Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Létezik olyan nem beépíthető, a munkalapra elhelyezhető sütő, amivel süteményt is meg lehet sütni normálisan, nemcsak pizzát, meg húsokat? fórum

Létezik olyan nem beépíthető, a munkalapra elhelyezhető sütő, amivel süteményt is meg lehet sütni normálisan, nemcsak pizzát, meg húsokat? (beszélgetős fórum)


28. MenoPause (válaszként erre: 27. - Guruljka)
2019. dec. 3. 09:42
Hát, szuper jó áron vetted :-) félreértettem, azt hittem kombi gépet keresel, mikróval együtt. Azok azért jóval drágábbak.
2019. dec. 1. 18:36

Nos, megérkezett az új sütő. Alig kevéssel nagyobb, mint az előző volt, elfér.

Belül tágasabb, és habár a fűtőszálak ennél is csupaszon állnak (ez egyetlen fényképen látható a neten, de ott is csak nehezen vehető észre), a belseje könnyebben tisztíthatónak tűnik.

Eddig csak egy ételmelegítés történt, de ma kenyeret sütök benne.

Eddig, az ajtó üvegén benézve, gyönyörű a kis kenyérke.

26. Guruljka (válaszként erre: 25. - Guruljka)
2019. nov. 22. 20:59

Sőt meg is rendeltem, utánvéttel. Nem mertem halogatni, mert lement az ára a mai napon 15999-re. Ennél olcsóbb már nemigen lesz.

Ennyinél még a régi is drágább volt.

2019. nov. 21. 20:59

Úgy néz ki, ez a sütő lesz az:

[link]

24. Guruljka (válaszként erre: 23. - MenoPause)
2019. nov. 19. 19:41

240-250 fok volt a maximum, plusz a légkeverés.

De gyakorlatilag mindent ezen sütöttem, a sajtos rúdtól a londoni rudakig.

23. MenoPause (válaszként erre: 16. - Guruljka)
2019. nov. 12. 09:46
Milyen sütit sütsz 240 fokon? Egyébként, valamiért csökkentik a hőfokot, a légkeverésnél mondjuk állítólag az nem gond, mert kb 20 fokot jelent a normál sütéshez képest. Ezt olvastam valahol, de én így is, légkeverésesen a sütik többségét 180 fokon sütöm..
22. Guruljka (válaszként erre: 20. - 0adc8842b1)
2019. nov. 10. 16:14

Honnan ered a név, nem tudom, de itt a cég honlapjáról az infó:

[link]

Plusz garanciát is adnak a készülékekre, más dolog, hogy habár nekem több Hauser készülékem is van már, egyik sem szorult javításra, ezaz egy sütő a kivétel, ami 9 év után nem működik. Anno nem egész 20 ezerért vettem, rengeteget sütöttem vele, egy rossz szavam sincs, kiszolgálta az árát.


A légkeverés alsó és felső sütés mellett működik, nem maradt a süti sehol sem nyers, és nem égett meg kívül.

A csepegő tepsit alátenni gyártói ajánlás. Azajánlásban nem válogatnak szendvics meg kenyér között, a könnyen lemosható védőtepsit (amiben egyébként remekül lehet sütni is, mert remek bevonata van, csak épp az alja hullámos) egy mozdulat betenni és kivenni. Az alufólia sincs ingyen, és még egyengetni is kell alája.

Talán nincs is mindenkinek otthon, én pl. nem használom.


Hogy a tepsi kicsi-e vagy nagy, egyéni kérdés. Ha nagycsaládos lenne a kérdező, akkor nyilván nem keresne kicsi sütőt, amit alkalomszerűen kap elő az ember.

Az én sütőmben lehetett két adagot is sütni egyszerre, megsütöttem nem kis adagokat is rágcsálni valókból, amikor a fiam még hordta a koliba.

21. Ildikó10000 (válaszként erre: 13. - MenoPause)
2019. nov. 10. 11:45
Ebből a kombináltból milyen gyártmányt és méretűt használtál?
20. 0adc8842b1 (válaszként erre: 14. - Guruljka)
2019. nov. 9. 15:26
A Hauser egy nagyon fantázia név és amíg működik jó és olcsóbbak is. DE ha baj van alkatrész nincs hozz. nagyon. Én nem vagyok a légkeverésért oda és nem szeretem, mert kívül hamarabb megsül, belül meg kissé nyersebb. Szóval a hagyományos alsó, felső sütést szeretem. Ha melegszendvics, egyéb sajtos dologot csinálok egy folia is elég alá, azt könnyű kidobni, ha a sajt leolvad, lecsöpög. Nem tudom a tepsik nem kicsik?
19. Guruljka (válaszként erre: 18. - Forrest2010)
2019. nov. 8. 13:00
Nálam nincs gáz, de indukciós főzőlapot használok. Takarékosabb, mint a sima főzőlap.
18. forrest2010 (válaszként erre: 15. - Guruljka)
2019. nov. 8. 12:52
... pedig nem rossz azzal a 2 főzőlappal a lányomnak is hasonló van , bár nemtom milyen márka ? ő azon főz , abba süt ezt-azt-amazt :) a gáz csak a fűtésre lett nála kiépítve :)
2019. nov. 8. 11:50

Ez az én régim, ami elromlott 9 év után:


Gyártó: Hauser

Modell: TOS-3510


Tulajdonságok:


35 liter űrtartalom 60 perces időzítő Hőfokszabályozás 250 °C-ig

Automatikus kikapcsolás

Jelzőcsengő

Légkeverés

Forgónyárs

1600 W teljesítmény

2019. nov. 8. 11:46
Ha megnézitek, 230 fok az átlag hőmérséklet, pedig a 240 fok azért mégis jobb. Sok süti megkíván ennyit.
2019. nov. 8. 11:44
Ha már azon az oldalon nézegetünk, akkor a Sencor belül tágasabbnak tűnik, de én nem használnám a tetején a két főzőlapot. Igaz, szükség esetére jól jöhet.
14. Guruljka (válaszként erre: 12. - 0adc8842b1)
2019. nov. 8. 11:41

Jó ez az Ardes, dsőt a teljeítménye valamivel jobb is, mint a Hauseré, de úgy látom a képen, hogy igazából csak egy tepsit lehet beletenni.

A Hauserbe kettőt is lehetett. Vagy magasabbat.

A Hauserben egyébként 27 x 36 cm volt maga a tepsi belső mérete, tehát amit a süti kitölthet. (Van egy saját, elvileg morzsa- vagy zsírfogó, remek bevonatos tepsije,amit mindig a rács alá kell tenni, ha azon sütünk esetleg szendvicset vagy hasonlót, hogy ami potyoghat, az abba potyogjon.

Azt az egyet nem szerettem a Hauseremben, hogy a fűtőszálak szabadon álltak, de látom, ez amodernebbeknél már nem így van.

13. MenoPause (válaszként erre: 1. - Ildikó10000)
2019. nov. 8. 09:33

Szia,

Amíg nem volt helyem beépíthető sütőnek, addig mindig kombinált (mikró+légkeveréses+grill) sütőm volt, ez ugye úgy működik, hogy amikor sütsz, akkor a mikró nem megy, és bármilyen edényt bele tudsz tenni.


Mindent meg lehetett benne sütni. Sajnos, régebben többféle jó teljesítményű ilyen volt, imádtam őket, de 5-8 évente cserélni kellett azért. Az utolsó körben már nem sikerült belőle igazán jót találni.


Ami ezeknél lényeges lenne, hogy a forgótányért ki lehessen kapcsolni, és ezt ma már nagyon kevésben találtam meg.


Egyébként nagyon erős komprommisszum a beépíthetővel szemben, most, hogy végre elfér, és van, nagyon érzem, de ha nincs rá lehetőség, akkor nyilván minden jobb, mint a semmi. Több mint 20 évig volt ilyen típusú sütőm, és mindent megcsináltam benne, igaz, egy karácsonyi mézeskalács akció ötször annyi idő, mint a beépíthetőben.

12. 0adc8842b1 (válaszként erre: 1. - Ildikó10000)
2019. nov. 8. 09:16

Sok asztali sütő van, de ne a kisebbeket vegyed, ha elfér kicsit nagyobb is, mert abban szűk a hely és a süteményhez közel van nagyon a fűtőtest. Ezek vonalsugárzók és hamar égetnek. Olyat vegyél, ahol nem csak légkeverés van, hanem hagyományos alsó-felső fűtés is. Én néztem neked, amit Guruljka mutatott:www.alza.hu/minisutok/18852320.htm

és ott van ez a tipus: Ardes 6245S.

Tökéletes és talán nem olyan pici a sütőlap sem. Nem is olyan drága. Bármilyet veszel, használd egészséggel.

11. Guruljka (válaszként erre: 9. - Ildikó10000)
2019. nov. 7. 17:30

És pont azt mondom, hogy 9 éven át süteményt és kenyeret IS sütöttem benne.

Pizzát is.


Az eladó meg lehet, nem is látott ilyet működésben.

10. Guruljka (válaszként erre: 9. - Ildikó10000)
2019. nov. 7. 17:28

Hát akárki akármit mond, nekem a Hauserben megsült a süti is, a kenyér is. Pizza is, hús is, egytálétel is, bármi. Végül is a teljesítményen múlik, és a légtéren, meg hogy alul-felül legyen fűtőszál és a tepsinek csúszó sín az oldalán. Szóval sütőnek nézzen ki.

Csak azt a típust már nem gyártják, én, most visszakerestem a mailek között, 2010-ben vettem. Hauser TOS 3510. Kiszolgált 9 évet!

Vagy ennek egy újabb típusát veszem,vagy egy hasonlót. Igaz, a forgónyársat keveset használtam, de azért az se hátrány, ha van.


Annak idején én is néztem a vásárlói véleményeket, találtam akkor valami fórum-szerűséget erről.

9. Ildikó10000 (válaszként erre: 7. - Guruljka)
2019. nov. 7. 16:51
Köszönöm. Elolvasom az ottani bejegyzéseket. Ettől függetlenül kellenének legfrissebb információk erről. Ma voltam megnézni egyet, ami jónak tűnt, de az eladó azt mondta, abban csak grillezni lehet, esetleg pizzát sütni.Ezért kellene egy olyan, amit már más használt, tehát tapasztalatból mondható, hogy sütemény is megsül benne. Nagy sütő nem fér el a konyhában.
2019. nov. 7. 16:45

Aztán vannak ilyenek is:


[link]

2019. nov. 7. 16:42

[link]


Itt is erről beszélgettünk.

Nekem nincs nagy tűzhelyem, nem is használnék ki egy ilyet. Kicsi sütő viszont kell, akár húsnak, vagy rakott krumplinak is, de egy-egy süti is jó néha.

6. Guruljka (válaszként erre: 4. - Ildikó10000)
2019. nov. 7. 16:40
A piros sorra, a linkre csak rá kell kattintanod.
2019. nov. 7. 16:40

[link]


Én légkeverésest fogok választani, és lehet, hogy megint Hauser-t.

4. Ildikó10000 (válaszként erre: 2. - Guruljka)
2019. nov. 7. 16:38
Hol találom meg ezeket? (Most regisztráltam az oldalra, még ismerkedem a felülettel.)
2019. nov. 7. 16:36

[link]


Ez az egyik régebbi fórum.

Amit ott írtam, hogy nekem van, most romlott el, épp én is keresek újat.

2019. nov. 7. 16:34
Igen. Asztali sütő néven többféle kapható. És legalább két fórum is van már erről.
2019. nov. 7. 16:32
Aki használ(t) ilyet, és van konkrét tapasztalata, kérném, ossza meg velem.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook