Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Létezik olyan színes ceruza, esetleg filc, ami a papíron is csillogós? fórum

Létezik olyan színes ceruza, esetleg filc, ami a papíron is csillogós? (tudásbázis kérdés)


1 2
32. Zeyra
2019. febr. 27. 09:12
Igen. A Faber Castell polychromos arany és ezüst ceruzája csodásan csillog. Ha szeretnéd töltök fel neked képet,hogy milyen.
31. Zoé5
2018. márc. 10. 09:34
Köszönöm mindenkinek! Tollból van több ilyesmi is ahogy körbenéztem de ceruzákból csak a metált találtam ami hasonló... De valljuk be ceruzával vagy tűfilce azért szebben lehet rajzolni mint tollal.Vettem még illatos filctollakat és olyan ceruzát is amit ha vizes ecsettel áthúzól akkor festményszerű hatása van.Kíváncsi leszek melyiknek lesz nagy sikere.Köszönöm csajok mindenkinek!Szép hétvégét!
30. Zoé5 (válaszként erre: 18. - Trapiti)
2018. márc. 10. 09:25
Ilyet nem vettem.Ez akkor valami olyasmi mint az üvegtoll vagy mi ami ha megszárad lehúzod a fóiáról és az ablakra lehet ragasztani a mintát...
29. Zoé5 (válaszként erre: 13. - Trapiti)
2018. márc. 10. 09:22
Köszönöm!Ez nagyon szuper! Kár, hogy nálunk nincs:-)
28. Zoé5 (válaszként erre: 18. - Trapiti)
2018. márc. 10. 09:18
Ilyet is vettem.Meg picit megvariáltam mert "beleszerettem" egy olyan cerkába amit ha utánna vizes ecsettel áthúzol akkor festmény hatása lesz.Remélem sikere lesz ennek is ennyiért :-)
27. Zoé5 (válaszként erre: 13. - Trapiti)
2018. márc. 10. 09:15
Jujj ez nagyon széép! Kár, hogy nem nálunk van...
26. Zoé5 (válaszként erre: 11. - 9b10f3d7ff)
2018. márc. 10. 09:14
Köszönöm!Ilyet is vettem a végén:-) De még nem jött el az idő, hogy átadjam kis gazdájának...
25. trapiti (válaszként erre: 24. - Smirnoff)
2018. márc. 9. 14:46
:) az izzos trukkot en is bevetettem :)
24. Smirnoff (válaszként erre: 23. - Trapiti)
2018. márc. 9. 14:44

Nekem a papíron is szép lett az üvegkontúr. Még középiskolás voltam bőven, mikor sokat festegettem, akkor még nem volt olyan egyszerű ennyi frászkarikát venni, uh. mindenféle festéket mindenféle felületre pancsoltam, kísérleteztem. Az volt ám a szép idő, mikor a színezett égőmről elkezdett leégni a festék! Nem mintha nem lett volna kék, sárga, piros, zöld meg UV égőm is az esti bandázás hangulat világításához, de többszínű nem volt, így ki kellett próbálnom. :D

De megjött a kedvem, hogy valami ilyennel pancsoljak! Inkább hagyjuk, mert más dolgom lenne :D

23. trapiti (válaszként erre: 22. - Smirnoff)
2018. márc. 9. 14:28
Attol is fugg milyen feluletre/hol akarja hasznalni. Pl. az uvegfestek konturja kicsit a szaradas utan is tapados lesz, ill. domboru es nagyon hosszu ido alatt szarad kic sak teljesen. Emiatt papirra nem alkalmas. Ha arany-bronz szinek kellenek akkor van egy szuper minosegu akvarell festek, csak arany keszlet is van beleole 6-8 fele kulonbozo arany arnyalattal, az gyakorlatilag ugyanugy nez ki szaradas utan mint az arany folia. De csinalnak femesen fenylo feluletet vekonyan felvitt ragasztoval es dekorfoliaval is. A csillamokra talan jobb megoldas ma mar a csillamragaszto, aminek pont az a lenyege hogy atlatszo vagy valamilyen alapszinnel rendelkezo de viztiszta ragasztoban mar eleve benne van a csillam, a papirt nem bantja es amikor megszarad filmszeruen vekony reteg marad csak a ragasztobol, a csillam viszont nem hullik le :) ezek toll alakuak, puhabb muanyagbol vannak igy ki lehet nyomni belole az egesz tartalmat, kicsi csore van ezeknek is. Az alkoholos alapu tollakkal szinten az a baj sokszor hogy a papiron atutnek, viszont pl a Posca filc ami vizes alapu akrilfesteket tartalmaz nem ut at, ennek is szepek a femes arnyalatai :)
22. Smirnoff (válaszként erre: 21. - Trapiti)
2018. márc. 9. 13:40

Már több mint 10 éve végeztem a suliban, azóta más pályára tévedtem.

A csillogós zselés tollakból volt régen valami noname márka, ami tocsogósan fogott, ill. a golyót be lehet nyomni, amitől folyatni kezd a toll. Amikor papírt ér, vigyázni kell, hogy ne legyen paca, és frissen rászórni a csillámport. De én ezt papírboltban vettem, és régen.


Meg még valami. Van olyan üvegre, fémre való metál filc ami tényleg metál marad. Ilyet is már vagy 2 éve vettem utoljára. Hétfőn úgyis kell nyomtatványt vennem a papírboltban, ha ráismerek, megírom ;)


Meg az üvegfestékek kontúrja is szép fémes marad (arany színűm volt). Annak kb. tempera állaga van. Olyat használtam, ami tubusban volt, és vékony csőre volt, tehát hasonlóan lehetett vele írni, mint egy tollal.

21. trapiti (válaszként erre: 20. - Smirnoff)
2018. márc. 9. 13:05

:)


En is rengeteg ilyesmit kovettem el egesz eletemben :)


tudsz ilyet linkelni? Az ilyen tollban milyen anyag van, valamilyen ragaszto? - gondolom valami olyaasmi ha a csillampor beletapad...

20. Smirnoff (válaszként erre: 17. - Trapiti)
2018. márc. 9. 12:41

Igaz, nem filc. Tollnak szokás hívni, amit lehet pluszban szórni.

Már régóta nem használok, de gyerekkoromban imádtam rajzolni meg mindenfélével ügyeskedni. Jártam rajzszakkörre, kerámiáztam, hobbiból gyöngyöt fűztem, üveget festettem, selymet, egyéb textileket, és abból varrtam... Gyerekkoromtól rengeteg dekor eszközt kaptam, egy csomót egy nagynénitől külföldről, amiket akkor itt még nem is lehetett kapni. Középsuli után meg alkalmazott művészeti szakon végeztem, szóval elég sok rajz- és festőeszközt, anyagot használtam.

19. trapiti (válaszként erre: 11. - 9b10f3d7ff)
2018. márc. 7. 10:27
Igen, ez inkabb fenyes feluletet ad, de nem csillog ugy mintha csillam lenne benne. Pedig ez az egyik legjobb. A legjobbak (Prismacolor Premier, Faber Castell Polychromos) metal ceruzai sem mutatnak ennel tobbet.
2018. márc. 7. 10:23
Ami meg jo szerintem azok a ragaszto alapu csillamos "tollak", van szinesben es atlatszoban is, a szinezes tetejere ha felviszed, ahogy megszarad a ragaszto resz eltnik es a csillamok ratapadnak a szinezett papirra is. Csillamragaszto neven keresd.
17. trapiti (válaszként erre: 16. - Smirnoff)
2018. márc. 7. 10:20
Egyebkent te a gyakorlatban hasznalsz ilyen eszkozoket? Mert pl. a filctollba nem tapad bele a csillampor. Es a metal ceruzak teljesen mas feluletet adnak mint a csillamos zseles toll, valamivel fenyesebbek, kicsit maskep torik a fenyt de nem csillogak ugy.
2018. márc. 7. 08:58
Csillámport meg olcsón a fodrászkellékesnél lehet kapni. Ha van egy jó tapadású filc, külön ott érdemes hozzá venni.
15. Smirnoff (válaszként erre: 12. - Trapiti)
2018. márc. 7. 08:56

Ha jó a ceruza, és elég puha a "bele", akkor a papíron ugyanúgy csillog, mint a hegyen.

De arra nincs tippem, hol lehet kapni, mert max. 14 éves voltam, mikor ilyet kaptam :D

2018. márc. 7. 02:19
LIDL-ben vettem.
13. trapiti (válaszként erre: 12. - Trapiti)
2018. márc. 6. 22:18

Megtaláltam :)


[link]

12. trapiti (válaszként erre: 1. - Zoé5)
2018. márc. 6. 22:05
A metál ceruza a papiron már nem csillog. Zselés tollból pont láttam valami jót, szinezős fb csoportban ajánlották, megkeresem :)
11. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 9. - Zoé5)
2018. márc. 6. 21:36

[link]


Itt van videó, de szerintem nem igazán csillog.

10. Rika1
2018. márc. 6. 21:32
Tegnap ilyesmit fogdostam az Aldiba! :) 5 szín volt benne
9. Zoé5 (válaszként erre: 8. - Epresturmix)
2018. márc. 6. 21:19
Köszi:-)
2018. márc. 6. 21:13

A zselés tollakból van egy csomó ami csillog.

Ceruzákból a metált keresd!

7. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 6. - Zoé5)
2018. márc. 6. 21:12

A LIDL-ben kaphatót nagyon szerették a lányok, tényleg csillogott-villogott.(filc)

Esetleg náluk érdeklődhetsz, milyen márkát forgalmaznak.

6. Zoé5 (válaszként erre: 4. - 9b10f3d7ff)
2018. márc. 6. 21:05
Köszönöm!Gondoltam hátha valaki tapasztalt jót:-)
5. Zoé5 (válaszként erre: 3. - Csicsi25)
2018. márc. 6. 21:04
Nem volt olyan ami kimondottan csillig:-(
2018. márc. 6. 20:53
A LIDL-ben is láttam többször, de művészellátókban tuti kapsz, vagy írószerben is megtalálod.
2018. márc. 6. 20:49
Persze! Bemész a papírboltba és még válogathatsz is!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook