Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Leves savanyúkáposztából - tud ilyet valaki? fórum

Leves savanyúkáposztából - tud ilyet valaki? (beszélgetős fórum)


2011. jan. 24. 14:53

ha sok marad a töltött káposzta apró káposztájából

tedd fazékba és higitsd fel füszerezd be izlésed szerint tegyél bele virslit és jófajta füstölt

kolbászt jól forrald fel és a tányérba tegyél

tejfölt

jó étvágyat

2010. aug. 13. 11:09

Savanyúkáposzta kimosva, hogy ne legyen nagyon sacvanyú, kolbász, szárított gomba, levesnek felöntve, kis rántás a tetejére. Főtt krumplival tálalva isteni. Nálunk kifogyhatatlan csupor...mindig felöntjük, vagy kolbászt főzünk hozzá.


Babbal is lehet készíteni savanyú káposztalevest.

2010. márc. 4. 16:03
Savanyú káposzta, ha lehet többféle hús, de füstölt legyen benne, 1-2 gerezd fokhagyma, 1 kisebb fej hagyma, babérlevél. Ha megpuhult habarással besűríteni,a végén apróra vágott kapor bele, ha nem elég savanyú citromlével lehet savanyítani. (Persze só,bors, esetleg delikát is jár bele.)
15. Tamianyu (válaszként erre: 8. - Ilike46)
2010. febr. 27. 17:58
Én ezt csinálom savanyú répából is,abból is Isteni finom.Mondjuk én behabarom,(csak 1 ek liszttel)mert úgy jobban szeretjük.
2010. febr. 27. 16:34

Savanyú káposzta, vöröshagyma, füstölt hús, tejföl, a rántáshoz liszt, olaj.


Elkészítés:


A kimosott savanyú káposztát gyengén pirított hagymán pároljuk, majd vízzel feleresztve készre főzzük. A kiáztatott füstölt húst külön megfőzzük, ha kész, a káposztát a füstölt lével feleresztve, darabokra aprított füstölt hússal kiegészítve tálalhatjuk. Tejfölös habarással vagy könnyű rántással sűríthetjük.

13. 5f6073c825 (válaszként erre: 8. - Ilike46)
2010. febr. 27. 16:05

Ezzzzzzzazzzzzzzzz!

Ilyenre gondoltam pont!

Kösssz!

12. 5f6073c825 (válaszként erre: 11. - Freny)
2010. febr. 27. 16:04
Szupi, de én diétásnak szánom, tehát pogi kilőve :)
11. Freny
2010. febr. 27. 15:45
Szia. A mi kedvenc savanyú káposztás levesünk húsmentes, babbal készül. Egyszerre teszen fel a káposztát a babbal, mintha hagyományos bableves lenne, fokhagyma nélkül. A végén gyenge rántás, és a tálaláskor rengeteg tejföl. Nyammm... Ez volt a mai ebéd, sajtos pogácsával. :)
2010. febr. 27. 15:37
Köszi, köszi, köszi!
2010. febr. 27. 15:14
én mindig füstölthússal, vagy füstölt kolbásszal főzöm...
2010. febr. 27. 15:13

A savanyú káposztából készült leves, mifelénk korhely levesnek hívják. Gyakran főzöm, mert könnyű és nem terheli a gyomrot.


Én így készítem:


Ha nem túl érett a káposzta nem mosom ki! Ez adja ugyanis azt a finom pikáns ízét.


Kinyomkodom, megvagdalom, hogy ne legyen hosszú szálú.

Olíva olajat teszek a fazékba, vagy apróra vágott

húsos szalonnát /ez egy jó kis füstölt ízt ad neki/. Erre egy fej összeaprított vöröshagyma, ezt

üvegesre párolom, majd pirospaprika és bele a káposzta. Felöntöm húsleves lével, vagy vízzel.

Ha vizet használsz akkor egy húsleves leveskocka pótolja.

Ízlés szerint fűszerezem: babérlevél, törött bors,

csöves erős paprika.

Virsli tetszés szerinti mennyiségben.

Tálalásnál szoktuk a tejfelt beletenni.

Én soha nem rántom be, mert nem szükséges.


Diétás étel, még ha egy pici szalonna is van benne, az izét feldobja. Imádjuk!

2010. febr. 27. 15:02

felteszed a káposztát főni..amikor fő teszel bele karikára vágott virslit vagy valamilyen kolbászfélét.

Ízesíted (só, pici bors,esetleg ételízesítő).

Ha puhára főtt benne minden behabarod, én egy kis tejfölbe teszek 1-2 csapott evőkanál lisztet és egy kis pirospaprikát...elkevered a levesből kimert lével majd az egészet beleöntöd a levesbe!

felforralod és kész is a finom korhely leves:))

Mi imádjuk!!

2010. febr. 27. 15:01

Kolbászos /virslis/ leves savanyúkáposztával


Hozzávalók: 30 dkg savanyúkáposzta


20 dkg füstölt kolbász vagy virsli


1 nagy fej hagyma


2 húsleves kocka


3 evőkanál olaj


1-2 evőkanál liszt


pirospaprika


1 teáskanál őrölt kömény


1-2 babérlevél


2 dl tejföl /elhagyható/



.

Elkészítés: Egy nagyobb fazékban világos rántást készítünk, beletesszük a pirospaprikát, minden fűszert, a karikára vágott kolbászt, a savanyúkáposztát, leveskockát, és felöntjük egy liter vízzel. Amint megfőtt, forrón tálaljuk, és a tányérban tejföllel megöntözzük.

Tanácsok: Akkor finom, ha a káposzta kissé ropogós marad. Gyakran készítem, mert viszonylag olcsó és laktató.

2010. febr. 27. 15:00

kukucs..


Én gyakran készítek ilyet.. Kinyomom a káposztát, apróra vágom, vízben megfőzöm, borsozom, pirospaprikázom, majorannázom. Amikor már majdnem megfő, csípős cserkészkolbászt karikázok bele. (én mindent lemérek grammra, osztok-szorzok. Ha nem lenne benne a kolbász, alig lenne benne kalória.)


A családnak persze nem így készítem, nekik bőven adok hozzá tejfölt is. Magamnak tejföl helyett egy kevés tejet teszek. Igazából nem ad túl nagy ízt az egésznek, de megmarad az "illúzió", mintha tejfölös lenne, mert kicsit fehéres lesz a leves. Amúgy egy kicsit talán a savanyú ízt selymesíti..

Én szeretem, de ugye ízlések és pofonok...


A családom virslivel szereti, nekik úgy készítem. Magamnak is csináltam már úgy, de elég semmilyen ízű volt tejföl nélkül. Ezért használom a csípős cserkészkolbászt.

2010. febr. 27. 14:58

A korhely leves is az -amit szilveszterkor esznek másnaposság ellen !

Én diétásan főzöm : a megmosott káposztát felteszem főni ,addig vékony rántást készítek és felengedem tejföllel.A félig megfőtt káposztára rizset szórok ,ízesitem-a sóval vigyázz !A végén berántom.Ha szereted karikázhatsz bele sárgarépát....

3. julie114 (válaszként erre: 1. - 5f6073c825)
2010. febr. 27. 14:58

Káposztalé leves.


Kell hozzá a savanyú káposzta leve is. Egyharmad káposztalé, kétharmad víz, apróra vágott savanyúkáposzta, karikára vágott füstölt kolbász, vagy húsgombócok, paprikás rántás és tejföl.

2010. febr. 27. 14:57

Szia! Felteszed a káposztát egy lábasban, puhára főzöd, teszel bele gombát (én szárított vargányával szoktam), a végén egy nagyon gyenge rántás, plusz fűszerezés (paprika, bors, esetleg ételízetsítő)...

Van ennek egy húsos változata is - akkor pörköltszerűen elindítod a (sertés) húst, és amikor már félig puha, akkor kell a káposztát hozzáadni, puhára főzni a kettőt együtt, és akkor nagyon gyenge rántás, fűszerezés...

:)

2010. febr. 27. 14:52

Sziasztok!

Ha tud valaki olyan levest, amiben van savanyúkáposzta, ill. főleg az van benne, az legyen szíves ossza meg velem!

Köszi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook