Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Levélben beadtam a felmondásom, kértem, hogy levélben küldjék ki a papírjaimat. Járható út? fórum

Levélben beadtam a felmondásom, kértem, hogy levélben küldjék ki a papírjaimat. Járható út? (tudásbázis kérdés)

10. Bichi (válaszként erre: 1. - Ferkó50)
2018. máj. 9. 12:09

Szerintem nem járható, ahogy mások is mondták, papírokat kell aláírnod.

Mondjuk nekem amúgy is fura, hogy valaki betegállományban levélben felmond, mert gondolom előtte is tudta, hogy el fog költözni, és ez eléggé etikátlannak tűnik. A költözés nem úgy működik, hogy reggel felébredek, hogy el kéne költözni, aztán este már máshol alszom...

9. Channa* (válaszként erre: 8. - 31bc25d879)
2018. máj. 9. 05:47

Nincs ebben manapság semmi.

Volt egy kollégám, aki elment betegállományba, megvárta, hogy a számlájára érkezzen az év végi jutalom, majd küldött egy emailt, amiben felmondott. A kilépő papírokért bejött ugyan..

8. 31bc25d879 (válaszként erre: 5. - Ferkó50)
2018. máj. 9. 02:31

Ez számomra fura. Azért azt már csak tudtad, hogy el fogsz költözni, gondolom nem egyik napról a másikra ment.

Én még rászánnám azt a fél napot, hogy normálisan kilépjek, aláírjam amit kell és korrektül elvarrjam a szálakat. Egy misét megér hidd el. Na meg egyébként is. Olyan mintha menekülnél, bocs de az ember valami ilyesmire asszociál.

2018. máj. 8. 21:37
Ha már beadtad akkor már nem mindegy? Lesz ami lesz!
6. 12d083b51b (válaszként erre: 5. - Ferkó50)
2018. máj. 8. 10:48

Azért annyit tegyél már meg, hogy felhívod a főnöködet és beszélj vele. Mondd azt !!! neki, hogy semmi gondod-bajod a munkahellyel, meg a kollégákkal, csak hogy távolabb költöztél, és macerás a napi ingázás. És kérd, hogy legyen belátó, és ha már sikerült találnod egy másik munkahelyet, ami közelebb van, ha lehet, engedjen el mielőbb.

Kész! Nyalizzál neki még egyszer utoljára, ha hiú ember, akkor majd ez jólesik neki, és talán engedékenyebb lesz, és belemegy a közös megegyezéses m.viszony megszűnésbe. Neked az lenne a jobb!!

5. ferkó50 (válaszként erre: 4. - 12d083b51b)
2018. máj. 8. 10:29
A felmondás ok,én mondtam fel táppénz után,mert egy jóval távolabbi helyre költöztem. Azt akarják menjek be személyesen,de én nem. Elég macerás az utazás és tuti ott lehetnék fél napot. Inkább a postai út.
2018. máj. 8. 09:47

Igen, szokott ilyen lenni. A munkahelyen maradó példányra rávésik, hogy postázva xy. napon. Az ilyen dolgokat általában ajánlottan küldik ki, mellé tűzik az ajánlási szelvényt, amit a posta lepecsétel, és minden oké.


Persze meglehet, hogy jobb lett volna előtte a főnökkel szóban megbeszélni, hogy elengednek-e közös megegyezéssel, és milyen dátummal, vagy ebben az esetben "rendkívüli felmondás a dolgozó részéről" kerül a megszűnés módjához. Ez utóbbi esetben a Munkaügyi Központ (vagy akárminek is hívják ma) másként bírálja el a dolgokat.

3. 124637ff9b (válaszként erre: 1. - Ferkó50)
2018. máj. 8. 09:32

Nem.

A papírok többpéldányosak, alá kell írnod őket, a munkáltató példánya helyben marad.

2. Channa* (válaszként erre: 1. - Ferkó50)
2018. máj. 8. 08:56
Igen. És mi a helyzet a felmondási idővel? Betegállomány?
2018. máj. 8. 08:51
Levélben beadtam a felmondáso., kértem levélben küldjék ki a papírjaimat.járható út?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook