Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Levél a férjem szeretőjétől...mit szóltok? fórum

Levél a férjem szeretőjétől...mit szóltok? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
4140. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 4138. - F758a7200f)
2010. dec. 21. 15:22

Jó, de alapvetően az bakik miatt csak mondjuk egy-két hónapot csúsznátok. Itt a finanszírozás, ami megakasztotta lényegesen.


Mert, ha adottak a pénzügyi feltételek és egy szervzéshez értő vezényli a munkákat, akkor ennyire nem húzódik el. Persze, akkor is lehet leállás olyasmi miatt, hogy nem pont olyan lesz valami, amit a megrendelő szeretne és emiatt borul az egész (de nem évekre:))


A szemben lévő ikerház egyébként ilyen Déva vára szerűen épül. És pont az figyelhető meg, amit mondasz. Az egyik felében már laknak, de még bejárójuk sincs, sőt, a fürdőszobák közül csak az egyik üzemel, mi több a felső szint egyáltalán nincs leburkolva. A másiknak már bent van a szaunája, a pizza kemencéje, a mit tudom én mi, de még mindig visszabontogatnak dolgokat és tolódik-tolódik. Annyit vacakolnak vele, hogy csak na. Amikor elkezdték előadták, hogy 4 hónap alatt készen lesznek a csodatechnológia miatt. Ennek több, mint két éve. Végülis mindegy, nem a mi dolgunk.


Mi egy bakit követtünk el, minden készen volt kívül belül, konyhába is csak az evőeszközt, meg az edényeket kellett bepakolni, ruhákat a szekrényekbe, miután két óra alatt mindent helyére pakolt a költöztető cég. Szóval a baki a lépcsőburkolás volt. A lépcsőt a költözés után 3 nappal burkolták le. Na, az a 3 nap egy örökkévalóságnak tűnt. Azóta is emlegetjük, hogy nem tudjuk elképzelni se, hogy úgy költözzünk be, mint a szomszédaink, akiknek a ház fele sincs igazán befejezve. Nagyon kényelmetlen lehet. Persze ők sem a türelmetlenség miatt költöztek. Elfogyott a pénzük és nem akartak még egy évig lakbért is fizetni (ráadásul megszületett a második babájuk).

4139. f758a7200f (válaszként erre: 4137. - ArnoldSchwarzenegger)
2010. dec. 21. 12:35
:)))))Érzékeny a "kis bőre", és azt mondja, hogy ha kicsit keményebb a vécépapír, az is idegesíti. De leginkább mert rendmániás, és szereti, ha minden szépen élére van vasalva. Nem, nem selyem, de a márka az mindig szigorúan ugyanaz, különben fel sem veszi. Fogalmam sincs, tudod ilyen pasis dolgok, hogy pl. mindig bal oldalra teszik a töküket stb. ez az alsógatyaszindróma is valami ilyen, amit én mint nő, sosem fogok megérteni......:D
4138. f758a7200f (válaszként erre: 4136. - ArnoldSchwarzenegger)
2010. dec. 21. 12:32

kb.:) Szóval nem katedrális, de mindenképp tovább nyújtózkodtunk mint ahová a takaró ér, annak idején, és már a második kölcsönt nyűgjük. Lényeg, hogy volt 2-3 év, amíg a második kölcsönre vártunk, azalatt le kellett állítani mindent, mert nem tudtuk volna fizetni. Aztán kölcsön lett megint, tavaly, azóta újrakezdtük, de kis dolgok mindig hátráltatnak.


pl. azok akik előtte dolgoztak, a "kényszerszünet" alatt bevállaltak más házakat, és most várnunk kellett a sorunkra. Aztán más dolgok pl amiket a múltkor mondtam, hogy fürdők csempéje kész, de hiányzott egy sor csempe szerintünk.


oké, megint csempe rendel, 1 hónap, ezután várunk a sorunkra, míg van idejük feltenni az 1 sor csempét, másik 1 hónap. stb. stb. amíg a padló viaszozást nem fejezik be, addig nem tehetünk parkettet, mert ha rácsöppen a viaszolós vegyszerből, akkor parkett is foltos marad. És így tovább, végül mindig ezért vagy azért nem tudnak jönni. Most a legújabb, hogy ugye elrontották a padlót, és le kell szedetni, és az illető cég aki a leszedést meg tudja csinálni, már megígérte hogy jön, de nem tudja, hogy mikor. Másra nem akarjuk bízni, mert senki nem ért hozzá (így cseszték el..) szóval várunk.


Viszont látom, hogy épülnek sorra a lépcsőházak, nagyon gyors iramban, és akik bemennek, már előtte kifizették, és annyira be akarnak menni, hogy ha kék csempe helyett zöld van, akkor is már beköltöznek, ha hiányzik egy sor csempe, kicsire nem adunk, végeredményben, ha a falak nem olyan színűek ahogy ők akarták az is mindegy, DE ŐK MÁR BENT VANNAK:))))


Mi meg nem:O

4137. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 4135. - F758a7200f)
2010. dec. 21. 10:09

Tegnap vasaltam és eszembe jutottál. Tudod a gatyavasalás téma :D


Nem lehet, hogy te selyem boxert vasalsz? Mert, akkor megértem, hogy miért nem hajlandó a párod felvenni vasalás nélkül, az baromira gyűrődik.

4136. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 4135. - F758a7200f)
2010. dec. 21. 10:08

Pár év?! Azért ennél biztosan lehet gyorsabban haladni, igényesség ide vagy oda :)

Feltételezem nem valamelyik katedrálist másoljátok, ahol a bejárat mellett 10 méter magasan 2 méter széles relief van márványba faragva és hasonlók...

4135. f758a7200f (válaszként erre: 4132. - Füge 67)
2010. dec. 21. 09:03

Szegény liliomok. A liliomokat mindig tiporják...


Mi annak idején 1 hét alatt húztuk fel a házat, mert kölcsönt vettünk rá, és felújításról volt szó. A munkálatok kezdetén kiderült, hogy olcsóbb lenne lebontani és újraépíteni, de nem bonthatsz le egy roncsot, amire kölcsönt vettél fel...Szóval lebontottuk, és aznap a bank már tudta is, de végülis egy hét alatt felhúztuk a falakat, így okés lett.


Azóta viszont eltelt pár év, és minél több idő telik, látom, hogy olyanok akik később kezdték el a házukat, már hamarabb be is fejezték:S


Talán mi vagyunk túl igényesek nem tudom, félkész házba nem akartunk beköltözni, most már mennénk a majdnem készbe is, de egyelőre jól elcseszték a padló viaszozását, és most le kell szedetni, és újracsinálni (a viaszozást), és az megint idő...Szóval karácsony még mindig itt.

4134. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 4132. - Füge 67)
2010. dec. 20. 19:27
Ha kitettél volna pár terméskövet a liliomok mellé, fix, hogy a közelükbe se mentek volna :)
4133. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 4131. - Füge 67)
2010. dec. 20. 19:26
Itt olyan 300 házról van szó 6 elég hosszú utcában. 4 éve kezdődtek az építkezések, ha jól tudom és ránézésből a beépítettségi szint valahol 60-70%-on állhat. 2 éve vagyunk itt.
4132. Füge 67 (válaszként erre: 4131. - Füge 67)
2010. dec. 20. 19:11
Nem direkt tiporták a liliomot... Kitaláltam hogy eltérek a trendtől és a ház előtt kialakított 5 parkoló helyet liliom sorral fogom kijelölni-elválasztani. Kezdetben azonban kicsik voltak a liliomok, nem is figyeltek fel rá , és mert csupa rendes férfiember járt arra, ezért ha előttünk álltak meg ,olyan szabályosan parkoltak le, hogy minden kerék alá jutott virág.
4131. Füge 67 (válaszként erre: 4130. - ArnoldSchwarzenegger)
2010. dec. 20. 19:00
Felénk mindenki generál kivitelezővel dolgoztatott, beleértve a kertépítést is. De azért 2 év alatt végig élni 18 ház felépülését azért sok volt. Volt hogy 3-4 ház épült egyszerre...
4130. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 4129. - Füge 67)
2010. dec. 19. 19:31

Nálunk nincs semmi ilyen. Mindenki a saját területén tartózkodik és a melósokat is eligazítja, hogy a szomszédokkal emiatt ne legyen összezörrenés.


Végülis már építkezőkkel nem lesz gond a beállók körül, mert a hátunk mögött van két üres telek, de azok meg nyilván a másik utcára nyílnak, így ők már nem zavarnak (max. zajjal).


Jó lenne, ha valami hasonló rohambrigád építené azokat a házakat is. A mellettünk lévőt augusztusban kezdték. De már a befejezésnél tartanak belül. Kívül meg térkövezve van minden, még az utcai beállók is, a kapuk, fakerítés, kukatároló stb. meg már rég elkészültek.


Ennyire készre nem igen csináltak itt házat még két-három éve. Akkoriban drótkerítéssel is elkeltek, utcai beállók burkolása nélkül. Csak most más a helyzet, sokkal többet kell kínálniuk és az ár nagyjából ugyanannyi.


Mi örülünk, hogy fullosra csinálják, mert így az új szomszéd remélhetőleg nem fog hónapokig mindenféle kopácsolós fusizósokat idehívni, mert ha minden készen lesz, mire megveszi a házat, akkor nem lesz miért.

4129. Füge 67 (válaszként erre: 4128. - ArnoldSchwarzenegger)
2010. dec. 19. 17:04
Tyűha ez aztán a pozitív gondolkodás...mi amikor építkeztünk, az 5. ház voltunk az utcában. Aztán 2 év alatt beépült az egész utca, és ennyi építkezés közben képtelenek voltunk meglátni a dolog pozitív oldalát. Azt persze mindég láttam hogy a sokadik kamion,ifa stb. is centire megtalálja a liliomokat.
4128. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 4127. - Füge 67)
2010. dec. 19. 14:21
10 hónapos volt, amikor egy épülőlakóparkba költöztünk vele. Szeinted ugyan honnan tanulta. Más rosszul lenne, ha mellette építkeznének. Mi meg kifejezetten örültünk. Egyrészt végre lesz egy ház az üres telken mellettünk és reményeink szerint nem volt vállig érni a szomszédban a nyáron (mint tavaly). Illetve hónapokon keresztül szinte mindennap volt valami "érdekes". Így legalább nem kellett utcákkal odébb zarándokolni, hogy végre lássunk egy bobcat-et vagy akármit.
4127. Füge 67 (válaszként erre: 4126. - ArnoldSchwarzenegger)
2010. dec. 19. 12:58
:D és honnan tanulta azt hogy betonpumpa?
4126. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 4125. - Füge 67)
2010. dec. 18. 21:51
Dodi detto. Csak ő ilyen szöveget nyom pl.: "Szeintem megékezett a betonpumba. Bisztosz megékezett" (mellettünk építkezés folyik)
4125. Füge 67 (válaszként erre: 4123. - ArnoldSchwarzenegger)
2010. dec. 18. 20:33
Látom...erről jut eszembe, arra ébredtem ,hogy jó reggelt anya! Persze teli tüdőből szólt! Nézem az órát... 3 óra 20...mondom a kislányomnak,hogy még hajnal van..ő 5 perc múlva aludt.
4124. Füge 67 (válaszként erre: 4122. - A14deb9047)
2010. dec. 18. 20:26
Reméljük hogy minden ok, csak nincs ideje ránk.
4123. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 4121. - Füge 67)
2010. dec. 18. 15:50
Ilyen kicsiknél nem létezik az ágynyugalom :D
2010. dec. 18. 15:49
Veloval vajon mi lehet???
4121. Füge 67 (válaszként erre: 4120. - ArnoldSchwarzenegger)
2010. dec. 18. 13:08
Már nem lázas szerencsére, de van nurofen itthon. Viszont az előirt ágynyugalom....7-en vért izzadva küzdünk hogy nyugton maradjon. Kb.: Próbáljuk a hurrikánt vázába dugni.
4120. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 4119. - Füge 67)
2010. dec. 18. 08:43

Nem, a cedax-szal nem ütik egymást. Tudtommal a paracetamol tartalmú szereket nem jó vele keverni, mert gyengítik egymás hatását vagy felerősítik a mellékhatásokat.


Úgyhogy a lázcsillapítónál kell odafigyelni. De a doki csak megkérdezte, hogy milyen lázcsillapítót használtatok, amikor felírta. Általában azért ki szoktak ilyesmire térni.


Meg ugye nem egy-egy alkalom számít. Hanem, ha valaki napokig lázas és paracetamolossal lázcsillapít, akkor már lehet, hogy nem túl jó a spiropent is adni.


A legegyszerűbb nem paracetamolos lázcsillapítót használni (pl. Nurofen)

4119. Füge 67 (válaszként erre: 4118. - ArnoldSchwarzenegger)
2010. dec. 18. 08:34
A cedaxot délben kapja, a spiropent reggel és este remélem igy nem lesz baj.
4118. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 4116. - Füge 67)
2010. dec. 18. 08:25
A Spiropent és a paracetamol nem szeretik egymást. Azt ugye tudod?
4117. Füge 67 (válaszként erre: 4115. - ArnoldSchwarzenegger)
2010. dec. 18. 08:14
Az ajándékok megvannak, a hűtő kong. De össze szedem magam....
4116. Füge 67 (válaszként erre: 4114. - ArnoldSchwarzenegger)
2010. dec. 18. 08:11
Cedax baby, spiropent, calcium, mellkas kenőcs,c vitamin,
4115. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 4113. - Füge 67)
2010. dec. 18. 08:10

Azért nem halogattam, mert utálok a tömegben sodródni. Ráadásul mindig közbejön valami, ha a végére hagyon és akkor meg kapkodás lesz belőle. Azt se szeretem.


Így nekifutottam párszor. És kb. háromszor két óra alatt le is tudtam az egészet. Mondjuk két tesó, 3 szülő, a fiam és a férjem ajándékát kellett megvenni. Az alig több, mint amikor te a gyerekeknek válogatsz :)

4114. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 4112. - Füge 67)
2010. dec. 18. 08:07
Mit kaptatok rá?
4113. Füge 67 (válaszként erre: 4111. - ArnoldSchwarzenegger)
2010. dec. 18. 08:06
Ha irigy sárgák lesznek a betűim, ti tehettek róla!
4112. Füge 67 (válaszként erre: 4108. - ArnoldSchwarzenegger)
2010. dec. 18. 08:04
Tudott volna, de nem akarta feleslegesen terhelni a gyereket. Jó doki, neki hiszek. Azt mondta van valami vírus, rengeteg gyereknek okoz tüdőgyuszit, járvány.
4111. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 4110. - Füge 67)
2010. dec. 18. 08:01
Hadd dicsekedjem el, hogy én már bő egy hete letudtam a boltokba járkálást!
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook