Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Létezik törvény arra, hogy csak számlára utalhat fizetést a munkáltató? fórum

Létezik törvény arra, hogy csak számlára utalhat fizetést a munkáltató? (tudásbázis kérdés)

30. Minkusz (válaszként erre: 29. - Guruljka)
2018. jún. 26. 08:09

A legtöbbször utalásra veszem a termékeimet nagykereskedőktől.

Ez nem akkora probléma,mert régebben sem volt ennyi kártyás fizetés.

A pénztárból kivéve,simán befizettem a bankba.

De az alap problémám nem az,hogy igénybe veszem a bank szolgáltatásait és fizetnem kell...fizetek is, egy kártyaolvasó terminálért,havonta.

A bajom az,hogy ezen felül is levesz a bank, ha kártyával fizetnek.

29. Guruljka (válaszként erre: 20. - Minkusz)
2018. jún. 25. 23:32
Nem tudom, mivel foglalkozik a céged. Az alapanyagokat is kp-ért veszed?
2018. jún. 25. 19:09

Nem, nem létezik.


158. § (1) * A munkabért készpénzben vagy a munkavállaló által meghatározott fizetési számlára utalással kell kifizetni.


(2) * A munkabér fizetési számlára utalással történő kifizetése esetén, a munkáltatónak úgy kell eljárni, hogy a munkavállaló munkabérével a bérfizetési napon rendelkezhessen.


(3) * A munkabér kifizetése - ide nem értve a nem magyarországi székhellyel vagy fiókteleppel rendelkező pénzforgalmi szolgáltatónál vezetett fizetési számlára történő átutalást - a munkavállaló részére költséget nem okozhat.


(4) A munkabért a munkavállalónak vagy meghatalmazottjának kell kifizetni, kivéve, ha ebben a munkavállalót bírósági vagy hatósági határozat korlátozza.


159. § (1) A munkabér készpénzben történő kifizetése esetén - eltérő megállapodás hiányában - a (2)-(6) bekezdésben meghatározott eltéréssel kell eljárni.


(2) A munkabért, ha a bérfizetési nap heti pihenőnapra (heti pihenőidőre) vagy munkaszüneti napra esik, legkésőbb az ezt megelőző munkanapon kell kifizetni.


(3) A munkabért a bérfizetés előtti utolsó munkahelyen töltött munkanapon kell kifizetni, vagy a munkáltató költségére a tartózkodási helyére kell megküldeni, ha a munkavállaló a bérfizetési napon jogos okból nem tartózkodik a munkahelyén.


(4) A szabadság megkezdése előtti munkanapon ki kell fizetni


a) a szabadság idejére eső bérfizetési napon esedékes, valamint


b) * az igénybe vett szabadság idejére járó munkabért.


(5) A munkáltató a munkabért köteles a munkavállaló által megadott címre elküldeni, ha a munkaviszony a bérfizetési nap előtt megszűnt. Az elküldés költsége a munkáltatót terheli.


(6) A munkabért a munkavállaló munkahelyén vagy a munkáltató telephelyén munkaidőben kell kifizetni. Szórakozóhelyen munkabér csak az ott dolgozóknak fizethető ki.


[link]


A.

2018. jún. 25. 09:20
Na, hát attól szép az élet, hogy nem vagyunk egyformák:)
26. truxovics (válaszként erre: 24. - Ági0830)
2018. jún. 25. 09:14

En is atlagfizetesu vagyok, 11 eve van egy helyen a szamlam, es csak az eves bankkartyadij kerul penzbe. Az 3500 volt iden. Minden mas total ingyenes. Az en szamlacsomagomat mar nem forgalmazza a bank, de a mar meglevo ugyfelek megtarthattak.

Neha szoktak kuldeni promocios ajanlatot, kedvezo dijcsomagokrol, de sosem olyan jo mint a meglevo.

En home officeban dolgozom, nekem nagyon macera lenne a kp fizetes.

25. PöttyösPanka (válaszként erre: 24. - Ági0830)
2018. jún. 25. 08:15
Gondolom, hogy nem. A legtöbben nem azok. Nekünk a férjemmel is ezért van közös számlánk. Így megvan a kellő pénzforgalom ahhoz, hogy a hitel is kedvezményesebb legyen.
24. Ági0830 (válaszként erre: 23. - PöttyösPanka)
2018. jún. 25. 07:23
Ez igaz. De nem vagyok kiemelt ügyfél, átlagfizetésem van.
23. PöttyösPanka (válaszként erre: 22. - Ági0830)
2018. jún. 25. 07:16
Általában a számlacsomagok annál kedvezőbbek, minél nagyobb a pénzforgalom az adott számlán. Akinek csak a 150 ezres fizetése mozog rajta, az sok esetben nem tud olyan csomagot választani, ami ne lenne relatíve drágább. De ha több százezres a forgalom, akkor az már ilyen meg olyan kiemelt ügyfél, akinek eleve nincs számlavezetési díj. De hát ez is egy szolgáltatás, ezért van díja. A bank nagyon nem jótékonysági szervezet, és pénzt számol fel azért, mert biztos helyen van a pénzed, és bármikor bárhol elérheted.
2018. jún. 25. 07:03

Minkusz álláspontját megértem.

De a másik oldalét nem. Milyen több ezer forint? Vettem a fáradtságot, és kiszámítottam, mennyibe került nekem az utóbbi 12 hónapban, hogy bankszámlám van:

-6108 Ft számladíj (jelenleg havi 518, előtte 506);

-1753 Ft a 0.3%-os átutalási tranzakciós díj;

0 Ft bankkártya díj (bizonyos kártyaforgalom után ingyenes);

0 Ft készpénzfelvét (ügyesen ki lehet számolni, mikor lesz szükség az egész havi 150000 Ft-ra, mikor elég kevesebb, esetleg előre gondolkodni, ha tudom, hogy később több kell, akkor az előző hónapokban felveszem);

+10525 kedvezményprogram jóváírás (bizonyos helyeken kártyával vásárolva kedvezményt írnak jóvá).

Vagyis összesen +2664 Ft.

Ja, és mindez a sokat szidott OTP-nél.

Nyilván másoknak más. De annyiféle számlacsomag van, mindenki kiválaszthatja a neki megfelelőt.

Aztán meg belegondolni, hogy postán álljak sorban a csekkekkel... várjam a postást a családi pótlékkal... gyerekek ebédpénzével battyogjak be az iskolába, vagy kérjek külön csekket, amikor mindenki utalva fizet... külföldi utazás előtt számítsam ki előre, mennyi valutára lesz szükségem... az ember élete során néha vesz valami nagy értékűt (autó, lakás), milliókkal sétáljak az utcán, hogy átadjam... stb.

21. 31bc25d879 (válaszként erre: 20. - Minkusz)
2018. jún. 25. 05:50

Olvastam olyan kezdeményezéseket, hogy vissza lehetne állítani a kp-ben kapott béreket. Illetve ahol van pénztár lehetne kérni. De érdekellentétek vannak. Nyilván munkáltatónak, bankoknak nem érdeke a kp-ben való fizetés.

Ki van ez találva rendesen.

Ahhoz, hogy a fizetésünkhöz hozzájussunk, évi több ezer forintunkba kerül.

20. Minkusz (válaszként erre: 19. - 31bc25d879)
2018. jún. 24. 23:26

Én komolyan fontolgatom, hogy emelek a termékeim árán és a kp-s vevőknek engedek az árból...kicsit elegem van, hogy eladok egy terméket és nem azt az árat kapom meg érte, amiért eladtam, azért mert az illető kártyával fizet.

Ettől még az a jobb, mikor visszahozza és visszakéri a pénzt és mondom,hogy nem tudok annyit visszaadni,mert nem annyit kaptam érte...de nem értik...mondja akkor utaljak...na az a legjobb...

19. 31bc25d879 (válaszként erre: 18. - Minkusz)
2018. jún. 24. 06:17

AZ!


Én is szívesebben venném ha kp-ben kapnám.

2018. jún. 23. 23:27

Nekem cégem van és pénzembe kerül, hogy van egy terminál az üzletemben és az is pénzembe kerül, amikor kártyával fizet valaki...és mivel egyre többen fizetnek kártyával, ezért egyre több oldalas a havi bankszámla kivonatom és ezért a könyvelő is több pénzt kér.

Na ez a röhely...

2018. márc. 13. 19:20
Nalunk torveny szabalyozza hogy kotelezo a bankszamla, cserebe kapunk bankszamlahozzajarulast evente.
16. mmacus
2018. márc. 13. 17:29
Nálunk van aki nem bankszámlára kéri. Kp kifizetés nincs, ők lakcímre kapják. Ennek van egy pár napos átfutási ideje, ezért 3-4 nappal később kapnak fizetést. És mivel dolgoznak, nincsenek otthon, ha csenget a postás, be kell érte menniük a postára. Szerintem macerásabb, mint a bankszámla.
15. Liza64
2018. márc. 13. 09:19
Nálunk a 100 főből egy dolgozó van, aki nem hajlandó bankszámlát nyitni, ő kp-ben veszi fel a fizetését. Ha tömegesen lennének ilyen igények, akkor bajban lennénk, mert nincs a pénztárban ennyi kp. De nem kötelezhetnek arra, hogy számlát nyiss.
14. Mezei Virág (válaszként erre: 12. - Globus)
2018. márc. 10. 12:22

Mi is jártunk már így.

Bútorboltban, utazási irodában. Jóóóóóó pár éve. Azóta nem tudom mi van ott.

13. dioevi (válaszként erre: 10. - Globus)
2018. márc. 9. 22:33
Sajnos nem mondhatjuk,hogy mi kp.-ben szeret-nénk ( mert nincs számlánk ) ,ugyanis akkor elhajtanak !
12. globus (válaszként erre: 9. - Smirnoff)
2018. márc. 9. 20:30
Pár éve fotelt akartunk venni, döbbenettel szembesültem vele, hogy a bútorboltban nem lehet kártyával fizetni.
2018. márc. 9. 19:41
Jááj de jó nektek, én is úgy szeretném:)
10. globus (válaszként erre: 1. - Dioevi)
2018. márc. 9. 19:36
Biztos, hogy nincs, mert mi kp-ben kapunk fizetést.
9. Smirnoff (válaszként erre: 7. - 31bc25d879)
2018. márc. 9. 19:30
Ahol több százezres tételeket szoktak fizetni, ott elég ritkán nem fogadnak el kártyát vagy utalást. Mégis mit csinál, akinek rendszeresen ennyi kell feltétlen kp-ban, kokózik?
8. Mezei Virág (válaszként erre: 7. - 31bc25d879)
2018. márc. 9. 17:03

Nekem minden számlámat a folyószámláról vesznek le, ahol csak lehet, kártyával fizetek.

Mindenhol igyekeznek megszabadulni a kp-től.

Mármint jobb helyeken... :(

2018. márc. 9. 16:58

Jó és ha többet akarok?

Vagy ha egybe akarok nagyobb összeget?

Mindenképp fizetek többször.

6. Mezei Virág (válaszként erre: 2. - 31bc25d879)
2018. márc. 9. 14:50

Nem fogják visszaállítani a kp. fizetést.

Embert kéne felvenni rá sok helyen, sok idő,nem éri meg a cégeknek.

Ahol csak lehet, - tisztességes - cégeknél, kerülik a kp. használatát.

Haladjunk a korral! ;)

150ezer Ft-ig nem kell fizetni, hogy felvehesd.

Számlavezetési díj van.

2018. márc. 9. 13:38
Elvileg nem kötelező bankszámlára utalni a fizetés, csak a cégeknek egyszerűbb...
4. forrest2010 (válaszként erre: 2. - 31bc25d879)
2018. márc. 9. 13:35
.....tényleg röhej !!!! hiszen a nyugdíjat is sokan a kezükbe kérik !!!! a postás viszi ! amilyen kicsi összeg sokaké :( !
3. dioevi (válaszként erre: 2. - 31bc25d879)
2018. márc. 9. 13:31
Sokszor ,ha teszem azt nincs folyószámlád,ezért KELL nyitnod ,különben nem alkalmaznak......
2018. márc. 9. 13:17

Húh, ez nagyon jó kérdés!

Nem rég hallottam, hogy törvénytelen és igenis lehetne kifizetés a munkahelyen is.

Nálunk régen volt. Van pénztárunk is.

Csak azt nem tudom, hogy miért nem repülnek rá erre az emberek. Én csak támogatni tudnám, hogy álljon vissza a rend és ne csak bankszámlára utalhassanak.


De hát ki van ez találva rendesen.

Ahhoz, hogy felvedd a fizetésedet fizetni kell érte. És ha azt nézed éves szinten nem is keveset. És még mennyi mindenért...

2018. márc. 9. 13:11
Létezik törvény arra,hogy csak számlára utalhat fizetést a munkáltató ?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook