Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lett egy halvány pozitív tesztem és 2 negatív. A pozitív becsaphatott? fórum

Lett egy halvány pozitív tesztem és 2 negatív. A pozitív becsaphatott? (beszélgetős fórum)


1 2
34. hajini
2012. okt. 21. 11:02
azt hiszem úgy értelmezhető, h a férjem a dokim, de nem :-D
33. hajini
2012. okt. 21. 10:50

sszia baba!

mesélek neked vmit!

27éves vagyok; március óta tudom, h Pco-m van/volt.

olyan szintre jutottam el addig, h nem mensiztem hónapokik, mire kiderült a vizsgálatokból a bajom.a ciklusom is csak Norcoluttal indult be.

viszont azt tudnod kell, hogy amíg PCO-d van, addig nincs peteérésed, abban az esetben sem, ha az lh tesztek pozik....én itt buktam hónapokat!


míg az fsh és az lh szinted nem egyenlődik ki ne várj csodát. nekem fele ennyire volt eltérő az érték, mégis gebasz volt....

Clostibegyt nélkül ne is várj peteérést.

nekem első körben. nem is volt attól sem időben, csak mint kiderült sokkal később... viszont terhes lettem. boldogságom kb 1 hétig tartott, mert elvetéltem... leírhatatlan érzés, mert nagyon küzdöttünk érte... a dokim egyben a pszihologusom is volt, meg a férjem... nagyon mélyre lehet huppanni. kihagytunk egy ciklust és indult a második Clostis hónap! arra kicsit sikerült felddolgozni a történteket. jó volt a nyaralás a lelkemnek,

másodszorra lett 2 szép 20milis petém. boldog voltam... ismét terhes lettem. hívtam a dokit már a 24. napon, h agyjon vmit, h megmaradjon a baba, meer a progeszteron szintem is az alsó határon volt.

Utrogestant kaptam napi 3at.


A lényeg, megmaradt a baba. 14hetes terhes vagyok, és ismét fiam lesz! <3


sohasem szabad feladni.


mivel a Closty roncsolja a méhnyálkahártyát, azon a héten duplaadag kell.


Remélem tudtam segíteni neked, és olyan dokid van, aki komolyan vesz.

ha tudok segíteni vmiben keress bátran.

Csodák mindig vannak. puszi Hajni

32. bce8b01be5 (válaszként erre: 31. - Vigyorex6)
2012. okt. 20. 12:56

ez a vervetel ez 1 honapja volt...azt mondta most kedden hogy meg egy vervetel es elkezdi a kezelest :-S meg 17 eves koromban voltam endokrinologian mert 3-6 havonta volt mensi..ott rengeteg vervetelem volt meg vizsgalat.... azok rosszabb eredmenyek+ nem is egy volt magas!de gondolom lejebb mentek a fogi gatlotot mert 17 evesen meg nem akartam babat :-)

3 het mulva a progit nezi

31. Vigyorex6 (válaszként erre: 30. - Bce8b01be5)
2012. okt. 20. 12:34

Pedig nagyon fontos az időpont.

Az első vérvételnek a 3. napon kell megtörténnie, de max a 2-4. napon (a vérzés első napja számít első napnak).


A másodiknak pedig az ovuláció után, úgy nagyjából Ovu + 7. napon.


Ezen a vérvételen jól látszik, hogy ovuláció előtt voltál. Azért fontos a második is, mert a progeszteron csak akkor értelmezhető.

A tesztoszteronod viszont sok, ami a Pcos egyik jele. Teherbeeséshez 1 körül kell lennie.

Tsh-t abszolút nem látok. Azt nem is néztek?

Cukor és inzulinterhelésre mikor küld?

Csak mert a Pcos-es betegek inzulinrezisztensek, és azt kellene diétával, mozgással és metformin alapú gyógyszerrel rendbe tenni, és ha az helyreáll, akkor a hormonok is, és létrejöhet a terhesség, és ami még több, nem kell rettegni akkor szinten a vetéléstől. :(

30. bce8b01be5 (válaszként erre: 28. - Vigyorex6)
2012. okt. 20. 12:21
most voltam kedden es kerdezte hogy utolso mensi?en meg mondtam hogy multhet kedd szerda csut volt barnas...azt mondta hogy ez a par nap ugyse szamit sokat!bizom benne mert soj pcos lett terhes az o kezelese alatt...sott tobben mar a kezeles eslott...bar nekik szerencsejuk volt....
2012. okt. 20. 12:18

prolaktin 192mIU/L 102-496 ref.ertek

tesztoszteron 2.34 2.86

fsh 7.1 iu/L

FSH 7.1iu/L

referencia tartomany:

follikularis fazis: 3.5-12.5 IU/L

ovulacios f: 4,7-21,5 IU/L

lutealis f: 1.7-7.7 IU/L

posztmenopauza:26-135


LH 34.0iu/L

ref tartomany:

foll fazis: 2,4-12,6 IU/L

ovu fazis:14-96

lut fazis:1,0-11,4

posztmenapauza:7,7-59


ÖSZTRADIOL 167pmol/L

foll fazis:46-607 pmol/L

ovu fazis:315-1828

lut fazis:161-774

posztmenapauza<201

terhesseg elso trim:789-15780


progeszteron 2.0 nmol/L

foll fazis:0,6-4,7

ovu fazis:2,4-9,4

lut fazis:5,3-86

posztmenopauza: <2,5

28. Vigyorex6 (válaszként erre: 27. - Bce8b01be5)
2012. okt. 20. 11:33

Úgy érted, hogy mensi elmúlása után 3-5 nappal vette le az első vért? Vagy pedig amikor megjött, azt a napot számolta első napnak?

Mert nagyon nem mindegy.

2012. okt. 20. 11:30
eddig 2szer vett vert!egyszer akkor vett vert amikor epp mensi utan voltam kb kozep idoben( sajnos nem.igazan tudom mert verzes nincs csak barnazas havonta)akkor az jo...megkeresem es beirom ide + ezen a heten kedden vett vert...meg majd 3 het mulva....de azt mondta az orvosom hogy nem lesz itt gond!de jobb azert....most is mensi utan kb 3 nappal vett vert vagy 5 nappal nem tudom pontosan +3 het mulva....a hőm az meg szepen megy felfele...eddig meg sose volt 36.7 ma pedig 36.8 volt...mellbimbom picit erzekeny...furdesnel vettem eszre...
26. Vigyorex6 (válaszként erre: 25. - Vigyorex6)
2012. okt. 20. 07:37

Úgyh ha vn kedved, akkor gépeld be.

Remélem van 3. napi és 21. vagy 23. napi is, mert minden hormonnak megvan a maga ideje, amikor érdemes levenni a vért hozzá.

25. Vigyorex6 (válaszként erre: 24. - Bce8b01be5)
2012. okt. 20. 07:34

Mindenesetre én kíváncsi lennék a vérvétel eredményeidre a női hormonokat illetően, ugyanis ha cisztásak a petefészkeid, és a Pco-t mutatnak, akkor valami rendellenességnek kell lennie.

Nekem mindig rámondták a hormoneredményeimre, h jók, míg nem kerültem egy normális orvoshoz.

Remélem rosszul gondolom, hogy cukor és inzulinterhelésen nem voltál?!

Ez fontos a Pco-nál, mert egy anyagcsere betegség húzódik meg mögötte okozóként, és először azt kell rendbe tenni.

2012. okt. 19. 22:12
azert.maradhatnek itt mindenkivel beszelo viszonyban napi szinten?rosz mert junisban is volt egy tesztem ami ennel kicsit halvanyabb volt es mellbimbo erzekenyseg is volt... es juliusban volt egy eros mensim... azota csak barna....(majusban hagytam abba a nuvaringet)meg egy vervetelem van hatra 3 het mulva...aztan kezdi az orvosom a kezelest... pcosak a petefeszkeim meg igaz hogy nem rendes mensim van...de legalabb minden honapban van valami....ja es 160 cm vagyok es 49-50 kg...es nem vagyok se pattanasos se szoros...eddig mindenem ok...a cisztakat leszamitva...:-( most 200mg e vitamint szedek mert orvos mondta hogy 7mm a mehnyalkahartyam mar 1 hete szedem...folsavat is szedek...meg egyszeru multivitamint egyenlore...
23. d71ef05a8e (válaszként erre: 20. - Bce8b01be5)
2012. okt. 19. 21:08

Várd meg azt a napod, amikor a rendes vérzésednek meg kellene jönnie, és akkor ismételd meg a tesztet. Ha akkoris negatív, akkor nagy valószínűség szerint megtermékenyült ugyan egy petesejted, de sajnos nem fejlődött tovább, és nem termelődött annyi HCg hormonod, hogy tartósan kimutatható lett voln a tesztek számára.


ha így történt, sajnálom:( Ezért nem jó túl korán tesztelni, jobba, ha az ilyen esetekről az ember nem tud.


egyébként minden kétségeddel inkább keress fel orvost, így nagyon nehéz bármit is mondani.

2012. okt. 19. 18:13
kb 5perc utan jott ki a csik
2012. okt. 19. 18:12

amugy ,multhet kedden szerda csut volt 3 napos barna ebbol a 2. picit nyalkas vet(bocsanat)

segitsetek leci :-(

2012. okt. 19. 18:10
sziasztok!koszonom a valaszokat.sajnos negativak a tesztjeim:-( viszont kedd ejjel gorcsolt a hasam.szerda du is nyilalt.foleg akkor amikor leultem vagy nagyot leptem,meg a derekam is hirtelen fajt..es puffadtnak ereztem magam!de tegnap meg erzetem enyhe fajast tegnap este egyutt is voltunk !!arra gondoltam hogy nem akkor volt pem?es azt mutatta volna a terhes teszt(amugy nem ovulacios s teszt..rajta is van h hcg) de ha ovum is volt akkor a tegnap esti az keson volt?kedden viszont delben volt egy kis nyalkas folyasom azt hiszem...nem volt meg soha ilyen fajas stb!viszont meg ma is erzem hogy kellemetlen a hasam alja... es ha megnyomom akkor picit faj kozeppen :-Snagyon vagyok babara meg szeptemberben kezdodtek a vizsgalataim....mindenem jo csak cisztak vannak a petefeszkemben de havonta van mensi helyett 3-4 napos barna...
2012. okt. 19. 09:23

én meg aukciós portálon vettem nagyon olcsón ha valaki babát tervez érdemes onnan rendelni.

teljesen megbízható.soha nem volt állpozitív...de az ki mutatta hogy terhes vagyok :-D

2012. okt. 18. 20:19
Ja, és valami DM-es volt, de a márkára nem emlékszem, de az tuti, hogy nem volt drága.
2012. okt. 18. 20:18
Nekem anno két negatív után lett halvány csík, azóta 13 hónapos a lányom :) Kétnaponta csináltam a teszteket, mert asszem kétnaponta duplázódik a hcg. Nekem anno nem jött meg, és azért teszteltem, szóval már a 12-14 napos beágyazódás után voltunk (egyébiránt tisztán emlékszem, hogy éreztem a beágyazódást reggel a villamoson :) ) Sok sikert!
2012. okt. 18. 20:08

Nem gyakori a pozitív teszt, ha nincs terhesség, de ha túl korán csináltad, akkor sajnos kimutathat egy érzékeny teszt csupán kémiai terhességet is. Próbálj türelemmel lenni, és várni min. két napot, majd a reggeli legelső vizeletből tesztelj egy 25-ös érzékenységű teszttel - ajánlom a Rossmann saját márkás tesztcsíkját például.


Drukkolok, hogy pozitív legyen később is!

2012. okt. 18. 19:57

[link] _.jpg



itt nézzétek meg, és a .hu után van egy szóköz, azt töröljétek ki! :)

2012. okt. 18. 18:22

Én sem látom sehogy sem.Ál pozitív terhességi teszt nagyon ritka!Mikorra nem várod?

Éjjel ne menj ki pisilni bird ki és reggel csinálj újat ha van baba akkor ki fogja jelezni!

Amúgy bocsi a kérdésért de tuti hogy terhességi teszt lett halvány pozi nem ovu?

13. EsztyMorgan (válaszként erre: 4. - Bce8b01be5)
2012. okt. 18. 18:14
Én sehogy se látom a képet, de tapasztalatból mondom, hogy ritka az álpozitív terhességi teszt :DD én a helyedben azért reggel még csinálnék egyet friss pisiből.
12. pillangó28 (válaszként erre: 7. - Vigyorex6)
2012. okt. 18. 14:42

:D kösziiiii, így már látom! :D


szerintem ez halvány.. de pozi! valóban!

mennyi idő után jött elő rajta a csík??

11. pillangó28 (válaszként erre: 7. - Vigyorex6)
2012. okt. 18. 14:40
:(( nekem így is azt írja ki, hogy a kép nem található!
10. Vigyorex6 (válaszként erre: 1. - Bce8b01be5)
2012. okt. 18. 14:12
Mikorra esik a nemvárt mensid?
9. Vigyorex6 (válaszként erre: 7. - Vigyorex6)
2012. okt. 18. 14:12

:( Beteszi a szóközt. :S

A ".hu" után ki kell venni a linkből.

2012. okt. 18. 14:10

Én is úgy tudom reggel a legjobb csinálni.

Remélem pozitívat tesztelsz :)

7. Vigyorex6 (válaszként erre: 5. - Pillangó28)
2012. okt. 18. 14:09

[link]


Így nézd meg!

6. Well
2012. okt. 18. 14:03
Reggel csináld a tesztet, az első pisilésnél,még több hcg van benne.A beágyazódás 12-14 nap, az után csináld, ha ki tudod számolni. A hcg szint 24-48 órán belül meg is duplázódhat.
2012. okt. 18. 13:43
nincs itt a kép! :(
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook