Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Lidl dolgozók - munkahelyi tapasztalatok fórum

Lidl dolgozók - munkahelyi tapasztalatok (beszélgetős fórum)


1 2
32. egerszilvi (válaszként erre: 1. - 81móni)
2022. ápr. 27. 18:38
Szia! Érdekelne, hogy azóta mi történt??? Oda mentél dolgozni?? Én is pont most vagyok ebben a helyzetben... és nem tudom mit csináljak...
31. soyle74 (válaszként erre: 30. - Mezei Virág)
2018. nov. 2. 18:01

Hmm, értem. :)


Hát én pár utcával arrébb lakom tőle, de lehet, hogy már összefutottunk ott egymással korábban, akár többször is. :)

30. Mezei Virág (válaszként erre: 29. - Soyle74)
2018. nov. 2. 17:47

Kicsi.

Mivel itt lakom majdnem mellette,sokat járok oda vásárolni. Lehet, hogy már összefutottunk! :)

29. soyle74 (válaszként erre: 28. - Mezei Virág)
2018. nov. 2. 17:34

Ok. :)


Kicsi a világ... :)

28. Mezei Virág (válaszként erre: 27. - Soyle74)
2018. nov. 2. 17:22
:) Később voltam ott.
27. soyle74 (válaszként erre: 26. - Mezei Virág)
2018. nov. 2. 17:18

Ooh, akkor lehet láttuk is egymást... :)

Én olyan 8:30 körül mentem oda, és bent voltam kb. 20 percig.

26. Mezei Virág (válaszként erre: 22. - Soyle74)
2018. nov. 2. 17:13
Én is ott vásároltam. ;)
25. Mezei Virág (válaszként erre: 23. - Birebora)
2018. nov. 2. 17:02

Valóban bábúként rángatják őket. :(

Nem is maradnak sokáig. Rabszolgamunka...

24. soyle74 (válaszként erre: 23. - Birebora)
2018. nov. 2. 17:00

Hát az biztos, 30 éve teljesen más világ volt...


Hát ezt a "bábúként rángatást" azért írtam, mert ilyen se volt régen, legalábbis nálam nem fordult elő, mindig ugyanaz volt a feladatom.

Jó tudom ez már egy más, egy sokkal gyorsabb világ, más igényekkel, elvárásokkal.

Csak fura látnom, hogy mekkorát változott a világ néhány évtized alatt.


Jó hát van, aki fel tudja venni ezt a pörgést, én biztos nem tudnám.

23. birebora (válaszként erre: 22. - Soyle74)
2018. nov. 2. 16:41

A 90-es évekhez képest minden, de minden megváltozott és más mint akkor volt. Bármerre nézel kevés dolog működik és zajlik úgy mint akkor 30 évvel ezelőtt.

Miért mondod, hogy "bábúként rángatják" őket?

Ez a dolguk, ilyen a munkafolyamat és a munkarend.


Én is voltam ma a Lidl-be. Amikor beléptem hallottam, hogy nyitnak egy pénztárt mert sokan vártak, amikor a pénztárnál álltam akkor meg zárt be mert nem volt annyi vásárló már. A többiek pakoltak, helyet csináltak, feltöltöttek, folyamatosan ment a meló. Miért jobb az amikor párosával állnak és semmit nem csinálnak az eladók vagy éppen egyet sem látsz és nem tudsz kérdezni tőle? Itt legalább a vásárlók között vannak és lehet tőlük tájékozódni.

2018. nov. 2. 12:40

Na ma reggel megint voltam vásárolni a Kispesti Lidl-ben.


Tapasztalataim:

Megint újabb dolgozókat láttam, akiket eddig nem, az eladótérben pakolásztak, főleg fiatalabb lányok, de volt egy srác is, aki ugyanígy pakolászott, de mire odaértem a pénztárhoz, már a pénztárban ült ez a srác. :)

Két lány munka közben egymással nevetgélt valamin, aztán az egyikük készségesen segített egy vásárlónak valamiben, amit az nem talált a boltban magától.

Két másik lányból az egyik éppen valamit magyarázott a másiknak, na ő szerintem tuti új dolgozó volt, meg hát nem is volt ismerős az arca a számomra.

Folyamatosan dolgoztak, nem álltak meg most sem, közben időnként a fülesükön egymással beszélgettek szakmai dolgokról.


Hát kb. ezeket a dolgokat csíptem el a mai vásárlásom során. :)


Szóval nagyon pörgős munka ez, én tuti, hogy nem tudnám sokáig csinálni, mert nem hiszem, hogy sokáig el tudnám tűrni, hogy bábuként rángatnak ide-oda szinte folyamatosan... :/


Persze joggal mondhatnátok, hogy miért nem csak vásárolok ott, minek figyelem a dolgozókat, hát egyrészt ez kíváncsiság is a részemről, másrészt pedig anno magam is dolgoztam kereskedelemben eladóként, igaz még régebben a '90-es évek elején. De az az idő teljesen más volt, mint a mostani, akkor még nem voltak ilyen üzletek, plázák meg pláne nem.

2018. okt. 30. 12:14
Az a mi boltunkban is úgy van, hogy ki-be ugrálnak a pénztárosok, még nem figyeltem meg, hogy mindenkinek van-e saját kasszája, ahová beül, meg ahonnan kiugrik, de ha ott dolgoznék, azt biztos, hogy nem vállalnám, hogy közös kasszánk legyen.
20. soyle74 (válaszként erre: 19. - Nyamitörp)
2018. okt. 30. 12:02

Na hát igen, pont erről beszéltem én is, hogy üzlete válogatja, pontosabban a főnökség.

Van ahol egész jó a csapat, de a legtöbb helyen szerintem mindennaposak lehetnek a különböző balhék.


Hát de így akkor hogy tervezz bármit is a pároddal vagy a családoddal, ha ezek simán keresztül húzhatják a terveidet?! Ez szerintem abszurdum. :/

19. Nyamitörp (válaszként erre: 15. - Soyle74)
2018. okt. 28. 21:42

Nem írtál hülyeséget. A hozzám közeli Lidl-ben és Aldiban is sokszor cserélődik a személyzet és én is hallom őket panaszkodni, meg egymást is piszkálják.

De van egy ismerősöm, ő Pesterzsébeten dolgozik az egyik Lidl-ben és ő szereti. Azt mondja, hogy jó a kollektíva, sokat kell dolgozni, de azzal nincs gondja. Egyedül a beosztásra panaszkodik. Soha nem tud előre tervezni és ez miatt van, hogy hetekig, de akár hónapokig nem tud találkozni a családjával, barátaival, mert képtelen összeegyeztetni az időpontot. Megbeszéli valakivel, hogy mondjuk jövő héten szombaton szabadnapos lesz, aztán péntek este kiderül, hogy be kell mennie.

2018. okt. 28. 18:46
Ott még nem voltam:)
17. soyle74 (válaszként erre: 16. - Birebora)
2018. okt. 28. 18:42
Én a kispesti Kossuth téri Lidlbe szoktam járni. : )
16. birebora (válaszként erre: 14. - Féknyom)
2018. okt. 28. 18:00

Én is odajárok:)

Mondjuk biztos, hogy nem egy Lidl-be:)

15. soyle74 (válaszként erre: 14. - Féknyom)
2018. okt. 28. 17:13

Igen néha odajárok vásárolni, meg figyelem a dolgozókat is, illetve beszélgetek olyanokkal, akik hasonló helyeken dolgoznak/dolgoztak, ill. olvasok véleményeket, beszámolókat hasonló témákban.

De ahogy bebizonyosodott azóta, olyan nagy hülyeségeket nem írtam le...

14. féknyom (válaszként erre: 5. - Semleges)
2018. okt. 28. 09:53
Ő tudja, oda jár vásárolni.
13. Nyamitörp (válaszként erre: 4. - Soyle74)
2018. okt. 27. 21:54

A részmunkaidősök azért dolgoznak "többet", mert már nem úgy van, hogy napi 4 órára vesznek fel, hanem havi ill. 3 havi időkeretben dolgoznak.

Az ebédidőt már nagyon régóta le kell dolgozni a legtöbb helyen. Irodai munkák esetén is.

Egyébként vásárlóként nekem is hasonlóak a tapasztalataim a Lidl-el és az Aldi-val kapcsolatosan is. Biztos, hogy eltérőek a körülmények boltonként, ahova én járok ott én is ezt látom.

A csúcs az volt számomra, amikor azt láttam, hogy a vevő bankkártyával fizet és az alatt a pár másodperc alatt, amíg a bank visszaigazolt, addig a pénztáros kiugrott a vásárlóknak pakolásra fenntartott pulthoz, hogy gyorsan összeszedjen néhány eldobált blokkot. Majd gyorsan vissza a kasszába.

12. globus (válaszként erre: 9. - Guruljka)
2018. okt. 27. 21:27

Ez igaz, hogy szabadon nem nagyon kószál eladó... mindegyikük elfoglalt, pakol, szaladgál. Ha közlekedik, lehet látni, hogy céllal megy valahová.

Ehhez képest pl. a sparban kettesével sétálnak, polcfeltöltés közben beszélgetnek, pedig állandó felvétel van. Kasszás sem tördeli össze magát. Nem kritizálom őket sem, csak összehasonlításképpen írtam, Lidlben és Aldiban munkásabb az élet.

11. Bözsi néni (válaszként erre: 1. - 81móni)
2018. okt. 27. 21:16
Talán kérdezd meg a dolgozókat abban a boltban ahová szeretnél menni dolgozni. Ők biztosan el tudják mondani neked, milyen ott.
2018. okt. 27. 18:27

Elgyötört?

Fiatalokat látok többnyire, teszik a dolgukat mint mindenki aki dolgozik és munkában van. Valóban nem mosolyognak. Én nem hiányolom a mosolygást, gyorsan megveszem ami kell és megyek tovább.

2018. okt. 27. 18:15

Én is csak vásárlóként tudom:

A hozzánk közeli Lidl-ben az eladótérben úgy kell eladót vadászni. Általában egy óriási rakás árut pakol éppen, akit megtalál az ember, viszont kivétel nélkül mindig készségesen segít mindegyik.

Mosolygós arcot kevésbé, inkább elgyötört arcot látni.

Head-set van rajtuk, ezzel talán még kevésbé tudnak "elbújni".

8. soyle74 (válaszként erre: 7. - 82b19139c2)
2018. okt. 27. 18:10
Hát igen, én is erről beszéltem, hogy boltja válogatja a főnökséget. De akkor ezek szerint az is igaz, hogy sokat kell dolgozni, és a munkaidővel is szívesen trükköznek sajnos időnként a vezetők. :/
7. 82b19139c2 (válaszként erre: 4. - Soyle74)
2018. okt. 27. 17:49
Nálunk meg pont, hogy nagyon jó csapat van, évek óta ugyanazok az arcok. Szeretik egymást és a vásárlókkal is mindig kedvesek,mosolygósak. Szóval ez abszolút bolt és csapat függő. Viszont nagyon sokat kell dolgozni, szabadság alatt nem, de szabadnap alatt behívhatnak (és be is szokták őket). Sokszor hiába délelőttös valaki, visszahívják délután is,mert kell a munkaerő. Nagyon kevés a szabadidő.
6. soyle74 (válaszként erre: 5. - Semleges)
2018. okt. 27. 11:31

Nos igazad van, én sem annyira szívesen írtam le ezeket a dolgokat, csak egyrészt ezeket tapasztaltam, illetve mások elmondásait vettem alapul. Aztán persze az is lehetséges, hogy akik ezeket elmondták, leírták, kissé vagy nagyon eltúlozták a dolgokat, de ezt nem hinném. Azért a saját szememnek már csak hiszek...


Igen, abban is igazad van, hogy valószínűleg olyan sokat nem fog tudni kamatoztatni a hozzászólásomból a fórumindító, de némi támpontnak azért valószínűleg jó lesz, főleg ezek után, hogy nemigen szólt hozzá más a témához rajtunk kívül.


És valóban, az is igaz, hogy nem minden bolt egyforma, attól függ, hogy éppen milyen a vezetőség ott. Szeretnek-e "kiskirályt" játszani, vagy azért meg vannak áldva némi empátiával a dolgozók felé.


Értelek én, de én akkor is azt mondom, hogy egy pénztárban inkább csak pénztárosok legyenek, a polcok feltöltésére meg ott a Polcszervíz. Bár a Lidlben akkor ezek szerint ilyen nincs.

Illetve persze, hogy nincs, mert még sosem láttam, ez a titulus inkább az Auchanokra, Tescokra jellemző, amik ugye nagyobb területűek.


Azt, hogy a Lidl-es dolgozók mindig időben megkapják a pénzüket, azt pont egy Lidl-es dolgozó írta, szóval ez valószínű így van.


Jó a Lidl, igazad van ebben is, én is szeretem, szinte minden héten megyek 1x oda vásárolni, csak feltűnt, hogy ki-berángatják a dolgozókat a pénztárból árut feltölteni, vagy éppen fordítva. Olyat is láttam már a saját szememmel, hogy pakolta az árut a dolgozó, és behívták pénztárba, majd pár perc múlva kivették onnan, és ment vissza árut pakolni. Meg is jegyeztük ott egymás közt vásárlók, hogy na ennek aztán sok értelme volt... :/ De az ALDI-ban is hasonló a helyzet, de úgy vettem észre, hogy a Lidl-ben még gyakoribb ez.


Persze mindenhol kell dolgozni, csak nem mindegy, hogy hogyan bánnak a dolgozókkal. Bár van aki képes lenyelni szinte mindent, de volt aki elsírta magát, mert úgy megbántották őt, vagy lekurvázták, vagy éppen úgy bántak vele, mint a kutyával /sem/. Ez mondjuk speciel Auchan ill. CBA bolt volt, de simán el tudom képzelni más áruházláncnál is.


Szóval aki azt mondja, hogy ezeken a helyeken ilyen dolgok nincsenek időnként, az egyszerűen hazudik! De az is igaz, hogy próba-szerencse /vagy szerencsétlenség/, ez majd idővel kiderül úgyis...

5. semleges (válaszként erre: 4. - Soyle74)
2018. okt. 27. 11:10

Hát, nem is tudom. Rossz volt olvasni a hozzászólásodat, hogy segítettél-e nem vagyok benne biztos:)

Szerintem egy Lidl-s dolgozó tudná megmondani igazán, hogy az ó boltjában hogy van. És még abból sem lehetne messzemenően általánosítani, mert nem törvényszerű, hogy mindenhol úgy van.


Én mint vásárló azért is szeretem a lidl-t mert általában amint látják, hogy sor áll a pénztárnál rögtön nyitnak újat, hogy a várakozási időt lecsökkentsék. Ha ez ugráltatás akkor az, de nem veszik el az én időmet. Igen gyorsak és figyelmesek. Türelmesek is. Hogy töltik a polcokat? Hát ezt nem is értem. Szeretnél üres polcok előtt állni?:) Fogy az árú újra kipakolják, hogy kegyen délután is vagy másnap is. Az zöldségük, húsuk szép, tejtermékük jó, akcióik átlagon felüliek. Szerintem.


Mások is keményen dolgoznak és lehet, hogy nem kapják meg a pénzüket, vagy nem annyit. A lidl-s legalább megkapja, állítod te. Akkor még sem lehet olyan nagyon rossz. Mindenhol kell dolgozni.


Kedves fórumindító szerintem próbáld meg. Aztán majd írd meg nekünk, hogy milyen dolgozóként, mert mint vásárló én pillanatnyilag a lidl-vel vagyok legjobban megelégedve.

2018. okt. 27. 10:07

Szia Móni!


Hát én lebeszélnélek arról, hogy a Lidlben dolgozz, elég gyakran járok oda vásárolni, és bizony eléggé nyitott füllel és szemmel szoktam figyelgetni az ottani dolgokat, nemcsak vásárolok. 1 perc szabadidejük nincs szegényeknek, úgy ugráltatják őket. Be a pénztárba, ki a pénztárból. Ahogy kijönnek a pénztárból már pakolják is az árut. Vagy fordítva, pakolják az árut, és beutasítják őket a pénztárba.


Nem feltétlenül a Lidlben, de hasonló típusú nagyáruházakban többször is szemtanúja voltam annak, ahogy a beosztottakkal bántak. Meg olyat is hallottam a saját fülemmel, hogy egymás közt azt beszélték a pénztárosok, hogy az egyiküknek nagyon kell már pisilnie, de nem mehet ki, csak az óra végén. Arról nem is beszélve, hogy egymást is cseszegetik a dolgozók, a vezetőkről nem is beszélve. És ez mind az eladótérben, hátul a raktárban szerintem még ennél is durvábbak történhetnek... :/


A pénzt talán megkapják a Lidl-es dolgozók időben, de a Tesco-s dolgozók erre is panaszkodtak már, hogy késett velük a vezetőség. Sőt olyat is hallottam, hogy állítólag Auchanos dolgozót még a saját esküvőjére sem akarták elengedni. Vagy megkapták a szabit, vagy nem, de volt olyan hely is, ahol kötelező túlórára fogták a dolgozókat. Hiába vették fel őket 4 vagy 6 órára dolgozni, több időt dolgoztattak velük.


De visszatérve a Lidl-re, az én tapasztalatom az, hogy bár keményen hajtanak, sok a meló, de állítólag a pénzt azt rendesen megkapják a dolgozók. Több év alatt talán csak egy olyan esetet tapasztaltam ott vásárlóként, amikor valami vezetőféle kioktatott ott egy dolgozót, ez az Auchanban, Tescoban, CBA-ban jobban jellemző a tapasztalataim szerint. Sőt a CBA-ban olyan is van állítólag, hogy a félórás ebédidőt ledolgoztatják pluszban a dolgozókkal.


Összegezve azt mondom neked, hogy eléggé erős gyomor kell az ottani munkához, még a Lidl-ben is, hogy el bírd viselni hosszútávon. Nem véletlenül cserélődnek a dolgozók ott /is/ elég sűrűn. Én tudom, mert rendszeresen járok Lidlbe is vásárolni, és szinte minden alkalommal látok új arcokat, illetve a régieket már nem. :/


Remélem azért valamit segítettem neked a hozzászólásommal, még ha nem is volt túl pozitív...

3. apeeng (válaszként erre: 1. - 81móni)
2018. okt. 26. 21:59

talán itt kérdezd meg:


[link]

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook