Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Lezáratták a szemétledobókat a lakótelepünkön, mit lehet tenni? fórum

Lezáratták a szemétledobókat a lakótelepünkön, mit lehet tenni? (tudásbázis kérdés)


23. Dodi44
2019. aug. 24. 20:09

"Lezarattak a szemet ledobokat"

Amikor katona voltam, akkor volt az az eljaras, hogy az egyes hibazo kiskatonak buneert az egesz rajt megbuntettek. De azt is meg kell emlitenem, hogy akkor volt olyan, hogy "pokrocozas"!

Ami azt jelentette, hogy ejjel, miutan "mindenki" aludt, ugy oten-hatan felkeltunk es a pokrocokat radobaltuk arra a ferfire, aki miatt mar tobbszor meg voltunk buntetve, es a pokroc alatt mindnyajan kifelyeztuk a rosszallasainkat!!! utanna a viselkedese megvaltozott, es tobbet nem lett a rajunk kolektivan megbuntetve. A pokrocozas hatasos eredmenyt ert el.

Kozottunk akkor nem szamitott, hogy kissebbseg, vagy nagyobbsag... De a modszer jol mukodott.

Mas. Manapsag mar a computer camerak mar olyan olcsok, talan a szemet ledobokat is lehetne figyelni, es aki nem megfelelo csomagolasban helyezi bele a szemetet, a szemetledobo tisztitasi dijat meg kell vele fizettetni, bar ki is a delikvens, es ha nem fizeti ki, mar repul is a lakasbol! HA a lakas az ove volt, akkor eladni, elarverezni a lakast, es a tisztitasi dij levonasa utan a megmaradt penz odaadni neki. Le is ut fel is ut!

22. Dodi44 (válaszként erre: 19. - Emagdi)
2019. aug. 24. 19:36

Felenk, az a torveny, es a szokas, ha a kutyakat napi setaikra viszik, a setaltatonak, lathatoan vinni kell, amivel feltakaritja miutan, a kutyaja a dolgat elvegezte masnak a hazaelotti fuvon.

Ezt csak azert emlitettem meg, mert nekem nincsen kutyam, es egy napon a kulso ajtom kilincsere volt akasztva egy "szeretet" csomag, kutya kaka...

A tulbuzgo valaki, elnezte a dolgokat...

2019. aug. 24. 18:59
levinni a kukába
2019. aug. 24. 15:36

[link]


Még mindig téma a szemétledobók bezárása.

19. emagdi (válaszként erre: 17. - F9a0a36712)
2008. aug. 13. 18:31

vissza kell vinni az ajtaja elé, odaborítani neki, hadd szagolja:))

persze azért előtte jobb lenne, ha meg lehetne mégis győzni arról, hogy milyen előnyei vannak ha nem használjátok a ledobót.

2008. aug. 13. 18:04
vidd le a kukába,mi is azt tesszük....
17. f9a0a36712 (válaszként erre: 16. - Era06)
2008. aug. 13. 17:00

...bárcsak jutna el a tárolóig, akár a kuka mellé! Ma az egyik nő közölte, hogy csakzértis az utcára fogja rakni, mert ő aztán hozzá nem nyúl a kilincshez meg a kulcshoz! Ő szemétledobóval együtt vette a lakást.

Jelzem, ha ide mer "sztrájkolni" az ablakom alá, felviszem az ajtaja elé, ott háborúzzon!

16. era06
2008. aug. 13. 09:52

10 emeletesben lakom, Nállunk márt nagyon régen lezárták a ledobót. Legalább a patkányok nem másznak fel, a szemét nem akad el a csőben. A gond az, hogy "kúlturált" lakótársak a kukatárolót nézik kukának. Enyhén szólva mellé borítják a szemetet. A 80 éves néni is zacskóba rakja a és úgy viszi le, akkor a többi miért nem tudja?

Akkor önt el az agyvíz, amikor lusták levinni LIFTTEL!, inkább kirakják az ajtójuk elé.

Ettől a falra tudnék mászni. Nem tudom ez milyen szokás, és akkor ott díszeleg 2 napig.

Nem igazán értem az emereket, saját vackukba kakilnak. Aki panelba lakik annak elég sokat kell gürizni, hogy fizetni tudja, mégsem becsüli a tulajdonát. Még azt sem lehet mondani, hogy a gyári melós ilyen primitív, mert a nagyságos irodás előtt sincsen felmosva.

2008. aug. 13. 09:49
nem lakat :-) hanem:...mikor én még ott laktam :-)
14. medike01 (válaszként erre: 10. - F9a0a36712)
2008. aug. 13. 09:48

Szia!

Az valóban macerás, hogy mindenki levigye a szemeteszsákot a kukatárolóba.

eg ugye ismerve az embereket, valóban inkább az ajtó előtt fog landolni a zsák :-(

A mi lépcsőházunkban legalábbis mikor én még ott lakat,) az volt a helyzet, hogy a közös képviselő nálunk is bezáratta a kukaledobókat. Viszont nem teljesen, hanem minden szin ten ki lehetett nyitni, de csak a lakóknak.

Meg volt tiltva, hogy "csomagolás nélküli szemetet" dobjunk le. Ezt eddig többen egy lenetebbi szintre dobták ki, ne derüljön ki, hogy ki borította bele a levest. Ezután persze leszűkűlt a kör, hogy ki tehette, mert csak 6 lakásnak volt kulcsa egy ledobóhoz.Miután mindenki rájött, hogy a bezárás a saját érdekünk, egy-két hónap múlva be is tartotta mindenki.

A csótányokat meg teljesen kiírtani úgysem lehet, de ha a lakók vigyáznak a házukra, akkor jó ideig távoltarthatók.

De erre biztosan nem a kuka mellé dobált szemét lesz a megoldás....

13. lizabella (válaszként erre: 12. - Lizabella)
2008. aug. 13. 09:33
Vagyis anyukáméknál,mert nálunk még sajna nyitva van a ledobó.
12. lizabella (válaszként erre: 6. - Emagdi)
2008. aug. 13. 09:32

Úgy van nálunk megcsinálva,hogy a lépcsőház kulcsa nyitja a szemé tárolóét is.Az mindig nálunk van,és nincs az,hogy fent maradt a kulcs....Lehet azért teszik le a szemetet.?

Nem tudom a fórum kiíróéknál,hogy van.

11. emagdi (válaszként erre: 9. - Petiandi)
2008. aug. 13. 06:29

hát, nem tudom... szerintem nem egy nagy probléma levinni a szemetet az emeletről. gondolom van lift, és miért szakadna ki az a szemeteszsák? gondolom a lakástól a ledobóig is el kell vinni, szóval ha odáig nem szakad el, akkor a liftben miért szakadna ki?

tényleg nem értem.

meg azokat sem, akiknek ez probléma.

szerintem higiéniailag sokkal rosszabb az, ha mindenki beleönti a szemetét a ledobóba, és az ott rothad ítéletideig (mert gondolom nem takarítják ki az egész csővezetéket naponta, de talán havonta sem).


az meg persze taplóság, ha valaki az utcára teszi a szemetét. de gondolom ez max 2-3 lakó lehet, a többi száz aki a házban lakik gyanítom bele bírja rakni a kukába. azt kellene kifigyelni, kik azok, akik mellérakják a szemetüket, és őket személyesen megkérni arra, hogy ne tegyék. (szerintem ha valaki szemtől szembe elmondja neki, hogy látta, hogy az utcára teszi a szemetet, és ez a földszintieknek és a többi lakónak mekkora probléma, és nyomatékosan megkéri, hogy használja a kukát, szerintem akkor azok is bele fogják rakni a jövőben)

2008. aug. 12. 23:16

Az emberek gondolkodását nem tudom megváltoztatni. Ha bunkók, ha értelmesek, attól a szemét még ott fityeg az ablakunk alatt. Arról hosszú ideig lehet beszélgetni, mit kellene tenni. Engem az érdekel, mi a helyzet megoldása? Nem lehet félvállról venni a dolgot, mert fertőzésveszélyes.

Ismeri valaki a társasházi törvényket? Hogy lehet újra szavaztatni? Az ÁNTSZ bűnteti a társasházat? Akárhogy nézem, ez közterületen szemét lerakása.

2008. aug. 12. 21:45
én lakotelepen nőttem fel, bár már 14 éve elköltöztem, de akkoriban a szemétledobót zártuk kulcsra, mert a sok csöves meg szipus ott aludt éjszakánként. élvezet lehet egyébként a 10.emeletről reggel a szemetes zsákkal lecammogni. csak a zsák ki ne szakadjon:))
2008. aug. 12. 21:30

A csótányok ellen lehet már csak így lehet védekezni, mert a sok méregre immunisak? Vagy a házmesternek tériszonya van és nem akarja kitakarítani a 10. emeleti szemétledobót, gondolta bezáratja, mert a földszint mégiscsak a földszint? Vagy a közös képviselő járt Indiába ahol azt vallják, h minden oda kerül vissza ahonnan jött (a földbe) és kivétel nélkül MINDENT el/kidobnak, persze a nylonzacskók előtte ítéletnapig keringenek a levegőben?

Vagy új Uniós szabvány lépett életbe a szemétledobók bezárására? :O

2008. aug. 12. 21:27
Én panelban lakom és nálunk is kulcsra kell zárni az ajtót,mert röhejes,de ellopkodták a kuka egy részét.Vitték gondolom a hulladékgyűjtőbe a "rászorulók":(Amióta van ez a kulcsrazárás,azóta nincs lopkodás sem.És szerencsére kultúrált szomszédaim vannak,bedobják a szemetet a kukába és mindannyiunk érdekében vissza is zárják az ajtót.
2008. aug. 12. 21:14

szerintem ez a kulcsra zárás túlzás. az már macerás, ha az ember amikor viszi le reggel a szemeteszacskóját, összes keze tele még az aznapi cuccaival, még a szemétkidobáshoz is keresgélje a kulccsomóját.

miért nem lehet egyszerűen csak kilinccsel csukni az ajtót, minek rá zár? a szemetet csak nem lopják már ki:)))


egyébként meg kellene szólni az érintett lakóknak, hogy legyenek szívesek a kukákat használni.

vagy esetleg ha nagyon zavar, ti is bedobhatjátok a kukákba a szemetet. (bár hosszú távon ez nem jó megoldás, értem én)

2008. aug. 12. 21:03
hát szerintem jó ötlet!! csak ha kulturáltak lennének az emberek,mert akkor nálatok nem azok.Sok helyen nagyon jól müködik,tapasztalat.Egyébként biztos van rá valami megoldás.a közösképviselő mit mond?
4. f9a0a36712 (válaszként erre: 3. - Lizabella)
2008. aug. 12. 20:16
Marha jó ötlet!!!! Itt lakunk a földszinten a gyűjtőhelyiség mellett, és szagoljuk a büdöst, mert lusták kidobni a kukába!!!
2008. aug. 12. 20:13
szerintem jó megoldás,legalább nincs büdös,meg csotány stb.Én is ezt akarom elérni persze kulturáltan,hogy beledobják a szemetet a kukába.
2008. aug. 12. 20:10
Kb. 2 hónapja lezáratta a közös képviselő a szemétledobókat, állítólag megszavazta a közgyűlés. Mindenkinek le kell vinni a szemetet, kulccsal nyitni a helyiséget. Ehelyett az utcán hagyják a szatyrokat, lusták kinyitni, mi meg szagoljuk a földszinten. Lehet valamit tenni, hogy újra megnyissák?
2008. aug. 12. 20:08
Lezáratták a szemétledobókat a lakótelepünkön, mit lehet tenni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook