napra kenegettem a hátam hegösszehúzó krémmel, ekkor vettem észre, hogy ugyanúgy ott van a púp, mint idáig. Megijedtem, mert akkor még nem volt szövettani eredményem sem, egyből a rosszra gondoltam. Elmentem a dokihoz, azt mondta gyulladásban van, nagyon hamar ki lett véve a cső. Egy injekciós tűvel beleszúrt és 2 fecskendőnyi pirosas-sárgás váladékot tudott kiszívni. Most egy mélyedés van a hátamon. Ha megint megtelítődik akkor mennem kell kiszívja, de ha gennyes lesz megint fel kell vágni!:(

Ennyi az én történetem! Sziasztok! 

2011. nov. 9. 08:37

Sziasztok! Nyilatkozna valaki névvel és fotóval lipóma műtét témában saját tapasztalatairól az egyik női hetilap Egészség rovatának?


safarzsofia@gmail.com

19. moonlight0203 (válaszként erre: 18. - Enethy)
2011. okt. 27. 23:27
Ez pont olyan, mint a rákszűrés: nagyon nem kéne elhanyagolni. Hogy miért? Többnyire jó indulatú, de a növekedését kötelező figyelni, rendszeresen ellenőriztetni. A páromnak több ilyen is van a testében, egy a gerinccsatornában, amiből paraplégia lett és kerekesszékben kötött ki. Ő ezt optimistán fogta fel, szóval nem kell ájuldozni, csak oda kell rá figyelni és nem elbagatellizálni!Ha zsibbad a lábad, akkor kérj gerincmenti vizsgálatokat is feltétlenül! Jobbulást kívánok!
18. Enethy
2011. júl. 21. 09:33
Sziasztok!Remélem aktív még ez a fórum.Nekem a nyakamon növekszik már több mint 15 éve egy lipóma.Kényelmetlen nagyon fekvésnél vagy ha felemelem a kezem.A doki azt mondta ezt altatással veszi csak ki,nagyon parázok,valakinek volt már ilyen nagy(öklömnyi)lipómája?Zsibbad a lábom hónapok óta és a derekem is egy év alatt 6 csípődött be,szerintem köze lehet a limómához,mivel emiatt rossz a tartásom.Remélem tud valaki valami biztatót írni.
2011. febr. 14. 21:07
Juj,ezt nem is ebbe a rovatba akartam írni!! :))
2011. febr. 14. 20:59
Hajrá Alekosz!!!!!!
15. papucska (válaszként erre: 12. - Papucska)
2011. febr. 14. 20:07
Szia.A helyzet az.Visszamentem ma a sebészetre,de egy másik ker.-be.Itt most az orvos tett rá kenőcsöt,ami két napig rajta lesz,ez talán lelohassza a gyulladást.Ha nem,akkor meg kell nyitni,kipucolni a gennyet,és majd 1hónap múlva teljesen kivágni a zsírmirigyet.Nekem ez valahogy érthetetlen volt.Mindenesetre reménykedem,először is a gyulladás csökkenni fog.
2011. febr. 13. 09:34
Nekem is volt egy a hasamon , körbeinyekciózták és kivették, nem is éreztem, de az biztos hogy akinek már volt egyszer az számíthat rá hogy lesz mégegyszer, nekem most a kezembe van, de már ezt nem vágatom ki csak ha nagyon megnő...
13. a14deb9047 (válaszként erre: 1. - Papucska)
2011. febr. 13. 09:34
Nekem kétszer is volt a jobb térdhajlatban tyúktojás-nagyságú...
12. papucska (válaszként erre: 11. - Pmjudit)
2011. febr. 13. 08:04

Rendben!

Holnap délután kell mennem,este megírom!!!

11. pmjudit (válaszként erre: 10. - Papucska)
2011. febr. 13. 08:02

Majd holnap írd meg, hogy mi volt.

Ne izgulj, ne fog fájni, minden Ok. lesz!

10. papucska (válaszként erre: 9. - Pmjudit)
2011. febr. 13. 07:57
Köszi a biztatást!!! :)
9. pmjudit (válaszként erre: 6. - Papucska)
2011. febr. 13. 07:55

Igen, megbeszéltem a dokival, így maszekban ment.

Ne félj, felesleges.

Elérzésteleníti úgy, hoyg semmit sem fogsz érezni ill. némi meleget, amikor a vér folyik.

Beszélgetés közben szólt, hogy nem fáj? - mert ,ár vágom.

Ha fáj ad még érzéstelenítőt.

A cső kivezette a váladékot a kötésbe.

Már első éjjel aludtam a hátamon, csövestől:))) Mikor megébredtem, akkor jutottt eszembe, hogy jaj a vágásom.

8. papucska (válaszként erre: 7. - B99048cdfc)
2011. febr. 13. 07:55

Értem!

Az a baj,hogy a jegelés semmit sem használ,már utánanéztem a neten,nincs-e valami gyulladás lehúzó "valami",de nem találtam erre vonatkozólag olyat.

7. b99048cdfc (válaszként erre: 6. - Papucska)
2011. febr. 13. 07:51
A cső csak azért kell,hogy tisztuljon. A férjemnek nem volt.
6. papucska (válaszként erre: 5. - Pmjudit)
2011. febr. 13. 07:49

Magnúton csináltattad?

Csövek??Jézus!!!

Most már mégjobban félek,de legalább tudom,mire készüljek fel.

2011. febr. 13. 07:47
Körbe injekciózta, szúrt min. 6 helyre, mivel diónyi volt. nagyon rendes volt a doki, végig beszélgettünk, viszont úgy kellett mennem, hogy lehet egy éjszakát bent alszok, ha nagyon vérezne. Szerencsére nem kellett maradnom, tett be csövet, azt másnap kivette, a varratokat 1 hét múlva.
2011. febr. 13. 07:44
Ha nem lenne begyulladva,én sem félnék,de így!Injekcióval történik az érzéstelenítés?Ne haragudjatok,hogy így részletesen kérdezek,de nagyon félek!!!!
3. b99048cdfc (válaszként erre: 1. - Papucska)
2011. febr. 13. 07:40
A férjemnek volt. Ki is vették. Kis heggel gyógyult. de azóta van máshol:((
2011. febr. 13. 07:40
Nekem karácsony előtt vettek ki egy lipómát a hátamból. Igaz nem volt gyulladt, nagyon paráztam, de egyáltalán nem fájt.
2011. febr. 13. 07:38

Van hátul a tarkómon egy borsószem nagyságú zsírmirigy,ami már be van gyulladva,fáj.Voltam sebészeten,mondták,most hétvégén jegeljem,és hétfőn vissza kell mennem,és megnyitják,de ha a gyulladás fennáll,sajnos nagyobb feltárást kell csinálni.Kinek volt már ilyen műtétje,eltudják-e tökéletesen érzésteleníteni,ha gyulladt?

Köszönöm

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook