Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Levegőztető aranyhalaknak fórum

Levegőztető aranyhalaknak (beszélgetős fórum)


2010. jún. 4. 19:09
Nalam a hutest ventillatorok oldjak meg,amik a vizfelszint fujjak.Az elparolgoptt vizet pihentetett csapvizzel potolom.
29. silvercat (válaszként erre: 19. - Zretyi)
2010. jún. 4. 19:07
2 aranyhalnak minimum 100 literes akvariumot ajanlanak a tolem hozzaertobbek.Ehhez dukalna egy minimum 1200 liter orankenti vizforgatasu kulso szuro egy eros belsovel megtamogatva.Egy jo vizparameterekkel megaldott akvariumban nincs szugseg nagytakaritasra,az inkabb art a halaknak,mint hasznal.
28. zretyi
2010. jún. 4. 19:06
Köszi a tanácsot de még a java hátra van. Páromnak elő kell vezetni hogy ez a halacska kérdés mégsem olyan egyszerű mint ahogy azt elképzeltem. Majd hallgatom hogy "ÉN megmondtam "!!!!!
2010. jún. 4. 19:06

Ha már a halaknál tartunk...a nyári hűtést hogyan szoktátok tudni megoldani? Hátha vannak új ötletek...

Mi jeges palackokat szoktunk beletenni az akviba, az kiolvad, és naponta többször kell cserélni...

2010. jún. 4. 19:04

Ha ügyes vagy, nem drága a haltartás. szerintem....

kérdezz körbe, hátha van valakinek haszontalan akváriuma, haltartós dolgai. Egy levegőztető is néhány ezer forint, ami évekig bírja. kaja se drága, növény nekik nem is kell, azt olvastam, csak kavics, ami pár száz forint (nálunk), ilyesmi. egyedül az akvi meg a levegőztető az, amit tényleg ki kell fizetni. cseppek is kellenek a víz fertőtlenítésére, el ne felejtsétek!:)

Ha egyszer halat kezdesz el tartani, sokáig lesznek:)

25. silvercat (válaszként erre: 18. - Gomboc7)
2010. jún. 4. 19:01
Szuresre azert van szugseg,hogy a vizbol kiszurjuk a mechanikai es biologiai szennyezodeseket.Ha megfelelo a szures,akkor csak apro,reszleges vizcserekre van szugseg,ugynevezett takaritasra semmikepp.A meleg vizben pedig kevesebb az oldott oxigen mennyisege,ezt szoktak mestersegesen potolni....
24. zretyi
2010. jún. 4. 19:00

Nos ez a téma kissé megvisel ma engem. Nem gondoltam hogy ennyi gondot vettem a vállamra két tündéri hallal akiket Aranyka és Ördög néven máris imádnak lányaim.

Azt hiszem kell egy kis beruházás és a törött kaspó mégiscsak virágtartó lesz!!!!!!

23. 9bbc382386 (válaszként erre: 19. - Zretyi)
2010. jún. 4. 18:52

Nem vészes :)

Iszaplopóval az alján lévő "hordalékot" kiszeded,félig a vizet is,és mehet bele a tiszta víz.Simán feltöltöttem slagon keresztül anno.


Előbb elírtam! 1000 L-es volt.

2010. jún. 4. 18:50
Ja,nekem 100L téglatest alakú akváriumom volt aranyhalakkal,teleszkópszeműek,és még pár odaillő (harcsa,plekó) hallal.
2010. jún. 4. 18:49

A legújabb állatvédelmi törvény szerint ez évtől nem szabad gömbakváriumban állatot tartani.Állítólag nagyon rosszul viselik,és hamarabb kimúlnak.


Szerintem levegőztetőt tegyél bele mindenképp,mert nagyon sokat fognak a vízfelszín közelében tátogni :(

2010. jún. 4. 18:49
találtam infókat róla, te is biztosan találsz, ha beírod a google-be, hogy aranyhal tartása, vagy ilyesmi. na, azt dobta ki, hogy nagy méretű akvi kell nekik, és eléggé finnyásak...:|
19. zretyi
2010. jún. 4. 18:16

Szóval ha felelőségteljes állatartó szeretnék lenni akkor mi kellene a két aranyhalamnak és mennyi munka van vele később?? Úgyértem mikor kell takarítani és ez csak részleges vízcsere(mint megtudtam ilyen is van) vagy teljes kipakolás takarítás lemosás stb.?

Tisztára lelkiismeret furdalásom van miattuk.Egyfolytában azt nézem nehogy valami bajuk legyen de egyenlőre csipegetnek és jól elvannak.

2010. jún. 4. 17:52

Szűrőre szükség szerintem akkor van, ha valaki nem takarítja rendesen az akváriumot, mondjuk hetente egyszer. a levegőztető pedig nem hűti a vizet, nem tudom, mi köze a nyárhoz.

ha a természetességről beszélünk, nem kellene állatot tartani otthon. az meg, hogy megnőtt a halam, és később jártam utána, milyen is lesz, az azért volt, mert megszerettem,és már nincs szívem beadni, pedig nem keveset adnának érte.

Sok mindenen lehetne vitatkozni természetesség és hasonlók körében, de szerintem ezek nézőpont kérdései is!:)

2010. jún. 4. 17:46
Es annak mi ertelme,ha egy allatnak,jelen esetben halnak vissza kell fognia a novekedeset a helyszuke miatt?Nem termeszetesebb es egeszsegesebb,ha megadjuk neki azt a teret,ami az adott fajnak kell?
2010. jún. 4. 17:44
Bocsi,hogy vitatkozom,de igenytelen allatok nincsenek!A szuroberendezesek nem minosulnek extranak,ha mar haltartasra szanja el magat az ember.A levegoztetes valoban extra,hacsak nyaron nem melegszik fel nagyon a viz,vagy nincs tultelepitve az akvarium.
2010. jún. 4. 17:40

Nekem 2 akvim van, egy százas, és egy nagyjából 20-as. fogalmam sincs, a kicsi mekkora, de elvannak a halak. az attól függ, hogy mekkorára nőnek, hogy mekkora helyet biztosítasz nekik. van egy cápamárnám, ami állítólag 30 centisre is megnőhet, de mivel nem fér el szegény, ezért nem nő akkorára. lehet kapni az állatkereskedésben akváriumokat, itt viszonylag jó áron, és csináltatni is lehet. nagyon sok hal van, akik nem igényelnek semmi extrát, de egy jó boltban ezt is tudják! (ilyen pl. a guppi, a neon)

Ez az én véleményem. :)

2010. jún. 4. 17:32
Az allatkereskedok erdeke a minnel nagyobb profit.Mindent eladnak mindenkinek,tisztelet a kivetelnek...
2010. jún. 4. 17:32
Visszaviszem őket...
2010. jún. 4. 17:31
egy 30 literes akvariumot ugy fenntartani,hogy oromet es ne bosszusagot okozzon,csak a nagyon profik tudnak.Regi de igaz mondas:Kis akvarium nagy gond,nagy akvarium kis gond.
2010. jún. 4. 17:30

Akkor én is állatkínzó vagyok!Nem tudom akkor minek adja el így a kisállat kereskedő!

Én még ennyit tudok mondani!

2010. jún. 4. 17:29
Az allatok,ezen belul a halak is sokmindent kibirnak.De egy felelos allattarto azt szeretne,hogy jol is erezzek magukat.Ehhez hozza tartozik a rendelkezesre allo ter es a vizminoseg is.Kis medenceben ezt lehetetlen biztositani.
2010. jún. 4. 17:27

Tehát ha mégis ebben az edényben maradnak akkor azért mégsem leszek állatkinzó??????

Ugye nem?????

2010. jún. 4. 17:26
6 literes valamiben barmilyen halat tartani kimeriti az allatkinzas fogalmat!!Erre nem is tudok mit mondani!
2010. jún. 4. 17:23
Na mondjuk nem akkorák mint a kerti tóba való aranyhalak,mert nem 2 fajtájuk van egyébként!
2010. jún. 4. 17:16
Bocsi de azt sem tudtam hogy a levegőztető és a szűrő külön fogalom vagyis hogy ilyen sok minden kell hozzá. Az hogylehet hogy vannak akiknél évek óta csak kis helyen vannak a halak és nincs semmi bajuk?
5. e584b61b26 (válaszként erre: 3. - Zretyi)
2010. jún. 4. 17:16

Körülbelül 6 literes olyan mint egy nagy talpas pohár!És ajándékba kaptam egy hónap múlva lesz 3éve,és azt mondták a kisűllat boltban hogy az aranyhalaknak nem fontos a levegőztető,ugyanis miután ezt kaptam én is azt hittem hogy kell.Ott mondták hogy nem.

És szép nagyok,is lettek :)

2010. jún. 4. 17:13
30 liter nagyon keves az aranyhalaknak.Mivel nagytestuek lesznek es sok salakanyagot termelnek,sokkal nagyobb medence es eros szures kell nekik.Ha a szuro vizaramlata mozgatja a vizfelszint,akkor folosleges a levegoztetes es az osszigencsepp is.
2010. jún. 4. 17:11
Meg kérdezhetem hány literes az a gömb akvárium? Az a helyzet hogy ma nagyon béna napom volt és az ajándékba szánt üveg kaspót eltörtem vagyis letört a sarka és vettem bele két aranyhalat. Erre azt olvasom itt a fórumon hogy ez állatkínzás. Nagyon megsajnáltam öket és van egy akvárium ami 30 literes de abba kaktuszok vannak. Gondoltam azokat kitelepíteném és abba tenném a halakt csak sajna nem tudom kell-e a levegőztető.
2010. jún. 4. 17:04
Bár nekem csak gömb akvárium van 3 éve minden nélkül el van 2 aranyhal! Nagyobb akváriumba nem tudom sajnos!
2010. jún. 4. 17:01

Kedves Hoxások

Szeretném tudni hogy egy 30l-es akváriumba két aranyhalnak kell-e levegőztető vagy esetleg elég nekik az oxigécsepp?

Ma bővült családunk két aranyhallal és semmit sem tudok róluk.

Bármilyen tanácsot elfogadok a régi fórumokat már átolvastam de hátha valami még lemaradt!?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook