Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Letört bölcsességfog begyulladhat ha most nem érzek fájdalmat? fórum

Letört bölcsességfog begyulladhat ha most nem érzek fájdalmat? (tudásbázis kérdés)


2021. febr. 7. 17:52

Már nem is érzem az érzékenységet. Pár mm törhetett le de nem éreztem azt sem. Sejtettem h valami történt majd vacsi után a nyelvemmel végig tapintottam és éreztem, hogy ott kicsit érdes.

Ma meg fogkefével meg fülpálcával piszkálgattam.... aki buta az buta....

Holnap hívom a dokit időpontért! :)

6. liliom10 (válaszként erre: 1. - Dorinnaa95)
2021. febr. 7. 14:59

Ha nemcsak a zománc sérült meg, hanem az alatta levő réteg is, akkor attól függ, abból mekkora mélységben hiányzik belőle. Lehet, hogy elmúlik az érzékenység, lehet, hogy fokozódik. Vagy tömött a fog vagy lyukas, mert egészséges fog nemigen törik le, pláne ott hátul.

Egyelőre kíméld, amíg nem látja a fogorvos !

2021. febr. 7. 13:09
Hm értem köszönöm, akkor készüljek fel, hogy nem lesz kellemes a következő pár nap.
4. Miss Angel (válaszként erre: 3. - Miss Angel)
2021. febr. 7. 12:44
ja,azt elfelejtettem,nekem nagyon fájt,de még azt sem tudtam konkrétan melyik az,a leghátsó v az előtte lévő,mindenesetre örülök,hogy szerencsém volt és nem kellett húzni...még.
3. Miss Angel (válaszként erre: 1. - Dorinnaa95)
2021. febr. 7. 12:43

ugyanúgy begyulladhat,mint bármely másik fog.

Nekem nemrég tömték és előtte hosszan kezelték az egyiket,mázlim volt,mert sikerült megmenteni,ami az esetek nagy százalékában bölcsességfognál nem lehetséges,sőt,ált kihúzzák azonnal ,nem is kinlodnak vele.

2. 8d00a82c06 (válaszként erre: 1. - Dorinnaa95)
2021. febr. 7. 12:42
Idővel fájhat, igen.
2021. febr. 7. 12:40

Tegnap éreztem, hogy letörhetett a bal felső bölcsességfogamból egy pici darabka. A csücske. Nem fájt akkor se most se igazán. Csak most megpiszkáltam és bekentem Elmex fogkrémmel és érzékeny, de nem fáj.

Későbbiekben számítsak rá, hogy egy pici töréstől begyullad?


Mindenesetre holnap időpontért felkeresem a fogorvosomat.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook