Letört fog (beszélgetős fórum)


10. bombocos (válaszként erre: 1. - Lilluska25)
2010. szept. 24. 07:51

Igen, meg tudja csinálni. Szépen visszaépíti.

Gyökérkezelni sem szokták egyből, csak akkor ha később panasz van rá, akkor kiszedi az idegeket.

2010. szept. 24. 07:46
Szia Lilla,nekem csak elől csináltak ilyet!Nekem elől tört le anno,pont középen a kettő!Szerintem meg tudják csinálni!Menj el a fogdokihoz,és ő megmondja,mit tud tenni! :)))
8. 645b490433 (válaszként erre: 1. - Lilluska25)
2010. szept. 24. 07:39

Nekem elöl tört le de megtudta a doki csinálni fényrekötő töméssel nem is látszik:)

Mellesleg egy barackba tört bele ami nem is volt olyan kemény:)

2010. szept. 24. 07:35

Szia!

Ha nem nagy darab tört le akkor be lehet tömni,de mivel érzékeny szinte biztos,hogy gyökér kezelni kell.Ne izgulj ez nem fáj mert teljesen elzsibbasztanak.

6. youlcsi (válaszként erre: 1. - Lilluska25)
2010. szept. 24. 07:02

nekem 3 éve egy tömött fogam teljesen darabokra tört. mivel a gyökere (meg a fognak szűken a fele) megvolt és ép volt (készült rtg, mert ha bmi baj lett volna vele, inkább húzza), így a doki csak kitisztította, kifúrta. kaptam bele egy antibiotikumos ideiglenes tömést pár napra, amíg elkészül a pótlás... a fehér tömőanyaggal rögzítette a helyére (asszem maga a pótlás is abból készült).

kezdetben nem mertem ráharapni... de ma már eszembe sem jut, hogy az nem saját fog.

2010. szept. 24. 00:17

Nekem fényrekötő töméssel csinálta meg a dokim, szuper azóta is!

Ja, és elöl is azzal tömött, az sem látszik.

4. Bcicus (válaszként erre: 1. - Lilluska25)
2010. szept. 23. 23:24
Valszeg fel tudja építeni, de mivel már tömött fog volt, ahogy írod, erre azért nincs garancia.
3. 88bea36763 (válaszként erre: 1. - Lilluska25)
2010. szept. 23. 23:15
biztos tudja pótolni fogorvos. Fényre kötős töméssel nem is fog látszani.
2. jolie (válaszként erre: 1. - Lilluska25)
2010. szept. 23. 23:14
Szerintem feltudja építeni. Fúrni fog egy kicsit rajta és betömi. Legalábbis nekem így csinálták.
2010. szept. 23. 23:08

ma eszrevettem hogy a hätso rägofogambol letört egy darab.nem nagy, de ha odaer vmi viz stb,erzekeny a fog...ilyrnkor tudja potolni a fogat tuti??jolenne ha nemn kene huzni stb,jobb o alul ez az ucso fogam....

amugy tömött fog volt,es nem haraptam kemenyet....sosem tört le egy fogam sem...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook