Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Letört bölcsességfogat a körzeti orvos meg tud menteni? fórum

Letört bölcsességfogat a körzeti orvos meg tud menteni? (tudásbázis kérdés)


2015. jan. 13. 01:08
Bármilyen fogat meg lehet menteni, csak szakértelem kérdése.
12. eandi78 (válaszként erre: 1. - D68b49c072)
2014. okt. 30. 18:28
Alsó vagy felső fog? Felső húzása kicsit kellemesebb, mint alsó fog. De ezt elmagyarázza olyan, aki többet ért hozzá:)
2014. okt. 30. 14:13

Nekem is már vagy 15 éve tömögetik, de csak a pénzt viszi, mert ugyanannyiba kerül a kezelése, mint a "normál" fogaké, de azoknak legalább van értelme.

Az a baj, hogy egy kicsit beszari vagyok, mert hátul van és félig a csontban maradt. Szóval félek kihúzatni, de úgy tervezem, hogy jövőre, ha megyek fogorvoshoz, megbeszélem vele, hogy ajánljon egy olyan szájsebészt, aki úgy megcsinálja, hogy akár ott helybe még egyet kihúzattatnék vele. (Bár szerencsére nincs több bölcsességfogam, csak ez az egy.)

Szóval a kérdező helyében kiszedetném azon melegében, és aztán elfelejteném a dolgot.

2014. okt. 30. 10:56
Nekem nyár elején tömték be, egyelőre jól elvan... a fogam is... és a tömés is. De szerintem a fogorvos meg fogja tudni mondani, hogy mit csináljatok vele.
2014. okt. 30. 10:46
Azért tört le mert szuvas.Fölösleges tömögetni szerintem.Az enyémet is nemrég húzták ki, mert kilyukadt a hátsó csücske, az orvos betömte de kiesett a tömés pár hónap múlva.Visszamentem és mondta, hogy ő nem húzhatja ki mert nagyon hátul van menjek el a szájsebészetre.Ott meg A kórházba utaltak ki.Végül egy rántással kihúzták meg 1 öltéssel összevarrták.Nem is fájt.
2014. okt. 30. 10:40
ne akard megmenteni. csökevényes fog aminek nincs is rendes zománca, hamar tönkremegy sőt sokaknak már lyukasan bujik ki. Funkciója pedig nincs. ha most betömnék pár hónap mulva ugyis kihuznák és tényleg nagy galibát is okozhat, szabadulj meg még most töle és le van vele a gond. Ez nem rendes fog ami még evekig elvan töméssel vagy ráépitéssel.....
2014. okt. 30. 10:32
Nincs értelme betömni.
2014. okt. 30. 10:26
A bölcsességfog egy úgymond felesleges fog, huzasd ki mert komoly gondokat okozhat
2014. okt. 30. 10:19
Nem érdemes betömetni. Huzasd ki mielóbb, mert ha begyullad, akkor sokkal rosszabb lesz. Ha teljesen ki van nőve, akkor talán egy fogorvos is elbánik vele. Ha nem, akkor szájsebész.
2014. okt. 30. 10:00
Bocsi,de későn vettem észre,hogy rosszul tettem fel a kérdést...pont rákatintottam a kiírásra.. :-)
3. f8db0709b8 (válaszként erre: 2. - Bnedora)
2014. okt. 30. 09:56
Olvasni kéne....fogorvoshoz akar menni....csak a kérdést nem jól tette fel...
2014. okt. 30. 09:43
Én, biztosan a fogorvosomhoz mennék vele először.
2014. okt. 30. 09:32
Tegnap este a bölcsesség fogamból kitört egy darab kb a 1/4 -nél egy kicsit nagyobb.Akkor vettem észre,hogy ki is van lyukadva..gondolom ezért is tört le.Most nem fáj viszont a nyelvemet irritálja.A körzeti fogorvoshoz ellehet menni ezzel a foggal?( mert olyanokat olvasstam,hogy csak szájsebészet ha bölcsességfog) és ha megmenthető de nem fáj ezt a fogat belehet tömni???

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook