Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Levegős a baba fórum

Levegős a baba (beszélgetős fórum)


1 2
2013. febr. 11. 14:52
Ezen kívül olvasgatok a neten, hogy miket javasolnak, és azokat próbálgatom, hogy hátha valahogy jobb lesz :S Pl bebugyolálás, vagy 45 fokos fektetés...
2013. febr. 11. 14:52

Ez egy olyan gyerekorvos volt, aki homeopátiával is foglalkozik, szóval homeós bogyókat írt fel, és mellette biogaia cseppeket.

Egyelőre még nem tudom, fog-e használni, mert a homeós gyógyszertárba a pénteken beadott receptre, csak ma este hozzák meg a bogyókat. Szuper egészségügy. :(

32. sookye (válaszként erre: 31. - LauraJones)
2013. febr. 11. 14:42

Nagyon sajnálom :(

Mit javasolt az orvos, mit kell tennetek?

2013. febr. 11. 14:07

a múlt héten voltunk egy magán gyerekorvosnál

A kisfiamnak refluxa van és sok a sava is, most már teljesen érthető, hogy miért sír olyan sokat :( és miért nem távozik a levegő az első pár percben...

2013. jan. 30. 15:26

nem akarom elkiabálni de talán tegnap délutántól javult a helyzetünk... ma is úgy tűnt, hogy már jobban távozik a levegő, gyorsabban, többet is tud enni! nem tudom, bízom benne, hogy nem csupán véletlen események sorozata...


nem csináltam semmit másként...

2013. jan. 30. 15:23
A woodwards gripe water a jó, az adható kisbabáknak is, a babuline-os az nem adható egy éves kor alatt, és az nem víz, hanem szirup!!! a kettő nem ugyanaz!
28. sookye (válaszként erre: 27. - Inta)
2013. jan. 30. 14:03

Elolvastam a cikket. Hát, a patikusok sem mindig naprakészek :p

Mi az ősszel megfázáskor akartunk venni köhögés elleni szirupot, és mindegyikre az volt írva, hogy 2-3 éves kortól, pedig a gyerekorvos mondta, mit vegyünk! Hát nem azt vettünk, hanem dr. theiss-féle lándzsás útifű-szirupot, ami már féléves kortól adható. DE! VAN benne alkohol! Mivel alkoholos tinktúra(=oldat). Ha kis mennyiségben adja az ember, akkor nem árthat vele! A Gripe water is ilyesmi lehet, bár ahogy olvasom, nem tartalmaz sem alkoholt, sem színezéket:


[link]

27. inta
2013. jan. 30. 13:13
A végén az ug y-ből ki kell venni a szóközt.
26. inta
2013. jan. 30. 13:12

Mondjuk, ez is érdekes, persze nem tudhatom, igaz-e:

[link]

25. inta (válaszként erre: 23. - Sookye)
2013. jan. 30. 13:00
Hű, meg fogom nézni a Rossmannt akkor, a tegnapi esténk nekünk is katasztrófa volt, Infacol ide vagy oda...
24. sookye (válaszként erre: 23. - Sookye)
2013. jan. 29. 18:53
Szóközt vedd ki a "gripe"-ból!
23. sookye (válaszként erre: 21. - LauraJones)
2013. jan. 29. 18:52

A Rossmannban a múltkor minttha láttam valami olyasmit, mint a gripe water, de nem biztos, ne haragudjatok meg rám nagyon, ha rosszul láttam :)

Na, szerintem ilyet láttam:

[link]

22. inta (válaszként erre: 21. - LauraJones)
2013. jan. 29. 15:25
Őszintén szólva nem tudom. Elvileg kevesebb gáz képződne benne, arra jó. De a lenyelt levegő más ügy.
21. LauraJones (válaszként erre: 20. - Inta)
2013. jan. 29. 13:36

Igen, ugyanaz a hatóanyag, próbáltuk is, nem jó egyik sem.

Az angolvizet kerestük, nem tudjuk beszerezni. :(

Az enzimek úgy gondolnám akkor segítenének, ha kifelé lenne gond, nem? Ha pl megy a hasa, vagy azért fáj a hasa, mert nem tud pukizni, kakilni stb. Tehát emésztési gond lenne. De itt "csak" arról van szó, hogy a levegő nem jön ki ... :S felfelé, mert pukizni tud...

20. inta (válaszként erre: 17. - LauraJones)
2013. jan. 29. 12:48

Saját tapasztalatom nincs a többi szerrel, de másoktól hallottam, hogy nekik segített a Colief-cseppek, ebben, ha jól értem, emésztést segítő enzimek vannak, amiket a baba gyomra még nem termel. Nem gyógyszer.

Hallottam azt is, hogy a Gripe Water (azt hiszem, így kell írni) is nagyon jó, de ezt Mo-on már nem lehet kapni, ha van ismerősöd Angliában, akkor onnan esetleg... Mo-on a Baby Calmot ajánlják helyette. Ebben gyógynövények vannak.

Viszont, amit leírsz, az alapján nektek az Infacol kellene, de ha nem jó, hát nem jó. Amennyire én tudom, az Espumisannak ugyanaz a hatóanyaga, így akkor az se jó.

2013. jan. 29. 12:20
Köszönöm a hozzászólásokat, esetleg valakinek még valami ötlet?
18. LauraJones (válaszként erre: 12. - Sookye)
2013. jan. 29. 12:20

kipróbálom a módszered.

sajnos nekem kell büfiztetni, mert ahogy fekve feltelik levegővel, szopizik néhány percet és nem hajlandó tovább enni, mert azt hiszi tele van. ha kijön a büfi, akkor még tud tovább enni, akár 6-7szer annyi ideig is, mint kezdetben evett.


vagy van hogy pár perc szopi után már zavarja a levegő bent, és bár enne, de nem bír, csak ordít. meg kell büfiztetnem...

17. LauraJones (válaszként erre: 10. - Inta)
2013. jan. 29. 12:17

3 flakon infacolt használtunk el, azalatt csak kellett volna hatnia :(

Próbáltam én is úgy szoptatni hogy ölben van, és a feneke lejjebb van, szopiszékben, de úgy még rosszabb a helyzet...

16. LauraJones (válaszként erre: 9. - 91d4989ab9)
2013. jan. 29. 12:16

a védőnő nálunk nem javasol tápszert...


de nem értem, ha nem tápláló a tejem neki, attól még enne, vagy nem küzdene levegővel, nem ? csak mondjuk nem hízna?

15. LauraJones (válaszként erre: 8. - Corra)
2013. jan. 29. 12:15

a puma a fán az amikor a baba a földet nézi testével a kezeid pedig alulról ölelik a feje és a feneke felől. de az amit írtál, azt is próbáltuk, és mozgatni, és simogatni, és masszírozni, és mindent. paskolgatni is, hátát, fenekét, forgatni, egyszer így, egyszer úgy tartani, hátha kimozdul... de nem.

eszik, hallani hogy nyel.

van hogy azt is hallani, hogy na valószínűleg most evett levegőt, de sajnos van olyan is, hogy szinte hangtalanul eszik, és mégis feltelik levegővel...

szoptatási tanácsadót hol lehet találni?

14. LauraJones (válaszként erre: 7. - 91d4989ab9)
2013. jan. 29. 12:13
hát pontosan tételesen már nem emlékszem... de ugyanazokat eszem mindig. nincs új kaja bevezetve... akkor abban a két hétben is volt büfi, de azok hamar kijöttek, vállra raktam, és néhány másodperc alatt kint is voltak.
13. LauraJones (válaszként erre: 6. - Ebe5acb8e6)
2013. jan. 29. 12:12
ez nálunk sajnos nem megoldás, vagyis inkább kevés...
12. sookye
2013. jan. 28. 17:05

Egyébként én szinte sosem büfiztettem a lányomat, ha mégis muszáj volt, akkor úgy, hogy az ölembe "ültettem", a bal karommal átkaroltam, és picit előre lógatva a jobb kezemmel simiztem a hátát.

Neki nagyon feszesek voltak az izmai, ezért a vállra tevős módszernél hátrafeszítette magát és üvöltött :p

11. sookye (válaszként erre: 5. - 5bcf1b7c01)
2013. jan. 28. 17:02
Már bocs, de ez marhaság. Az újszülött éppen ellenkezőleg, CSAK az orrán át kap levegőt.
10. inta
2013. jan. 28. 16:44

Nálunk sem tökéletes a helyzet, de ami kicsit segít a büfin, az az, hogy úgy szoptatom, hogy a feneke lejjebb legyen, mint a fejecskéje, így könnyebben kijön a büfi.


Most épp a szőlőmagpárnát tesztelem, de egy nyugtalan, hasfájós babán nehéz rajta tartani...


Egyébként - bár biztos tudod, de azért leírom - az Infacol nem azonnal hat, napok kellenek neki, mire segít, szóval, ha csak kipróbáltad, nem jött be 3 napig, azért még ne vesd el, akkor csak nem használtad elég ideig.

9. 91d4989ab9 (válaszként erre: 1. - LauraJones)
2013. jan. 28. 16:42
ha mostanában nem eszel az is lehet gond, mert nem lesz olyan tápláló neki, én kiprobálnék vmi tápszert amit a védőnő javasol
2013. jan. 28. 16:40
A puma a fán póz az, amikor a baba két karja csüng a vállad mögött, a teste pedig függőlegesen, egyenesen nyúlik lefelé a mellkasodon? Ilyenkor még érdemes simogatni a hátát, esetleg nagyon finoman paskolgatni, majd megint vízszintbe hozni, kicsit később újra ugyanúgy függőlegesbe... de lehet, hogy mindezeken már régen túl vagy. Ha semmi nem segít, akkor én is a szoptatási tanácsadót ajánlom, sajnos hallottam már olyat, hogy a védőnő szerint jól szopott a baba, aztán kiderült, hogy csak cuclizott a mellen, nem is nyelt. Szóval több szem többet lát.
7. 91d4989ab9 (válaszként erre: 1. - LauraJones)
2013. jan. 28. 16:38
miket eszel? mit ettél mikor az a két csodás hét volt?
6. ebe5acb8e6 (válaszként erre: 3. - LauraJones)
2013. jan. 28. 16:24
Függőlegesen, a feje a vállamon, sétálunk, és ütemesen mozgunk fel-le. Óriásiakat tudott böfizni, és akkor utána nem hányt.
2013. jan. 28. 16:23
Termeésxetes, hiszen a kisbaba még nem tudja az orrán venni a levegôt. Nálunk a has finom símogatása megoldás volt a "légtelenítésre".
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook