Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Létezik olyan,hogy ha a feleség aki öregségi nyugdíjas volt meghalt és a férj a haláleset utáni hónap nyugdíját igényelheti? fórum

Létezik olyan,hogy ha a feleség aki öregségi nyugdíjas volt meghalt és a férj a haláleset utáni hónap nyugdíját igényelheti? (tudásbázis kérdés)


7. abri
2022. febr. 1. 11:10
Nálunk úgy volt amikor anyukám meghalt, hogy a hagyatéki után el kellett küldeni a nyugdíjfolyósítónak a papírokat, és a töredék hónapra fizettek.
6. Balaton2 (válaszként erre: 5. - Auróra2010)
2022. jan. 30. 07:06
Tudomásom szerint nem, csak a halál eset hónapjában.
2022. jan. 29. 19:32
özvegyi nyugdijat kap
2022. jan. 29. 19:28

A címben azt kérdezed, hogy az elhunyt özvegye megkaphatja e a következő havi nyugdíjat. Erre az a válaszom, hogy nem.


Az első hozzászólásban azt írod, hogy kaptál egy nyomtatványt egyszeri segély igénylésre. Ilyenre van lehetőség, de ez nem a havi nyugdíj.


Én meg azt kérdeztem, hogy nem a 13. havi nyugdíjról kérdezel esetleg?


Az előző hozzászólásomban prémiumot írtam, bocs!


Tehát, a . havi nyugdíj akkor jár, ha januárban hunyt el a nyugdíjas, de ezt igényelni kell, automatikusan nem küldik.

2022. jan. 29. 18:21
Nem a nyugdíj prémiumról van szó?
2. Amaunet (válaszként erre: 1. - Eva2022)
2022. jan. 29. 17:39
Létezik.
2022. jan. 29. 17:30

Kaptunk egy kérelem-adatlap egyszeri segély igényléséhez nyomtatványt-de nekem ez furcsának tűnik

Nemcsak özvegyi nyugdíj jár utána?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook