Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Lidl-ben dolgozók, vagy exdolgozók segítenétek? fórum

Lidl-ben dolgozók, vagy exdolgozók segítenétek? (tudásbázis kérdés)

1 2
2023. ápr. 16. 08:31
Sziasztok! Van itt még olyan aki a Lidlbe dolgozik? Azt szeretném kérdezni, hogy kb mikor rakjátok ki a "ments meg" dobozt? Köszi!
47. soyle74 (válaszként erre: 46. - Platthy77)
2020. aug. 3. 18:14

Szia.


És neked milyen tapasztalataid vannak a Lidl-ben dolgozóként?

Leírod, ha nem titok?

46. Platthy77 (válaszként erre: 40. - Csengu)
2020. aug. 3. 12:35
Szia! Lidl dolgozó vagyok.
45. soyle74 (válaszként erre: 43. - Csengu)
2020. júl. 24. 19:36

Hát a fene tudja, de ott talán nem rángatnak téged ide-oda folyamatosan.

Én a '90-es években dolgoztam a kereskedelemben, és a 2000-es években szalagmunkán, és már akkor is eléggé bunkók voltak a főnökök, akkor mostanában milyenek lehetnek vajon?! :/

44. csengu (válaszként erre: 43. - Csengu)
2020. júl. 24. 19:21
mellett
43. csengu (válaszként erre: 42. - Soyle74)
2020. júl. 24. 19:20
Én úgy gondolom egy multicégnél ahol napi 12 órát állsz egy "szalag" mellet nem lehet rosszabb 😊
2020. júl. 24. 19:12

De hogy egy korábbi Lidl-es dolgozó véleményét is mellékeljem a témához:


"Aki pénzt szeretne és nem gond ha esetleg megaláznak és mindig te vagy a sz.r, akkor a Lidl jó választás. Pénz van, megbecsülés nincs."

41. soyle74 (válaszként erre: 40. - Csengu)
2020. júl. 24. 18:54

Én azt mondom, hogy "akinek kedves az élete", az kerülje munka szempontjából nagy ívben a Lidl, Aldi és hasonló üzletláncokat.

Én csak vásárló vagyok ott néha, de nekem az is bőven elég, amit akkor látok, hát még mik történhetnek a háttérben... :/

Szerencsétlen dolgozókat rángatják folyamatosan ide-oda, hol az eladótérbe kell menniük, hol a pénztárba, aztán gondolnak egyet, és 5 perc után kiveszik őket a pénztárból, vissza az eladótérbe vagy a raktárba.

Én nem tudom, hogy minek nézik a dolgozókat, robotnak?! :/

Néha leszúrásokat is szoktam látni-hallani ezeken a helyeken kint az eladótérben, vagy egymás között panaszkodó dolgozókat, szóval ezért gondolom, hogy a raktárban még ennél is durvább dolgok történhetnek.

Persze sokminden függ a helyi vezetőségtől is, hogy milyen a hozzáállásuk, normális, vagy éppen kiskirálynak képzelik magukat.

40. csengu
2020. júl. 24. 18:13

Sziasztok!


Látom már elég régi a fórum, de hátha valaki ismét erre téved :)

Szeretnék olyanoktól véleményt akik jelenleg lidl-be dolgoznak! bármilyen pozívióba vannak.

Érdekelne milyen beosztásban dolgoznak és hogy kb. mennyi a kezdő fizu :)

Köszönöm

39. ritus74 (válaszként erre: 38. - Józsika555)
2017. okt. 13. 12:22

Szia!

Örömmel olvasom hogy létezik ilyen bolt is..

Én 10 éve vagyok a lidlinél..hat inkább nem.irom le mi van nálunk..

Te melyik boltban dolgozol ahol ilyen kedvesek??

2017. aug. 21. 14:29

Na csak, h halljatok valami jót is:

Nyáron kezdtem dolgozni a Lidlben 4 órás bolti dolgozóként. Annyit keresek 4 órában mint xyz gyárban 8 órában és ez a kezdő fizu. Eddig nem telt el úgy nap, hogy munka végén ne köszönték volna meg a munkámat. Első héten 4 órákat azóta 5-5,5 órákat dolgoztam, most kértem át magam 6 órába. Szépen kérnek, ha akarnak valamit és megköszönik!!! Kezdőként gyakran előfordul, h elcseszek valamit, de még egyszer sem szúrtak le, hanem elmondták, hogy hogyan kéne, vagy hogy lehetnék hatékonyabb. A mi boltunk mindig tiszta és rendezett, a város másik felén lévő nem egyszer úszott a rohadt barackban. Nem az LIDL-t kell minősíteni, hanem az embereket akik ott dolgoznak. Van akit névtelenül kereshetsz ha egy kollégád nem megfelelő hozzáállással bánik veled. Hozzátenném, hogy az első napon Te választod meg, hogy milyen hangot engedsz meg magaddal szemben, mert a főnököd is sorban áll a lángosért, nem fognak kirúgni ha megköveteled, h emberként kezeljenek.

Amit a Lidlről el lehet mondani, h egy multi. Se több se kevesebb. Munkát vár el fizetésért, rugalmasságot mindkét fél részéről. Nem szereti ha túl összeszokott egy társaság. A munkával kell foglalkozni, nem szappanoperákat gyártani.

2017. jún. 9. 15:09

Előrebocsátom nem vagyok érintetett. Soha nem dolgoztam a kereskedelemben nincs is ilyen irányú végzettségem és ambícióm sem:)


Én személy szerint kedvelem a lidl-t. Tiszta, rendezett, az árú jó, az eladók kedvesek. Amint sor áll a pénztárnál már nyitják a másikat.


Amit hibának rónék fel: nincs próbafülkéjük, pedig hasznos lenne és ha van valami jó ruha akció délutánra, másnapra már nincs belőle, elkapkodják.

36. maddi
2017. jún. 9. 11:04
Hali, ha valaki érintett olvassa még ezt a fórumot: változott valamit a helyzet azóta, hogy ilyen munkaerő-hiány van? Mert azt gondolnám, hogy jobban megbecsülik azokat, akik még ott vannak.
2016. márc. 12. 00:16
Sziasztok . Hat amiket itt olvasok az eleg remiszto..de en nem igy hallottam es most megyek lidl interjura. Az aldiban dolgoztam es arrol is elotte hasonlokat olvastam megsem volt a fele sem igaz , ott is volt feszultseg.kapkodas stb. A szuneteim kivehettem rendesen. A fizu is jo volt.. megelni abbol sem lehet de ha azt nezem reszmunkaidore eleg magas fizetest kaptam. Es engem is negy orasra vettek fel.. es dolgoztam 12-13 orat. De akkor nem mentem utana vagy 4-5 napig. Ott a reszmunka ido nem napi orakra van lebontva. Hanem havi elszamolas van. Mesz pl 10 orat. 2 naopot nem. Mesz 8 orat. Van h csak 2 orara mesz be.. az a lenyeg h a honap vegen meglegyen a megfelelo oraszamod. Csak rosszat hallottam az aldirol ahhoz kepest azota sem talalok olxan korrekt helyet . Rendes etkezo. Oltozo. Szunetm szabadnap. Stb. Annak ellenere h ok nelkul ok rugtak ki.. rosszat nm nagyon tudok mondabi
34. bc709fe5d9 (válaszként erre: 33. - Nikcsicat)
2013. aug. 23. 19:50

Szia, amint látom picivel több, mint egy hónapja mentél a lidl-be interjúra. Elmentél végül?

Én holnap megyek, és amiket itt olvasok, az nem valami biztató, pedig én dolgoztam már igazán rabszolgatartó helyen, pl. gyorsétteremben..


A kérdésem az lenne, hogy ha elmentél akkor mi volt? Nekem azt mondták, hogy vigyek tollat, de nem értem mért..


Köszi előre is a választ :)

33. Nikcsicat (válaszként erre: 32. - Papaya839)
2013. júl. 12. 14:10
Hol dolgozátál? Ha pesten, megírnád, hogy hanyadik kerületben? Én jövőhéten megyek interjúra, de most elgondolkodtam rajta, hogy más meló után nézek.
32. papaya839 (válaszként erre: 31. - Papaya839)
2013. febr. 18. 00:36

Ja és ha szabin vagy v. pihenőnapon, tökmindegy, 10alkalomból 8x felhívtak, hogy be tudnék e menni, mert xy beteg...

Beosztásod? Tényleg ne tervezz, mert kiírnak valamit, fél napon belül változik 2x, a héten pedig még 5x átírják.

Túlórázni már tilos. volt hogy hajnali fél 1re értem haza, viszont már nincs ilyen de ha esetleg kicsit ráhúzol az akcióváltás miatt, hát ne reménykedj, hogy jobb lesz a fizud, majd lecsúszod. Első két hétben dolgozol 10-11-12 órát, utolsó héten meg otthon ülsz. Ez mi?

2013. febr. 18. 00:28

Sziasztok!

Fél éve vagyok a Lidl-nél, mint 6órás bolti dolgozó.

Ha a véleményemre vagy kíváncsi, csatlakozom az előttem szólókhoz, NE menj oda csak ha diliházban kívánsz kikötni.

Én is dolgozni mentem oda, tudtam mire vállalkozom, mindenki de tényleg MINDENKI le akart beszélni róla, ám én én mindenképpen oda akartam bekerülni, mondván hogy van feljődési lehetőség és jó a pénz is.

A dolgok ott kezdődnek, hogy a pénz nem is olyan jó mint vártad, mint mondták és bármennyire igyekszel, mindig leszídnak valamiért, egyszerűen lehetetlenség megfelelni mindig mindenkinek.

Én személy szerint, főiskolai végzettséggel mentem oda, mindenkinek maxmimálisan megadtam a tiszteletet ám ez nem volt kölcsönös. Boltvezetővel még nem volt problémám, ám mindenki más egy megtört, összeroppant, idegbeteg robot, rabszolga. Szünet van, öt perc, papíron persze fél óra, ám tömd be a kajád öt perc alatt és menj el mosdóba is még úgy, hogy az öt percbe belférjen különben kieszélnek. 6órs vagyok de néha 10-12 órát dolgozom, ilyenkor előírnak 60 perc szünetet de a másik felét sohasem kapod meg, ha mernél szólni ( én nem tettem de más igen),megszólnak, hogy nem divat a második szünet, wc-re is akkor mehetsz el ha már kb bepisilsz, enni néha este 7kor küldenek el , mikor már kopog a szemed, nem látsz 2ig, le vagy gyengülve és szarják le hogy délre mentél vagy 2re, van hogy csak késő este küldenek el. Megjegyezni, hogy éhes vagy, TILOS,mert azt mondják, hogy lehet menni máshová. Ez van itt.

Nő létemre olyan nehéz ládákat emelek és időre mindezt, hogy néha sírva megyek haza mert annyira fáj a derekam. Ez a fél év maximálisan elég volt arra, hogy kimondjam, soha többé lidl, nem, hogy előrelépni, még vásárolni sem szeretnék soha többé bemenni ebbe az inkorrekt rabszolgatartó börtönbe! Mindent időre kell, minden lépteted nézik és a többi törtető rabszolga, aki ott van 5-8éve abban bízva, hogy lesz belőle valami egyszer, mindenki idegroncs és élete nincs.

Szóval mint mondtam, dolgozni mentem oda, hajtottam, pörögtem, meg is voltak elégedve velem, de úgy gondolom, hogy ez hosszútávon nem munkahely, nem lehet bírni, a folyamatos stressz, hogy megfelelj a területiseknek, a vezeőtdnek, a helyetteseknek , a kollegáidnak (akik azt figyelik mikor hibázol és rohannak kipofázni, tök mindegy hogy hibáztál vagy sem, nekik szar vagy mert abban az álomban élnek, hogy kiemelik őket, pedig a legtöbbjük hiába végzi el "jól" a rábízott munkát, általában csak egy IQ nulla, írni nem tudó csicskás rabszolga) és persze meg kell felelned a vásárlóknak. Nem ez nem munkahely, minden csak az nem. Ahol én vagyok, velem kezdett 3 csaj, már egyik sincs ott, mert nem bírták. Van két vezető helyettes, aki kiköpi a lelkét is, de mindig le vannak cseszve , hogy nem hordtak ki elég árut, stb.. ők is el akarnak menni. A fél év alatt, mióta itt vagyok az 5. területi vezető van, komolyan mondom ez az egész egy vicc. Szánalmas, tényleg SENKINEK SEM AJÁNLOM

2013. febr. 12. 09:27
Cipruson a lidl-ben heti 4 napos, 6 órás munkabér ( vasárnap szabad): 650 euro-t kapnak. Az a nem semmi, otthon meg mennyi a fizu, pfff
2013. febr. 12. 09:19

Egy munkahely nem nyaralóhely.

Mindenhol dolgozni kell.

Ki kell érdemelni a megbecsülést.Van aki megszokik és van aki megszökik.

Van aki egy nap után otthagyja,mert fel kell neki emelni egy karton vizet (?).

Nem értek egyet a negatív hozzászólókkal.

Ez az én személyes véleményem.

2013. febr. 12. 08:53

Sziasztok!


A lidl egy katasztrófa.....minden téren!!! Ahogy bánnak az emberekkel....állatokkal különbül beszélnek....

Sajnos, ahol én dolgoztam, ott férfiak nem voltak, így mindent nekünk, nőknek kellett cipelni, húzni, vonni.....egy biztos:a pénz nagyon kevés ezért a kuli munkáért,itt végig kell járd a "szamárlétrát"...hiába van normális végzettséged.

Bármit teszel, csinálsz, az sosem jó...nem egyszer szóltak, ha nem húzod gyorsabban a békával az árút, ráhúzom a lábadra,itt sietni kell, stb....

A kaja időt nem tartják be,a munkaszerződések gázosak....eleve ott kezdődik, hogy mindenki áthelyezhető....persze, ha nem tetszik a munkád, ezt meg is teszik, ellehetetlenítve a dolgozók életét....

2012. okt. 20. 10:27

Sziasztok! Én dolgoztam a Lidl-ben.

fél óra kaja idő jár amit le is kell dolgozz ha akarod ha nem , DE NEM ENGEDIK H LE TÖLTSD gyorsan kajálj meg 5 perc alatt és nyomás vissza vagyis ingyen dolgozok napi 25 percet,de ez semmi ahoz képest hogy a kasszában ülök egész nap és nem tudok el menni a mosdóra, illetve ha 1 perc alatt 30 terméket nem blokkolsz le akkor le vagy szidva h milyen rosszul dolgozol stb. állattoként embertelenül bántak velünk ,tök mind1 h mi bajod van csak dolgozzál betegen is ! Senkinek nem ajánlom pest környéki ldil eket talán a vidékiekben jobb a helyzet de ezt nem tudom. A főnőknek sem volt jó soha semmi és egy két régi dolgozón már láttam h az évek alatt sajnos idegroncsok lettek.Nagy reményekkel jöttem ide de nagyon nagyot csalódtam ,amitől még undorodtam h napról napra változott a beosztás sose tudtam tervezni semmit se . úgy kellett dolgozni mint egy gép ha már picit is lassabban mentél vagy lassan húztad az árut vagy lassaban pakoltál át fél karton vizet már akkor is szóltak,a mirelit áruk pakolásához sem adtak semmilyen kesztyűt ,pedig kellett volna,a kasszások reggel töltik fel az egész boltot kb 1-2 óra alatt azért nem látni mást a boltban záráskor meg mossák meg takarítják fel az egészet, jah és kb 3-4 en mondták meg h mit csinálj csak mindenki mást és ha nem tudsz 3 felé szakadni szintén te vagy a rossz semmit nem csináló dolgozó.Boldog voltam mikor el jöttem innen ,a pénz meg ezért a munkért nagyon kevés én szerintem ,de biztos vannak más üzletek ahol nem ez a mentalitás megy vagy talán jobban meg vannak oldva a dolgok ,de ahol én voltam ott hatalmas volt a hajtás,vásárolni talán jó itt meg jól is néznek ki de igazán h mit küszködnek nap mint nap az ott dolgozók azt sokan nem tudják.De hát erről szól a kereskedelem dolgozz minél többet minél kevesebbért.

26. flyer32 (válaszként erre: 25. - E7d58500d8)
2011. febr. 19. 21:32
:D
2011. febr. 12. 22:02

Bocs:)

Én, most vagyok ott 1 éve.

Kitartás!!!!

24. e7d58500d8 (válaszként erre: 23. - Flyer32)
2011. febr. 12. 22:02

Nagyon, nagyon, nagyon ismerős!!!!!!

Én

2011. febr. 12. 20:13

Sziasztok!


Már egy ideje a lidl-ben vagyok, mert felvettek. Csak az menjen oda felvételizni, aki máshogy nem tudja megoldani. A pénz az nagyon jó és korrektek, mert nekem még nem volt túlórám. De a kolléganőimnek sem, mert azt nem szeretik kifizetni, hiszen jóval többet kell, mint mondjuk hétvégén, ezért tilos a túlóra! A rossz, hogy csak robot lehetsz. Nekem nem nagyon van ebédidőm, wc-re is csak akkor megyek, ha már majdnem csurog. A pénz jó, ami tudom, hogy fontos, de ezen kívül lelketlenek és hajtanak. Plusz, mindegy milyen jól csinálod, ha az egyik főnök megdicsér, a másik rögtön leszedi a fejed valamiért.

2010. szept. 4. 11:47

sziasztok!


én ma voltam állásinterjún (bv vagy bvh) még azt is megkérdezte, hogy a jelenlegi főnökömnek milyen autója van. nem túl meggyőző és a neten fent lévő fizetést csak kb. 1-1,5 év múlva kapja meg az ember. az elején kikötik, hogy ez egy német cég a követelmények erősek. nem mondták ki nyíltan, de a vezetők látástól-mikulásig dolgoznak (hozzátették, hogy ennyi pénzért ez a minimum), a többiek a szerződés szerinti óraszámban. aki interjúra megy, az jobb ha tudja! én pl. Bp-re jelentkeztem, de vidékre hívtak be. nem tudom hogyan keveredett oda a papírom. erről ennyit.

2010. aug. 16. 08:37
Tőletek mit kérdeztek az állásinterjún?Én ma megyek...
2010. márc. 12. 17:22

Az előzőhöz még 1 kérdés: A hétvégések 2x10 órát vagy 2x8 órát dolgoznak?

Köszi!

2010. márc. 12. 17:20

Sziasztok!

Mivel a Lidl-ben van hétvégés, ezzel kapcsolatban tudnátok segíteni?

Hogy számolják nekik a szabadságot?

Köszi!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook